Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

O CRT a DO k nim (odděleno)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 17:43    Předmět: Citovat

Zajímavé, jak se z tohoto "prodejního vlákna" stalo najednou "vlákno nostalgické" (podobných tu máme na webu několik).

Páč taky patřím mezi "pamětníky", tak mohu řadu dohadů (v tomto vlákně) upřesnit.
Především tady (po kliku na "Dálkové ovladače") tu můžete vidět většinu těch (vč. jejich "střev"), o kterých se tady přete.
Pohled na orig. VDO C428 (ale taky C441, 442 a 449) je v příloze.
Foto orig. VDO pro tvp Color 430TXT se mně zatím nepodařilo dohledat (hledám dál). Ale od originálu k C430 se liší pouze tím, že má více tlačítek, jinak je pouzdro (vč. napájení z 9V "destičky") naprosto shodné Wink



80387015.jpg
 Komentář:
VDO k C428 (ale taky C441, 442 a 449)

Stáhnout
 Soubor:  80387015.jpg
 Velikost:  51.51 kB
 Staženo:  78 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7572
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 22:38    Předmět: Citovat

(asi) OT: Kdybyste někdo po C 428 toužili: https://elektro.bazos.cz/inzerat/85279461/Starsi-barevnou-TV.php
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15517
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 6:41    Předmět: Citovat

Já jsem rád, že jsem se všech CRT s úspěchem zbavil. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 11:15    Předmět: Citovat

Zdravím. Honzo, super! Akorát tam chybí třeba Color in line(nebo Color 110 in line?) V tomto TV nebylo snad nic podobného ostatním Colorkám. Snad jen obrazovka, ale pokud se nepletu dávali tam Videocolor, které se našim rožnovským podobaly minimálně vzhledem. Kvalitou moc ne.


Soudruzi tehdy chtěli jiným soudruhům dokázat, že pro zabezpečení kvalitních TV je nezbytné používat pouze "kvalitní" zahraniční součástky. Měl jsem jednoho věrného zákazníka, kterému jsem tutu telku mnohokrát opravoval. Téměř do nástupu placek. Nechtěl se této rarity vzdát. Takže soudruzi "mluvili nepravdu" když se vymlouvali na součástky.


Smoker, podívám se, pokud najdu, ozvu se. Ale v takovém množství, nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 12:33    Předmět: Citovat

Tady (v příloze) je ještě VDO ke Color 110 STII (ve spolupráci s Rudi Čajavec).
Následující Color 429 už měl VDO ten "mohutný DDR" (na 6 tužek AA), které se dávaly rovněž k prvním kusům C416.

http://www.oldradio.cz/ts4417.htm



12144742_10153623948814590_6723344924529438468_n.jpg
 Komentář:
VDO ke Color 110 STII

Stáhnout
 Soubor:  12144742_10153623948814590_6723344924529438468_n.jpg
 Velikost:  86.59 kB
 Staženo:  74 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 15:26    Předmět: Citovat

Nebožtík tatík koupil někdy v roce 1985 nebo tak nějak právě Color ST-II - a DO bylo na 6ks tužkovek = AA. Krabička DO měla oblý boky a kulatý rohy, jako by byla udělaná z hadice Ø cca 1,5cm. Baterky měly osy rovnoběžný s kratším rozměrem krabičky ... A pohříchu to byla první televize, u který jsem v životě viděl na obrazárně zobrazovat nějaký provozní údaje = měla pomocí MHB1008 vklíčovaný dočasný zobrazení čísla předvolby do obrazu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 17:07    Předmět: Citovat

Pokud máš na mysli tento (viz příloha), tak pokud vím já, byl dodáván až k modelu C429.
Ke Coloru C 110 STII by měl být ten, z obr. výše (jen ten, co znám já, měl logo tesla a potisk INFRACOLOR - jako na tomto videu YT - čas 3.15 min. Ještě lépe je vidět tomto videu - čas 1.40 min.).

Tyto VDO nejsou navzájem kompatibilní, takže "dederón" nemohl ovládat C 110 STII.
Pokud ti utkvěl v paměti DO z přílohy, neměli jste potom náhodou ten Color 429? - vizuelně jsou si telky hodně podobné!



416_1_mini.jpg
 Komentář:
VDO z produkce DDR prioritně dodávané k C429 a prvním kusům C416.

Stáhnout
 Soubor:  416_1_mini.jpg
 Velikost:  11.72 kB
 Staženo:  62 krát


416_1_2.jpg
 Komentář:
VDO z produkce DDR prioritně dodávané k C429 a prvním kusům C416.
Bateriový prostor - pro 6 tužkovek AA.

Stáhnout
 Soubor:  416_1_2.jpg
 Velikost:  209.43 kB
 Staženo:  60 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4049
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 18:12    Předmět: Citovat

Když už se tu tak rozjelo OT: Udělal jsem (hlavně pro sebe) tabulku se všemi typy TV Tesla. Určitě je tam pár chyb, ale základní rozdělení modelů by mělo být OK. Je to zatím jen pracovní verze.
http://peca.g6.cz/tvtabulka.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 18:29    Předmět: Citovat

2 Kokun - To DO sedí, Color ST-II sedí taky. To víš, že jsem se o to zajímal a pamatuju si to moc dobře, telkáč tenkrát stál 16 litrů při průměrným platu pod 2000Kčs, to už byl kauf něco takovýho mít. Kdyby tam bylo C429, tutově bych si to pamatoval, ale čelní panel TV byl šedivej a nápis COLOR ST-II byl čistě bílým sítotiskem na dvířkách kryjících manuální prvky. A to dálkový s logem a nápisem TESLA je taky nezapomenutelný, navíc těch 6 tužkáčů v něm - těžký to bylo jak cihla... A určitě měl ovladač poměr dýlky a šířky víc jak 1:2, rozhodně to nebylo tak blízko čtvercovýmu tvaru jako ten Kragujevac. Navíc to byla úplně první telka s in-line obrazovkou v blízký rodině, do tý doby měli všude samý delty. Prostě tolik detailů, který se nedaly s ničím zaměnit....
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 19:50    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
2 Kokun - To DO sedí, Color ST-II sedí taky.... Kdyby tam bylo C429, tutově bych si to pamatoval, ale čelní panel TV byl šedivej a nápis COLOR ST-II byl čistě bílým sítotiskem na dvířkách kryjících manuální prvky. A to dálkový s logem a nápisem TESLA je taky nezapomenutelný, navíc těch 6 tužkáčů v něm - těžký to bylo jak cihla... A určitě měl ovladač poměr dýlky a šířky víc jak 1:2, rozhodně to nebylo tak blízko čtvercovýmu tvaru jako ten Kragujevac....

Něco tu nehraje - nebude to nakonec jen tou pamětí (odstupem let)?
A ani u jednoho nesouhlasí Tvůj popis umístění sítotisku (fota v přílohách).
A co ovládání předvoleb - 8 senzorů, anebo 3 tlačítka Question

http://elektromuzeum.wz.cz/TV_barevne_stolni.html :
4417A Color 110 ST II tyristor, dálkový ovladač SAB3210/SAB3209 (to je ten menší: Čajavec - baterie: destičková 9V)
4429A Color 429 tyristor, dálkový ovladač U807D/U806D (je to ten "mohutný DDR" - 6ks tužek AA)
Potvrzuje to i tabulka od Lukas-Peca.



ts4417.jpg
 Komentář:
Color 110STII - celkový pohled, vč. položeného VDO (Čajavec)

Stáhnout
 Soubor:  ts4417.jpg
 Velikost:  22.98 kB
 Staženo:  76 krát


SDC13360.jpg
 Komentář:
Color 110STII - detail ovládání tvp (VDO - Čajavec)

Stáhnout
 Soubor:  SDC13360.jpg
 Velikost:  284.85 kB
 Staženo:  64 krát


img_1602_original.jpg
 Komentář:
Color 429 - detail ovládání tvp (VDO - DDR)

Stáhnout
 Soubor:  img_1602_original.jpg
 Velikost:  214 kB
 Staženo:  66 krát


_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5164
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 23:06    Předmět: Citovat

Ještě jste, pamětníci Laughing , zapomněli na C 110 IN LINE Wink ! Výroba Tesla + Rudi Čajavec. Ale na něm byla Teslácká asi jen ta síťová šňůra. Měl tuším spínaný zdroj a opravdu luxusní obraz. Moc jich tu ale asi nebylo, viděl jsem jen jeden.
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 23:12    Předmět: Citovat

http://www.tvmuzeum.net/obr/TV067_f0.jpg
Je to on?
http://www.radiojournal.cz/schemata/oti35-4413a.pdf
http://www.radiojournal.cz/schemata/oti36-4413a.pdf
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 23:32    Předmět: Citovat

Zdravím. Někde bude opravdu chyba. Jednak C-110 ST II zdaleka nebyla první telka s IN LINE obrazovkou. Už jen proto, m. j. že nemá logiku očekávat číslování 110STII, 110ST, 110, Ale hlavně obrazovka v ..ST II byla už druhým typem IN LINE obrazovky z Rožnova. Byla úplně jiná a nezáměnná s obrazovkou v C-110.

Hádáte se celkem zbytečně kolem DO pro C- 429. Oba máte pravdu. Pro C 416 se používal ovládač s destičkovou baterií 9V. Pro C 429 se používal alternativně DDR s 6i tužkami, nynější značení AA, nebo stejný jako pro C-416. Asi co právě měli. Zapojení obou DO bylo až na 1 přepínač stejné.

A do třetice, pro C- IN LINE nebyl ten tlustý ovládač, jak píše Lukáš. Alespoň ten, co já jsem několik let opravoval, měl úplně jiný tvar. Takový nižší spíš obdélníkový se zaoblenými rohy a zvýrazněný bílou linkou kolem vnějšího okraje. Ale mohla to být zase nějaká alternativa. Jen vím, že ta TV nešla ovládat běžnými oravskými ovládači. František.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: po únor 05 2018, 23:57    Předmět: Citovat

Fredisi, něco jsem o C 110 IN LINE psal výše. Pamatuji si ji poměrně dobře. Máš pravdu, že byla z dovozových dílů, možná i ta šňůra byla z dovozu. Měla opravdu samostatný impulsní zdroj. Akorát bych si dovolil polemizovat s tím opravdu luxusním obrazem. Já na něj mám trochu jiný názor. Potíž je v tom, že ta obrazovka Videocolor, použitá tedy aspoň v té telce, kterou jsem léta opravoval, nebyla nic moc. Možná tě zaujal obraz při prvním pohledu. Ona totiž výmětová obrazovka, kterou bylo škoda rozbít, ale dala se ještě udat za cenu, kterou si mohli výrobci zmíněných TV dovolit, nedosahovala zdaleka jasu, ostrosti, čistoty barev, konvergencí a životnosti, jako prvojakostní výrobek.


Velký byl také rozptyl těchto parametrů u zmíněných zmetků. Ale možná jsi viděl zrovna míň zmetkovou. Opravdu luxusní obraz jsem viděl až krátce po převratu na televizi LOEWE Concept. Poprvé v životě jsem viděl pořádný obraz v kvalitě, kterou jsem si do té doby neumél představit. Chodil jsem kolem prodejny několikrát měsíčně, a vždy jsem se musel zajít podívat, No, slintal jsem jak bernardýn. Ale 50 litrů byla opravdu pro mne nedosažitelná cena. Ale ony ty rozdíly v obraze u těch tesel byly i u stejného typu kus od kusu vééélmi rozdílné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31864
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 0:56    Předmět: Citovat

Kokun - šedá maska, černej panel, lokální klávesnice 3 tlačítka, ovladač TESLA na 6 tužek, potisk COLOR ST-II. Fotku bohužel nemám a telka je v pánu, táta umřel koncem února 1997 - to jsem ji viděl naposledy, sice už měla trochu slabší jas obrazárny, ale celou tu dobu chodila - několik posledních roků se sateliťákem Pace 1000. Ani si už nepamatuju, jakou družici táta tenkrát chytal - v tu dobu už jsem s ním nebydlel. Já si hlavně pamatuju, že když ji v půlce 80. let koupil, tak jsem mu na ni ukazoval recenzi od Hofhanse v Amáru. Proto vím tutově, že tam byl natištěnej popis COLOR ST-II. Ale kdyby tam byl ten 8-senzorovej panýlek shodnej s Corinou a dalšíma (a vevnitř 2x MAS560A + 8x KC148 + Xx KA201), to bych si pamatoval taky - nebyl, byly tam 3 tlačítka (a uvnitř tím pádem MAS562A + MAS1008 - přímo šel kanál volit jen z DO, na panelu se muselo krokovat).

Ta C-429 má masku moc do hněda...

Syron - já nenapsal, že ST-II byl první vyráběnej TV s in-line obrazovkou, ale že to byl první in-line barváč V RODINĚ - ČTI POŘÁDNĚ!

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 2 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund