Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

jehla na gramo Tesla mc600q
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 11:33    Předmět: Citovat

To sa oplati Very Happy Za tu cenu su dve prenosky AT91.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 11:43    Předmět: Citovat

To jsou ty jiné hodnoty výplaty a od nich odvozené ceny ND, třeba displejů CD Philips.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 12:15    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 12:29    Předmět: Citovat

Možná by pasovala, ale zásadně se to nedělá, to ti potvrdí větší znalci. Když výměnu hrotu, tak jedině stejnou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 12:29    Předmět: Citovat

Myslím, že ne. Rozměry toho krčku budou o trochu jiné. Jinak už by ji někdo použil a šířilo se to po netu. Chvějka z odkazu se prodává i zde v ČR. Za 273 Kč plus poštovné můžete experimentovat. Myslím, že pokud by ten krček nepasoval, dal by se přehodit z chvějky do chvějky jen hrot se svým držákem- je tam jen vsunut v pružném elementu. S pinzetou a netřesoucíma se rukama by to mohlo jít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 12:39    Předmět: Citovat

Dřík s hrotem je do pružného elementu nějak vlepený nebo vtavený, aby se nevysunul nebo neotočil. Po vyndání už držet nebude.
V podstatě jde jen o průřez té mosazné vložky. To plastové čelíčko se dá přinejhorším odstranit a strčit to tam bez něj, to tam je důležité jen pro BFU Very Happy

Já to asi zkusím objednat, hromadí se mi tu těla VM-2XXX, tak bych je mohl nějak zužitkovat do repasovaných gramců.


Myslím, že použitím náhražkové chvějky zrovna do Tesla VM se nic nezkazí.... To samozřejmě neplatí univerzálně, s tím naprostý souhlas!


Naposledy upravil Osmdesat dne út únor 06 2018, 12:50, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 12:43    Předmět: Citovat

https://www.pickupnaalden.com/english/turntable_needles.asp?M=Nagaoka_JT-411__8062

Replacement needle for NAGAOKA/SUPRAPHON JT-411 RED

Tonar replacement needle, stylus for Nagaoka JT-411. diamond tip, 33 and 45 rpm (for albums and singles). this stylus, needle is also used for Boland-Fuchs JT-411, Supraphon JT-411, Tesla JT-411.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
judeware



Založen: Aug 04, 2009
Příspěvky: 1273
Bydliště: okres Písek

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 13:34    Předmět: Citovat

Mám v plánu nákup součástek v ame.cz (aktuální servisy). Vzal bych jednu přenosku do zásoby, na pokusy. Co z jejich nabídky doporučujete (k diskutovanému MC600Q)?

http://www.ame.cz/Gramo-prenosky-_g40520839_10699.aspx?page=1

Limit je 2000Kč (zas tak životně důležité a aktuální to není).

Kam se hodí ty piezo? To má být náhrada VKxxxx? Shocked Nezdá se, že by do našich starých Tesel pasovaly.
Zná někdo přenosky Tonar? Jsou tvarově jako naše VM.
Odhadne někdo kvalitativní rozdíl mezi AT91BL, AT-3600LB, AT95E-BL (i ve vztahu k ceně)? Mají na můj vkus docela velkou (udávanou) svislou sílu na hrot.
Jak je to s OMB5e vs. OM10 (viz předchozí dotaz)?


Naposledy upravil judeware dne út únor 06 2018, 13:59, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 13:44    Předmět: Citovat

Tie piezo su do lacnych modernych gramofonov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 13:57    Předmět: Citovat

AT91 a AT3600 mají kulový hrot, ty bych vyšktrl také. AT91 má přítlak v pohodě, AT3600 má vyšší přítlak, a to tam píšou, pro "terénní" využití na akcích a klubech. Bude odolnější vůči hrubému zacházení, přeskokům a akustické zpětné vazbě. Hodit se to může také pro přehrávání poškozených a ohraných desek.

Tudíž "dno" uvažovatelného výběru začíná až na AT95E. (Doufám, že nebudu za tento troufalý názor opět vydušen Very Happy, byť jsem snížil laťku do třetího podzemního podlaží...)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 14:53    Předmět: Citovat

>>Osmdesat: Mám jednu VM2102 bez hrotu a na tom pružném členu žádné stopy lepidla ani tmelu nejsou. Podle mě byl držák hrotu upevněn jen stlačením členu v krčku. Ale hádat se nechci. Jdeš tedy do nákupu JT411? Jsem zvědavý, jestli bude do VM pasovat. Moc tomu nevěřím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 15:06    Předmět: Citovat

Nebudeš vydušen, každý názor podobného ražení je vítaný (alespoň většinou, když už ne všemi).
Judeware, právě jsem byl v AME v Hradci, pořád tam mají výběr přenosek pro široké spektrum požadavků, ale odpovídá to tomu, co inzerují na svých stránkách, tak jsem se kvůli nim nezdržoval. Leda bych si taky vybral.

Osmdesat: pokud jde o sférický hrot, ten bych tak šmahem neodepsal. Řez drážky se stále předzkresluje právě "někam mezi" charakter kontaktu sférického a eliptického hrotu. Někdy hraje na nejmenším poloměru desky lépe, než eliptický či dokonce Microline. Výrobců nových desek už moc není, čili předúprava tvaru signálu se dá očekávat vcelku jednotná, u starších desek bude nejspíš záležet nejvíc na tom, kdo je řezal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 15:06    Předmět: Citovat

> elektrosvit

Tak je možné, že tam lepidlo nepoužili, podrobně jsem to nezkoumal. Každopádně když jsem se u jedné VM s dříkem laboroval, po zasunutí zpět už tam nedržel. Takže pokud nepoužili lepidlo, museli to lisovat zatepla nebo něco takového, takže ten materiál dříku v té "gumičce" - asi PU - pevně drží... Možná, že ty gumičky odlévali už na dříku, aby s ním byly pevně spojené.

S objednáním počkám, třeba se tu vyjádří někdo zkušenější...


Naposledy upravil Osmdesat dne út únor 06 2018, 15:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 15:14    Předmět: Citovat

> Hill

Vím o systému Dynagroove z 60. let, kterým tenhle problém chtěli vyřešit, ale udržel se chvíli, právě kvůli nástupu nových profilů hrotů, s nimiž pak přehrávání takové desky mělo přesně opačný efekt.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Dynagroove

Zajímavá je informace, že k tomu používali analogové počítače.

Jestli se něco takového děje dnes, nevím, myslel jsem si že ne, no ale počítače do umožňují... Dnes je např. v GZ v podstatě možné si zadat jakékoliv parametry řezu...


Jak vůbec takové předzkreslení řeší situaci, kdy zákrut drážky je tak prudký, že se drážka v daném místě místě zúží a kulový hrot je pak v tom úzkém průchodu vytlačen nahoru? Taková situace pak vytvoři ve stereo kanálech nový signál, který je v protifázi. Typické je to právě při těch mnou zmiňovaných sykavkách, které mají vysoký kmitočet a zároveň vysokou energii, takže tam dojde k velkému rozkmitu drážky na vysokém kmitočtu. Tohle sykavkové zkreslení, pokud ses jím zabýval, je právě charakteristické tím, že jde v protifázi... To by v takovém případě ta simulace musela v tomhle úzkém místě drážku více zahloubit, aby se kulový hrot udržel ve stejné horizontální poloze. Jenže to se podle mě neděje, tedy nikdy jsem se s tím nesetkal. Se sykavostí se u eliptických a kulových hrotů setkávám běžňě, ale s ML hrotem jsem ji ještě nezažil, z čehož vyvozuji, že se nekompenzuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út únor 06 2018, 16:39    Předmět: Citovat

Osmdesat: na 99% tam není nic lepeno, drží to jen slisováním. Kdysi jsme opravovali přes mikroskop MF, které neměly kolmý hrot, nevím jestli z fabriky, ale jinak byly nepoužitelné. Tohle se ti může stát taky, pokud nebude sedět 4hran, nevím, jak tu jehlu budeš ustavovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund