Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Převod z PDF do DWG
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 22:50    Předmět: Převod z PDF do DWG Citovat

Nemáte někdo odkaz na prográmek, co převede původní DWG převedený do PDF pro email zpět z toho PDF do DWG? Stačilo by i s funkcí na pár dnů, ale ne s převodem do obrázku, ale do opravdového DWG souboru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 23:24    Předmět: Citovat

Pochybuju, že něco takovýho existuje. A jestli jo, tak to určitě bude podobná prasárna jako třeba PDF do Wordu, musí se to moc upravovat. Já jsem před časem něco takovýho stáhnul z netu a výsledek nebyl editovatelnej, prostě když jsi jezdil po vzniklým DWG, tak nešla žádná entita uchopit, jen celej blok.
Já se teď morduju s exportovaným DWG z Archicadu do DraftSightu a je to neskutečná pakárna. A to jsme v rámci stejnýho formátu. Rolling Eyes
Nakonec jsem to exportovaný DWG vzal jako podklad, celý to obkreslil ve svých hladinách a potom upravil měřítko, protože i to vzalo při exportu za svý.

Ty budeš muset do novýho dokumentu vložit objekt toho PDF a taky obkreslit. Teď jsem to v DraftSightu zkusil a jde to a kupodivu i měřítko sedí. Ale budeš si muset sjednotit barvy, já mám vložený PDF inverzní proti normálnímu kreslení.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 23:32    Předmět: Citovat

Ale existuje. Jeden tady už mám, je na jeden měsíc a jen doufám, že se najde ještě jiný. U tohoto to prostě kreknu a dám napořád.

Tento odkaz možná pro tebe:
http://anydwg.com/pdf-to-cad.html?gclid=EAIaIQobChMIi_ql4_GZ2QIVbQDTCh2xYAj2EAAYASAAEgJy7fD_BwE
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
alj



Založen: Jun 10, 2016
Příspěvky: 136
Bydliště: JM

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 0:05    Předmět: Citovat

Záleží také jak je PDF vytvořené. Velmi dobře lze naimportovat PDF do CAD softweru Allplan a z něho lze jako výstup exportovat i formát dwg. Pokud je PDF vytvořené přímo jako výstup z CAD programu, bývají při importu zachovány i hladiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2569

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 8:17    Předmět: Citovat

Nevěděli by to tady?
www.cadforum.cz

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2641

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 8:48    Předmět: Citovat

Nazdar,

to ti Google s 1,93M odkazů nestačí? https://www.google.cz/search?q=pdf+to+dwg&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gws_rd=cr&dcr=0&ei=tqJ-WpvvF8zfgAbV2oLIDw

Osobně bych zkusil nějaký online converter - pokud není tedy obsah tajný.

Před cca 15 lety jsem to jednou pro TPCA zkoušel. To PDfko to rozložilo do neskutečného množství objektů - třeba písmeno F byly 3 úsečky. Ale pracovat se s tím dalo.

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 9:10    Předmět: Citovat

Jen desetina programů dělá to, co by měla. Ostatní to převádějí jen do obrázku. Není to pro mě, ale pro jednoho, co už tam něco našel, ale chtěl jsem jestli se najde něco lepšího a zatím ne.
On má pdf2cad11cz-64bit.exe, ale už mu ta zkušební verze prošla.
Na tom odkazu je to jak na jednom odborném fóru o elektrice. Samej chytrej, ale neporadí. To už je lepší diskuse a hádání tady. Wink
Online konvertory jsme zkoušeli a jsou to zmetky. Jo a to PDF je vždycky tvořené z CADu, ono to ani jinak nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 14:41    Předmět: Citovat

Žádnej konvertor neudělá z PDF použitelnej DWG, za tím si stojím a můžete tu tvrdit kdo chce co chcete Exclamation Tohle je třeba výstup z DraftSightu převedenej do PDF a pak je to PDF konvertovaný zpět do DraftSightu. V PDF je to ještě dobře.
Něco se převedlo dobře, něco špatně, třeba texty jsou zdvojený, čáry jedný tloušťky, jen hladina 0 a hladina text. Zajímavý že ty větší texty nejsou v žádný hladině a nejdou vymazat. Viz přílohy.
Proto jsem psal, že nic neexistuje, protože ty převody jsou vždy nějak namrvený a je na tom kupa práce to uvýst do použitelnýho stavu. Někdy je lepší, než se matlat s nějakejma pochybnejma konvertorama sednout a namalovat to znova.



namrvený DWG.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  namrvený DWG.jpg
 Velikost:  281.49 kB
 Staženo:  158 krát


původní PDF.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  původní PDF.jpg
 Velikost:  271.69 kB
 Staženo:  141 krát


_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 15:22    Předmět: Citovat

Vyzkoušel jsem 3 online a hrůza běs. Cpe to vetšinou do jedný vrstvy, texty nepoužitelně pokřivený, nebo jen otazníky, nebo se nechovaj jako text či se zobrazují inverzně.
Teď jsem si stáhnul jedno demo, co o sobě tvrdí že je nejlepší na světě. Umí ve free verzi jen náhled. Chtěj za to 200 éček a výsledek je ještě větší katastrofa, co ten free z odkazu, co dával P32. No a spousta dalších nemá ani demo nebo možnost zkoušky na pár dní nebo omezený velikosti a chtěj rovnou kupu peněz. Tak tam rozhodně nebrat. Rolling Eyes

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 10 2018, 16:03    Předmět: Citovat

Jirko zkus tady toto : https://www.4mcad.cz/eshop/pdf2cad-samostatna
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2018, 1:07    Předmět: Citovat

Dík za odkaz ale je to stejný jako v těch ostatních.
Text je zase co písmeno, to entita, v podstatě to nejde zeditovat, všechny texty se musí znova vytvořit a umístit je místo těch hromad entit. Taky je problém, že to nedrží měřítko druhu čáry a jejich tloušťky, takže třeba místo čárkovaný nacpe čerchovanou s obrovskejma mezerama. Taky to dělá další podivnosti při tisku, tyhle entity textu se tisknou strašně tlustejma čárama, že je to až nečitelný. V nastavení hladin ani formátu se s tím nikde nedá nic dělat, jedinný řešení je opravdu ty textový entity vymazat a napsat je znova jako poznámky.
Ten co jsi dával jako první se chová stále nejlíp, už jsem se naučil jak DWG z něj rychle umravnit do přijatelný podoby.



tisk RE.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  tisk RE.pdf
 Velikost:  39.65 kB
 Staženo:  148 krát


_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2018, 9:05    Předmět: Citovat

Tak podle mě to bude tím DraftSightem. Asi nemá něco tzn. kompatibilního u těch znaků. To se stává i u OpenOfficu při čtení něčeho z MS Officu. Známému to v AutoCadu jde naprosto bez problému u té verze 11, u verze 10 byly ještě problémy. A chválí si to teda moc, protože nemusí toho tolik překreslovat. Používá tedy tu verzi pro 64bit. OS a má W10.
Teď mě ještě napadlo, nepoužíváš ten DraftSight pro W7? Ty verze konvertoru mohou mít nastavení vhodné jen pro W8-10 a u staršího OS mohou dávat novější informace o znacích než byly v podkladu a proto to mohou mršit. Já chtěl spustit DraftSight a řve to, že jen pro W7. Jestli jo, tak to vyzkoušej ještě někde na stroji s W8-10.
Pokud jsem DraftSight 2018 SP0 nainstaloval v režimu kompatibility, tak nešel aktivovat. Prostě nemohl najít cestu na internet i když všichni v PC o ní vědí. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2018, 11:23    Předmět: Citovat

Draftsightem to není. To samý dělá u kámoše v "práci" DWG, co vyflusnul DWG editor od Solidworku 2016. Převedl ho do PDF přes placenej Adobe Acrobat XI, zkonvertoval tím co jsi poslal naposled zase do DWG a zase jsou texty entity jednotlivých znaků. (dělá doma projektanta na "volný noze" pro jednu nadnárodní plastofirmu, tak musí mít vše ofiko a aktuální)
Jinak s DraftSightem je to tak, že na 32 bitech chodila poslední 2015 a 2016 chodí už jen na 64 bitech. Dassaulti prý rozhodli, že od 2016 bude vše co dělaj jen 64 bitů, U Solidworku je to stejný, 2016 už na 32 bitech nejde. Verze Woken prý od 7-10 /64 nerozhoduje.
Na NTB mám W7/64 PRO a DraftSighta 2016 a chování zase stejný. Zkusili jsme na synovcovým NTB s W10/64 nainstalovat DraftSighta 2016 a žádná změna.
Jak Ti DraftSight blbne, před časem přestaly všecky 2015-ky chodit a bylo nutný je znova nainstalovat a hlavně zaregistrovat při prvním našlápnutí, jinak jsi to musel dělat cely znova.
Teď, abych zcela vyloučil případnou chybu v Dassaultích CADech jsem zkoušel poslat PDF od architekta, kterej určitě dělá v Autocadu 2015 přes ty dva převodníky co jsi dával odkazy a výsledek prohlídl v Autodesk True View 2016. V tom prvním jsou texty zase zdvojený, jak jsem dával fotku a ten druhej zase texty rozložený na jednotlivý entity znaků.
Je to jednoznačně nedokonalejma převodníkama PDF na DWG. Ještě mě napadlo, jestli problém není se znakovejma sadama. Autocad a DraftSight občas řve při nahrávání DWG co vzniklo jinde nebo na jiný verzi, že chybí font a udělá substituci. Třeba je problém ve znakovejch sadách, že třeba konvertor nerozezná některej font. Tohle je přeci u OCR docela běžný, že si neví rady se scanem fontu, co není nainstalovanej v PC.
Taky mě není moc jasný, proč mají nekterý CADy kromě možností používat Wokení TTF taky svoje sady SFX fontů. Možná že je problém zavoranej zde, já používám jen TTF.
Kašlu na to, už jsem si nějak poradil a půdorysy razítka a symbolový vysvětlivky použitých prvků mám už na výkresech tak teď to jen namlátit a popsat v půdorysech. Wink

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne únor 11 2018, 12:33    Předmět: Citovat

To jsem právě myslel, že bude problém se znakovýma sadama.
Ten DraftSight mě tedy dostal. Wink Hlásí se k W7 32 bit, ale ne k tomu, že vlstně od té verze 2015/16 nejede na 32 bitech.
Známému to ty znaky právě nerozhazuje, ale jen ta verze 11, verze 10 a ty ostatní programy jo. Takže nekompatibilní s novými znakovými sadami. Chtělo by to zjistit o které vlastně jde a vrazit je do PC. Pak by to mělo jít, ale krk na to nedám. On to má totiž od známých se stejnými OS i bity a stejnými verzemi AutoCadu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17682
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 1:58    Předmět: Citovat

P32, v čem maluješ? V DraftSightu nebo v něčem jiným? Já v tý 2015 narazil na prapodivnou věc a nevím, jestli to je vlastnost a nebo je někde něco blbě nastavený. Namaluju třeba symbol zásuvky, což je půlkruh ve středu s čárkou. Udělám "spojení entit" takže potom se chová při Move jako jedna entita. Když ho chci nakopírovat přes ctrl C a ctrl V po celým výkrese, tak se při tom kopírování zase rozpojí na samostatný entity. To nemá logiku. Rolling Eyes Musím tu spojenou entitu pomnožit (jako lineární či kruhový pole) příkazem "Vzor" při něm zůstanou entity spojený. Pak to příkazem Move rozstrkám na potřebný místa. Je to takovy drbání pravou nohou za levým uchem... Už si nepamatuju, zda to dělá Autocad stejně.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund