Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

(OPRAVENO) LED svítilna E708A nedobíjí i po výměně bat.18650
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 16:55    Předmět: (OPRAVENO) LED svítilna E708A nedobíjí i po výměně bat.18650 Citovat

Zdravím Vás,

v LED svítilně "Nabíjecí svítilna LED E708A, 60+5x LED"
https://shop.emos.cz/1450000150-nabijeci-svitilna-led-e708a,-60-5x-led
jsem při výměně akumulátoru použil místo doporučeného originálního 2000mAh
https://shop.emos.cz/1201004200-nahradni-li-ion-baterie-ke-svitilne-p4515,-p4517
tento AVACOM Nabíjecí průmyslová baterie 18650 Panasonic 3400mAh 3,7V Li-Ion - vývody do U
https://www.tsbohemia.cz/avacom-nabijeci-prumyslova-baterie-18650-panasonic-3400mah-3-7v-li-ion-vyvody-do-u_d278947.html
https://www.avacom.cz/nabijeci-prumyslova-baterie-18650-panasonic-3400mah-3-7v-liion--vyvody-do-u

...s tím, že jsem přepájel původní nabíjecí elektroniku spojenou s akumulátorem s ohledem na polaritu.

Plně by se měl akumulátor s kapacitou 2000 mAh nabít do 6 hodin. a pak svítit cca 2,5 hodiny, ale vydrží tak 10-15 minut.

Nechal jsem svítilnu nabíjet cca 3 dni, ale stále svítí dobíjecí LEDka červeně - tedy že se stále dobíjí.

Je snad problém ve vyšší kapacitě? Nebo nabíjecí elektronika má v sobě nějaký paměťový prvek, který je možné nějak restartovat?

EDIT: Opraveno, vizte tento příspěvek
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=1162059#1162059



IMG_5034_c.jpg
 Komentář:
Nabíjecí svítilna LED E708A, 60+5x LED

Stáhnout
 Soubor:  IMG_5034_c.jpg
 Velikost:  222.06 kB
 Staženo:  368 krát


IMG_5036.JPG
 Komentář:
Nabíjecí modul

Stáhnout
 Soubor:  IMG_5036.JPG
 Velikost:  123.56 kB
 Staženo:  359 krát



Naposledy upravil dayslypper dne st březen 31 2021, 22:39, celkově upraveno 8 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milan_F



Založen: Oct 03, 2005
Příspěvky: 1527
Bydliště: nedaleko Humpolce

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 18:23    Předmět: Citovat

A to si máme ve věštecký kouli najít co v tej svítilně je použito za nabíjecí elektroniku? Dej sem aspoň fotky vnitřku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33910
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 18:27    Předmět: Citovat

Ako sa to spravalo pred vymenou?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6602
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 20:50    Předmět: Citovat

Nevím, jak se k tomu dá dostat při nabíjení, ale bylo by užitečné, kdybys mohl měřit napětí článku a proud do článku tekoucí. To by o nabíječce poskytlo nějakou informaci. Ledka sem, ledka tam, jen autor (možná) ví, co to má indikovat. Taky u Avacomu píšou, že baterie není vhodná pro svítilny a akunářadí. Pokud je to kvůli absenci ochranné elektroniky, tak je to fuk, pokud je to kvůli neschopnosti dávat větší proudy, tak to může být problém. Takovou informaci bohužel Avacom neuvádí. Že by měla původní elektronika kurvítko v podobě měření náboje a zohlednění opotřebení článku, to pochybuji. Spíš může být ta elektronika třeba vadná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
teufel



Založen: Feb 09, 2017
Příspěvky: 408
Bydliště: Na dohled od Spolany

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 9:30    Předmět: Citovat

Dostalo se mi pod ruku pár vypálených LED žárovek EMOS a byly to hrozný sračky (LED bez chlazení atd.) Nevím jak jsou na tom jiné jejich výrobky, ale asi by bylo nejlepší použít ze svítilny jen obal a LEDky a udělat si elektroniku vlastní. S modulem TP4056 z Číny pro nabíjení Li-ion je to jednoduché.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 14:03    Předmět: Citovat

V práci jsme si s kolegou museli doslova vyřvat podobnou(trvalo asi 3/4 roku), protože někdy byl potřeba přísvit a zásuvka daleko. Je to sice jiný typ svítilny, s COB LED, nicméně problémy stejné. Po plném nabití akumulátoru, kdy červená dioda zhasla, svítilna vydržela 20minut. Když jsem ji chtěl reklamovat, tak pan výrobní ředitel se tvářil opět problematicky. Volal jsem do Emosu, tam mi řekli, že bude patrně vadný akumulátor a jestli se dobře pamatuju v návodu byla doba svítivosti až 8h(v závislosti na přepnuté intenzitě světla). To rozhodně svítilna nedá, nicméně něco určitě bylo špatně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 15:19    Předmět: Citovat

teufel napsal(a):
Dostalo se mi pod ruku pár vypálených LED žárovek EMOS a byly to hrozný sračky (LED bez chlazení atd.) Nevím jak jsou na tom jiné jejich výrobky, ...
Nejdůležitější asi bude říct, že EMOS není ani v jednom případě výrobce. Výrobcem je jen těžko identifikovatelná manufaktura kdesi v Číně, která podle požadavků na koncovej výrobek věci NĚJAK vyrobí, zabalí do velkoobjemovýho kontejneru, naloží na loď někde v Šanghaji nebo v Hongkongu a pošle to do Evropy. Megaškopek se prošplouchá Suezem a Gibraltarem, provleče se Lamanchem a zakotví buď v Rotterdamu, v Hamburku nebo rovnou (po proplutí Skagerrakem) ve Štětíně nebo Gdaňsku. Z Holandska nebo z Německa čeká dotyčnej kontejner ještě kus cesty po silnici na návěsu, z polskejch přístavů jen do nejbližší free-zóny. Tam naběhnou přičinlivý pšonský lidičky, kontejner s nápisama v rozsypaným čaji vyložej, pytle, škatule a bedny otevřou a obsah pečlivě roztříděj a rozdělej do igelitovejch pytlíčků s kartónovýma visačkama potištěnýma nápisama EMOS - Made in €U - und učuníno jest, máme tady nový "evropský" výrobky. Co na tom, že na území €U proběhlo jen finální zabalení? Aspoň jedna operace to byla a podmínkám €U tak bylo učuněno za dost - že se přitom z nejsprostšího a nejhnusnějšího čínskýho šitu stal výrobek (údajně) kvalitativně plně vyhovující všem legislativním požadavkům €U, ale přitom to fyzicky je pořád ta nejšitkovatější šitka už nikoho z celý €urochujský Úhnije nezajímá - oni už svoje poplatky za certifikaci EMOSu dostali ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 15:50    Předmět: Citovat

EKKAR: jo, to máš pravdu, pomalu nás těmito šmejdy zasypou, bude problém sehnat už jen kvalitní kablíky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 15:55    Předmět: Citovat

Kvalitnější věci se pořád sehnat dají, ale zrovna v případě EMOSu je potřeba si uvědomit ten fakt, že oni rozhodně nejsou výrobce, ale jsou to jen sprostý překupníci. A bohužel zrovna těch nejhorších čínskejch hnojů, který se dají koupit ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 16:11    Předmět: Citovat

No když jsem u toho, nepohybuju se kolem elektrikářského prodeje, ale viděl jsi jinou "značku" prodlužovaček a obecně kabelů mimo ty no name třeba v hobby?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 17:39    Předmět: Citovat

Zrovna tahle oblast je třeba o vlastním pocitu bezpečí - neboli že já si radši koupím zvlášť odpovídající kabel v metráži a zvlášť samostatně montovatelnou zástrčku i "psa" (multizásuvku) a poskládám si z toho prodlužovačku sám s tím vědomím, že sice nejspíš zaplatím 2x tolik co za čínskou sračku s polskou značkou a finální montáží ztratím půl hodiny svýho času, ale budu mít BEZPEČNOU prodlužovačku. Ke konání jinejch osob jde dodat jen to, že se chovají výslovně "česky" - podle modelu "nekup to za ty prachy!". Já to prostě ani za ty prachy nechci ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33910
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 17:42    Předmět: Citovat

A kde kupis zastrcku a zasuvku, co nebudu cinske alebo polske?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31844
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 17:54    Předmět: Citovat

starecd napsal(a):
No když jsem u toho, nepohybuju se kolem elektrikářského prodeje, ale viděl jsi jinou "značku" prodlužovaček a obecně kabelů mimo ty no name třeba v hobby?
Odpověď padla vejš.
Jenže
rnbw dál napsal(a):
A kde kupis zastrcku a zasuvku, co nebudu cinske alebo polske?
Právě NE TAM V TOM HOBBY, KDE BYS TO NAKUPOVAL TY - musím jít do prodejny s elektroinstalačním materiálem pro živnostníky, jmenovat budu ze svýho nejbližšího okolí firmu ELKOV tady v Třebový nebo Elektro-Sychra v sousedním Údolí Opic - ani v jednom se nemusím bát toho, že když budu chtít POCTIVOU zástrčku, tak že by mi nabídli levnej čínskej (v Pšonsku přebalovanej) šmejd. Ano, oni tam "ten šmejd jako v OBI" mají taky, právě z toho důvodu, že tam chodí nakupovat i "normální Češi" kterým jde hlavně o cenu, ale pro zákazníky žádající profesionální kvalitu tam mají tomu odpovídající zboží - dražší, ale kvalitnější.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 18:41    Předmět: Citovat

Jo, když je takový výběr ano, horší je, když projdeš víc obchodů a všude stejný šunt akorát jiné ceny.
Stejné je to se součástkami obchod jediný v centru Zlína a nekoupíš ani kvalitní kondík jen Hitano.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dayslypper



Založen: Apr 28, 2006
Příspěvky: 296
Bydliště: Praha / Česká Třebová

PříspěvekZaslal: čt únor 01 2018, 16:03    Předmět: Citovat

Onu "nevhodnost" pro svítilny jsem také předpokládal skrz absenci nabíjecího obvodu.

Svítilnu jsem nechal nabíjet více jak 12h, a stále indikoval dobíjení. Poté vydržela tak 5 minut. S novou baterií je chování dost podobné, jen svítilna vydrží možná o něco déle svítit.

Je tedy možné, že to bude tou elektronikou. Ale nevím moc, kde začít. Zřejmě nejjednodušší pro mě bude dokoupit originální náhradní baterii.

Svítilnu není doporučeno nechávat trvale připojenou k síti déle jak pár hodin po úplném nabití. Je možné, že jsem tak něco poškodil, ale přišlo mi, že svítilna spíš plynule ztrácela kapacitu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Elektrické nářadí Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund