Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Generálka NAD 5120
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 19:46    Předmět: Citovat

Ten Zdenkův je z těch hotových nejlepší.
PT014 z Tipy je mrdka jako ostatně všecko z Tipy a jestli někdo tu PT014 chce, mám ji hozenou v šupleti, postavenou i oživenou a vedle leží škatulka ze SnFe plechu. Je to seštelovaný na napájení ASPOŇ těch 9V. Donesl si to známej, koupil to "na první vrz" a povedlo se mi jeho aplikaci mu rozmluvit.
S původním, polovičním napájením to mělo, Hille, přemodulovatelnost vstupů 5dB.. Twisted Evil
Jestli to zapojení PT014 na jejich webu už není, dám ho sem.
Takhle korekčák pro přenosku, byť se dvěma a dvěma kácéčky a min. napájením 4,5V fakt zapojí jenom padre Riccardo Vaculla Very Happy

Co teda vlastně Celerone chceš? Kvalitu se složitějším napájením a úplně běžnými IO, nebo mrdku, co pojede z devítky baterky rok?


Naposledy upravil sinclair dne čt leden 11 2018, 19:51, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 19:49    Předmět: Citovat

Předzes z EZK jsem před lety stavěl a byl jsem s nim spokojený.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 20:07    Předmět: Citovat

Elektrosvite, nemáš od tý stavebky šéma toho EZK předzesu?
Na oplátku zase dám schéma jiného EZK modulu, ke kterýmu běžně schéma není volně dostupný, jen při koupi modulu. Mám tu kdeco, včetně výkonovejch modulů.

Já ten EZK 2x kupoval už hotovej v krabičce a nebyl čas to obkreslovat - ale na první i druhý pohled je to klasickej ZV, akorát s mírně šibnutejma napěťovejma děličema na neinvertech - kvůli polarizaci vstupních i výstupních elytů. Ta jedna napájecí hladina je tam výhoda, myslím to má uvnitř i zenerku na nějaký konečný napětí - už si to moc nepamatuju. Udával u toho DC 12-30V myslím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 20:14    Předmět: Citovat

Leoši, bohužel je už pryč modul i dokumentace. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 22:06    Předmět: Citovat

No - kdyby se našlo nějaký dobračisko, co by udělalo korektní desku na dva kanály phono preampu z TW140S /i se sym. zdrojem, napájitelným z jednoho vinutí/, tak by to byla užitečná službička pro hodně lidí.

Jsem ochotnej to vykreslit i s vhodnými změnami a nachystat specifikaci materiálu včetně nákupních zdrojů a jeho RM.

Kromě toho, že by se v tom daly využít celkem běžná KC/BC /až na vstupní pnp/, by to vyšlo na pár šušňů, ne-li skoro zdarma. Dvoukanálový výsledek se zvukem, odstupem i přemodulovatelností o dost lepšími, než mají běžné OZ, by se současnými radiálními vývodovými součástkami i s odpory 0207 vešel na destičku cca 6x8cm. Přímo v TW140S není tahle sekce o moc větší a to jsou tam použitý axiální elyty a axiální polystyren v korekcích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 22:35    Předmět: Citovat

Taky jsem ten Vaculův předzesík podle P. Jeníčka nepřechválil, psal jsem jen, že vyhoví, až na to zbytečně nízké napájecí napětí. Ale jde to napájet i 15 V, jen je potřeba C7/C17 nahradit typem na 16 V. Když nestačí rozsah trimrů P1/P11 pro nastavení pracovního bodu, nahradí se odpory R2/R12 většími, případně R1/R11 se zmenší na 51 k.
Čili ano, zesík slušný, ale jako stavebnice vyžaduje pro přijatelné napájecí napětí více změn součástek.
Tato starost u těch ostatních stavebnic odpadá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 23:06    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
Protože předpokládám, že to na té přenosce není osmnáctka, ale 1S (ta existovala, ovšem ne ve verzi LMB, ale OM), k ní se hodí každý z uvedených předzesilovačů.

Hille, když napíšu, že je na přenosce napsáno ORTOFON LMB 18, tak na to vem jed, že to na ní je z venkovní strany napsaný. Smile Z vnitřní strany, tedy ke středu desky je ale kupodivu napsáno pouze ORTOFON 18. Můžu případně vyfotit jestli ty hnidy foťák bez makra veme.

Sinclaire, co chci? Slušnej korekčák střední střídy, kterej nebude moc šumět. Nejsem žádnej HiFiendista, taky už podle generu nad 15 kilo neslyším. No ale vyloženě sračku taky nechci. Když mě poradíš, co dát místo v česku nesehnatelný NE5534AN a MAC156 do toho Actidampa II, tak si ho postavím. Jestli ne, tak na LEACH od Sýkory mám všecko doma i podstatně nižší šumáky než KC509, jen načmárat trubičkáčem a vyleptat plošák. Smile

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 23:34    Předmět: Citovat

Dobrá, tak ze stejnýho amára už radši ten Revox Very Happy, ten Leach stojí za hovno a má tendenci ss plavat. Ten Revox je skoro o řád lepší.
Když teda nechceš stavět nic s běžnejma NE5534AP za cca desetikačku, co jsou běžně v prodeji v ECOMu a třeba MAC156 /MAB356/, co je jich všude plná prdel, tak teda postav dvě desky toho Revoxe.
Když budeš zemnit vstupy každej zvlášť a uděláš si zemní centrál pro obě desky, tak to ani vrčet nebude a šumět taky ne.
Revox je Revox, nepamatuju se, že by Revox/Studer kdy udělali krok vedle s čímkoliv.
V zesíku B250 stejný firmy je ještě o fous lepší, taky diskrétní korekčák, jesli máš zájem, tak si to najdi. Nejsem si úplně jistej, jestli to je model B250 či B251, prostě jeden z nich má suprovní diskrétní korekčák s ještě suprovnějším výstupem, co má tak nízkou vnitřní impedanci, že to můžeš pak k zesíku tahat zvonkovým drátem Very Happy a nebude to vrčet.

COKOLI od Revoxu/Studeru se prostě vyplatí oprásknout, protože je to zpravidla obvodově to nejlepší, co daná aplikace potřebuje a dostupný součástky umožní.

http://www.hadex.cz/hledat/?search=MAC156
http://www.hadex.cz/hledat/?search=MAB356
https://www.ecom.cz/?q=NE5534AP&sAction=product_list&x=14&y=11

Co Ti na tohle ještě říct, aby mě fízlové nesmázli?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17514
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 23:53    Předmět: Citovat

Nojo, Ecom mě nenapadl, mám ho kousek, 40 km daleko. Ani jsem na Honzu Hlávka, co tomu šéfuje, (bráchu mýho bejvalýho spolupracovníka Láďi) nepomyslel. Ono to má důvod, asi před třema lety se mnou pěkně vyjebali.
Ono to nijak nespěchá, tak to zkusím objednat.
Dík!

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19435
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 6:06    Předmět: Citovat

Nebo se zastav u Švagerků v Hradci, před měsícem jsem tam DIP NE5534AP koupil. Předtím, jak ho někde měli, tak jen v SMD... každopádně s verzí bez sufixu A(P) se ti u základního zapojení zpětnovazebního korekčáku z nějakých 78 dB na 76 dB, což u gramofonu je stejně dost hluboko pod hranicí šumu desky. U Actidampu Mk2 se dostaneš bez Áčka na asi 80 dB.
Proto kacířsky tvrdím, že jakýkoli odstup od šumu větší, než 75 dB, už neuslyší ani nejváchnivější hifipýr, proto, ač jsem Revoxe stavěl nikoli pro sebe, nevím, kde je mu dnes konec a nemůžu sloužit dlouhodobou zkušeností, souhlasím se zkušeností konstrukční: žádné záludnosti to nemá, hraje to napoprvé, jen to zemnění je třeba dodržet.
Pokud jde o tu osmnáctku, tak k té se mi taky nepovedlo ani u Ortofona ani na sběratelských stránkách najít jedinou zmínku o tom, že by existovala. Proto jsem tě radši zkusil.
Zatím se mi podařilo dohledat, že LM z roku 1981 byla první řada lehkých MM přenosek na světě, jak tvrdí Ortofon. Vzhledem k angličtině, v níž se jako low-mass označovaly i velmi lehké chvějky či magnety, přeneseně i hmota pohablivých částí systému transformovaná na hrot, ber to s rezervou. Jiná jazyková verze není k dispozici, abych to zpřesnil.
Každopádně podle parametrů přenosek to vypadá, že Ortofon vyrábí určitý model přenosky řady OM a pak je třídí podle poddajnosti a frekvenčního rozsahu a teprve pak přiřadí číslo, jestli to bude 10, 20, 30, nebo u těch nejběžnějších OM/OMB5 nebo OM/OMB10. Jestli je přenoska z výroby osazená eliptickým hrotem, dá na konec ještě E. Rozdíl mezi OM a OMB, tím méně mezi LM a LMB, jsem ze zaručovaných parametrů nezjistil.
Kompenzační kapacita na vstupu předzesilovače se u všech OMB pohybuje mezi 22 pF a 56 pF, takže ji může zastoupit i delší kablík.
U barevně značených přenosek řady 2M opět jde o frekvenční rozsah, poddajnost, snímavost a odolnost, ale ty už se nejspíš staví přímo tak, aby se do předepsané tolerance vešly, nebo je do pouzdra příslušné barvy vkládají až po nějakém tom měření. Ostatně jejich cena nesvědčí o tom, že by se vyráběly v obrovských sériích.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jimmi2



Založen: Jan 04, 2010
Příspěvky: 1178
Bydliště: Praha, Teplice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 13:48    Předmět: Citovat

Tak řešíte gramofon, nebo předzesilovač.....?
Tenhle gramofon mám doma funkční, v původním stavu. Cokoliv Ti na něm mohu odměřit nebo vyfotit.
Řemínek mám také původní. On jak se vytahává, tak se jen vnitřek mírně naklápí, ale nic tragického Cool Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 15:06    Předmět: Citovat

Hille, neseknul ses s tou kompenzačkou o jeden řád?
Protože třeba metrovej stíněnej kablík běžný kvality a průměru živý žíly má okolo 150pF žíla/stínění, některé mizernější i víc.

Paradoxně asi nejlepší z hlediska kapacity /ale horší po stránce stínění/ je ten oválný šedý stíněný kablík, běžně používaný u litovelských šasi a gramofonů, od zkratovače k výstupu. Nevím už, jaký přesně to má označení, ale ten kablík má pravým PE izolovaný živý žíly 0,15 a má pod 100pF/m.
Bohužel má ale tak řídký stínění, že v dnešním, obecně horším elmg. prostředí, s malým signálovým napětím a na vyšší impedanci už nevyhoví.
Je to ten samý dvoužilový, oválný šedý kablík, co s ním jsou komplet propojovaný všecky vstupy zesilovačů a gramofonů AZS/NZC.
Dělal se krátce i v černý a s černými konektory, ale dávali to myslím jen na výstupy samostatně prodávaných šasi. Naposled jsem ten černej s černým konektorem /a eště blbě zapojeným/ našel na samostatně koupeným HC15 při celkem dramatický přestavbě NZC130.
To je vlastně jinak výbornej zesilovač AZS100L a HC13, bohužel ale bez korekčáku pro MM, kterej jsem musel dovnitř dodělat. Výsledek byl i s podprůměrnou a lacinou VM2204 /prý odpad z výběru VM2103/ překvapující. Kdyby se mi tehdá chtělo ještě hrabat do zesilovače, abych z těch GD607/617 vybouchal těch 10W na kanál co umožňují, tak by to byla výborná reprodukční souprava /s jedním rezervním vstupem/ pro téměř kohokoli a bezpečně v rámci DIN45500, tedy HiFi.
Jenže to obnášelo o 20VA větší trafák /z AZS179/ a hlavně pevnej stábl na 25V /z téhož AZS179/ a do toho už se mi fakt nechtělo.
Když jsem si představil ten vomrd s kliďákama a drátováním...nee.
Vstupní tlačítkovej přepínač by šel šikovně přepojit tak, že by tam ty rezervní vstupy mohly být dva, tedy MGF a TUN /ten další by přibyl tím přepojením kontaktů při všech tlačítkách vytlačených/.
Mám to někde i sepsaný, co všecko by bylo potřeba udělat, kdyby se někdo móóc nudil a chtěl si nějakou odloženou AZS100L přestavět.

Vytáhl jsem si zažloutlý listy z bloku s poznámkami k "Revoxu". Stavěl jsem jej několikrát a tohle jsou moje poznámky k němu, bez úprav :

1/ T1 - BC179C Unitra i RIZ jsou špatné, lepší je BC179C Sie, BC214C Sie. Nejlepší je BC415 Sie.
2/ T2 - nevybraný KC509 je na tomto místě špatný. Vyzkoušené 4ks KC509, 2ks BC109 Sie, 3ks BC184C Ph a 2ks BC413C Sie, ten je absolutně nejlepší, jakoby tam nebyl!
Pozn. aut.: Dnes by mohla na T1 jistě dobře vyhovět vybraná KC309F.
3/ Všecky odpory TR161
4/ K R1 paralelně polystyren TGL5151 100pF pro VM2102 a 30cm st. kabelu.
5/ C2=10uF elyt je zbytečně moc, předzesilovač zesiluje hluky vyp. mechanismu! Pro Fd=20Hz postačil zelený ax. MKT svitek ERO 2,2uF/63V. Pozn. aut.: Dneska asi dosažitelný Wima 2,2uF/50V, nebo axiál TC205.
6/ R14 musí být stabilní keramický typ TP015-016 s UHLÍKOVOU, ne metalizovanou vrstvou, metalizovaný dává nepravidelné praskoty!
7/ C8 použitý TF011 47uF/40V s paralelním ax. zeleným svitkem ERO 0,1uF-100V.
8/ Paralelně k C6 a C7 /ax. zelené ERO 0,1uF-100V/ připojit tantaly TE156 10uF/50V. Separace na Fd přes zdroj!
9/ Napájení ze stab. zdroje. Stíněné trafo M12x15 2x20V, 28z/V. 4xKY131 každá v sérii s TR212 6j8, bloky ker. 4x10k/250V, filtr 2xTF024 1.000uF/40V, KF507/KF517 vějíř, 2xBC177, 2xKC507, 2xKZ260/20 na nich bloky TE154 20uF/25V. Napětí výstupů nastavené 2+2 TR161. Výstup 2x21V/1% omezení 100mA, výstupy bloky 10k/250V + TE156 10uF/50V.

Třeba Ti to k něčemu bude dobrý, třeba ne, to je ostatně jedno.
Já si psal takovéhle šmíráky vždycky, když mě něco háklivějšího začalo dusit, tak abych se v tom pak neztratil Very Happy
Můžu třeba i zkusit cinknout Pavlíkovi či Bohoušovi, ale jsem si málo jistej, že si z téhle etapy života cokoli pamatujou Very Happy
Pavlík mě stejně jak dycky pošle do prdele, odkáže na některý AD a ještě přidá pár jedovatostí o tom, že chudý by HiFi stavět neměli Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 15:26    Předmět: Citovat

Leoši, odkud jsi vytáhl v AZS100 napájení pro RIAA předzesilovač? Ze zdroje pro koncové stupně, nebo z napáječe pro tónový korektor? Nebo měl RIAA předzesilovač vlastní zdroj? Z kterého vinutí se pak odebíralo napájecí napětí? A jak jsi vyřešil zemnění? Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 18:17    Předmět: Citovat

U AZS100L z toho tranzistorovýho násobiče pro předek, je tam něco přes 30V. Předzesilovač RIAA byl vždycky ukouslej předek z Sinclair Project 60, má to podobný napájení a moc to nežere. Jenom jsem měnil toho malýho smrada v násobiči za nějaký káefko. Přece jenom mi přijde na tohle místo tranzistor s Uce 20V trochu kách..
Určitě bych na ten zdvojený předek Sinclaira našel i klišé na pauzáku.
30k se řešilo jako 2x15k. Je tam vepředu jen přidanej odpor 68k, k němu keramika 150pF a na výstupu elyt taky 10uF.
Jednodušší už to fakt snad udělat nejde, zesílení to má pro AZS100L tak akorát, myslím kolem 55 na 1k a zvuk velice slušný - na tu jednoduchost.
Zem napájení obou kanálů musí jít po dvoužilovým, jednou stíněným káblu výstupu a země vstupů k přenosce už nesmí být nikde spojený s kostrou, jináč se s tím nedomluvíš. Je tam potřeba ještě cosi důležitého uštípnout, myslím na zkratovači HC15 kus drátu na kostru šasi nebo tak něco, už nevím. Prostě to při vypnutým motorku a zkratovaných vstupech bručelo.

Jednou jsem tohle samý dával i do sestavy 1033A, takovej skříňkovej kombajn z rádia 635A, HC15 a SM-1. Bedny s ARN5604 a ARV161.
Bylo to u ex-tchýně a sralo mě na tom krom beden a vf citlivosti skoro všecko.
Mizerný, chrastící korekce /jsou tam úplně opačně zapojený!/, blbej či spíš myslím žádnej loudness a i když tam byla už HC15, tak to mělo na kusu plechu krystal VK4204 a ještě k tomu s hurónským šumem vstupu.
Dělal jsem na tom celej den, než se mi povedlo převekslovat a taky posunout korekce, dodělat rozumnej loudness, vestavět ten předzesík a vykopat odtamtud ty dvě šílený KF520.
To je u toho rádia, krom těch obrácenejch korekcí, snad ta největší píčovina, co feferóni mohli spáchat.
Jináč to rádio má FM i mefku celkem dobrý a s jinde nahranýma kazetama se i ten kazeťák dal poslouchat.
Tehda to byla novinka a neměl jsem k tomu nic, než manuál od Synkopy, což je vlastně to stejný a stejně blbý.
Tam jsem sebral okolo 30V nadrzo a oprskle myslím ze zdroje pro varikapy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 18:40    Předmět: Citovat

Díky moc, řešil bych to stejně, tedy u AZS100. Chrastění u Sopránu a jeho derivátů způsoboval chybějící kondík mezi potenciometrem hlasitosti a vstupem do MBA810. Když jsem jej doplnil a vstup MBA ještě připojil přes 100k odpor na zem, chrastění zmizelo. I loudness jsem dodělal, odbočky u potenciometru na to jsou. Od té doby hraje slušně. Tranzistory KF520 použili asi kvůli dosažení velké vstupní impedance pro připojení krystalové přenosky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 2 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund