Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Realtek AC97 kde zohnat ktorý bude fungovať.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 12:26    Předmět: Citovat

PCIID je víceméně to co jsem ti posílal ID hardwaru, když se dostaneš až na konec kde už jsou vypsaný ID klikneš pravým tlačítkem hlavně na ten hned první a dáš kopírovat, pak už vložit do třeba do googla.

Jsou na to i jednoduchý utility kde to najdeš taky třeba AIDA

Proboha Driver Booster ne
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 13:25    Předmět: Citovat

Myslíš klasický postup? Správca zariadení, pravý klik na audio... Vlastnosti, karta podrobnosti, identifikácia hardvéru, tam bude nejaké číslo (niečo ako HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1981&SUBSYS...), na to klik, Ctrl+C, a sem to potom vložiť Ctrl+V. A stavím sa, že to isté číslo nájdeme aj v alcwdm.inf v ovládači zo stránky z MSI, na ktorú som sem dal odkaz.

Keď je tam toho už toľko nainštalovaného, že to samé nevie čo, dá sa aj manuálne. Len v skratke: Správca zariadení, pravý klik na AC97 audio (alebo unknown audio device, alebo ako je to pomenované), Aktualizovať ovládač, vybrať spodnú možnosť, potom zase spodnú možnosť, tlačidlo "Z diskety...", nasmerovať to na alcwdm.inf v priečinku wdm z ovládača čo som už spomínal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 17:19    Předmět: Citovat

Ten problem co som pisal ze mam s netom, mi robi switch ,co mam z neho tahane linky po dome ku PC.To som zistil,ked som znovu volal spravcovi, ze mi zase ide zle net.On povedal,aby som znovu restartol WIFI na dome a ked to nepojde, ze to mi bude odchadzat switch .Dal som druhy co uz bol menení lebo bol tiez zly,ale teraz este sa drzi,neviem do kedy.Ani sa dnes s tym co ste napisali asi nebudem srat.Takze ,velmi vam dakujem a pockajte ,ak sa aj tento switch nepo.tak sa pokusim to opravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: čt leden 11 2018, 21:52    Předmět: Citovat

Pisal som ,ze mi Driver Booster nasiel a na jeden HDD stahoval sadu chipset skoro celu hodinu (skoro na trafilo/a jeden ovladac zvuku AC97 asi 20 minut ktory aj funguje do teraz.Druhy ovladač AC97 mi stiahol a nebol dobry v PC!Potom som stahoval ja niekolkokrat kde sa dalo,samoze vymazal,restartoval stokrat, ale sa mi nepodarilo ovladac aktualizovat az do konca ,aby NE-bolo vypisane vo Zvukove zariadenie-Vlastnosti
ze, Zvukove zariadenie neexistuje.Aspon na rychlo tolko.
Tomu zistovaniu ID hardwaru uz rozumiem a nieco este skusim urcite.Ten HDD bez zvuku mam vonku z PC,to jeto, ze ho musim zase vymenit s tymto HDD co je v PC.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 20:53    Předmět: Citovat

Pomožte mi s tymto.Co bolo pisane do teraz ,nema nic spolocne s tym,co potrebujem teraz!Ku tomu sa nevracajte!
Ide o Dell 170l service tag:GB7B21J ,serv.kode:35505918487,s externou VGA katrou,na ktorom isiel aj zvuk.Pred dvoma dnami pri stahovaní programu na tlacenie mapy z katastra nehnutelnosti sa mi PC sekol.Stale do okola sa v biose vracia na zaciatok a ukaze sa aj modra obr. cela popisana.Nepomaha spustit riadne win ani v stave nudzi,ani ........ Asi vyrus.Teraz som ten HDD vyhodil ,dal druhy HDD s new XP.Ovladac ethernet som sam nainstaloval,pisem z toho PC.Ovladac zvuku som zveril Driver booster.Ten mi stiahol Vinyl AC 97 Codec Combo Driver!Vsetko ukazuje v hardware ze by zvuk mal ist ,spravne funguje,ale zvuk nejde.Neviem najst vhodny ovladac zvuku ktory by fungoval.Ako som pisal este predtym ako sa posral tento PC vsetko islo.Uz pol dna sa mi to nedarí!!!Tu je obr.Pomozte s tym.dik
Na ofice stranky dell neviem najst ovladac zvuku pre tento PC.Zadal som tie udaje hore,ale ovladac tam nebol.
------------------------------------------------------
Spytam sa aj toto,lebo to neviem,ta externa karta VGA nema nič zo zvukom?Hlavne potrebujem v tom pomoct,nie ....este raz dik!


Naposledy upravil tiktak1953 dne so únor 03 2018, 0:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12404

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 21:31    Předmět: Citovat

Zkus nainstalovat tento ovladač.
Wink
p.s. Jinak z té domovské stránky mi nabízený ovladač k ADI stáhnout jde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: pá únor 02 2018, 23:08    Předmět: Citovat

Masar vemi ti dakujem,je to tento:67196b.exe.lebo hocico moze naskocit.
Ten nainstalovany balik (vsetko)na obr.sa neda odstranit.Ten Vinyl sa da,nieco len aktualizovat.Co mam s tym vsetkym urobit podla teba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 0:16    Předmět: Citovat

Ja by som to komplet zmazal, urobil čistú inštaláciu Windowsu, a stiahol ovládače zo stránky výrobcu. A tie by som si aj niekde odložil a poznačil, že sú k tejto doske. Určite by som sa vyvaroval programom typu Driver booster a podobným. Ale čo by si urobil ty, to teda netuším. Wink Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
tiktak1953



Založen: Oct 11, 2010
Příspěvky: 3461
Bydliště: SK

PříspěvekZaslal: so únor 03 2018, 0:38    Předmět: Citovat

masar je bohovsky človek,nemam slov!!!!Kde si to nasiel masar?Co som nedokazal skoro za den,tak s tebou asi za hodinu!Uz to s tym ovl. co si dal ide OK.Aj tebe PP dakujem, ze si najdes cas mi pomoct! Znovu preinstalovat OS,inšt.programy,ovladace je pol dna.Teraz je tazko nieco stahovat z neovereneho zdroja !Tu je obr.aby ste verili.Ten prvy už nepotrebny som zmázol.Nema niekto pre tieto dell 170l CD.Tu tieto delly ma sused este zopar.


dell 170l zvuk uz ok.png
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dell 170l zvuk uz ok.png
 Velikost:  85.18 kB
 Staženo:  131 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Software Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3
Strana 3 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund