Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Preventivní likvidace spor plísní pod skříní UVC zářivka
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7086
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 22:00    Předmět: Citovat

kybrex napsal(a):
Abych jednou neudělal velikou chybu a nekoupil si něco podobného jako je tohle
Nekupuj.
Raději si postav.
Dnes máme duté cihly, skelnou vatu, izolace do základů, třívrstvá okna...

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: ne leden 14 2018, 1:36    Předmět: Citovat

Jo to je fakt. Známej to má doma a to suchý teplo je nejen příjemný, ale i užitečný - do baráku ideální topení a ještě to je zábava s přípravou dřeva (mě to fakt baví, asi že to nemám doma Very Happy )

Díky za rady - pokusím se nekupovat barabiznu, ale něco novýho postavit. Wink Jsem na to zvědav. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 13:07    Předmět: Citovat

S těmi "vlhkými barabiznami" je to asi individuální. Bydlíme teď v nájmu v asi 200 let starém domě u řeky, taky byl před pár lety vyplaven, je v původním stavu, tj. bez podřezávky, žádné izolace, staré okna špaleťáky, žádné polystyrény, podsklepený jen z 1/4.
Já osobně si bydlení v takovém domě užívám, má to tu atmosféru...
Tyhle staré domy byly postaveny a dobře fungují pro určitý režim či "biorytmus". Jakékoliv narušení jejich biorytmu vede k výše uvedeným problémům - vlhkost, plíseň, dřevomorka...

Co si lidi dnes dělají se starými domy - všecko zatěsnit, zatemovat, hermeticky uzavřít, dvacítka polystyrén, plastový okna s 50 komorami a 20 skly, do toho obsesivní šetření teplem - vlahé radiátory + zalígrovaná okna.

V takovém baráku pak vlhkost vyleze zdí klidně do 2. podlaží, mají tam vlhký vzduch, zaprděno, poloteplo polozimu, plísně, spóry, roztoče...


Jenže dům musí přece dýchat, to je základní věc. Popírají základní principy, které lidé znali před stovkami let...

Já v tom našem domě topím na trenýrkovou teplotu, radiátory musejí bý horké, topí se i na chodbě, koupelně a WC, vše je prohřáté, několikrát denně krátce, ale intenzivně vyvětráme, špaleťáky zajišťují základní dýchání. Zavírání a otvírání mezi místnosti beru s rezervou, nikomu hlavu netrhám, že něco nechá otevřeného.
V kuchyni, kde je nejvlhčeji, máme v této chvíli 45% vlhkost.
I když si předchozí nájemníci stěžovali na vlhkost, my ji v tomto režimu nemáme.
Respektuji přirozenou náturu domu a jsem spokojen.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: po leden 15 2018, 22:20    Předmět: Citovat

Jo tak to souhlasím. V létě, když bylo teplo a režim byl v podobě "všechno stále otevřeno", udělal jsem si síťky do oken, protože tu bylo nedaleko sršní hnízdo a u oběda mít tyhle helikoptéry kolem hlavy nebylo zrovna příjemný, ale celkově jsem si to tu nemohl vynachválit.

V zimním období je ale problém v tom, že majitel baráku šetří na topení, já navíc nemám rád trenýrkovou teplotu, pokud to je těch panelákových 25 Very Happy svlíkám se do trenýrek už ve 22 - což je příjemná teplota, která tu je v létě. Smile No a krbová kamna, která by tenhle problém hezky mohla řešit, jsou příliš velkou investicí. (majitel je doma prej má a jsou super Very Happy ). Tak asi takhle. Být to moje, už tu ty kamna dávno mám, v létě se bavím štípáním dříví a odpočinkem v chladném domě a v zimě topením a byl by klid.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dorota



Založen: Sep 12, 2011
Příspěvky: 44

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 13:32    Předmět: Citovat

Pokud to, co se ti po nasazení fungicidních přípravků pořád poměrně rychle objevuje má bílou, nebo slabě nahnědlou barvu, tak se pravděpodobně nejedná už o plíseň, ale o solný výkvět. Můžeš to zkusit rozemnout mezi prsty- ucítíš krystalky. Zdraví to nějak neškodí, ale i tak je to svině svinutá. Otrhává ze stěn malbu a dokáže rozbít omítky prakticky na prach. Zbavit se toho jinak než izolací snad ani nejde. Vím to, mám taky starej nepodsklepenej a neizolovanej barák...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9757
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: út leden 16 2018, 13:48    Předmět: Citovat

Viděl jsem podobný "vatelín", jak pomalu likvidoval i obkladačky. Je s údivem, jakou sílu ten "solný výkvět" má. (pod tou zdí prolínala voda z poškozeného potrubí)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybrex



Založen: Jul 26, 2007
Příspěvky: 300

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 19:54    Předmět: Citovat

Jo to by mohlo být ono. Je to bílé a když jsem to chtěl nabrat pro vzorek do laborky, tak se mi to rozsypalo jako mouka. Mám to v krabičce zalepené a v neprodyšném igelitu jako vzorek. Zatím musím zaklepat, že po zvýšení teploty o 1 stupeň a topení na stálo, jak tu taky byla dobrá rada a větrání ráno a večer a někdy i během dne, když jsem doma, zapříčinilo, že výkvět se zatím nekoná - aspoň ne viditelně. Ale slyším o tom poprvé a musím si zjistit blíž, co to je (to jen něco krystalizuje nebo je to živý?)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 21:28    Předmět: Citovat

V podstatě soli obsažené v maltě vzlínající vlhkost vynese na povrch, tam se voda odpaří a soli zůstanou coby krystaly. Nic zdraví škodlivého, "jen" to rozrušuje omítku nebo malbu a kazí to vzhled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund