Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

JLCPCB - zkoušel někdo objednávat tišťáky?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so únor 09 2019, 9:19    Předmět: Citovat

Účtují jedno poštovné a pokud si dokonce objednáš rovnou i součástky z jejich web https://lcsc.com , tak ti je přibalí opět v jednom poštovném... Musí být ovšem desky ve stádiu výroby. Pokud nejsou, tak není u objednávky možnost zaslání součástek zároveň s deskama.... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 7:13    Předmět: Citovat

Dik za info, ceny soucastek maji opravdu lidove, snad budou funkcni.
Jak je to s clem a DPH? Uvadeji na balik skutecnou cenu?
Budu objednavat cca 50ks desek + nejake soucastky, tak at vim na co se pripravit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st únor 13 2019, 17:04    Předmět: Citovat

Záleží jaka bude výsledná cena. Myslím, že pak na balících je plná hodnota. Já tak něco nakupoval z číny a nechal si to poslat přes FEDEX bylo to cca $84. Když to přišlo, tak mi z Prahy z Fedexu volali, že to podléhá clu a že mě mohou za 320,-Kč zastoupit a vyřídit, nebo si to mám přijet vyřídit sám. Výslednou celní sumu pak že doplatím při převzetí. No jelikož do prahy to mám cca 300km, tak jsem to nechal na nich. Výsledné clo mě tedy z $84 vyšlo i s tím zastoupením na 640,-. Takže pokud si to necháš za větší peníz poslat přes DHL aby to měl co nejrychlej, a bude výsledná částka podléhající clu, tak tě budou nejspíš kontaktovat..

Nicméně i tak jsem to měl minimálně o 50% levnější, než kdybych to koupil někde tady... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2019, 19:20    Předmět: Citovat

Takze nahral jsem tam nejak data a cena $2/10ks desek plati jen pro jeden druh desky, pokud jich do jedne objednavky zadam vic, za dalsi je cena $5/10ks.
Pokud zadam desku vetsi nez 10x10cm, pripocitaji tam jakysi poplatek, ale zas daji slevu na postovnem ve vysi $20.

Od nejakeho hmotnosti nebo ceny to nejde zaslat normalni postou ale jen DHL ktere je podstatne drahsi.
Tolik asi postrehy k jejich obchodni politice.

Kdyz jsem tam nahral nejake data a dal jsem v gerber prohlizeci na jlcpcb.com Analysis Results, haze mi to u dvou souboru k vrtani hlasky Non-gerber274X/excellon formats. Jed to nejaky problem na jejich strane, nebo to zmrsil eagle? Delalo vam to taky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2019, 19:24    Předmět: Citovat

Jo tak pokud chceš desek víc, a nebo větší, tak už není 10ks/$2 ale dle nějakého ceníku. Cena DHL není zas tak šílená a máš to do 3 dnů doma. A to s těmi gerber soubory to u některého píše nějakou chybu, nicméně mi vždy přišlo co jsem chtěl... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2019, 19:33    Předmět: Citovat

Ja na to nijak nespecham, DHL si bere jeste 600,- za procleni.

OK, zkusim to poslat i s tou chybou. Jeste takova drobnost, neumi to petkovou verzi winraru, ma nejaky odlisny format.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: čt únor 14 2019, 19:40    Předmět: Citovat

To si nebere jen DHL, pokud je na balíku daná cena, tak to bude clít i ta blbá česká pošta. Takže clu se jen tak nevyhneš, pokud nedáš tu zakázku po těch 10 kusech třeba 5x... Pak ti pošlou za tu cenu $2 tech deset desek v pěti balíčcích, u nichž ale pokaždé zaplatíš to poštovné... Takže pokud to máš na kšeft a ne jen pro sebe, je lepší cesta DHL i přesto, že doplatíš DPH... Pokud to DPH pak rozpočítáš na těch 50 desek, tak jedna deska tedy vyjde o cca 12,-kč víc... Což není žádná hrůza... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st březen 13 2019, 10:48    Předmět: Citovat

Jak je to vlastne s priplatky za V drazku? Maji to tam trochu zmatene popsane. Co jsem pochopil, tak chteji priplatek za nejake kratke drazky kolem 1cm a pokud je cela deska mensi nez 7cm. Pokud ale budu chtit rozpulit desku 10x10cm na 2 poloviny, melo by to byt bez priplatku. Chapu to spravne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4959
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 10:37    Předmět: Citovat

Mám dotaz, vlastne rovno dva. Pokiaľ chcem viac menších DPS rôznej veľkosti na jednej 10x10 cm doske, ako to spraviť? Na narezávanie (asi V-cut? Skrátka tá tenučká zlomová línia) treba v tej osi pridať 5 mm na každej strane, to som spravil, takže doska má 9x10 cm. Na tých 9 cm si oni pridajú okraje hore a dolu sami, takže horizontálne rezy by mohli byť. Narezávanie musí byť zrejme cez celú dĺžku DPS (alebo sa mýlim?), tak na kratšie úseky a vertikálne rezy by malo ísť frézovanie. Obrázok v prílohe, takto nejako by som si to predstavoval, myslíte že sa to dá? Alebo ako sa robí viac rôznych dosiek na jednu plochu? (to miesto vpravo dolu ešte niečím vyplním)

Tiež celkom nechápem voľbe Different design. Obrázok s 1 a 2 dizajnami je rovnaký, teda veľkosť dosiek, na jednej sú iba A a na druhej sú A a B. To čo mám ja je potom koľko dizajnov? 6 plus, čiže plus 19 a viac dolárov? To by som mohol nechať rovno vyrobiť ako jednu dosku a narezať si ju sám. Tiež tie zlomové čiary na ich obrázku, niektoré niesu cez celú dosku, to sa dá spraviť? Alebo to najprv rozlomia na polovicu a potom dorobia nárezy ktoré neprechádzajú celou doskou?



dpsky.png
 Komentář:
Takto by som si to predstavoval.
 Velikost:  1.81 kB
 Zobrazeno:  97 krát

dpsky.png



different design.png
 Komentář:
Obrázky pre 1 a 2 dizajny sú rovnaké (veľkosť dosiek).
 Velikost:  7.12 kB
 Zobrazeno:  59 krát

different design.png



_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 14:35    Předmět: Citovat

Poplatek za odlisny design platis podle toho kolik druhu desek tam mas. V tvem pripade tam vidim podle obrysu 7 druhu desek, pokud na deskach se stejnou velikosti mas stejne motivy. V-drazku udelas jako caru ve vrstve dimension.

Pokud s tim chces vyjebat, musis si to narezat sam. Musis ty desky ale nejak vzajemne propojit treba rozlitou medi. Pokud je tam nafrkas samostatne, nedejboze jeste s potiskem pro deleni, nauctujou ti odlisny design i bez V-drazek. Napriklad jsem zadaval desku 10x10 ktera byla rozdelena na 4ks 5x5cm. 3 desky stejne, jedna mela jiny layout, poplatek mi nauctovali. Kdyz jsem nechal udelat desku na obrazku (vcetne osazeni soucastkami), uctovali jen jeden design i kdyz tam byly 3 ruzne desky v ruznem poctu ks. Jen jsem si je musel rozriznout doma.



www.JPG
 Komentář:
 Velikost:  216.8 kB
 Zobrazeno:  63 krát

www.JPG


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 16:25    Předmět: Citovat

Já sem to ojebával tak, že jsem mezi těmi jednotlivými deskami nahusto nasázel jen díry a pak si to doma nalámal a zabrousil... Wink Cena zůstala stejná a desek jsem měl o moc víc... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4959
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 16:27    Předmět: Citovat

No to je v keli. Ja tu kreslím frézovacie drážky, a oni takto. Každý ďalší dizajn 3 až 4 $. Ako je to u iných výrobcov, je nejaký ktorý to takto nepodmieňuje?

A ako je to s viacnásobným objednaním? Teraz majú za 2 $ dosku 10x10 cm, 5 kusov (kedysi mali 10), na nej môžem mať panel jedného dizajnu. Nedá sa v jednej objednávke objednať viac krát za 2 $ 5 dosiek, v každej objednávke samozrejme iný dizajn? Poštovné by bolo iba jedno, dosiek Nx5 kusov. Síce budem mať namiesto piatich dosiek 50 z jedného druhu, ale stále by to bolo lacnejšie.

_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4959
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 17:16    Předmět: Citovat

@Rellik: a to si mal viac rôznych dizajnov? Ja tam mám frézovanie, nevidím rozdiel medzi ním a dierami. Nemal si naslepo pospájané dosky spojmi, ktoré sa odlomením prerušili?
_________________
Silou vybrať peniaze od ľudí a následne za ne spraviť niečo proti ľuďom, s čím nesúhlasia, to je civilizácia?! Tento systém je chorý a vedie do záhuby.
Ideológie developerov niesu kompatibilné so šťastným životom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 639
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 17:46    Předmět: Citovat

Byly to sice jen dva ale byly jiné... Smile Propojené to nebylo nijak...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: st březen 18 2020, 18:35    Předmět: Citovat

To slo driv, ted uz si to vic hlidaji a prijde vetsinou mail ze tam mas 2 designy a at doplatis nebo ti vrati love. Ale je mozne ze to zalezi na konkretnim zlutakovi co to zpracovava.
Co se tyka dalsich obchodnich podminek, nejjednoduchsi je tam proste neco nahrat a vyzkouset si ruzne varianty. Ja tam delal na jedne objednavce asi 5 druhu desek, jednu i pomerne velkou ktera byla s priplatkem, ale zas davali slevu $15 na postovne apod. Ale od nejake hmotnosti uz to jde poslat jen DHLkem kde je doprava a procleni drahe jak prase. Navic ty obchodni podminka se kazdou chvili meni, takze nejlepsi je opravdu to vyzkouset co bude pro tebe nejlepsi.

Jinak na malicke desky pouzivam OHSpark. Maji zlacene desky a uctuji presne po mm2. Nemaji postovne, posilaji to z USA. Mel jsem i objednavky kdy jsem zaplatil za 3 desticky 12korun i s postovnym Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund