Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

máte zkušenosti s bruskou na vrtáky? (přesunuto)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 20:01    Předmět: Citovat

Když brousíš větší Ø vrtáku nejprve si nabrus ostří v patřičném úhlu(zkontroluj třeba šuplerou) a pak dělej podbrus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rudo7117



Založen: Dec 26, 2012
Příspěvky: 60

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 20:38    Předmět: Citovat

Takto sa brúsia vrtáky. Trochu cviku a netreba prípravky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:21    Předmět: Citovat

Zase kecy o Ignorant . Kdo dělá zámečničinu , tak to většinou umí . Kdo ne , ani po shlédnutí nepochopí . Brousím bez přípravku skoro 50 let . Ale odkdy mám tuto hračku , nepotřebuji brýle , nemusím rovnat brus a je to několikanásobně rychlejší . Šáhnu pod ponk , strčím do zásuvky , upevním do držáku , sjedu , otočím a bez kontroly vrtám . Není to stroj na výdělek , ale v dílně pro osobní potřebu dobrý . Jen ten , kdo nezkusil , bude psát blbosti dál .
PS čím větší průměr , tím jednodušší broušení . Je to prostě od oka vidět .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17680
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:30    Předmět: Citovat

Jo, 14 minut vysvětluje to co dělá ta houpačka (co jsem na ní dával odkaz) sama od sebe. Wink Spíš by mě zajímalo, na čem a jak správně podbrousit špičku, protože na širokým kotouči mě to moc nejde.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:40    Předmět: Citovat

Zas taková sranda otázka . Kolik děláš ročně děr nad 20mm do plné ocele ? Na co by jsi to nutně potřeboval u osmičky vrtáku ? Blé nesmysly . U děr , na kterých mi záleží , vždy předvrtám .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17680
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:50    Předmět: Citovat

No budeš se divit ale na soustruhu mám 22,75mm s MK2 dost v permanenci, protože to je největší MK2, co se asi dělá. Takže pokud potřebuju dělat něco dutýho z kulatiny, tak vrtám hlavně s ní. A jebat se s přehazováním vrtáků v koníku se mě moc nechce. Proto mě to podbroušení zajímá.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:58    Předmět: Citovat

Co bych se divil . Na soustruhu dělám skoro tak dlouho , jako jsi naživu . Výměna vrtáku 4 sec? . Mimo plech vždy předvrtám . Někdy si to zkus a potom sem napiš . Kraviny .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17680
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 23:06    Předmět: Citovat

Jo určitě, to by ti muselo být 80. Wink A bacha, jseš pod dozerem, ne abys ses ještě víc rozšoupnul, mohlo by to mít následky. Smile
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
stasek



Založen: Aug 15, 2005
Příspěvky: 2191

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 23:07    Předmět: Citovat

Nabrousit velkej vrták není kumšt, horší je to u malých průměrů třeba 2mm i menší. Pokud přípravek
https://www.kutil.cz/elektricke-naradi/brusky/ostricky/elko-ov-1-pripravek-na-ostreni-vrtaku/
to umí, tak neváhám a koupím si ho. Píšou od 3 mm, proč to nejde na menších? Má s tím někdo zkušenosti, jak to tedy je?Když k tomu připočtu 150 kaček poštovný, tak to zrovna láce pro důchodce není.
Mám pocit, že ta bedna z Lidlu má brusnej kotouč z profilovanýho plechu s nanesenou vrstvou diamantovýho prachu

_________________
Času dosti mám, trpělivost musím míti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 23:11    Předmět: Citovat

Ses Ignorant , mne honil bolševik a Ignorant jsem se . A jinak k meritu blbé otázky . Na každou práci je vercajk . Tak si pořiď ještě jednu brusku s tenkým kotoučem a orovnej ji dle potřeby . Rada pro učně .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5013
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2018, 12:10    Předmět: Citovat

BOBOBO, stačilo zůstat u otázky a odpustit si standardní sebevychvalování a ponižování ostatních. Tvoje příspěvky obsahují málokdy něco přínosného k tématu. Zato se skoro vždy věnuješ osobě přispěvatelů a zdůrazňování svého zasloužilého věku. Věk není automaticky záruka kvality. Vždycky mi připomeneš klasický citát: " Což je tak pošetilý , aby věřil, že staří oslové hýkají lépe?"
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18664
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2018, 13:43    Předmět: Citovat

Tak za A . OT seš ty a zvláště drzej , s tebou jsem nemluvil . Nevšiml jsem si , že bys tam měl napsáno moderátor či tak . Tobě musí býr Ignorant o tom , co píši . Nikoho neponižuju , jen toho , kdo kecá Ignorant . V každém z mých příspěvků je vždy k věci . Doporučuji , nedoporučuji . Určuji důležitost z mnohaleté praxe . Jen pro info malinko toho , co jsem sám vyrobil . Práce na soustruhu , se svářečkou , autogenem a dalším zámečnickým vybavením je mým dlouhodobým chlebem . Mimo jiné i brusku na vrtáky jako jednoúčelový stroj jsem si vyrobil . je na fotce , to hnědé . Znalec pozná i zabudovaný motor . Jinak jsem vyrobil ze strojního pro sebe : svářečka trafo 2x , dynamosvářečka 2x, šroťák na ovoce , lisy na ovoce ruční i hydraulický , pilu ponořovací , pilu rámovou na ocel, pásovou brusku , brousící stroj na 4 kotouče, dlabačku , srovnávačku s protahem , navíječka traf velká , malá , na křížové cívky , na rototy , navíječku traf na svářečky , stroj na prosívání zeminy , stroj na drcení uhlí , štípačku na dřevo a asi tisíc dalších věcí z elektriky i na kšeft , jako výkonové konce pro DJ před revolucí , včetně osvětlovacích automatů atd. atd. Dost seriovku jsem měl za bolševika měnič pro autoradia pro Trabanty . na to se mi vyplatilo udělat i formy . To vše mimo zaměstnání . Takže když mi někdo začne mektat jak je něco složitého , tak se neudržím . To není vychloubání , je to jen vysvětlení toho , co jiného znám než telefonista Chodounský . Rozhodně se nemotám třeba do sféry počítačů atp. neb jsem soudný , co neznám . Ale když mne zde někdo přesvědčuje o kravinách , to nenechám . Nejsem naopak jako ti tři neomylní , co se na je bou do všeho jen proto , že se to otevře .


bruska na vrtáky.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  bruska na vrtáky.JPG
 Velikost:  63.64 kB
 Staženo:  167 krát


brusky všeho.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brusky všeho.JPG
 Velikost:  63.99 kB
 Staženo:  163 krát


brousící stroj.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brousící stroj.JPG
 Velikost:  77.13 kB
 Staženo:  145 krát


brusivo kotouče.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brusivo kotouče.JPG
 Velikost:  75.46 kB
 Staženo:  159 krát


brusivo směs.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  brusivo směs.JPG
 Velikost:  92.43 kB
 Staženo:  126 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2018, 14:02    Předmět: Citovat

PavelFF napsal(a):
... citát: " Což je tak pošetilý , aby věřil, že staří oslové hýkají lépe?"

To je hezký. Kdo tomu nevěří, ten si to na sebe nevztáhne. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PavelFF



Založen: Feb 18, 2008
Příspěvky: 5013
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2018, 16:22    Předmět: Citovat

BOBOBO: Možná máš nějakou psychickou poruchu a neměl bych do tebe správně vrtat, ale jako idealista budu předpokládat, že jsi svéprávný, tak vrtat budu.

BOBOBO napsal(a):
Tak za A . OT seš ty a zvláště drzej , s tebou jsem nemluvil . Nevšiml jsem si , že bys tam měl napsáno moderátor či tak . Tobě musí býr Ignorant o tom , co píši . Nikoho neponižuju , jen toho , kdo kecá Ignorant . ....
Prd mi to být nemůže, i když nejsem moderátor. Otravuješ svými žlučovitými příspěvky okolí. Co jsi zač jsem zjistil hlavně na Svarfóru, když ses tam zapojil do nechutné systematické psychické likvidace člena "zdeste", který jako jeden z mála má na svarfóru hluboké znalosti o elektrice. A máš tam taky svůj "fanklub", takže můj dojem není ojedinělý.

BOBOBO napsal(a):
Ses Ignorant , mne honil bolševik a Ignorant jsem se . A jinak k meritu blbé otázky . Na každou práci je vercajk . Tak si pořiď ještě jednu brusku s tenkým kotoučem a orovnej ji dle potřeby . Rada pro učně .
Otázka byla na broušení vrtáku. Jenže ty k tomu musíš vždycky přibalit své statečné disidentské zážitky a další výpady proti tazateli. Ty to ani nevnímáš, je to prostě tvůj styl. Kromě toho velmi silně pochybuji, že tě jako lopatu, která při práci horlivě fušovala (tj. "zvyšovala si kvalifikaci v oboru") komunisti honili. Oni tě měli naprosto na háku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17680
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 23 2018, 18:14    Předmět: Citovat

stasek napsal(a):
Píšou od 3 mm, proč to nejde na menších? Má s tím někdo zkušenosti, jak to tedy je?

Já ten přífušek mám dlouho a brousím s tím každou chvíli. V ruce dělám jen velký vrtáky nad cca 15 mm, co se do toho nevejdou. Malý bez toho verku nezvládám, blbě na to vidím a ruce se klepou a netrefím oba břity aby byly stejný. Teď jsem zkusil nabrousit vrták 2,5 mm a jakž takž to ještě jde. Menší už ne, limitní je rádius v ohybu žlábku houpačky, menší vrták už není opřenej o boky žlábku a různě se kejklá a neudržíš ho. Asi by šlo ten žlábek protáhnout na frézce aby žlábek měl ostrou L hranu. Jenže to by znamenalo roznejtovat tu houpačku. protože tak jak to je vcelku to nejde upnout.
Další limit je dýlka toho žlábku. Pokud je malej vrták kratší než žlábek je problém ho přesně nastavit a přetáčet o 180 stupňů. Když bys ten žlábek zkrátil, tak zase neopřeš šroubovici velkýho vrtáku v žlábku aspoň ve třech bodech aby se nekejklal.
Kup si dva. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund