Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Excentr Gramofonu NC 300

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Petr98_2010



Založen: May 11, 2010
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2017, 21:27    Předmět: Excentr Gramofonu NC 300 Citovat

Dobrý večer,
můžete mi prosím někdo vysvětlit, co je excentr vypínacího mechanismu grama NC 300?To slovo je uvedeno v manuálu, ale tu věc neumím najít.Potřebuji opravit vypínání .
Za případnou odpověĎ děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2017, 21:49    Předmět: Citovat

Měl by to být výstředník pro nastavení vypínacího mechanismu- aby vypínal ve výběhové drážce. Ani dříve, ani později. Pod jakým je veden číslem?

EDIT: Už to asi chápu- je to sloupek s poloválcovou plochou, na který narazí páka vypínacího mechanismu při vracení raménka do stojánku. Páka zůstane vůči raménku v takové poloze, v jaké jí to umožní natočení toho výstředníku. Při pohybu raménka směrem ke středu talíře pak páka narazí do další páky, za kterou pak zabere kolík na spodní straně subtalíře. K tomu naražení dojde dříve nebo později právě podle polohy toho výstředníku. V manuálu pro NZC300 je označen číslem 59.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2017, 22:17    Předmět: Citovat

O jiném výstředníku se manuál nezmiňuje, v podstatě připravuje výchozí polohu kluzného segmentu vypínacího mechanismu, ten segment se otáčí s raménkem a jeho natočení vůři raménku vlastně určuje, na jakém přehrávaném poloměru desky aktivuje vypínací mechanismus.
Najdeš ho v manuálu jako pozici 59, na obrázku jsem ti ho vyznačil snad dost jasně.



TSL_HC30_vypinaci_sestava.jpg
 Komentář:
Tím excentrem se nastavuje poloměr desky, od kterého je aktivní vypínání.

Stáhnout
 Soubor:  TSL_HC30_vypinaci_sestava.jpg
 Velikost:  127.62 kB
 Staženo:  197 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2017, 22:29    Předmět: Citovat

Hille, díky za potvrzení. Lépe už to snad popsat nejde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 5:41    Předmět: Citovat

Hille skvěle:D Ty musíš mít doma gramofonů jako nasráno, nebo stogigový fotoarchiv Very Happy
Ještě bych snad doplnil, že ta tenká filcová vložka - kterou když někdo mazáním hřídelky raménka nechtě zamaže olejem taky, tak je zle.
Suchý filc má zajišťovat, aby se excentr třením suché filcové vložky /obdoba třecí spojky/ posunul jen o tolik, jak ji vymezí raménko, aby se neodrazil dále.
Asi jsem to napsal moc kostrbatě Very Happy no prostě filcová vložka musí být 100% suchá a plech se stavěcím šroubem musí doléhat těsně jen k filcu, ale ne na něj tlačit.

Šmankote Mistře, to je focený ještě s hovňákama k motoru, asi nějaký nálezový stav, ne? Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 6:04    Předmět: Citovat

Díky, správná připomínka.
Jestli ložisko svislé osy raménka ještě nikdo nemazal, není třeba se o to starat: vůle, a tedy i tření, jsou nastavené z výroby.
Vzájemného pohybu proti raménku měl ten segment za ty roky asi tak málo, jako přivíjecí spojka v kazeťáku za prvních deset minut provozu, prakticky se to nemá čím zanášet ani opotřebit.
Ovšem, chceš-li to ložisko přimáznout, je opravdu třeba na to dát pozor, ať plstěná podložka zůstane suchá a čistá.
Vždycky, když vidím ty různé retro příšernosti s USB, hádám, oč by jejich vlastnosti výrazně vylepšilo právě šasi HC30, i když se u něj nepočítá s odpruženým závěsem (proto například u NZC300 nejde ani poslepu sáhnout na knoflík pro změnu hlasitosti, natož stisknout některé z tlačítek, aniž by hrozil přeskok přenosky). Šasi HC30, potažmo v soklu jako NC300, pokládám přesto za slušný levný gramofon pohledného designu. Gramofony vyšší třídy před ním přece jen mají ještě nějaký náskok...

Fotím si každé zařízení, které jsem čistil, seřizoval nebo opravoval, už léta. Potíž je v tom, že negativy ani fotky většiny z těch "před digitálem" jsem dodnes neobjevil, a obávám se, že při stěhování zabloudily někam jinam. Přesto jsi objem dat těch fotek ještě poněkud podcenil, některé totiž skladuji na externím disku v původním rozlišení, které zmenšuji jen pro vyvěšení tady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 16:15    Předmět: Citovat

Souhlasím. Dokonce bych řekl, že má o něco lepší vlastnosti, než na první pohled vypadá. A přitom jej tolik lidí zatracuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Habesan



Založen: Jan 12, 2009
Příspěvky: 7068
Bydliště: Plzeňsko

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 21:00    Předmět: Citovat

Takže to bude někde v TeraBajtech...
(Končí rok 2017 a na trhu jsou i 12TB disky.)

Ve vláknu t=59927 se objevila kritika takového focení.

_________________
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 23:27    Předmět: Citovat

Nojo, ale já si fotím jen to, co se mi například z nálezového stavu podařilo znovicírovat, případně způsob, jakým jsem v tom něco opravil. Zajímavé přístroje v originálním stavu, které na rm.org nemají fotky, nebo jich mají málo... Dřív jsem si takto dokumentoval i přístroje, které jsem bastlil, a do fotek jsem si dopisoval fixem legendu a se schématem, případně i osazovákem jsem to zavřel dovnitř, ať to nemusím hledat, kdyby něco. Ale z toho, co jsem různě rozdal, se mi na opravu vrátil v roce 2004 jen jeden tuner z roku 1982, protože mu začaly chrastit potenciometry, vyvstala potřeba instalovat vstup pro další zdroj nf signálu a zbylo jedno tlačítko po pásmo OIRT, mimoto jsem do něj přidával předzesík RIAA k šasi NC470. Udělal jsem celou úpravu včetně rekalibrace stupnice a tuner hraje v Malšově Lhotě u Hradce dál...
Prostě nefotím všechno, jen když někdo potřebuje, a mám to z čeho vyfotit.
A těch fotek mám jen něco málo přes 200 GB, protože skladuju jak původní, tak ty zmenšené s popisem. Některé mám i dvakrát, ale to je důsledek různé zanořených adresářů postupujících verzí Windows, průběžně, když na to narazím, promazávám.
Ale to už snad ani do tohoto tématu nepatří.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Petr98_2010



Založen: May 11, 2010
Příspěvky: 33

PříspěvekZaslal: st prosinec 20 2017, 0:05    Předmět: Citovat

Díky moc za vaše rady, běhá to.
A běhá to i přesto,že jsem tu filcovou podložku před pár dny namazal vazelínou M 14.Bez vašich rad bych to nerozchodil.
Přeji krásné svátky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund