Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Moje první navigace v Nokia 5 - více než spokojenost
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 16:12    Předmět: Moje první navigace v Nokia 5 - více než spokojenost Citovat

Minulý rok v létě jsem si k narozeninám pořídil poprvé v životě chytrý mobil Nokia 5. Jediná nepříjemnost je ta, že tehdy stál skoro 5500 Kč, dnes se dá pořídit za 3500 Kč. Bohužel tak to s elektronikou chodí vždy.
A nyní k navigaci v mobilu. Nechtěl jsem navigaci, která potřebuje v provozu trvale připojení na internet (v autě samozřejmě jen mobilní připojení). Navíc nemám potřebu být stále On-line. V naprosté většině použiji domácí WIFI. Bezplatné WIFI lze dnes také najít na nejrůznějších místech. Neplatím paušál, mám jen předplacenou kartu a v nejnutnější případě si koupím nějaký datový balíček na den, týden nebo měsíc.
Vyzkoušel jsem dvě navigace, které umí pracovat Off-line.
- Navigaci dle Seznam mapy. Stažené mapy se mi pravidelně aktualizují.
- Navigaci dle Google mapy. Vybrané mapové oblasti lze stáhnout a uložit v telefonu off line, na zastaralost map jsem pravidelně upozorněn a musím provést nové stažení.
Seznam navigace.
S touto navigaci jsem plně spokojen a prakticky jen tuto používám.
- Trasu si mohu najít, prohlédnout a editovat nejdříve doma v Seznam mapy a uložit si ji do batůžku. Automaticky pak mám tuto trasu v batůžku v mobilu.
- Samozřejme lze trasu vybrat a editovat i na mapě přímo v mobilu, ale v tom malém měřítku je to obtížnější než na PC. Po uložení vybrané trasy do batůžku je trasa automaticky také v PC.
- Vybranou trasu lze rozdělit na úseky kde jsou, nebo nejsou povolené placené úseky. Např. při jednodenní cestě na Slovensko (nebo Rakousko apod.) si na hranici zvolím průjezdní bod. V prvním úseku po hranice povolím placené úseky, v dalším úseku na Slovensku je nepovolím. Stále je to jedna trasa. (V Google mapách jsem musel vytvořit dvě trasy, jednu k hranicím a druhou od hranic do cíle).
- Opticky mi vyhovuje plochý pohled na mapu na displeji mobilu, zobrazení v perspektivě u Google se mi zdá nepřehledné.
- V batůžku mám uložené obvyklé cíle mé cesty jako body. Výběr trasy z aktuální polohy dle GPS do cíle v uloženém bodě je pak velmi rychlé a jednoduché.
Navigace Google
- Trasu mohu také vybrat v mobilu nebo v PC. Pokud ji vyberu v PC, tak ji mohu odeslat do mobilu jako odkaz na plochu mobilu. Je to méně praktické než uložení do batůžku, protože při více trasách přibývají na ploše mobilu další a další ikony.
- Perspektivní pohled na mapy se mi zdá na "kratičké mrknutí" na mapu méně přehledný než u Seznam mapy.
- Nepřišel jsem na to, jak vybranou trasu rozdělit na placené a neplacené úseky, jedině jedna trasa jako celek, placená nebo neplacená. Trasu od startu do cíle je tak nutno rozdělit na několik dílčích tras podle placení.
- Nevím jak v Google mapy uložit předem nějaké vybrané body pro použití při pozdějším plánování trasy.
- Goggle má snad přednost jen při On line připojení na internet z auta, kdy operativně "prý" dokáže měnit trasu, pokud je někde zácpa apod.

Toto je moje srovnání a zdůvodnění, přoč jsem spokojený s navigací v mobilu a preferuji Seznam mapy,
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 16:25    Předmět: Citovat

Já se zpravidla naviguju dopravníma značkama a intuicí Very Happy
Samo, jestli je něco někde daleko, tak se doma kouknu na větší města po cestě a ty si zapamatuju, na konkrétní adresu si zapamatuju důležitý a výrazný body okolo, jen zřídkakdy nastartuju navigaci v mobilu.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 16:54    Předmět: Citovat

Byl jsem na tom podobně, že navigací nepotrebuju, stačí značky a rozcestníky u silnic. Je to už poměrně dávno, měl jsem jeden z prvních telefonů s navigací Mio A710 či tak nějak. Vyrazili jsme do NL, nocleh objednaný v hotelu na pobřeží. Dorazili jsme k místu, už byla tma. Nikde ani živáčka, jen úzké asfaltové cesty mezi dunami a křovím. Tehdy jsem poprvé ocenil navi, která mě dovedla k hotelu.
_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Brozicek



Založen: Nov 07, 2005
Příspěvky: 1511
Bydliště: Studénka

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 18:22    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Já se zpravidla naviguju dopravníma značkama a intuicí Very Happy
.............

Souhlasím, že trasa z města A do města B moc navigaci nevyžaduje. Zapamatovat si však jak projet větším městem na konkrétní ulici a číslo, to už mi hlava nevezme. Právě pro takové případy teprve svoji novou navigaci v mobilu oceňuji. Nedávno jsem musel jet do Brna na tři různé adresy v centru (např. ulice Fišová a další). S navigací úplná pohoda.
Domů jsem odjížděl 30.12. kolem 20 hodin, tma (i když Brno svítí) a začalo hustě sněžit. Najít cestu z centra k nájezdu na dálnici na Ostravu by byl bez navigace velmi obtížný úkol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 18:36    Předmět: Citovat

Přesně tak - "dálková" navigace se dá pořád ještě dělat "po holubím způsobu", ale průjezdy centrama měst, kde se furt mění jednosměrky nebo navigace do dědin, kde lidi na jednom konci nevědí ani přesně kterou odbočkou se dostat k někomu, koho sice podle jména znají, ale už si nevybavujou jaký má číslo popisný anebo ani netuší, že se tam dotyčnej přistěhoval, to byla ještě tak 15 roků zpátky činnost tak nevděčná ... A teď, když moje navi nezná adresu, protože ještě není zanesená do aktuální mapy v ní (nový ulice, nový satelitní sídliště nebo části obcí poblíž větších měst), stačí to místo najít na netu - přímo na Mapy.cz a do navigace zadat čistě jen zeměpisný koordináty - běžná GPSka pak navede i blíž než na 100m přesně - a na takovou vzdálenost už je cíl buď přímo vidět, nebo se na něj dá jednoduše optat...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 18:45    Předmět: Citovat

Navigacia je dobra aj ked clovek narazi na nejaku neprejazdnu cestu (uzavreta, nehoda). Alebo na planovanie cesty, hladanie napr. obchodu v okoli a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 15:53    Předmět: Citovat

Ja v dnesni dobe spoustim uz jen navigaci Waze drive to bylo Igo , uz to neni jen o navigovani ale i kde jsou kolony , objizdky , policajti co vybiraji a take nejnovejsi mapy . Podivejte treba na kruhac u Bredy v Opave je jiz tam asi 2 mesice nikde v mapach jeste neni ani na seznamu ale ve waze je hned od otevreni ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33860
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 18:40    Předmět: Citovat

Ak ti nevadi, ze svoju polohu vytrubujes do sveta...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 21:37    Předmět: Citovat

Nejel jsem podle navigace asi 10 let a vždy v pohodě...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 21:53    Předmět: Citovat

Jistě, po Práglu se ti to jezdí metrem - i bez navi ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 8:02    Předmět: Citovat

Používal jsem navigaci ve founu (iGo) hlavně na dojezdy v neznámých končinách ať se nemusí bloudit. Cestu jsem si stejně vždycky pamatoval z mapy, ale poslední dobou ji nepoužívám, protože všude dojedu bez ní.
Proto všem, co jedou za roh do zeleniny, tak ji nedoporučuji jako zbytečnou. Ale do ciziny a na místa, kde by někdo mohl "zabloudit" už jen kvůli jednosměrkám, tak zase doporučuji jakoukoliv funkční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jirys



Založen: Sep 02, 2009
Příspěvky: 339
Bydliště: Severní Morava

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 8:27    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Ak ti nevadi, ze svoju polohu vytrubujes do sveta...

Ta poloha na servru mi nevadi , zbytek se da zablokovat . Kdyz jsme u toho tak zobrazeni na mape clena je + - 5 minut nahodne . A kazdy mobil vytrubuje svou polohu do sveta , s tim nic nenadelas ... leda ze mobil nepouzivas ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 20:00    Předmět: Citovat

citace:
Jistě, po Práglu se ti to jezdí metrem - i bez navi ...

Víš co? Polib mi šos. A nech se léčit, když neumíš normálně reagovat bez útoku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 20:26    Předmět: Citovat

Nevím jak ty, já za posledních 10 let najel zhruba 90-100tkm doslova po všech čertech střední Evropy a čím dál tím víc zjišťuju, že třeba nájezdy na nový obchvaty měst a dědin jsou U NÁS na stávající příjezdový komunikace napojovaný tak, že v podstatě pokud jedeš rovně, jedeš po starý cestě "přes centrum" a na obchvat musíš odbočit, často v daným místě i zeměpisně naprosto nelogickým směrem. Ona se teda ta odbočná komunikace následně zase otočí směrem na obchvat, ALE PROČ? - když logičtější řešení by bylo překopat celou křižovatku tak, aby se "do centra" muselo odbočit/sjet z rychlostní komunikace a aby "rovně" bylo rychlejší směr. Jenže ať jezdím kudy jezdím, všude jinde po Evropě takový úpravy dělají - jen u nás ne, jako by ty 50 roků starý silnice byla památkově chráněná barokní Praha. Jediná výjimka, kterou znám za poslední dobu jako nově postavenou, je obchvat vesnice Opatov tady kousek od nás na silnici I/43 z Lanškrouna do Svitav - tam opravdu učunili soudruzi indžinýři zázrak a směr na obchvat je na obou koncích dědiny "rovně". Takže už jen proto se člověk radši spolehne na navigaci, protože papírový mapy mají podklady minimálně 2 roky starý - za tu dobu na 20 kilometrech silnice vyrostou 2 nový obchvaty vesnic a k tomu 6 novejch kruháčů, samozřejmě s bídným značením - a šofére, cos tadyma nikdy nejel nebo jel naposledy před 10 lety, poser se.

Ergo kladivo říkat tady, že za 10 let ježdění jsi nepotřeboval navi znamená, žes buď jezdil jen doma kolem Malešickýho komína, kde skutečně navi nepotřebuješ, nebo žes autem nejezdil vůbec nikam a jezdil maximálně mastnou tyčí - což vyjde najedno.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7546
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 21:12    Předmět: Citovat

Od doby, co mám řidičák (1997) jsem najel asi 500t km. Jezdím často, po celé ČR a vždy jsem dojel bez kecací navigace v autě. Když někde nevím, tak si zastavím a mrknu do mapy do mobilu a jedu dál.
Kdžy jedu někam, kde to fakt neznám, tak se mrknu doma v kompu do mapy a nemám problém to pak podle toho jet, asi paměť ještě slouží.
--
Kdybych napsal, že nějaký vidlák navigaci nepotřebuje, protože jezdí z Koštěmrd do Kotěhůlek, tak se posereš.
Ale jo, nemohl sis odpustit útok a rýpanec; mě ale nasere jen inteligent, tak se snažíš marně Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Navigace Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Nemůžete stahovat ani prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund