Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Poskytovatelé internetu v Olomouci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 20:40    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):
Jen nevím v čem mám problém. Dost často dostávám hlášku "Server nenalezen. Firefox nemůže nalézt server ...

Změř si rychlost na rychlost.cz a tam uvidíš hlavně odezvu (Ping). Pokud bude 50 a víc, tak je to v tom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 22:00    Předmět: Citovat

U vás nemáte něco jako PilsFree ???
_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt leden 25 2018, 23:33    Předmět: Citovat

A k čemu by to bylo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2018, 0:41    Předmět: Citovat

Habe sa Hanáce měli na co ptát ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: pá leden 26 2018, 7:39    Předmět: Citovat

Koukám, že tomu taky moc nerozumíš. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne leden 28 2018, 23:47    Předmět: Citovat

jjilek napsal(a):
... ale přesto bych se rád kolegů z Olomouce alespoň zeptal, zda má někdo lepší zkušenosti s některým místním poskytovatelem.
Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7090
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 18:00    Předmět: Citovat

Jak bych svými slovy popsal PilsFree:

Občanské sdružení.
300,-Kč měsíčně
Poslední míle je řešena hlavně bezdrátem (Wi-Fi a nějaké ty Alcomy a podobně.)
Přenosovou rychlost nikdy uměle neomezujeme.
(Když bude někdo sám na Gigabitové lince a ostatní mají zrovna vypnuté počítače, spí nebo tak, tak má Gigabit... dtto pro stoMegabit)

Zařízení (Wi-Fi router, napáječ, kabeláž) je majetkem sdružení a to ho bez dalších poplatků zapůjčuje členovi.
Za celé roky vím jen o jediném výpadku, asi hodinovém, který mě omezil, a o jenom výpadku, který mi byl putna, protože jsem stejně musel jet pryč.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 11:11    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Soemtron napsal(a):
Jen nevím v čem mám problém. Dost často dostávám hlášku "Server nenalezen. Firefox nemůže nalézt server ...

Změř si rychlost na rychlost.cz a tam uvidíš hlavně odezvu (Ping). Pokud bude 50 a víc, tak je to v tom.
Minule 23 ms, nyní 38 ms. Takže problém u mne v PC - veterán (Win XP SP3, 1 GB RAM)?


Měření rychlosti.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Měření rychlosti.jpg
 Velikost:  22.99 kB
 Staženo:  21 krát


PC.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  PC.jpg
 Velikost:  29.38 kB
 Staženo:  48 krát


P C.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P C.jpg
 Velikost:  10.45 kB
 Staženo:  30 krát


Rychlost cz.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Rychlost cz.jpg
 Velikost:  40.07 kB
 Staženo:  29 krát


_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 12:10    Předmět: Citovat

Odezva je na slušné úrovni. Asi by bylo nejvhodnější projet celou trasu připojení, ale i tak bych zavolal poskytovateli internetu. Po jejich kontrole, kdy je vždy všechno v pořádku, tak se to rychle spraví. Laughing
Zase na druhé straně, máš pomalejší PC, ale hlavně málo paměti. Udej, jakou tam máš paměť a jestli se to dá rozšířit či vyměnit a do jaké velikosti podle desky a počet slotů pro paměti. Možná bych měl nějakou na zapůjčení a otestování.
Taky se mrkni, co ti všechno vlastně v PC kontroluje u příjmu internetu a typ prohlížeče. Klidně do SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 6003
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 12:18    Předmět: Citovat

U mě odezva při použití speedmetru běžně kolísá od 10-45ms, vyjímečně i přes 60ms a žádný problém není.
Ovšem takto se testuje odezva na měřící server. Na výpisu příkazu traceroute je vidět, že odezvu na poskytovatele mám 1-5ms, delší časy jsou až na ostatních bodech trasy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 4002
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 13:48    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):

Nyní mám Doubrava NET, 380Kč/měs. Zdá se, že se ale také pohoršili nebo mám zasekaný PC. Screen rychlosti v příloze.
Dnes jsem našel ve schránce leták, viz. příloha.

Doubrava se mi zatím jenom 2x ozval, že se přijedou podívat. Rychle ale přijeli GeneralNet a poněvadž mají "sice zdejší" ceny, ale výpověď 3 měsíce bez sankcí, tak je asi vyzkouším. Nabídka Down i Up je přijatelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 13:57    Předmět: Citovat

Achab: já myslel spíše projít trasu, kde je spoždění pomocí příkazu tracert.
https://support.microsoft.com/cs-cz/help/314868/how-to-use-tracert-to-troubleshoot-tcp-ip-problems-in-windows
Pokud by vše jelo, tak to bude už jen v PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31875
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 15:50    Předmět: Citovat

Malý doplnění k rychlosti připojení indikovaný přímo počítačem - a stížnostem vznášenejm na základě takovýho "měření".

Vloni o prázdninách jsme s poskytovatelem učunili kšeft, na jehož základě jsme získali rychlejší připojení - z 25Mbit Down/5MBit Up jsme přešli na 60Mbit Down/10Mbit Up. Odsouhlaseno, podepsáno, přišel den, od kterýho to mělo naběhnout - a já změřil rychlost na několika "měřičích" - Speedtest.net, Lupa.cz, DSL.cz a ještě asi na 3 dalších - a všude jsem naměřil maximálně 40-42Mbit Down, obvykle to bylo ještě míň, mezi 35 a 38Mbit. Upload byl v pořádku, těsně pod hranicí 10Mbit. Tejden jsem si myslel, že to je chybka, pak jsem to reklamoval, přijel technik - a první co zkusil po ověření rychlosti na mým konci LAN kabelu bylo, že přeskočil můj dosavadní domácí switch/router a napojil svůj NTB přímo na WAN za modem - A EJHLE, VONO TAM TĚCH 60Mbit BYLO!!!!

Prostě, můj původní už asi 10 roků starej switch/router Edimax BR-6104K i přes to, že je označenej jako 100M to na těch 60Mbitech nestíhal a musel bejt nahrazenej modernějším ASUSem pro 1G síť - od toho momentu všecko běhá jak má.

Poučení pro budoucnost - nevěřit všemu, co je na štítkách uvedený - tady switch/router stíhá nanejvejš třetinu toho, co má psaný "v papírech" i přes to, že jsem mu přes support výrobce dokázal sehnat a přeflashovat firmware na nejnovější dostupnou variantu.

Doporučuju proto měřit rychlost připojení přímo za modemem, ne až za dalšíma síťovýma prvkama, i když finální rychlost pro koncovej bod určujou ony - reklamaci nebo stížnost na nekvalitní připojení vám u poskytovatele uznají stejně jen podle rychlosti naměřený těsně za modemem.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15522
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 18:28    Předmět: Citovat

Proto jsem odkazoval na příkaz tracert, který by měl ukázat ty prodlevy "doma". On má k tomu ještě "starší" sestavu, rychlost tam i ven má, ale asi se to prostě pomalu hejbe.
Ten router, co jsi tam měl, tak je fakt dobrej, ale jako u všeho se ty jejich adaptery časem "unavují" a potom to je napájené jakžtakž, aby to jelo. Takhle jsem už dvakrát musel kupovat nový adapter pro voip bránu, protože to naráz přestalo fungovat a nešlo to vyřešit a on to byl už vyšmatlanej adapter. A ještě jsem se nedostal k tomu, abych ty staré rozebral a změřil kondíky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: pá únor 09 2018, 12:07    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):
... Jen nevím v čem mám problém. Dost často dostávám hlášku "Server nenalezen. Firefox nemůže nalézt server www.xyxyxyx.com." Týká se to youtube i mnoha jiných. Na druhý den ale OK. Seznam a ebastlírna ale jede vždy. Nevím, zda je to problém u mne v PC nebo v připojení.
Problém byl router. Po připojení PC bez něho vše OK. Měl jsem Edimax BR x204. Je ale zajímavé, když jsem vstubní kabel omylem místo do WAN strčil do LAN, tak vše šlo také OK i WiFi. Shocked
Nyní mám nový TP Link Archer C20. Jen mne trošku rozčilují ty tři antény. Opravdu mají takový význam?

Edit routeru: Nebyl to BR 8204 ale BR 6204WG.

_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477


Naposledy upravil Soemtron dne pá únor 09 2018, 13:18, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Strana 2 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.27 sekund