Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kazeťák "Internacionál" - napojení bezdrátového mi
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4021
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2017, 7:17    Předmět: Citovat

Také jsem upravoval jezevčíka pro Audio vstup. Před potenciometry volume zapojil Jack s přepínáním. Stejný Jack je přímo i vtom kazeťáku jako sluchátkový a vypíná repráky. V mém případě vypinal signál vnitřní bez ohledu zda byl v provozu kazeta nebo rádio.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: pá prosinec 29 2017, 19:42    Předmět: Citovat

Pořádné bedny k PC(robí fakt rachot v cimře) když napojím na přijímač mikrofonu, tak to funguje na jedničku. To byl fakt dobrý tip.

Když jsem to napojil na bedýnky za tu "stovku", napájené pěti Volty z USB, které nehrají příliš nahlas, tak není slyšet vůbec nic.

Obecně mě ale furt láká použít ten kazeťák. Prostě se na něm proškolit(na staré pXXi se nejlíp cvičí,že? Smile) ).
Zkusil jsem zapojit přijímač mikrofonu až za předzesilovač mag.hlavy. Tím je BA328 http://www.datasheet4u.com/datasheet-pdf/Rohm/BA328/pdf.php?id=233382
Pětka je zem. Trojka/šestka jsou výstup. Jestli tomu dobře rozumím, tak pokud nedám "plus" přijímače na drátek u magn.hlavy, ale na tu trojku, čili za předzesilovač, tak by měl ten signál do repráků zeslábnout(neřvát tolik, nebýt tolik zesílen). Ale ono není slyšet vůbec nic, ani když vytočím poťáky na max.

Zkusil jsem taky přivést signál před potenciometry. Ale taky nic není slyšet(při sepnutém přehrávaní "kazety").
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 16:21    Předmět: Citovat

Ještě mě napadla jedna možnost, která by mi nevadila.
Nebaví mě furt vytahovat jacka PC beden(těch dobrých) z PC a napojovat je na ten přijímač mikrofonu. Tak si říkám, že bych upravil kablík k bednám. Napojil bych 40cm před jackem 3.5mm na kablík k pc další kablík s druhým jackem 3.5mm samice(na přijímači je samec). Bylo by to takové "ypsilon". Jeden jack 3.5mm samec by byl v PC zvukovce a druhý jack 3.5mm samice by měla v sobě přijímač. Přijímač se vypíná/zapíná přepínačem jenž je umístěn na tom přijímači. Je napájen 1.5V AA baterií.

A mám otázku. Nemůže takové zapojení nějak poškodit zvukovku v PC, nebo ten přijímač?

A když už bych byl u takovéto úpravy, tak bych si udělal ještě jednu odbočku z hlavního kablíku bedýnek pro mp3 přehrávač. Protože někdy nezapínám PC, ale chci poslouchat hudbu a tak musím vytáhnout Jacka bedýnek z PC a napojit ho na mp3 přehrávač. Takže bych chtěl rozšířit otázku, jestli nehrozí mp3 přehrávači takovouto úpravou újma.

Vycházím z toho, že signál má nějaké mVolty a každé z těchto zařízení dává jiný potenciál. A tak jestli ten rozdíl nemůže udělat nějakou paseku?....

Výstupní signál z přijímače je 0-400mV.
Výstupní signál mp3 přehrávače je 18mV(L)+18mV(R) při 16ohm při max.hlasitosti.
Výstupní signál zvukovky jsem nenašel. Je to integrovaná zvukovka na GA-p35-DS3L

děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so prosinec 30 2017, 16:27    Předmět: Citovat

Uzavřel bych to konstatováním, že i na laika je tohle hodně nechytrý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 15:08    Předmět: Citovat

Hele, ještě nic nekonč. To by bylo moc arogantní. Tyto stránky jsou i pro neprofíky. Páč kdyby to tu bylo jen pro ty, co všechno znají, tak byste se tu mohli plácat po zádech, jak to všechno víte a tím by to nebyla poradna, ale plácárna Smile

A co takhle ty tři větve před reprákem prohnat přes přepínač. Jak jsem si všiml, tak na kazeťáku je přepínač na tři pozice. Tím by byla zajištěna samostatná pozice pro každé zařízení (PC/mp3 přehrávač/bezdrátový mikrofon).
Ten přepínač je VKV/SV/DV. Má 16 pinů. Při troše štěstí je 3+3+2 na každou pozici(x2 -přívod/vývod=16pinů). Jdu to vytáhnout.

Doplňující otázka. Bude vznikat při tom přepínání nějaké rušení? A pokud, dalo by se to odrušit kondíky? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 16:01    Předmět: Citovat

Zrovna tento přepínač je zdrojem problémů u těchto přístrojů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 16:26    Předmět: Citovat

Na vybírání přepínače pochybné kvality z radiomagneťáku bych se na tvém místě vykašlal. Nenajdeš doma tři závislé isostaty nebo nějaký otočný přepínač?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 16:28    Předmět: Citovat

Jako nezlob se na mě - ale ty poměry úrovní v milivoltech vidíš i Ty sám a přitom se ptáš jako...přitom je tam evidentní chyba, kterou ani Ty nevidíš.
No prostě je to fakt píčovina spojit to natvrdo - bude se to dusit a přetlačovat navzájem, svýma vnitřníma odporama.
A jestli by to mělo nějak fungovat, tak určitě všecky potenciální zdroje signálu přes externí přepínač /nezatahovat už kvůli zemím do toho radiomagnetofonu/.

Jo a ani na tomto webu a ani jako laik by sis neměl plést milivolty s miliwatty. Narážím tím na výstupní úroveň sluchátkového výstupu té mp3. 16mV do 16 ohm je pitomost jak řemen a jestli je to tam tak napsaný, tak to je blbě a něco to vypovídá o "kvalitách" té mp3, když je doprasenej i návod..
Každý, fakt i ten nejblbější mp3 stick umí dát na sluchátkovém výstupu nejmíň 200-250mV i při krmení jednou tužkou a ještě k tomu naprázdno, bez nízkoohmové zátěže sluchátky.
Nepamatuju se, kdy naposled se tu řešila kokotina tohoto typu.
Že se někdo snaží spářit dokupy stokačkový krámy. Musíš mít hodně volného času, když řešíš na odborným fóru takovýhle cipoviny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 17:29    Předmět: Citovat

omlouvám se, jsou tam ty miliWatty... https://www.manualslib.com/manual/284357/Iriver-H10-5gb.html?page=42#manual

Proč jsem uvažoval o tom to spojit na přímo? No protože nemám ty zkušenosti a vědomosti na takové úrovni, abych domýšlel, co se může stát. Na druhou stranu ale vím, že existuje něco jako rozdílné úrovně napětí. Ale taky jsem doufal, že mi tady někdo napíše, že jsou ty okruhy nějak jištěny. Že se to tak dělá.... nebo tak něco.
Času mám stejně, jako každý jiný. Trávím ho tím, že se přiučuju o těchto věcech. A kde jinde bych měl jako jít s dotazem o elektroproblematice, než mezi ty nejlepší? A né, nechodím tu s každou otázkou jako na první místo. Třeba i den hledám řešení se strýcem, než se odhodlám sem vlézt. Bo je mi to hlupe otravovat s něčím, co už někdo na síti vyřešil. Ale ne všechno se řešilo, nebo prostě jsem nenavolil tu správnou kombinaci slov a strýček mi vyblil kulo.
A přitom by stačilo napsat "zkus otočný přepínač", nebo ten isostat, nebo nepsat nic.

Přepínač jsem vypájel, proměřil a nemá dostatek samostatných párů. A to ani ten druhý přepínač(mění mode mezi Tape/mic/radio), který má 24pinů.

Ano, napadl mě nějaký otočný přepínač, ale nic doma nemám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 17:41    Předmět: Citovat

Nemusíš se hned urážet. On to sinclair myslel v dobrém, i když by si mohl odpustit ty výlevy. Sežeň si z vraku nějakého přístroje, třeba rádia, ty isosostaty nebo něco podobného a bude to v pohodě. Spojování výstupů různých zařízení "na tvrdo" opravdu není dobrý nápad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 18:21    Předmět: Citovat

Dobrá, tak ještě jinak. Ještě tak nějak existuje jedno audiofórum, co zdegenerovalo právě na tlachání okolo podobných stokorunových sraček z tržnice. Mělo to také za následek ještě něco horšího - znechuceni z toho fóra odešli ti skutečně nejlepší, co měli k opravdovému audiu opravdu co říct - a teď mám zrovna na mysli třeba Pavlíka Dudka.
Ty sám nejspíš nebudeš vědět, kdo je Pavlík Dudek, protože Tě zajímají sračky z tržnice a nikoliv skutečné audio.
Ale ujišťuju Tě, že to pro to fórum byla každopádně obrovská ztráta, protože současně s ním to postupně vzdali i další opravdoví odborníci, jako je třeba Láďa Bunta, občas se tam s troškou do mlýna objevil i Bohouš Sýkora, Pavlík Macura a další.
Nikdo z nich tam už ani nechodí, protože se tam tlachá nikoli o skutečném audiu, co by stálo za řeč, ale o píčovinách tohoto typu.
Přeber si to, jak chceš.

P.S. : To, že jsi nenašel nic na googlu - nesvědčí to spíš o faktu, že nikdo psychicky zdravej, co si trochu váží svého času, takovéhle hovadiny ani na YouTube prostě neřeší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 18:28    Předmět: Citovat

Hele, Ty výleve - když jsi začínal Ty a skoro hovno věděl - letěl jsi s dotazem hned a rovnou na něco podobnýho hifisekci Slovanetu, nebo spíš tak nějak "mezi svý"?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Artaban001



Založen: Apr 01, 2004
Příspěvky: 9768
Bydliště: Pendrov

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 18:46    Předmět: Citovat

Místo blbnutí z jezevčíkem pochybné kvality si spíchni zesilovač z TDA2009. K němu si připojíš vhodné reproduktory a máš to jednodušší. Nebo míň výkonovou variantu TDA2822m.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 18:53    Předmět: Citovat

Já to nemyslel nijak ve zlém. Když jsem houno věděl a měl blbé dotazy, tak jsem především na žádná fóra aktivně nelezl (nevím, koho myslíš těmi "mezi svý"). A to právě kvůli takovým lidem, jako jsi Ty (opět se Tě nijak nechci dotknout). Snažil jsem se především hledat a číst, bastlírna mi v tomto ohledu dala opravdu hodně. Dokud jsem neznal bastlírnu, čerpal jsem z různých knih a pomohli mi i učitelé ve škole, na ty jsem měl štěstí. A teprve po získání nějakých vědomostí jsem začal přispívat sem. Hlavně proto, že je zdejší fórum široce zaměřené a vládne zde přátelská atmosféra. Proto mi přijde nešťastné srovnávat bastlírnu s profesionálnějším a úzce zaměřeným audiowebem (který jsi nejspíš měl na mysli). Myslím, že zde byly položeny i hloupější dotazy a pokud nešlo o vyloženou provokaci, vždycky na ně někdo odpověděl. Chápu, že dnešní začátečníci, místo aby hledali, položí raději dotaz, protože je to pro ně pohodlnější. Kdyby v době Tvých začátků existoval internet, neříkej, že bys možnosti zeptat se nevyužil. A jestli je klacek začátečník, na čem by měl začít? Na krámech za stovku, nebo na značně pokročilých konstrukcích Pavla Dudka? V době svých začátků jsem si taky hrál s různými střepy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
klacek



Založen: Dec 09, 2015
Příspěvky: 151

PříspěvekZaslal: ne prosinec 31 2017, 19:28    Předmět: Citovat

Teď se nechci chytat elektrosvita jakože se mě něco jako zastal. Ale přesně takto uvažuju. Na těch krámech za "stovku" když něco odrovnám, tak mě to nebude štvát. Jsem ovšem na vesnici a nemám tady obchod typu GME, Hadex atp., když něco odrovnám, že si zaběhnu koupit novou součástku a za hodinu pokračuju v experimentech. Proto se potřebuji na určitě věci zeptat, ujistit se...

A rozhodně si nemyslím, že by kvůli podobným dotazům kdokoliv odcházel. Spíše právě naopak. Koho by obtěžovalo poradit drobnost lamě jako jsem já? Když ho to obtěžuje, tak nepíše nic. Tím předejde podobnému plamenu. Odcházejí třeba proto, že už je to nebaví a to tlácháni je záminka. Nebo proto, že nechtějí pročítat dohadování mezi tím, co je obrazek_cenzuraí otázka/problém a tím co není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 2 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund