Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Myčka nádobí ARDO vestavná
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 10:07    Předmět: Myčka nádobí ARDO vestavná Citovat

Mám malou myčku ARDO bez označení /tedy aspon ne u návodu/ což je spodivem a trochu extrém.Jedná se o takovou malou myčku /vestavnou/pod pracovní kuchynskou deskou.
Rozdělávat se mě ji zatím moc nechce abych to zjistil někde na štítku ,už se mě ale vícekrát stalo že po delším /nepoužívání/ mi nešla asi nejspíš ta mycí pumpa která se při delší nečinnosti zablokuje a odblokovat ji údajně dle návodu mohu nějakým působením na chladící ventil což je pro laika naprosto nesrozumitelné vyjádření.Takže mi nezbývá než se tady zeptat odborníků na slovo vzatých kde či jak tento uvedený chladící ventil je a jak vypadá ??Musím myčku rozdělat ?Pokud ano tak by to bylo víceméně už na nějaký servis než svépomocnou opravu závady ne ? Může mít souvislost na tuto pumpu i programátor když se někdy jeho motorek točí a někdy ne ?
Jinak se mě myčku doposud po nějakých pokusech změny programátoru apod. podařilo rozjet ke své sppkojenosti ,nyní nikoliv.
Děkuji za rady a podněty vedoucí k odstranění závady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 10:40    Předmět: Citovat

To ta myčka nemá nikde štítek (vzadu, na nějakým z boků, vespodu)? Nebo ji vyfoť.
Myčky jsou primitivní, neboj se jich. Vytáhni její napájecí šňůru ze zásuvky, uzavři přívod vody, přívodní hadici odšroubuj a vylej, vespodu pak budou 2 čerpadla, kde to větší bude oběhový. Na to koukni. Může bejt kolem vrtule například namotanej bordel.
Po složení a vysušení ji zkus, ideálně, když do ní dáš lžíci hydroxidu sodnýho, bez tablety, nebo prášku, a spustíš ji prázdnou - tím ji vyčistíš.
P. S.: Vyteče z toho nejspíš hromada sajrajtu, bacha na to. Hoď pod to aspoň starou deku.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 11:05    Předmět: Citovat

Ano děkuji ,myslel jsem si to že to bez rozdělání nepůjde a že to bude vespod ,těžko si představit že by si to podle návodu mohl udělat chlyp antitalent či nedejbože žena.Já se toho pochopitelně nebojím ale než tak udělám chtěl jse se nechat poradit a jít tak trochu /na jisto/ .
No k tomu štítku se bez rozdělání k tomu nedostanu ,výrobce si asi neuvědomil že by nebylo na škodu štítek nalepit aspon z boku i když po pravdě ani to by mi v té zástavbě moc nepomohlo.
Takže mám o zábanu postaráno ,a myslím že víc práce dá to vyndání z kuch. linky než samotný /zákrok/.



DSC00001.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00001.JPG
 Velikost:  253.46 kB
 Staženo:  145 krát


DSC00003.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00003.JPG
 Velikost:  285.84 kB
 Staženo:  166 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 11:18    Předmět: Citovat

Tak to bude asi model DVGW M403 Wink
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 11:20    Předmět: Citovat

Je to možné ,to zjistím až to rozdělám zatím vařím nemám čas ,snad odpoledne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 14:47    Předmět: Citovat

No tak jsem se do toho pustil ano potvrzuji je to ten model který uvádíte tady snímek vár, štítku byl uplně vzadu takže až jsem to vyndal cele z linky pak byl vidět.
No ale to vidím jen jako začátek el. vodu odstavil ještě ten odpadní šlauch ale ten tam asi ještě raději nechám ,oddělal dvířovinu linky a myčka sedi na zemi jen vědět kde začít abych dodržel postup šroubu plno kolem dokola po bocích takže asi vše co se dá nj a pak vyndat vrch ?Asi ne to by mě snad nepostila ta vrtule tam bo ?No položil myčku na bok a začala vytekat voda tak to jsem si dal .



DSC00006.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00006.JPG
 Velikost:  280.19 kB
 Staženo:  159 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 20:38    Předmět: Citovat

Tak jsem to nakonec podle tvé rady zespodu odmašloval askutečně jsou motory dole jak jsi uvedl ,takže tto co odsává /funguje/a je patrné dle odpadní hadice takže to bude toi čerpadlo v pravo /uprostřed/ale ted nastupuje další etapa jak to rozdělat či vyčistit ?Ono pro začátečníka docela výzva ,zas tak jednoduché jak popisovals to není.


DSC00010.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00010.JPG
 Velikost:  285.09 kB
 Staženo:  195 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 20:53    Předmět: Citovat

Zkus jestli pujde točit vrtulkou toho oběhovýho čerpadla jestli tam není něco seklýho, co jsem většinou měl byly KO oběhovky zalitý než tyhle otevřený, může bejt KO třeba ten rozběhovej kondík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:08    Předmět: Citovat

JJ no a kde hledat ten sajrajt jak jsi zkraje popisoval ?
Jo takže s tou vrtulkou toho motoru od čerpadla se dá lehce točit čili nevypadá to na nějaké to seknutí ale spíše na to kondík ale pokud by to zase bylo tím kondíkem tak by to mělo či muselo aspon vrčet ne ?
Tak jsem ten kondík vyndal a změřil na multimetru a má namísto 2uF 1,4 což je v předepsané toleranci OK /viz foto/ čili zdánlivě v pořádku co ted a co dál ?



DSC00011.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSC00011.JPG
 Velikost:  234.15 kB
 Staženo:  125 krát



Naposledy upravil salora dne so prosinec 30 2017, 21:42, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
stevo59



Založen: Jun 16, 2007
Příspěvky: 468
Bydliště: pod Tatrami

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:29    Předmět: Citovat

Vôbec nie, mne myčka ukazovala na displeji, že umýva a obehové čerpadlo stálo. Rozbehový kond mal cca 1 uF namiesto 3 uF. Nič nevrčalo.
_________________
...kábel odrezaný na presnú dľžku je nutne krátky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:32    Předmět: Citovat

Sajrajt je všude v těch komponentech a hadicích.

Ano motor s vadným kondíkem by měl bručet.
Změř vinutí motoru,snad tam není uvnitř někde tepelná pojistka Cry

Pokud to bude OK tak to vypadá že ti nejde napětí pro oběhovku, to ale muže bejt tím že nefunguje nějakej snímač (třeba hladiňák) nebo nenapouští vodu atd.

Blbý je že se asi nesežene žádná dokumentace Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:39    Předmět: Citovat

stevo59 napsal(a):
Vôbec nie, mne myčka ukazovala na displeji, že umýva a obehové čerpadlo stálo. Rozbehový kond mal cca 1 uF namiesto 3 uF. Nič nevrčalo.


No nevím ale s 1u by se asi mohlo roztočit a pak možná kuli nemožnosti dodat dostatečnej tlak zastavit.Kolikrát jsem experimentoval s rozběhovejma kondíkama a když byl mimo, motor nezdravě vrčel ale většinou se měl tendenci nějak roztočit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:50    Předmět: Citovat

Ano s tím kondíkem vím také svou zkušenost ,mám na chatě ponorné čerpadlo ALKO a nechtělo se točit, tak jsem zjistil že pokud jsem mu pomohl na osce ručně trochu roztočit tak se rozjel ,hned jsem si myslel a napadlo mě že by to mohlo být tím kondíkem což se nakonec potvrdilo,tady to ale pak vidím spíše asi na ten hladinový spínač jen vědět kde ho najít ,no mám na to celou zimu a když jsem myčku nepoužíval do ted celé léto když jsem byl pryč na chatě tak to bez myčky vydržím ještě dál a budu umývati ručičkama.
Asi preventivně rozdělám ty hadice a pročistím ten bordel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
doktor365



Založen: Jan 28, 2006
Příspěvky: 1927

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 21:59    Předmět: Citovat

Hladiňák je vedle motoru vpravo to bílé plastové kolečko.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
salora



Založen: Aug 04, 2005
Příspěvky: 694
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 22:19    Předmět: Citovat

JJ už ho vidím ,viděl i předtím ale nevěděl či nenapadlo co to je za vehykl nj odborník hold na myčky nejsem ale možná budu až se mi ji podaří opravit,no není tam toho zas až tak moc těch komponentů ale zato hodně možných příčin závady jak tak vidím nj docela výzva ,ta gum. hadička jsem si všiml co vede do myčky je uprostřed dost zmáčknutá nemohlo by to být třeba tím ?Pomačkal ale nevypadá že by tam byl sajrajt no tak by mě ještě zajímalo jak to mysleli ti geniové v tom návodu na použití které jsem kupodivu ještě našel.
Zde doslovný opis :
mysí pumpa je zablokovaná,což může být zpúsobeno delším obdobím nečinnosti /myšleno asi jak s inkousovou tiskárno hehe/ a jako odstranění píšou :
Odblokovat ji můžete působením na chladící ventil.
Jak to myslí jako působení čím ???Působit zaklínáním ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Bílá technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund