Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

VHS a zvuková stopa
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 9:47    Předmět: Citovat

No pri MD sa to ale "prepekalo" 20-24 bit A/D D/A. Tak pri tom sa "vypečie" aj dynamika aj S/N. (kompresiou sa nezaoberajme) Very Happy

Ono na tú VHS (berme plochu pásu) vošlo dosť... ved taký D-VHS mal 50GB, FullHD,AC3,Dts....Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 10:20    Předmět: Citovat

A teď by se hodilo ještě vědět, kolik se D-VHS u nás prodalo?
Kdo ji máte doma, ruku nahoru, prosím!

Alxa: u VHS hifi Panasonicu ani tak nezáleželo na tom, o jak vysoký model jde, protože primární byl vždy obraz. U zvuku pak záleželo přímo na konkrétním modelu, co měl ve výbavě, paradoxně pro primární záznam byly často některé levnější typy vhodnější. Vlastně stačilo, aby i při ruční regulaci záznamové úrovně zůstala ve funkci nevypínatelná záznamová automatika. Bez ohledu na kompresi dynamiky při záznamu a opětnou expanzi při snímání už byla dynamika zhoršená tou automatikou.
Kdo chtěl využít maximálně dostupné dynamiky, dostal plochou nahrávku. Lepší bylo řídit úroveň už na vstupu videa ručně tak, aby se záznamová automatika neměla příliš šancí k uplatnění, což znamenalo dopřát tomu úroveň tak do -5 dB a jen vyjímečně dovolit špičkám dolézt k nule. V takovém případě byla ztráta dynamického rozsahu nepozorovatelná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 11:06    Předmět: Citovat

No, u MD jestli vůbec nějaká deformace dynamiky a "zhoršení" S/N proběhlo, tak ve velmi malé míře.
MD s ATRAC-em 3.5 je už naprosto dokonalý systém, který se poměrně dlouho držel v rádiích i malých studiích. Zpravidla značky Denon.

Ale chtěl jsem se spíš zeptat - při tom natáčení demáčů na MD nevadila ta opravdu tvrdá limitace analogového vstupního signálu?
Z principu je tam nutná, stejně jako např. u stolních CD rekordérů. Je to limitace, ne komprese, ale opravdu tak tvrdá, že nad stanovenou úroveň "neproleze ani myš" i kdyby měly tragače padat a na vstupu byly čtyři volty.
Mám MD aparátů několik /MDS-JE500, 520, 530 a "MD-discman" MZ-R501/ a u těch starších, třeba u té MDS-JE500 je na to potřeba dávat opravdu pozor, neboť větší, resp. delší špičky se projeví slyšitelným prskotem.
Tak by mě zajímalo, jestli to při nahrávání live muziky a bez master-limiteru nevadilo..
Jinak - ATRAC a vůbec MD je dokonalý v tom, že nedělá prasečiny jako mp3. Tedy vynechávání "nepodstatného" dle uvážení, různé fázové posuvy, gumování slabších efektů - nic z toho, co se běžně u mp3 děje a konzumentům to nevadí, MD nedělá.
Přibližně do roku 2010 jezdili opravdu profesionální umělci /nejen zpěváci/ s halfplaybacky zásadně na MD a někteří jezdí doteď - ale mají s sebou i CD.
Bylo tomu tak proto, že u MD se prakticky nemůže stát, že by se disk jakkoli poškodil a také se nemůže stát, že by došlo k výpadkům - už z principu MD.
Zřejmě také byly blbé zkušenosti s úrovní CD playerů zvukařů - ono "přeskočení" ohulenýho podkladu je výsostně trapný.
Já sám jsem do lázeňského divadla i jinam půjčoval svoji MDS-JE500 fakt nepočítaně, hodně dlouho tam ani jeden MD stroj neměli.
Je to asi nejspolehlivější médium pro tyto, výše uvedený účely. Nedám na ten systém dopustit a je mi velmi líto, že byl fakticky předstižen CD-R. Rád bych si pořídil ještě některou "studiovou" mašinku od NipponColumbia s ATRAC-em 3.5, údajně se dělala i dvojčata.
Snad seženu. 80min disky Sony a Maxell jsou pořád velmi levné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
alxa



Založen: Aug 02, 2010
Příspěvky: 274
Bydliště: kousek od Brna

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 11:40    Předmět: Citovat

Nahrával jsem live na MDS-JE510 a problémy s limitací a praskotem jsem neměl. Když jsem si ho kdysi pořídil, dělal jsem zvukové srovnání mezi CD (nějaká Yamaha) a minidiskem, uchem jsem rozdíl nepoznal, ale když jsem porovnával výstupy spektrálním analyzérem nějaké drobné niance tam byly. Ale to už je let.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lopez



Založen: Dec 17, 2011
Příspěvky: 883

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 12:09    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
A teď by se hodilo ještě vědět, kolik se D-VHS u nás prodalo?
Kdo ji máte doma, ruku nahoru, prosím!


Hill-e ťažko sa niekto nájde Very Happy Ja len že na tú pásku toho "vlezie" vcelku dosť a popritom je to mechanicky skoro stejné... VHS,S-VHS,Hi-Fi + to D-éčko.
Takže na "bubne" 6hláv ostáva + sú pridané 1-2?

Ale našiel som ešte celkom zaujímavú "mašinu."Very Happy Ked sa tu riešilo PCM-FM?

Toshiba DX-900
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 17:14    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Bez ohledu na kompresi dynamiky při záznamu a opětnou expanzi při snímání už byla dynamika zhoršená tou automatikou.
Byla tam ta komprese hned od začátku? Mám staré JVC S-VHS HR-5000 a to mi úrovňově nesedí s novějšími typy, přitom si nemyslím, že by bylo jen špatně seřízené. Výhodou naopak je, že má ruční regulaci vybuzení, takže automatika nic neničí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 20:12    Předmět: Citovat

Tak to buď rád, ono je totiž daleko víc modelů, které ruční řízení neumožňují. Jednoduše se počítá s tím, že e bude nahrávat poměrně slušně definovaná úroveň z TV tuneru nebo z jiného videa, u kterého se po připojení ta požadovaná úroveň předpokládá. Automatika přesto nečekala jen na špičky stahovala dynamiku i užitečného signálu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 21:08    Předmět: Citovat

Automatiku lze u tohoto typu zapnout/vypnout. Taky jde nastavit, zda se do podélné stopy má nahrávat L nebo P v případě příjmu duálního zvuku, při stereu se nahrává monomix. Mám pocit, že to i umí do podélné stopy nezávisle nahrávat, třeba komentář a pak přehrát FM+podélnou stopu. Ale dneska už je to k ničemu a taky hlavy už jsou na konci životnosti. Takže nejlepší funkcí toho videa jsou velké itronové digitálky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 21:40    Předmět: Citovat

A ani ty digitálky se už neumí samy přestavit na letní a zimní čas, jako dřív...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vanessacz



Založen: Feb 22, 2018
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 13:38    Předmět: Citovat

A co třeba mechanika z kamer miniDV?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7564
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 20:24    Předmět: Citovat

citace:
Mám MD aparátů několik

Můžu do klubu? Smile (Sony MDS-JB930)

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:05    Předmět: Citovat

Huberte ale jistěěě Very Happy
K poslouchání je to všecko, ale aparáty s ATRAC-em 3.5 zvláště.

Nechceš projekční žárovku 120V/500W s bajonetem?
Nevím, do čeho přesně to je, mám ji tak 30 let.
Nepoužitý velký a dlouhý bajonet, v origo krabičce, myslím Osram to je.
Když se bavíš těma projektorama.
Dva dia Aspectomaty a jeden Pentacon myslím hodit do sběrňáku, ne? Je to i v brašnách a s ovladačema a žárovkama HPS.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7564
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:17    Předmět: Citovat

Napsal jsem blbě typ, je to ST-SB920 a ten má ATRAC 4.5, ta 930 (a 940 a 980) má už myslím S.
Žárovka je to tahle? Ta velká jak je na obrázku nahoře:
https://meoclub16.files.wordpress.com/2017/01/zarovky_promitaci.jpg?w=712
500W by se hodila; v projektoru mám 1000 W a je to zbytečný luxus na byt (nehledě na to, jak to topí), usvítilo by to daleko větší vzdálenost. Ty novější promítačky svítí právě tou malou HPS 24V/250W (bez kondenzoru, se "studeným" zrcadlem) a je to dostatečné. Používám je víc, nepotřebuji, aby mi šéf ČEZu posílal ručně signovanou PF coby velkoodběrateli Laughing
Ty diáky, hele já nemám doma ani jeden a prášilo by se mi na to...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:28    Předmět: Citovat

Jo, taková nějaká kráva to je, s vláknem cikcak nahoru/dolů. Akorát jsem teďka znejistěl, jestli je 500W či 1000W. Zítra se zaběhnu podívat.

Nemůžu ty Aspectomaty a Pentacon udat a rozebírat to jen kvůli trafákům je asi škoda, když je to komplet a funkční. Dokonce jsou u toho origo enderácké káble, s tou jejich kombinovanou vidlicí jak měly Vermony, říkám tomu "schuko s dírou" Very Happy
Celej kartón /to je deset oranžovobílých krabiček ve smršťovací fólii/ HPS 24V/250W nechceš?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7564
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt únor 22 2018, 22:38    Předmět: Citovat

citace:
Celej kartón /to je deset oranžovobílých krabiček ve smršťovací fólii/ HPS 24V/250W nechceš?

To bych měl zásobu do soudného dne Cool Ale jo, jestli je nevyužiješ. I tu "krávu", je to fuk, i kdyby byla 1000W. Mám asi čtyři (prodává je sběratel promítaček pan Sekera z Kutné Hory po 40,- Kč, asi to doma přehazuje vidlema) a jeden nikdy neví. Když jsem si ty promítačky přivezl od prodejce, tak v obou ty žárovky s odstupem asi týdne ruply. Jednou to vyhodilo i jistič.
Mrkni na ní a napiš SZ kde si dohodneme cenu/zaslání. Když se dají do škatule vycpané novinami, tak to bez problémů dojde.
Těch diaprojektorů by škoda nejspíš moc nebyla, tenkrát toho fabriky chrlily kvanta a pořád to někde "vyplouvá", na inzercích toho jsou mraky. Lidi asi diáky moc netáhnou...

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Strana 4 z 10

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund