Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Koupě elektrické řetězové pily
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:20    Předmět: Koupě elektrické řetězové pily Citovat

Zdravím
Uvažuji o koupi elektrické řetězové pily ze kterou bych pořezal metrové polena (větší množství) na menší, s klasickou cirkulárkou to neumím a motorová řetězová je moc těžká do ruky tak tady píši jaké máte s tímto zkušenosti ( jestli ty elektrické pily nejsou jen na "hraní")? díky

_________________
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Andrea



Založen: Sep 07, 2007
Příspěvky: 9340

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:26    Předmět: Citovat

Já mám už asi 10 let Narexku a na to "domácí žvýkání" 1-2 Avií dřeva za rok je super. Akorát mám někdy pocit, že je na olej a ne na elektriku. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
markoni



Založen: Oct 30, 2006
Příspěvky: 2310
Bydliště: Poblíž Zlína

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:32    Předmět: Citovat

A co ta pila (akce lídl)? díky
_________________
Čím víc dál se snažím se učit tím poznávám že nic nevím
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7914
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 19:41    Předmět: Citovat

Lídl bych neriskoval. I když na podzim 2011 jsem si tam koupil výborný gravírovací přístroj poslední kus za 50 kč. (slovy padesát Kč). O měsíc později už ho prodávali za 249 Kč. http://www.kupujete.cz/sleva/akce-gravirovaci-pristroj-lidl.jpg
Přišlo mi to legrační. Polka http://www.kompernass.com/pages/_pdfs/5559c83ebc258d8fe34fa09f9015c5aa.pdf
Slouží dodnes.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasin



Založen: Feb 22, 2005
Příspěvky: 1440
Bydliště: Kunratice u Prahy

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 20:10    Předmět: Citovat

El pilou taky řežu palivové dříví co cirkule nezvládá. Koza na to by měla být dřevěná. Nemusíš pak často brousit zuby . . Smile

Hlavně si pořiď i pracovní ochrannou helmu. Při zachycení polena koncem pily ta vyletí nahoru tak že to nemusíš udržet. Automatika ji vypne ale zaseknuté zuby v čele nejsou žádná radost.

_________________
Svět vypadá dobře jen při pohledu přes koňské uši.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
durkovic



Založen: Dec 18, 2004
Příspěvky: 1890
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 20:42    Předmět: Citovat

lidlácku elektrickú pílu mám už 4 rokom tuším a plne v pohode, lejem do nej olej a pílim, tiež take sezonne drevo do pece na zimu, prípadné na zrezanie niektorých chorých ovocných stromkov a pod. slušné lidlácke vyhotovenie, balenie, a ten návod (ako po lopate vysvetlené) Very Happy takže píly by lidl by som sa nebál Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18675
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 21:06    Předmět: Citovat

Několik marketových jsem zkošoval . Když koupíš , tak si dej pozor , aby jsi pilu nepřetěžoval a hlavně bez nebezpečí nenechal zapnout , tedy rozepnout bezpečnostní spojku . Ta je totiž malinká s malým ozubením , lehce se oštípe a nová stojí to samé co celá pila . Nwm , jak je to u narexky ,a rozhodně je něco jiného pílit lehce řezné palety atp. a špalek na délku lišty .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
miroslavkovar



Založen: Mar 10, 2012
Příspěvky: 81

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 21:25    Předmět: Citovat

Asi pět let používám na zahradě řetězovou pilu 2,2 kW (z OBI), která je sice výkonná, ale stejně těžká jako benzinová. U první pily mi brzo odešly uhlíky, motory jsou totiž i u značkových pil z Číny a tak doporučuji hned po koupi motor opatrně rozdělat a zkontrolovat, zda nejsou otřepy na lamelách komutátoru. Také často zlobila pružina spojky, která odpojuje řetěz od motoru, kvůli doběhu. Tak jsem ji reklamoval a druhá už "šlape" jako hodiny. Dokonce jsem ji "přeučil" z ekologického oleje na polský slunečnicový, který je za 20,-Kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
helios



Založen: Aug 08, 2007
Příspěvky: 2914
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 21:46    Předmět: Citovat

Ja som na radu známeho tesára, ktorý pílu používa denne, kúpil Narex EPR 35 DC. http://www.narex.sk/narex/sk/epr35dc.htm
Už 6 rokov ju používam na skracovanie metrovíc na kúrenie. Taktiež ju mám radšej ako benzínovú, ktorá je o dosť ťažšia a hodne hlučnejšia.
Takže z vlastnej skúsenosti Narex. Aj čo sa týka servisu, je to lepšie ako u dákeho supervýhodného nonejmového akčného modelu, u ktorého po dvoch rokoch už nikto netuší, kde by sa dali zohnať náhradné diely...

_________________
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31988
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 22:04    Předmět: Citovat

Obecně o značce NAREX majitel obchodu ke kterému JÁ chodím nakupovat ruční elektrické nářadí hovoří jako "o MERCEDESU mezi vercajkem". Prostě neuznává moderní nářadí značek Bosch, Black&Decker, DeWalt a podobných za hodné zmínky. Má je na krámě, ale kdykoliv může, doporučí zákošovi Narex - i když je o polovinu a víc dražší. A má úspěch, lidi se k němu vrací. Jediný nářadí, který mi soukromě uznal jako kvalitativně porovnatelný, je prý profesionální řada MAKITA. Všecko ostatní je podle něj jedno vedle druhýho Čína s odpovídající výdrží. Nevím, žádnou Makitu nevlastním - ale měl jsem už 3 "kmitačky" = přímočaré pily. "Ojetinu" Black&Decker z bazaru, která bohužel dloho nevydržela, po ní darovanou funglovku "jednopeklo" (Einhell Laughing Laughing Laughing ) která nevydržela ani desetinu toho co ten předchozí B&D a vlastnoručně (u zmíněného obchodníka) vybíranou Narexku, kterou mám dodneška.

Kdybych si měl vybírat řetězovku (kterou momentálně nemám potřebu vlastnit), budu vybírat znovu podle těchto "historických" zkušeností.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
yakl



Založen: Apr 14, 2005
Příspěvky: 458

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 22:12    Předmět: Citovat

Ja tiež rád používam pílu Partner, ani neviem akej výroby, získal som ju zo záložne. Urobil som si na pílenie držiak polien, kde sú na drevenom špalíku držané presne v strede truhlárskou svorkou a tej zimy som takto pílil postupne drevo, ako sa míňalo, cirkulár som nezapínal. Je pravda, že olej sa míňa viac, ako som predpokladal, ale reže sa s tým slušne.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 22:19    Předmět: Citovat

markoni napsal(a):
... s klasickou cirkulárkou to neumím a motorová řetězová je moc těžká do ruky tak tady píši jaké máte s tímto zkušenosti ...

S cirkulárkou s kolíbkou to jde samo. Zkušenost z loňského léta: s bráchou jsme rodičům na chalupě řezali zásobu dříví. Brácha měl nějakou elektrickou řetězovku, já jsem řezal na klasické "totalitní" HOP66, 4 kW s kotoučem 600 mm. Polena tak do 25 cm průměru. Poměr časové produktivity řetězovka:cirkulárka asi tak 1:4. Po hodině trápení toho bráška nechal a většinu jsem pak dojel na cirkulárce. Když řetězovku, tak Husqvarnu aspoň 35 ccm s kvalitním řetězem.

http://stavebni-bazar.bazak.cz/inzerat/cirkularka-s-kolibkou-typ-hop-66-65374.html
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 22:22    Předmět: Citovat

On už dnes ani ten narex není takový držák. Prostě všude se šetří. Elektrickou pilu jsem měl chvíli a už nikdy více. I když na řezání dřeva na jednom místě proč ne. Benzínovou mám Stihl a je to fakt úplně jiné kafe než většina. Prostě oni toto opravdu umí. Zkusil bych se podívat po něčem od nich. Mají i elektrické.
Zrovna teď se koukám u nich na Vapku a zvláštní je, že používají asynchronní motor s kotvou nakrátko i v tom nejlevnějším modelu....
Tak asi tak

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5230

PříspěvekZaslal: po březen 26 2012, 22:35    Předmět: Citovat

mtajovsky: Máš pravdu cokoliv jde dostat na kolébku už je pak sranda. jen když takže motorovou pilou jen na třeba metrovici a pak klasicky.
Jak jsi napsal Husqarna tak to je v podstatě taky výrobce většiny pil. Ti to prostě umí a zbytek dělají jen bokem. Po chvíli práce pak jde poznat co je pila a co hračka.
http://www.sekacky-pily.cz/produkty/stihl/motorove-pily/elektricke/

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út březen 27 2012, 6:27    Předmět: Citovat

Elektrickou pilu bych na kulatinu rozhodne nedoporucoval, ty stroje na to maji prilis maly vykon, jak uz tu nekdo zminoval.
Co se tyka znacek, zkouseli jsme kde co a nakonec zustali u Stihl 220. Pilky (3ks) jedou uz leta ve dvousmennem provozu po vetsinu roku a krome obcasne vymeny uhliku a (castejsi) ukrouceneho kabelu si nevzpominam na nejaky problem.

Byl tam jeste problem s vypinacem, maji tam takovy treci rozbehovy zpozdovac ktery vzdy do 0,5 roku prestal fungovat. Kdyz me prestalo bavit behat po zarucnich vymenach, udelal jsem zpozdovac s 555 + relatko a od te doby neni problem.

Narex a spol. maji prilis maly vykon, hledali jsme neco kolem 2kW, tam vyber moc velky neni. Kolegove tesari jez pouzivaji slabsi stroje na presnou praci zminovali, ze vetsinu se vyrobci tyto pily snazi vic ojebat kvuli cene, je tam problem vybrat. Osobne bych asi volil neco od vyrobcu retezovych pil.

Slunecnicovy (jedly) olej na mazani nepouzivej, casem se ti vsude vytvori takova mazlava krusta ktera nepujde nijak sundat (vcetne cerpadla)


Naposledy upravil termit256 dne út březen 27 2012, 6:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Strana 1 z 4

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.65 sekund