Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kazeťák "Internacionál" - napojení bezdrátového mi
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 20:28    Předmět: Kazeťák "Internacionál" - napojení bezdrátového mi Citovat

Zdravím

Mám obecné otázky.
1. Chtěl bych napojit bezdrátový mikrofon na tento všem známý kazeťák z první poloviny 90tých let. Synek dostal bezdr.mikrofon na zpěv. V balení je samotné tělo mikrofonu a přijímač s jackem-samcem, který se připojuje do vstupu(zřejmě něco jako Aux IN). Žádné zařízení takové nemám(krom PC, ale na to to připojovat nechci).
Tak jsem otevřel tento nepoužívaný starý kazeťák a napojil to na magnetickou hlavu. Funguje to, ale!
Zvuk je strašně naplno a zdá se mi, že to má tendenci zkreslovat.
Otázka: může to být dáno tím, že síla signálu z přijímače mikrofonu je mnohem silnější, než síla signálu z kazetové pásky(mag.hlavy)?

Na první otázku se ptám v souvislosti s druhou záludností. Ten kazeťák z nějakého důvodu neumí ztlumit zvuk až na úroveň 0. Ta kolečka jsou nadoraz a nic jim nebrání se otočit více. Jsou na "min". Ale i nalazené rádio potichoučku ještě hraje. Nevím, jestli to dělalo od novoty. A při mluvení do mikrofonu(nemyslím toho vestavěného) to řve docela nahlas. Může to být dáno tím, že v tom kazeťáku jsou beztak vyschlé všechny elyty?

No a třetí otázka. Mohou mít zásadní vliv na lidský hlas(jak je slyšet) právě ty vyschlé kondy?

Ptám se obecně, na ESR měřák ještě čekám... Takže kondy do té doby nepřeměřím. Ale v jakési diskuzi jsem četl, že suché elyty mají vliv na výslednou hudbu. Nicméně mluvené slovo může mít trochu jinou potřebu na náročnost zařízení.

Úroveň signálu bych zkusil snížit trimrem, ale žádný nemám a do doby, než přeměřím ty kondy, které si případně objednám, trimr žádný mít nebudu.

Nečekám, že mi zde budete psát konkrétní postupy a že by se hodilo nakreslit schéma Smile Mě fakt stačí jen obecné zkušenosti. Třeba se někdo s něčím podobným setkal.

díky

PS-kazeťák má vstup pro sluchátka. Předělal bych to jako vstup z přijímače mikrofonu. Drátky přivedu z mag.hlavy.
PS2. Jiný vstup na zesilovač mne nenapadl. Vestavěný mikrofon, který tam je, by možná byl vhodnější. Ale moc nechápu, jak je to v tom řešeno. Protože ten mikrofon fungoval jen tehdy, když se nahrávalo na kazetu. Použít vstup z mag.hlavy mě přišlo snažší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 20:32    Předmět: Citovat

Mgf hlava ma vystupni uroven par milivoltu. Tak co blbnes s pripojovanim prijimace, ktery ma vystupni uroven ve stovkach milivolt? Musis to zapojit az za snimaci zesilovac.
Kdybych mel hodne stesti, tak mozna najdu schema Internacionalu, ktere jsem pred asi dvaceti lety prekreslil.

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 20:43    Předmět: Citovat

Tohle je taky míněný jakože úplně vážně??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
workhard



Založen: Jul 07, 2006
Příspěvky: 5122
Bydliště: Plzeň

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 20:48    Předmět: Citovat

Kup synkovi ještě repráky k PC za 150 a máš to.
_________________
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 20:50    Předmět: Citovat

Asi tak nějak, použití tohoto rmgf jako zesilovače nemá smysl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12059
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: st prosinec 27 2017, 23:00    Předmět: Citovat

. . . a je toho magneťáku škoda
radši do někomu za 150,- prodej, určitě se najde někdo, kdo je sbírá . . .
a za těch 150 si kup, ty repráky k PC . . .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Monogatari



Založen: Dec 03, 2017
Příspěvky: 100
Bydliště: Holešov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 4:06    Předmět: Citovat

"tento všem známý kazeťák"

Možná jsou tu všichni ostatní jasnovidci, ale já vůbec netušim kterej kazeťák máš na mysli.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 8:40    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, kolik se těchto lagriců a jejich klonů v devadesátých letech prodalo, bych tipoval, že si spíš neuvědomuješ, že jej znáš: International
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 9:15    Předmět: Citovat

No jasné, je to tento. Můj je sice černý, ale to je jedno. Myslel jsem tento kazeťák, který jsem předpokládal, že budou znát všichni. Nevadí. Michale22, děkuji ti za odkaz.

Myslím, že ten nápad s těmi pc bednami je dobrý. Odpoledne to vyzkouším na těch svých. Mám už přislíbeny jakési fakt jednoduché pc bedýnky, tak uvidím, co to je zač. Bo prý stály "stovku". Kazeťák prodávat asi v nejbližší době nebudu, bo synek začal poslouchat rádio na tom kazeťáku....

zatím všem děkuji za názory a rady
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Charos



Založen: Oct 16, 2009
Příspěvky: 800
Bydliště: u Chrudimě

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 9:54    Předmět: Citovat

Schéma jsem kdysi stáhnul z Táni, je tam jako AK-21.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31829
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 11:48    Předmět: Citovat

Já jsem do něj kdysi dávno vnější nf vstup dělal - ale vyřešil jsem to tak, že jsem zneužil AM rozsah rádia a DIN-5 zásuvku s vestavěným vypínačem, kterej mi při zastrčení konektoru odpojil výstup z AM tunerový části od následující části s NF korekcí a zesilovačem. Příslušnej konektor jsem normálka přišrouboval na zadní stěnu zhruba do míst, kde jsou na horní stěně regulátory hlasitosti - a na střeva napojil stíněným kabílkem. Léta mi tak hrál v dílničce a v nouzi se dal použít jak jako zdroj signálu, tak i jako sledovač ...

A bacha - existovala i ojebaná verze jen s monofonníma střevama. Byla ve stejný skříni a zvenku se dala rozpoznat jen podle toho, že u regulátorů hlasitosti neměla nápis "Volume Right/Left", ale u jednoho bylo "Volume Min/Max" a u druhýho "Tone" - a neměla ten 3-pásmovej pidiekvalizér. Osazení bylo taky jinak - místo švábů Samsung KA2221 atd. tam byly nějaký úplně jinačí, monofonní. Větvákům na tržnici to bylo buřt, co prodávají, za litr sekali oba dva jak se jim to hodilo.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7824
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 12:05    Předmět: Citovat

Verzí bylo povíc. Já osobně jsem měl stereoverzi (koncák KA2206B), ale bez korekcí, ty jsem si tam potom dodělal, s otočnými potenciometry.
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 12:15    Předmět: Citovat

Měl jsem černý, jmenoval se Fugison. Měl jen dva potenciometry hlasitosti, žádnou tónovou clonu ani ekvalizér.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9764
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 12:43    Předmět: Citovat

Čau. Na připojení externího vlezu schéma nepotřebuješ. Stačí se napojit "před potenciometr hlasitosti" na přepínač "tape/radio" a v jednoduším případě navolit "TAPE", pustit play a vymáčknout pauzu na jedné z kazetových mechanik. Když výstupy provedeš káblíkama , můžeš je protáhnout škvírama v bateriovým prostoru a nemusíš do toho stroje vůbec mechanicky zasahovat. Až to děcka přestane bavit, káblíky odpojíš a vytáhneš. Budeš mít Internacionála v původním stavu. Samozřejmě i já doporučuji ty různé PC repráky, nebo ty přenosný Bluetooth, který mají povětšinou i audio vlez - něco jako LAMAX BEAT Street ST1 by, či SENCOR SRD 215B (má audio vlez)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt prosinec 28 2017, 13:02    Předmět: Citovat

Když už jste se do toho s takovou vervou pustili - taky jsem to jednou či dvakrát zkoušel - s využitím konektoru DIN5 s přepínacím svazkem z B115, který je tam použit na L vstupu pro mikrofon.
Jenže přepínací kontakt na zásuvce je jen jeden, tak jsem použil přepínání diodama GAZ51 a stejnosměrným napětím podle kteréhosi staršího RK, kde je celé to číslo věnováno podobným spínacím obvodům s diodami i tranzistory.
Na střep dané ceny to bylo poněkud překombinovaný, ale se vstupem do přepínače tape-radio to fungovalo velmi dobře. Je tam už zesílený signál ze snímacích zesilovačů i z rádia na úrovni přibližně stovky mV.
Dneska bych na to použil plastovou hranatou zásuvku jack 3,5 stereo do DPS, se dvěma přepínacími kontakty /vyráběla je i Tesla!/ a bylo by vymalováno i bez diod a komplikací.
Verzí bylo mnoho, nejen barevných, ale i s různým stupněm ojebávek. Od AK-21 až po AK-27. Ten poslední v kanárkově žlutém provedení tu ještě někde celý leží.
Totiž - ty kanárkově žlutý i červený vůbec nikdo od rákosů nechtěl, tak jsem tam vlítnul a ukecal s nima odběr deseti těch žlutých výhradně na díly, za dvě stovky kus! Very Happy Musel jsem slíbit, že nic nebudu reklamovat Very Happy
Jeden celý jsem si nechal. Je to celkem slušný, neojebaný stereo a s docela dobrým rádiem, konec KA2206 myslím, nebo LA4183.
Akorát je teda neskutečně ohavnej, vypadá to trochu jak velká nasraná vosa - žlutá kastle, černý mřížky repráků a černý knoflíky. No hnus Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 1 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund