Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sencor Slt2225DVBT pouze standby

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2018, 18:12    Předmět: Sencor Slt2225DVBT pouze standby Citovat

V tomto TV podezřívám poškozené data ve flash paměti MX25L3205.Nemáte prosím někdo dump?
Chassis je L2M16(03) a panel LC220WXE od LG.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 17:16    Předmět: Citovat

Odpovím si sám.TV funční¨po delší době hraní.Dump jsem umístil na:
http://remont-aud.net/dump/lcd_pdp_tv/po_shassi/sencor_slt_2225dvbt_shassi_main_board_l2m16_03/335-1-0-54396

Pokud by někdo měl problém s tímto servrem a nemohl stáhnout,prosím kontaktujte mne,pošlu.Problém vyřešen,TV běží.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: út březen 27 2018, 19:02    Předmět: Citovat

Z toho čo bolo napísané, by som predpokladal, že nakoniec nebol problém s obsahom pamäte, ale niekde inde. Je to tak? Ak áno, zo zaujímavosti by ma zaujímalo s čím. Ak nie, potom ešte zaujímavejšie pre mňa by bolo popísať, čo ako ti pomohlo urobiť.

Ďakujeme za zavesenie obsahu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
olda007



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 132

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 4:42    Předmět: Citovat

Máš naprostou pravdu Heno.TV se chovala tak,že po zapnutí svítila červená i modrá dioda a nereagovala na nic.Jen bylo slyšet změny kmitočtu zdroje při pokusech o náběh.12V ze zdroje změřeno-ok.Já, se zatemněnou myslí u značky Sencor se upnul na data ve flash.Stáhl jsem si dump z Techniky 24 - 644,který je pro desku
M2L16(05), také procesor MSD106CHL-LF-Z1.Deska vypadala stejně,jak jsem ale později zjistil,data nejsou úplně stejná.Po zapnutí - na TV žádná změna.To mne zarazilo.Upnul jsem se na slabé ševelivé změny kmitočtu při náběhu zdroje.Odpojil jsem invertor a kabel k TCONU.Po chvíli TV naběhla a reagovala i na ovladač.Rozebrání zdroje.Všechny C na ESR ok,kromě 100uF/16V na výstupu.Pro jistotu vyměněny všechny C i PC817 a TL431.Po zapojení beze změny.Zaměřil jsem se na main.Po změření napětí na DCDC označeného IJ99F(pod 1V),jsem došel až k elektrolytickým kondenzátorům 100uF/16V.Vyměněno cca 8 kondenzátorů 100u 220u u měničů 5V a IJ99F, u kterého je napětí označeno jako VDDC,ale není uvedena hodnota- mělo by být 1.3V.Takhle špatně a složitě jsem se dostal až k jednoduché závadě.Vyschlé kondenzátory na mainboardu.A celé to mělo začít od měření napětí na základní desce.

No ještě pro zajímavost: Přečtení MX25L3205 proběhlo bez problémů,ale při pokusu o zápis to hlásilo chybu.Musel jsem dát novou paměť.Takže i to možná bude do budoucna k dobru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 8:48    Předmět: Citovat

Nuž hlavne elektrolyty na výstupoch DC-DC meničov čo sa týka rôznych tých pochybných čískych dosiek oni používajú rovnakého typu ako pre klasické lineárne stabilizátory, t.j. nerozlišujú fakt, že na výstupe DC-DC meniča sú vysokofrekvenčné pulzy a teda by tam mali byť použité C určené pre vyšší pulzný prúd atď. Ale oni vedia, že záruku to nejak prežije aj s tými štandardným typmi kondíkov, len potom sa môže stať, blbnúci DC-DC pre suchý C odnese so sebou aj spotrebič t.j. IO ktorý napája tým dosť zvlneným napätím.

Ohladne MX25L3205 doplním ak by to niekomu nebolo jasné, že sa jedná o NOR FLASH s podporou komunikačného rozhrania SPI.
Rozdiel medzi EEPROM a flash je z hladiska zapisu hlavne v tom, že EEPROM je možné prepísať bez predchodzieho výmazu avšak u FLASH to nie je možné.
T.j. tie bajty, ktoré sa na FLASH majú prepísať je nutné najprv zmazať.
Na niektorých FLASH sa dá mazať len komplet celá pamäť, na niektorých stačí výmaz tej časti, kde je zmena avšak k príkazu na výmaz musí prísť.

Takže ak nahrávaš fungel novú SPI FLASH, ktorá je samozrejme prázdna, tak mazať netreba, čo s apotom môže zdať, že stará bola vadná lebo zápis neprešiel, ale nie je to tak.

Ďaľšia vec je, že niektoré NOR SPI majú pomocné registre, ktoré treba uviesť do určitého stavu aby verifikácia obsahu pamate prešla po zápise úspešne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MrWifiHifi



Založen: Oct 04, 2019
Příspěvky: 23

PříspěvekZaslal: pá říjen 04 2019, 9:05    Předmět: Citovat

Zdravim

Mám rovnakú TV s podobnym problémom...
Po zapnutí do siete sa rozsvieti červena ledka....ak zapnem tv s ovladáčom rosvieti sa na modro, po chvíli zhasne a opäť sa rozsvieti na červeno...
Skúšal som hľadať chybu podľa toho čo tu uz bolo písané, a došiel som k tomu, že z hlavnej riadiacej dosky nedostávam napájacie napätie do dosky na lcd
Vedeli by ste mi poradiť co s tým?

A čo sa týka toho flashovania pamäte, ako sa to vlastne da spraciť? Nikdy som nič podobné nerobil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tomikt



Založen: May 03, 2005
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 19:56    Předmět: Citovat

ahoj všem, nebudu zakládat nové téma - přinesl jsem si ze sbernyho dvora tuto televizi s podivne poškozeným displayem viz foto.



Chtel bych ji použít do karavanu jelikož je i na 12v ale ten oblouček nahoře v obrazu pusobi dost rušivě.
Panel měnit nebudu. Napadlo mě jedině, zda by třeba v nejakěm servisním modu nešel upravit rozměr obrazu nebo posunout obraz od horniho ramečku cca o 1cm dolu. Poradí prosím ňěkdo zda je to možné případně jak na to? v bežném menu tato možnost není.
Moc díky za případnou pomoc či radu a všem hezké svátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33753
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 21:31    Předmět: Citovat

Mozno panel menit netreba, len ho rozobrat a zlozit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4914
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st prosinec 23 2020, 22:19    Předmět: Citovat

Ťažko to určiť podľa fotky... odstávajúca fólia? Vytečené kryštály? V krajnom prípade nalepiť hore pás hrubej čiernej izolačnej pásky po celej dĺžke, bude to viac širokouhlé a nebude to vidieť. Pako
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund