Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 57, 58, 59  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 7:20    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
přírodou zavedenýho astronomickýho času

Ale kdepak, příroda nic takovýho nezavedla, to jsme si jen vymysleli my, lidi. Ani to, že žrát se má v nějaké poledne, nejvíc, vařené, atd, atd. Jsme na to jenom zvyklí, ale příroda z toho nezavedla nic. Proto ani žádný čas není "ten správný".
Pokud někomu vadí změna času, je to jen a jen psychického původu, člověku jako takovému to vůbec nijak nevadí. Pamatuju ještě pracovní soboty, chodil jsem tehdy na první stupeň základky, ale asi tak dvě ty soboty za školní rok byly. No a v tu sobotu, přestože se vstávalo ve stejný čas jako v pracovní den, se mi vstávalo fakt blbě. A proč? Protože jsem myslel na to, že BYCH MOHL JEŠTĚ SPÁT. To je všechno.
S letním časem to samý. Mámě vadil, tak vadil i mi. Na věku nezáleží, byl jsem dítě. Když jsem poznal výhody letního času, vadit mi přestal. Naopak. Mám ho radši, protože je venku déle světlo. Ráno je mi fuk jak je, když jdu do rachoty. Odpoledne mě to zajímá! Je mi skoro půl století a letošní změnu, nebýt toho že jsem musel přeřídit jedny hodiny, jsem vůbec nepostřeh. Takže žádnej věk. Jde jen o to, nemyslet ráno na takovou kravinu, že bych mohl ještě spát. Na to bych mohl myslet pořád a nevstal bych ani v poledne. To je celý.
Jestli chce někdo namítnout nějaký biorytmus - hloupost. Ten je tak nepřesný, že nějakou hodinu nepozná. Stačí že se venku zatáhne a už si myslí, že je o hodinu víc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 8:01    Předmět: Citovat

Navíc, když si můžeš v práci po obědě schrupnout na půl hodinky, tak je to prostě paráda. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 8:57    Předmět: Citovat

A co mají říkat ti co dělají na tři směny. U nich je změna času každý týden. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 9:37    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Tvl ty už jsi se svými stesky do prdele. Nebo na novinky, tam nasbíráš srdíčka za takový slinty.

to jako já? Hube, ty musíš být hrozně nešťastný člověk, sám se sebou
hluboce nespokojen, není mého příspěvku abys nereagoval negativně
odmítavě...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 12:57    Předmět: Citovat

Naopak, jsem se svým životem spokojen. Umím si v maličkostech najít radosti a shledávám, že nejlepší věci bývají ty nejobyčejnější a často nestojí ani korunu.
Marně si lámu hlavu, proč do každého druhého příspěvku musíš nacpat Fialu, inflaci, drahotu, to jak na to či ono nemáš, jak dřív bylo všechno lepší a jánevímcovšechnoještě. Frustrace z tebe čouhá jak sláma z bot. Chceš zvědět sladké tajemství a zjistit, kdo za tvůj pojebaný život může? Jdi do koupelny, rozsviť a pohlédni do zrcadla.
Přeji ti pěkný den a vše dobré Smile

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Valdano



Založen: Jan 01, 2023
Příspěvky: 1697
Bydliště: Česká Lípa

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 13:04    Předmět: Citovat

Kremik napsal(a):
Pokud někomu vadí změna času, je to jen a jen psychického původu, člověku jako takovému to vůbec nijak nevadí.

Psychika však hraje u lidí svou roli a nezřídka má vliv i na fyzické zdraví. To, že existují tzv. vnitřní hodiny bylo prokázáno na řadě studií i to, že opakovaný nesoulad vnitřních hodin s okolním světem může mít u řady lidí neblahý vliv na jejich fyzické zdraví. To se týká nejen směnného provozu, ale i přechodu ze zimního na letní čas. Přechod z letního času na zimní tak problémový není viz dále uvedené.

Zdroj: Kardiochirurgie
citace:
Změna času − opravdu působí negativně na zdraví?
Nejeden odborník říká, že jakákoliv změna času či počasí může nepříznivě ovlivnit náš organismus. Posunutí času o jednu hodinu dopředu dokonce zvyšuje riziko infarktu o 10 %. Posunutí o hodinu zpět však tak rizikové není.

Zdroj: Přechod na letní čas je nezdravý, upozorňují někteří vědci. Může i krátit život
citace:
Někteří vědci ale opakovaně tvrdí, že změna času ze zimního na letní organismu neprospívá. A shromáždili důkazy, podle kterých dokonce může přispívat k předčasné smrti.

Jak upozorňuje vědkyně Malovowá, změna z letního času na zimní kritické důsledky pro lidský organismus nepřináší. „Někteří lidé mohou zaznamenat, že potřebují pár týdnů na vzpamatování se, ovšem žádný výzkum tuto změnu s vážnými následky na zdraví nespojuje. U jarního posunu je to naopak. Je to proto, že naše vnitřní hodiny jsou oproti letnímu času o hodinu pozadu. Jinak řečeno, když hodinky ukazují sedm hodin ráno, naše vnitřní hodiny říkají, že je šest ráno,“ napsala v článku. V praxi to znamená, že celé měsíce tělo funguje v nesouladu mezi tím, jak by se chtělo chovat a jak se musí chovat.

Zdroj: The Conversation
citace:
Profesor neurologie a pediatrie na Vanderbilt University Medical Center v Nashville, Tennessee, a ředitel divize spánku. V komentáři pro časopis JAMA Neurology z roku 2020 se svými spoluautory prozkoumali důkazy spojující každoroční přechod na letní čas se zvýšeným výskytem mrtvic, srdečních infarktů a nedostatku spánku u dospívajících. Na základě rozsáhlého výzkumu se domnívají, že tyto důkazy jsou dobrým důvodem pro přijetí trvalého standardního času na celostátní úrovni.

Vědci se domnívají, že zdravotní problémy mohou být výsledkem kombinace chronického nedostatku spánku a „cirkadiánního nesouladu“ . Cirkadiánní nesouosost odkazuje na nesoulad v načasování mezi našimi biologickými rytmy a vnějším světem. Jinými slovy, načasování každodenní práce, školy nebo spánku je založeno spíše na hodinách než na východu a západu slunce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 14:38    Předmět: Citovat

A vůbec neexistuje "jet-lag" neboli problémy s časovým posunem biologickejch hodin vůči astronomickýmu "času" v místě cíle dálkovýho letu přes 2 a víc časovejch pásem, že Hubertusi? Na všecko jsou doložitelný opakovaný a uznávaný studie, ale někomu to prostě neva. Ano, i to se stává, že někomu to neva - to je právě ta výjimka potvrzující pravidlo. Bohužel, většině lidí to střídání času víc nebo míň "va" a proto by byli radši, kdyby taková naprosto zbytečná píčovina ze života zmizela stejně jako komunisti, dezoláti, chcimírci a podobná verbež ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 16:18    Předmět: Citovat

Však já nepopírám, že to někomu může vadit. Mám známou, která je v řiti dva dny před a tři dny po úplňku, tak, že není pomalu schopná fungovat. Změna času ji "samozřejmě" taky vadí, spolu s tím, když do pokoje svítí lampa/slunce/měsíc a cokoli dalšího.
Netvrdím, že to nutně musí být tvůj případ, ale jako lidi jsme poněkud přecitlivělí a zhýčkaní.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 16:46    Předmět: Citovat

Hele, na mě osobně tyhle věci moc nefungujou.
Přechod zimní - letní čas mi nevadí vůbec. Naopak se přes léto budím sám od sebe ještě dřív. Kolikrát vylezu z pelechu o půl pátý místo o půl sedmý. I teď, pár dnů po změně času.
Při lítání za prací směrem na východ mi nijak nevadilo vstávat na místě o čtyři hodiny dřív. Měl jsem pak vždycky jen malinko problém se po návratu posunout zpátky, tedy na později. To se ale týká lítání, ne posunu času na léto.
Přiznám ale, že mě vytáčela jedna věc, která nejspíš čeká nás. Když jsem byl naposled v Bělorusku, bylo to v lednu. Bělorusové si nechali celoročně letní čas. A řeknu vám, aby byla o půl deváté ještě tma, to je fakticky hodně protivný.

Studie nestudie - možná zrovna rušení letního času mohlo být téma pro referendum. Mně osobně zase naopak přijde naprosto přirozený vstávat v létě dřív a v zimě později. V souladu se zbytkem tvorstva (ne lidstva). Ony ty studie možná trošičku zapomínají, že většina populace žije po všech stránkách naprosto nepřirozeně. Včetně denního režimu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7571
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 16:53    Předmět: Citovat

Referendum? No nevím... To by dopadlo jako plichta a byly by to vyhozený prachy.
Spousta lidí maká na noční, v pátek a sobotu se vylejou že domů dolezou ve tři ráno, každý půl dne pročučí do mobilu... A pak je strašný problém posun o hodinu a bude se argumentovat přirozenými biorytmy a podobně? Nebýt té známé, tak třeba ani nevím kdy a zda je úplněk.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ransom



Založen: Jul 19, 2020
Příspěvky: 1617
Bydliště: Náchod

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 17:06    Předmět: Citovat

Pokud někomu vadí skoková změna, klidně se na ni může chystat měsíc dopředu, pěkně po dvou minutách denně Postupně se budit o malinko dřív.
To, že se v určitej den posunou jízdní řády a otvírací doby VŮBEC neznamená že najednou všichni musejí přijít o hodinu spánku.
Poledne? Kdyby astronomický poledne mělo být prostředkem dne, museli bychom vstávat ve čtyři a chodit spát v osm. Pěkná blbost.
Každý denní zvíře v mírným pásmu se v létě budí dřív. A v zimě dýl chrápe. Ale člověk holt má henten rozum.
Někde v rovníkovým pásu, asi tak mezi obratníkama nemá střídání času smysl. Tady mi smysl dává. No ale jakej čas se stanoví oficielně, to je mi tak nějak fuk. Já si budu nadále vstávat a usínat po svým. To snad kontrolovat nebudou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 19:47    Předmět: Citovat

Hubert_79 napsal(a):
Referendum? No nevím... To by dopadlo jako plichta a byly by to vyhozený prachy.
Spousta lidí maká na noční, v pátek a sobotu se vylejou že domů dolezou ve tři ráno, každý půl dne pročučí do mobilu... A pak je strašný problém posun o hodinu a bude se argumentovat přirozenými biorytmy a podobně? Nebýt té známé, tak třeba ani nevím kdy a zda je úplněk.
Ty zas zapomínáš, že ženská je řízená hormonálním cyklem a že je úplněk pozná i kdyby byla na dně hlubinnýho dolu ... Jenomže i ten cyklus je řízenej do určitý míry světelným režimem, daným dobou denního světla - to že něco nevnímáš ty ještě neznamená, že to tak nevnímá nikdo.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kremik



Založen: Mar 30, 2012
Příspěvky: 3571
Bydliště: Havířov

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 20:17    Předmět: Citovat

Valdano > Jasně že změna času některým lidem vadí a tím jim také může i škodit. Ovšem jen proto, že se pro to sami rozhodli, nebo je to tak někdo naučil. Jiný důvod pro to není.
A co že jim to vlastně vadí? Že musejí jít dříve do práce. Kdyby místo toho mohli jet šopovat, fotit žrádlo na FB, nebo Ekkar kdyby jel na setkání odpůrců toho jeho oblíbence, vstali by ochotně i ve tři ráno a nějaký čas by je v tu chvíli vůbec nezajímal. A protože by byli v pohodě, ba přímo nadšení a natěšení, ani by jim to vstanutí nijak neškodilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31855
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 20:34    Předmět: Citovat

Ty jseš přecik vůl jak ten šutr ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5017
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po duben 10 2023, 20:40    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
A vůbec neexistuje "jet-lag" neboli problémy s časovým posunem biologickejch hodin vůči astronomickýmu "času" v místě cíle dálkovýho letu přes 2 a víc časovejch pásem, že Hubertusi? ...

On je poměrně velký rozdíl mezi posunem o jednu hodinu(2x za rok) a častá změna třeba o 6hodn. Kupodivu třeba špičkoví tenisti lítají po zeměkouli sem a tam v jednom kuse a fungují.

Lidi co dělají na noční, jindy na odpolední a na ranní taky fungujou a nebrblaj. Změny mají každou chvíli a ne jednou za půl roku.

Mimochodem spousta dnešních "vědců" se chová podle hesla koho granty jíš, toho píseň zpívej. Výborně se vydávají hlavně takovéto studie, u kterých se nedá prokázat pravdivost nebo nepravdivost.
To je to samé jako že na kouř z dýzlových aut ročně umře zbytečně 39 158 626 lidí. Číslo je možné libovolně i o několik řádů měnit a nic se nestane. Taky jsem si ho vymyslel. Vyvrátit nelze, ale na základě vycucaného údaje je možno provozovat aktivismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 49, 50, 51 ... 57, 58, 59  Další
Strana 50 z 59

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund