Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Generálka NAD 5120
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19518
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 19:04    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Hille, neseknul ses s tou kompenzačkou o jeden řád?
Protože třeba metrovej stíněnej kablík běžný kvality a průměru živý žíly má okolo 150pF žíla/stínění, některé mizernější i víc....

Sekl jsem se, Leoši, máš pravdu, nedopsal jsem to nebo omylem odmazal: těch 22 až 56 pF se doporučuje pro MM přenosky Ortofon k doplnění kapacity kablíku vedoucímu z NC470 na vstup předzesilovače. Bylo to na nějakém českém fóru, ale najít znovu se mi to nepodařilo, abych dal odkaz. Náhoda je mamlas, třeba na to znovu narazím, až budu hledat něco jiného.
Pro řadu OM(B) platí kapacity v rozsahu 200 pF až 500 pF, tady je to přímo od výrobce, zatímco pro LM10, LM15, LM20 i LM30 doporučuje celkovou kapacitu přímo co nejblíže 400 pF, lze tedy se značnou jistotou očekávat, že pro LM18 bude stejná kapacita slušet taky.

K mé JVC Z4S jsem musel předzesík vrstavět přímo do skříně gramofonu, protože přenoska má doporučenou zatěžovací kapacitu rovných 100 pF, což byla komplikace: kapacita kablíku byla akorát teprve, když byl krátký, a nedosáhl ve věži k předzesíku. Proto je předzesík hned pod vývodem z raménka a přidaná kapacita 82 pF vyhovuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 19:14    Předmět: Citovat

No jo, ale dyť ty vynechaný 100n kondy a odpory na vstupech MBA810 se vlečou snad už od Spideru Very Happy Tam to tím prachem z auta dělalo po pár desítkách hodin takový rány, že to majitelé radši vypnuli a nosili do servisů, jako že je v řiti poťákVery Happy
To způsobil sám Rožnov tohle. Každý rozumný konstruktér obětoval ten jeden supermit 100n a 150k odpor za pár halířů, než riskovat potíže s poťáky. Já chápu, že v hromadné výrobě je třeba milión supermitů a milión TR212 významná položka Very Happy, ale za ty následný trable to nikdy nestálo.
To by totiž musely mít všecky naše poťáky aspoň trojitý jezdce a dvojitý sběrače - a to neměl vůbec žádný z RVHP, dokonce ani ty polský pajcy ALPSů, co jsou namontovaný v PW8010.
Ke cti TP28x sloužily V uhlíky v jezdci, ale špína je holt špína.

Ale takových věcí napřesdržku bylo mnohem víc, pohříchu skoro vždycky z Bratislavy/Vráblí a pár se jich dokonce dopustil i Velký Vont Janda s podržtaškou Rybářem /oficiální autoři řady TW140/.
Ten balanc v TW140S je na facku, vážně. Tandemák křížem do vazby a ještě s takovým kýbliskem v sérii. Taky nějak kluci pozapomněli na to, že se ten poťák taky někdy zasere, nebo se spíš rozleze ložisková vazelína od štítu.
Ten druhý případ je daleko častější - možná to máš jináč, ale mně vždycky u tuzemských tandemáků daleko víc prská přední dráha, co je blíž k ložisku.


Naposledy upravil sinclair dne pá leden 12 2018, 19:29, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 19:28    Předmět: Citovat

Pokud je na šasi zespoda místo a nenasírá tam rozptylákem motorek, tak proč nee. Taky jsem párkrát SMR300 omotával tím permalloyovým páskem, co jím byly původně omotaný kvalitnější kazeto-magnetofonový motorky.
Na tom kazetovým ss motorku bylo těch závitů 0,3 plechu někdy i pět a na likvidaci pole ze SMR300 to bohatě vystačilo.
Zkoušel jsem na SMR300 přesně naohýbaný stínicí škatulky z 0,5 mm tlustých, velkých trafoplechů a na hovno. Trochu to sice spadlo, ale na cokoliv citlivějšího vedle to nebylo.
Ten 30mm široký, tenký pásek plechu ze stínění těch ss motorků je proti tomu jako bomba. Bohužel ne všecky vadný motorky tenhle stínicí pásek měly a taky ne všecky mnou opravovaný kazeťáky stály za to, aby v nich byl stíněnej motorek Very Happy Většinou šlo o poctivé, velké motorky s vnitřní odstředivou regulací, nebo i elektronickou oddělenou a pravidelně ze značkových aparátků.
Ale stejný stínicí závity jsem nedávno viděl na ss motorku jednoho lacinějšího Dualu.
To prskání sběračů jde asi odrušit snadněji, než 50Hz ze dvou špulek drátu u SMR.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 20:02    Předmět: Citovat

Ať se teda vrátíme k těm předzesíkům Very Happy
Dvojka může v dokonalejší podobě vypadat třeba i takhle.
Všecko na jedný plotně i se zdrojem, stáblama, násobičema a přepínáním vstupních kapacit.
Ta barva odporů je správně, jsou to vybíraný TR296.



P1010018.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010018.jpg
 Velikost:  269.82 kB
 Staženo:  91 krát


P1010019.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010019.jpg
 Velikost:  271.46 kB
 Staženo:  78 krát


P1010020.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010020.jpg
 Velikost:  280.66 kB
 Staženo:  80 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 20:23    Předmět: Citovat

Neumím fotit - ve skutečnosti to tak hnusný není, fakt Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31828
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 21:32    Předmět: Citovat

Ale i přes horší fotky krásně učuněnej Mark dva "new generation" - já používám původní desku uveřejněnou s návodem v AR2 a 3 v ročníku 90, akorát ji mám upravenou "upálením" toho konce pro původní dvouřadovej konektor (ten tam původně měli BiG Bobo s Kazzatelem kvůli snadnějším výměnám při vzájemným porovnávání různejch zapojení, při normální funkci je na h0vn0) a úpravou rozmístění pájecích plošek pro filtrační kondíky. Tenhleten Sinclairův "Mark dva" je úprava na stejný provedení, v jakým byl navrženej finál "Mark čtyřky" z roku 1994 ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 21:45    Předmět: Citovat

Tak když už jsi mi to tak pochválil, tož dáme ještě jednu či dvě ochutnávky.
Za chvílku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 22:11    Předmět: Citovat

Sviňárničky na pokračování Twisted Evil
Čtyřka v kompaktním provedení MM/MC/Sub, kdy už to může být po stránce matroše jenom dražší, ale už ne lepší Very Happy



P1010024.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010024.jpg
 Velikost:  286.08 kB
 Staženo:  111 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 22:16    Předmět: Citovat

No a tohle je ta úplně největší Twisted Evil
Kompaktní trojka. Myslím to nepotřebuje dalších komentářů.



P1010026.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010026.jpg
 Velikost:  298.94 kB
 Staženo:  87 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 22:33    Předmět: Citovat

Pro pobavení také posílám svůj postarší výtvor. Hraje dobře, asi mu nevadí, že je takhle škaredý. Kdyby se viděl, možná by už moc dobře nehrál. Very Happy


PzesAMK2.jpg
 Komentář:
Actidamp Mk2

Stáhnout
 Soubor:  PzesAMK2.jpg
 Velikost:  131.5 kB
 Staženo:  119 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 23:29    Předmět: Citovat

Ale kuš..
Hele, já taky před 40 roky často musel použít to, co zrovna bylo po ruce, z něčeho vykuchaný a tak. V mým raným mládí na úplně nový, moderní součástky nebylo moc peněz, do jistý doby byly jednak drahý jak prase a jednak ani toho nebylo moc k sehnání. A tak se běhalo po bazarech, nebo spíš doma, donesený ze smeťáku, kuchalo a těžilo.
Míval jsem úplně běžně na ručních plošácích, dělaných trojhranným jehlákem, čtvrt i půlwattový odpory z lampových aparátů, kravský elektrolyty ze všeho možnýho, občas i nějaký ten bachratý "katoďák". Trafka včetně síťových, zásadně motaný z použitýho drátu /ze starejch stykačů, relé i traf/ na všelijakých plechách, často s cívečkou, slepenou z tlustý lepenky z nějaký pevný krabice.
Ale chodilo to a hrálo to! A jakou jsme z toho měli radost!
Ale když už jsem třebas nadpojoval krátký vývody, jak máš třeba naštorc ty axiální elyty - mně bylo prostě pozděj blbý to nechat jenom tak, tak jsem na ten nadpojenej vývod aspoň navlíknul kus izolace z toho tlustšího zvonkáče..a tak podobně.
Takovej šampón by Ti to asi ještě i pochválil Very Happy
Nevím, čím to je, ale já jsem tesláckým polštářkům nikdy moc nevěřil, byly s nima jenom problémy. Nejlepší keramický kondy byly ruský, červený a bleděmodrý trubičkový - z ruských televizorů! Very Happy
Víš, úplně nejhorší je, když si člověk řekne "ále, to je dobrý, to tak stačí".. Víc, než násobně, to platí třeba zrovna v tom vedlejším vlákně "International".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17724
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá leden 12 2018, 23:58    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Nevím, čím to je, ale já jsem tesláckým polštářkům nikdy moc nevěřil, byly s nima jenom problémy. Nejlepší keramický kondy byly ruský, červený a bleděmodrý trubičkový

Pamatuješ Sinclaire český tmavě červený polštářky? Místo toho hnědýho hradeckýho porezního sajrajtu napuštěnýho voskem měly na sobě lesklou sklovitou polevu. Jo tak ty se dělaly u nás v Novým Bydžově a vyrábělo je kupodivu Železnobrodský sklo, který nemělo s "TEchnicky SLAbým" vůbec nic společnýho. Dělala tam moje teta a končilo to někdy kolem roku 1970. Pár jich doma ještě mám a dodnes maj přesně deklarovanou kapacitu. Jo a ty bleděmodrý a zelený terčíky a trubičky malejch kapacit se tam dělaly taky.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so leden 13 2018, 0:52    Předmět: Citovat

Mám těch červených ještě hromadu, použitých i nepoužitých.
Jsou buď na 40V, nebo na 250V a vždycky to napětí na nich bylo natištěný. Při letování se "nepotí", nemají svody, u větších kapacit se nemusí dodržovat polarita a neprorážejí se.
Dělali je od stovek pF až do 100n, větší jsem neviděl.
Nedávno jsem se pokoušel zjistit, co vlastně měly za označení, ale jen tak z ruky jsem to nenašel.
Ale mohlo by to být v rozpise součástek do nějakýho staršího tranďáku jako byly první Dolly, Menuet apod., tam se myslím ještě používaly.
A myslím, že jsem je taky zahlídl v mefkách některých starších televizorů.



P1010033.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  P1010033.jpg
 Velikost:  159.49 kB
 Staženo:  90 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17724
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 12:12    Předmět: Citovat

To je asi pro Sinclaira. Jak jsem řešil co k Nadu za korekčák, kámoš mi nabídl hotovej z Midrawatu. Je to snad z AR nebo přílohy AR z konce 90-tých let. Je to dvoukanál na jednom plošáku, v každým kanálu asi 7 trandů a jeden operák MAB. Je to klasickej zpětnovazebák, nebo actidamp? Zatím jsem to neviděl ale kámoš dělá pěkně. Chce za to 3 stovky, za to bych nepořídil ani součástky. Není na tom nějaká záludnost?
Díky

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po únor 12 2018, 12:49    Předmět: Citovat

Nepochybně zpětnovazebák. Možná trochu lepšího provedení, než mrdka s jedním 1458. Ten taky hraje, namítli by někteří...
Já si na ten Midrawatt už moc nepamatuju. Něco mi říká, že ve vývoji tehdy měli prsty přímo lidi z redakce AR a že se tam opravovalo hodně chyb, nedodělků a táhlo se to dlouho. Ani nevím, jak to tehdá vůbec skončilo.
Jo a bylo by dobře si ujasnit, co název Actidamp vlastně znamená.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Strana 3 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund