Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vyúčtování nákupu u Mouseru

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2024, 21:02    Předmět: Vyúčtování nákupu u Mouseru Citovat

Nazdar všem.
Chtěl jsem firmě ušetřit penize, tak jsem objednal displej pro měnič Schneider u firmy Mouser. Na jejich českých stránkách je uvedena firma z Brna - tak jsem myslel, že to kupuji od nich. Je to koupeno na FA, takže zboží už je na cestě a já mám v e-mailu FA, kde dodavatel je z Texasu, DIČ je od nějakého francouzského zástupce a účet je u banky 6200. DPH je nulová.
Až tohle přinesu v pondělí do práce, tak mě asi děvčata vyženou. Nemáte někdo zkušenosti s firemním účtováním nákupu u Mouseru? Mají sice nějakou českou infolinku - ale raději bych byl na pondělní hovor s nimi připraven.
Naštěstí je celková částka 4,200 Kč a když bude úplně nejhůř, tak to zaplatím ze svého.

Díky za rady.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá březen 01 2024, 22:37    Předmět: Citovat

Taková faktura je samozřejmě platná a účetně v pořádku. Naše účerní faktury od Mousera normálně zaúčtovává. Ta francouzská registrace je tam proto, že oni ti to dodají DDP, delivery duty paid, tedy oni zajistí a zaplatí proclení a ty nakupuješ v rámci EU od toho francouzského zastoupení, tedy už bezcelně. To je jeden z mála přínosů evropské unie.
_________________
Krátce před tím, než se to rozbilo, tak to ještě fungovalo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 7:54    Předmět: Citovat

Super, díky za pozitivní odpověď. Jedna věc je ale DDP vs. clo (tam chápu, že clo platí oni) a druhá věc je DPH. Ale uvažuji takto - když bych displej koupil jako obyčejný koncový zákazník, dostanu (asi) úplně stejnou FA s nulovou DPH. A když bych tedy neplatil DPH jako koncový zákazník, nebudu ji tím spíše platit jako firma - ty si přece DPH nárokují na odpočet běžně, na rozdíl od koncových zákazníků.

No, snad to dopadne (pro mě) dobře.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tomasjedno



Založen: Oct 11, 2008
Příspěvky: 6065
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 9:11    Předmět: Citovat

Naopak, platíte cenu včetně DPH. Měli by vystavit daňový doklad, ve kterém je ta zaplacená DPH vyčíslena. Pokud je ta faktura na Vaše jméno, tak si ji firma (kupující to od Vás jako fyzické osoby - neplátce DPH) už neodečte, má smůlu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felixbejk



Založen: Dec 13, 2009
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 9:40    Předmět: Citovat

Kus už tady zazněl, kus ne.

Na myšlenku Zaplatím to sám a v účtárně nic neřeknu rovnou zapoměň, to by tě děvčata opravdu za nějaký čas ráda neměla.

Když nakoupíš a dodavateli dáš fakturační údaje s dičem jako plátce dph, tak ti to dodavatel prodá bez dph a odběratel musí to dph vyčíslit a zaplatit u sebe (ano vetšinou si ho rovnou zanárokuje, ale ne vždy). Takový nákup dodavatel i odběratel hlásí v souhrnném či kontrolním hlášení k dph. A za nějaký čas se to kdesi popáruje a pokud se ty informace od obou nepotkají, tak to občas FÚ dohledává o vyzývá k podání vysvětlení.

Pokud to nakoupíš od dodavatele jako člověk, tedy bez diča, tak ti to prodá s jejich dph a je vyřešeno.
I zde to není jak jednoduché, protože pokud nakupuješ přes hranice hodně, a překročíš za rok 326000kč, tak by se měl člověk (ano i nepodnikající) stát identifikovanou osobou k DPH, dostane dič a nakupuje s cenama bez dph a to dph musí platit tady na základě podaného přiznání. Zde samozřejmě už nedochází k tomu odpočtu na straně přijatých plnění.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 10:02    Předmět: Citovat

Faktura není na moje jméno, je na firmu, já tam figuruji jen jako osoba, která převezme výrobek.
Myslím, že forma "Zaplatím to sám" nebude nutná, ale byla by i přesto možná - dle mých informaci do kontrolního (párovacího) hlášení spadaji prodeje/nákupy nad 10.000 Kč (nevím zdali bez DPH nebo s DPH). Takže si myslím, že by stát nepřišel na to, že to bylo zaplaceno z jiného účtu než má naše firma a dodavatel by neměl problém, bo by měl peníze na účtu. Navíc když je to firma z ciziny - tam si vůbec nejsem jist, zdali ví, co je to kontrolní hlášení. Jen bych měl problém já s manžou. Ale to je teorie.
Dle naší účetní, kterou jsem lehce kontaktoval, si samovyměříme DPH. Prý s tím má zkušenosti - tak to, doufám, dopadne dobře.

Děkuji za vaše reakce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jenicek



Založen: Dec 28, 2022
Příspěvky: 362
Bydliště: Krakonošovo

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 12:01    Předmět: Citovat

To že je to zaplacený z jinýho než firemního účtu snad není problém, ne?
Běžně platím svojí kartou, cash i ze svýho účtu a pak udělám měsíční vyúčtování a firma mi koruny pošle na můj účet společně s vejplatou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kejki



Založen: Nov 10, 2009
Příspěvky: 2462
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

PříspěvekZaslal: so březen 02 2024, 22:10    Předmět: Citovat

Je to dovoz z EU pro plátce, zahrne se do souhrnného hlášení. Teď jsem to měl s nábytkem ze Slovenska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2647

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 8:39    Předmět: Citovat

Tak jsem trochu chytřejší:
• Americká adresa je na FA proto, že sídlo firmy je v USA.
• Proclívají ve Francii, proto je na FA francouzské DIČ (resp. VAT).
• Český účet je tam proto, aby to měli zákazníci jednodušší s placením.
• Samovyměření DPH si uděláme sami ve firmě.
• Chtějí (trochu zvláštně) poslat (klidně česky) e-mailovou informaci o zaplacení spolu s referenčním číslem zákazníka, číslem zaplacené FA a kódem banky, ze které platba odešla.

Myslel jsem, že to bude na účtárně vetší boj.

Děkuji všem za účast v diskusi - když jsem viděl tu FA poprvé, tak jsem si musel sednout a držet se stolu.

PF
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: po březen 04 2024, 8:44    Předmět: Citovat

Ještě snad drobnost DPH je daň z přidané hodnoty , pokud tedy zboží spotřebujete ve firmě žadné DPH se nevyměřuje to se stane až když se zboží přeprodává dál. To je nevýhoda pokud člověk nakupuje od neplátce a sám plátcem je, protože pokud to přeprodává dál je o DPH dražší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund