Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

heidenhain TNC 407 funkce M7
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 17:41    Předmět: heidenhain TNC 407 funkce M7 Citovat

Po opětovném nahrání strojních parametrů (.MP) nefunguje M7.
Asi to tam bylo dodatečně. Komponenty tam fyzicky jsou, předtím to pracovalo, ale teď to napíše "neznámá funkce" Umí někdo poradit, který parametr přepsat? Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2017, 17:01    Předmět: Citovat

Tady jde o to, proč jsi ty strojní parametry nahrával znova. Došlo k nějakému pádu systému? Někdo něco neuváženě smazal? Nahrával jsi jen MP nebo i PLC? M-funkce jsou spíš věcí PLC programu. Pokud bylo něco dodělávané dodatečně, je možné, že záloha byla neaktuální. Taky jsi měl napsat, na jakém to je stroji. Zkus taky místo M7 dát M27 nebo M17.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2017, 22:54    Předmět: Citovat

Klasická chyba:-( došly baterie, systém vypsal slabé baterie a za hodinu byl konec. Nahrával se jen MP, a opravdu to bylo nejspíš tím, že záloha byla neaktuelní. Stroj je český MCV750. S PLC se nic nedělalo. Před tím funkce
M07 normálně pracovala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 13:38    Předmět: Citovat

Asi bude jediná možnost kontaktovat někoho z Kovosvitu, měli by tam mít zálohy od všech u nich vyrobených mašin. Jinak v těch strojních konstantách se podívej po volitelných M-funkcích. Mělo by to být okomentováno v manuálu. V práci možná mám manuál s popisem MP, dostanu se k tomu ale až v lednu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 15:39    Předmět: Citovat

Zdravím, poprvé jsem se nevešel do paměti TNC 407 (1024kB)
Přes TNC remo jsem se připojil, ale mohu pouze přesouvat z PC na stroj a obráceně. Nepodařilo se mi nastavit aby si stroj bral průběžně data z PC
a pracoval i s delším programem. Mám k tomu dokumentaci, ale tam taky řeší pouze přesun souborů. Taky mám obavu, že systém umí bloky jen do 9999, prostě pouze 4 dekády. Nemáte s tím někdo zkušenost jak to nastavit
EXT a zda to vůbec 407 umožňuje. Dík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 0:16    Předmět: Citovat

Pro administrátora: trošku neznalost, s řídícím systémem (TNC407) pracují desítky typů strojů. Každé zapojení je jedinečné. (jako prázdná 74188 a teprve po naprogramování plní svoji funkci, pokaždé jinou)
-Dveřní spínač odpojen už leta, koncové a havarijní spínače měřeno, napájení a vstupy na bezpečnostní relé jsou v pořádku. Zároveň kontrolováno i vlastní diagnostkou - výpis stavu vstupů a výstupů. Na to bezpečnostní relé jsem měl podezření také, ale spíná jak má, jen jsem neměl možnost zkontrolovat časový průběh. Dokumentaci mám kompletní, co se ke stroji dodává, bohužel některé části jsou kreslené jako funkční bloky. - pohony a vřeteno Indramat.



DSCN6137.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN6137.JPG
 Velikost:  123.47 kB
 Staženo:  450 krát


DSCN5635.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  DSCN5635.JPG
 Velikost:  109.12 kB
 Staženo:  436 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 1:08    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
...Na to bezpečnostní relé jsem měl podezření také, ale spíná jak má,..
Pokud jsou svorky 13-14 a 23-24 spojeny, tak ano. LED mohou klamat. A pokud je relé v pořádku, je třeba jít po drátech až do TNC407.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Harry.pa



Založen: Apr 26, 2006
Příspěvky: 372
Bydliště: Znojmo

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 8:06    Předmět: Citovat

Zkus se mrknout na stavy vstupů na TNC. Heslo je 807667, pod položkou table najdeš vstupy a výstupy. Měl bys tam vidět změnu stavu při stisku kteréhokoliv tlačítka centrálu.
Co se týká těch tlačítek centrálu, měly by být zapojeny všechny do série, včetně toho na točítku, takže bych se zaměřil na kabel na točítku. Stiskem kteréhokoliv tlačítka centrálu se obvod přeruší. Na některých strojích byly takto zapojeny i havarijní spínače (poslední koncák), takže by mohl být zalehlý.

Jinak mám pocit, že nám v tom moderátor trochu dělá hokej, asi by to chtělo trochu citlivější přístup.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31646
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 9:40    Předmět: Citovat

Hokej dělá ronoda, když zakládá víc vláken kolem jednoho problému - moderátor s tím už moc nenadělá. Fakt ale je, že mohl ty dvě vlákna sloučit pod jeden titul, časově by se to vešlo ...
Sorry za OT.

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 12:18    Předmět: Citovat

Kdysi jsem měl podobný problém a závada byla v samotném TNC.
Nevěřil jsem vlastním očím. S tímto "nedostatkem" stroj běžel mnoho let, než začalo docházet k záhadnému chování (NOT-AUS).
Wink



TNCa.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TNCa.jpg
 Velikost:  89.97 kB
 Staženo:  455 krát


TNCb.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TNCb.jpg
 Velikost:  102.68 kB
 Staženo:  452 krát


TNCc.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  TNCc.jpg
 Velikost:  78.51 kB
 Staženo:  466 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 13:50    Předmět: Citovat

masar*** to vypadá jako nezapájené z výroby???
Jinak ta závada nepřišla naráz, Startovací tlačítko někdy stačilo podržet doporučovaný 2 sekundy ale někdy taky 20 sekund, jak kdy. Teď to nenaskočí vůbec. Okruhy Totalů, koncových a havarijních spínačů zkontrolováno měřením na výstupu do relé. Stále mám podezření na toho Schleichera , na časovou posloupnost, těch 160ms nemám jak změřit, a nové relé jsem nikde v Česku nenašel, vlastně jsem našel jediné v Americe na Ebay, nebo jsem blbě hledal.
Ty se těmito systémy zabýváš nějak víc?



Schleicher_.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Schleicher_.jpg
 Velikost:  211.8 kB
 Staženo:  376 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 16:58    Předmět: Citovat

ronoda napsal(a):
masar*** to vypadá jako nezapájené z výroby???...
Nejsou to jen soudruzi z NDR, kdo dělají chyby. Také mě to překvapilo, od Heidenhaina jsem to nečekal, ale hlavně jsem nepochopil, jak to mohlo tolik let fungovat s tak fatálním nedostatkem.
Zabýval jsem se tím v rámci el.údržby, jednalo se o stroj MCFV100 s TNC407.
Ale je to pro mě už minulost, jsem přes dva roky v důchodu.
Asi bych vycházel z (ne)přítomnosti napájecího napětí +24V na pinu 1 X44.
Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 17:25    Předmět: Citovat

Zítra to zkontroluji, jestli tam taky nemám "soudruhy z NDR?" Překvapuje mě, že to není pájeno najednou (něco jako vlna), a jinak ty otvory jsou prokovény celé, tak to fungovalo do ty doby než to mezi sebou zoxidovalo, nebo nějaký otřes. Zítra taky zkontroluji tvoji radu - dík.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
masar



Založen: Dec 03, 2005
Příspěvky: 12339

PříspěvekZaslal: po březen 05 2018, 17:49    Předmět: Citovat

Domnívám se, že mělo jít o dodatečné pájení po vlně, k němuž omylem nedošlo. Byla to dvojice stabilizátorů (nebo tranzistorů) na společném chladiči jako celek. Závada se začala projevovat zprvu jen při větších vibracích stroje (větší prac. posuv) a pak stále častěji. Poté, co pomohlo náhodné poklepání šroubovákem na skříň TNC, jsem se pustil do pátrání, desku jsem vyjmul a při pohledu proti světlu jsem uviděl tohle:
Wink



nezapájeno.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  nezapájeno.jpg
 Velikost:  41.74 kB
 Staženo:  441 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ronoda



Založen: Dec 12, 2017
Příspěvky: 792
Bydliště: Pardubice

PříspěvekZaslal: út březen 06 2018, 22:30    Předmět: Citovat

Harry.pa*** na vstupech jsou havarijní spínače v sepnutém stavu
(X,Y,Z=1,4,6)
Bohužel Totaly nejsou v tabulce vstupů, je to řešeno mimo systém.
U všech ostatních ovládacích prvků činnost vidím.



IO.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IO.jpg
 Velikost:  216.9 kB
 Staženo:  302 krát



Naposledy upravil ronoda dne čt březen 08 2018, 9:24, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> NC stroje Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund