Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Opravy reproduktorů / recone kit nebo dobrý opravář?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 16:35    Předmět: Opravy reproduktorů / recone kit nebo dobrý opravář? Citovat

Ahoj
Uvažuji o opravě reproduktoru, výměně membrány, možná i s cívkou a vším kolem.
Nemám s tím žádné zkušenosti, samozřejmě jsem si něco početl a podíval na videa, ale pár otázek bych měl, pokud se tu nejde nějaký praktik v tomhle oboru.

repro vezměme třeba evm12l
pokud jde o recone kity, mají třeba u thomanna kde stojí přes dva tisíce, nebo mají na zahraničních stránkách za něco přes tisíc, předpokládám že thomann má originál náhradní díl a ty levnější jsou no name kopie.
Takže v jakých konkrétních obchodech se nemusím bát že mi prodají kopii a dá se tam nakoupit běžně do čr. možná máme přímo v čechách dobrého prodejce těcho náhradních dílů?

Jaká koupit konkrétní lepidla, jestli jsem to pochopil dobře, jedno se používá na přilepení membrány ke koši a jiné na slepení cívky s membránou?

Pak takové konstrukční - mezi magnet a cívku se dává pro vystředění nějaká papírová rolka, či proužek. Ten seženu nějaký originál pro tuhle práci, nebo stačí jen proužek čtvrtky? jak určit rozměr?

A není mi vůbec jasné jak hluboko zasunout vlastní cívku při opravě.

děkuji za rady


Naposledy upravil ferdislav dne ne prosinec 24 2017, 14:00, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12023
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 17:52    Předmět: Citovat

můžu se tě zeptat kolik reproduktorů jsi už opravil ?
. . . nemyslím si, že je dobré učit se to zrovna na EVM 12L.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 17:56    Předmět: Citovat

Odvaha ti tedy rozhodně nechybí... Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 18:15    Předmět: Citovat

Jak jsem výše psal zkušenosti s tím nemám, ale není to nevratné, takže mě to může stát jen peníze a ano odvahu na to mám, jinak bych asi nikdy nic neudělal, kdybych to předem vzdal, ne?

Kdybych měl po ruce nějaký obyčejněší vrak a dal by se opravit za rozumnou cenu,asi začnu jím, ale nemám, bohužel..

Jinak jestli vy ty zkušenosti máte, uvítám je, proto píšu na forum, žádný učený z nebe nespadl, ruce mi slouží, tak klidně do toho ..!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 22:16    Předmět: Citovat

Zadej do google: " oprava reproduktorů červenka " a pokus se kontaktovat Rostislav Husák Červenka 169 78401 Litovel tel.: 585 342 420. Od loňského roku má ale přerušenou živnost. Třeba poradí.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 5:06    Předmět: Citovat

No tak Husáka bych se tedy neodvažoval radit ani Bořkovi Very Happy
S Romanem Štěrbou je to taky na levačku - paní sice umějí spravit kromě Tesel poslepu i spoustu "běžných" reproduktorů, jako jsou ty nejrozšířenější, cenově přístupné modely třeba od Beymy, Eminence, Fane, umějí velice dobře /hlavně zvukově!/ kytaráky Celestion, umějí velice dobře opravit třeba i rozsypané polyuretany na hodně starých HiFi reproduktorech, ale - EV, JBL a starší Jenseny, nebo fakt spešl HiFi dělají velice neradi - to právě dělal sám Roman, který na tom není zdravotně dobře, bohužel.
Myslím, že nejlepší kontakty ohledně oprav a úprav reproduktorů všemožných značek má - kurrva, zase ty jména - zkusím to napsat s malými písmeny, je martin kurpel, mívá na diskusních webech nick kurpelm. Myslím, že tady registraci nemá a i kdyby měl, nechodí sem a tedy nečte ani SZ. Je registrovaný na soplwebu, ale moc tam nechodí.
Je z Trenčína a jezdí sem do ČR za jedním opravdovým machrem, se kterým je podle svých slov velmi spokojený.
Jeho jméno jsem bohužel už zapomněl a nemám ho ani v kontaktech, on sám te člověk myslím nemá ani web.
Dokázal prý úspěšně několikrát opravit i tak delikátní záležitost, jako je ARV160.

Moc se okolo té ARV160 nesmějte - chtěl bych kohokoli vidět, jak takového malého, choulostivého hajzla opatrně rozebírá, preparuje zbytky spálené cívky, vyrábí novou přesně podle továrního předpisu na 15 ohmů, vlepuje ji do membránky, co se trhá už jenom křivým pohledem, letuje na to leonský lanka, úspěšně to centruje a výsledek má přitom zcela stejný zvuk i citlivost, jako originál. Za takovou chirurgickou práci klobouk dolů..
Pokud mi někdo napíše do SZ, dám kontakt na martina.

Ohledně té EVM12L - pokud se do toho opravdu chceš pustit sám, tak si určitě kup ten dražší kit a to jenom tehdy, pokud už bude sestavený. Musí mít určitě vlepenou cívku, nalepenou středičku a hlavně - musí to být jako originál vinutý pravoúhlým drátem.
Jestli někdo prodává do EVM12L kity s cívkou, plnou obyčejného drátu, tak věz, že instalací takového kitu do koše EVM12L z něj vyrobíš hodně špatnou Eminenci, asi tak na úrovni Beta.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 9:36    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):
Zadej do google: " oprava reproduktorů červenka " a pokus se kontaktovat Rostislav Husák Červenka 169 78401 Litovel tel.: 585 342 420. Od loňského roku má ale přerušenou živnost. Třeba poradí.

Je jich víc. Tady kousek mi opravoval ARV 3604. Já si na to netroufal Embarassed Laughing

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 9:48    Předmět: Citovat

Jo, je to pěkná hodinařina, dělal jsem před lety spálené ARV3604, bohatě stačilo. Mám ještě někde formy na bubliny, protože ty žluté degradovaly a při odstraňování spálených cívek praskaly, dělal jsem svoje. Bohužel dnes není k sehnání "neekologická"použitelná fólie. Moderní se nahřátím smrsknou. I když mi je jeden zvukař sepsul, výškáče hrají v bednách 10let úplně bez problémů a pěkně "cikají", kde je potřeba.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5149
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 10:48    Předmět: Citovat

Opravil ho perfektně, za stováka.. Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 13:42    Předmět: Citovat

Děkuji za příspěvky.

Ten hranatý vodič na cívce těhle reproduktorů, to pro mne byla taky do nedávna novinka, no že by nám to nějak ulehčovali, to tedy ne ..
Jenže zas ty jejich repra hrají tak, jak mají hrát ..

Kdyby byla jasná volba to někam odnést, mít jistotu že vše bude tak jak to má být a zvuk to nepodělá, tak by to bylo jiné, ale reálně jsem nenašel na internetu žádnou spolehlivou informaci a naopak spoustu negativních a i já osobně mám s jedním "opravářem" repro zkušenost špatnou.

Je to asi tak, pokud se najde někdo, kdo ví jak a je na něj spolehnutí, tak se tomu bránit nebudu, ale riskovat se mi nechce, to si to radši zkusím sám.
Nehoří to, takže a každá schopná rada se počítá, přeci tyhle věci někdo musí umět opravovat, nebo je každé repro původního stavu určeno k zániku a bude z něj jenom "basák 400W" ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 13:47    Předmět: Citovat

Ale to víš, že jsou lidé, co to opravdu umějí a dají tomu to, co to má dostat.
Já jen ohledně toho recone kitu - jestli si ho budeš kupovat sám, tak se přesvědč, že je cívka vinutá pravoúhlým drátem a vývody jsou udělané stejně, jako u originálu.
Jinak by to byly vyhozený peníze a navíc k tomu dokurvený slušný reproduktor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 13:57    Předmět: Citovat

Dobře, pokud to budu muset zkusit opravit sám, tak se předem ujistim u prodejce, zda to tak je, aby to nedopadlo jak píšeš, to bych taky nerad...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne prosinec 24 2017, 13:58    Předmět: Citovat

Máš SZ.
Ale asi bych nákup vhodného kitu nechal na tom šikulovi.v Oni nejlíp vědí, co, kde a jak. Ať za dva pruty nekoupíš šmejda, protože jsi ho neuměl rozpoznat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund