Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vtipy, vtipné články a odkazy III
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 55, 56, 57  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4246
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 12:27    Předmět: Citovat

je právě 11:48 pro kolegy s digitálníma hodinkama pendrek pendrek židlička sněhulák
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19523
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 13:13    Předmět: Citovat

Každá zkouška, je-li míněná vážně, je stresující. Nás se nikdo neptal, jestli chceme umět hodiny podle ruček a ciferníku. Prostě to budete umět, ať už tam jsou arabské, římské či vůbec žádné číslice!
A to nás pod Big Ben nepustili ani náhodou, i když o věžní hodiny (čest výjimkám) se tehdy pokoušeli starat především nadšenci s úspěšností různou, takže mnohé nešly.
Zato dráhy měly vyvěšené i ciferníky s polohou ruček odpovídající odjezdu příštího vlaku. Když to nevycházelo, a vlak měl zpoždění, tak nějaký nádražák ty ručky odpovídajícím způsobem posunul, aby nemátl veřejnost.
Vůbec nejlepší jsou stále ještě používané lístkové panely Pragotron: časy příjezdů a odjezdů jsou zobrazované digitálně na padacích lístcích, zatímco vedle trůní analogový ciferník s ručkami ukazující aktuální čas, ale bez číslic.
Mám na mysli tyto.
Prostě Britové jsou divní: stále trvají na tom, že tou pravou stranou ve směru jízdy je ta levá, tradiční. Ale tradiční hodiny by ze škol vyházeli... Nedivím se, že je nebe zatratilo a nechalo na ostrově...

_________________
Těm, kdo si nevybírají odpovědi na soukromé zprávy, už příště neodpovím. Tak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 19:08    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):

Vůbec nejlepší jsou stále ještě používané lístkové panely Pragotron: časy příjezdů a odjezdů jsou zobrazované digitálně na padacích lístcích

Jo, Jardo, to mizí rychle jak dekly od kanálů někde na severu... Je málo nádraží, kde to ještě funguje; nedávno to zmizelo ze Smíchova. Přitom k té rozlehlé hale to patřilo, hlavně ten zvukový doprovod, když pár vlaků co byly nahoře už odjely a ty ostatní se na tabuli posouvaly vzhůru. Ještě tam "žily" druhy vlaků, co už dávno nejezdí. Třeba Ex míst. R míst. a podobně. Ty směry tam taky byly dobrý, Medzilaborce a jiné zajímavé destinace, kam už přímé spoje z Prahy nejezdí dvacet a víc let.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7411

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 19:44    Předmět: Citovat

Problém byl i v tom, že staré listy tam zůstávaly, ale nové nikdo nedodával. Takže když vlak začal jezdit jinam, běželo vtipné hlášení, že vlak sice jede na Brno jižní (v rámci výluky), ale Pragotron ukazuje Brno HN.
Pokud jde o klasické hodiny, začaly se množit "modernizace" těch věžních, kde jsou ručičky obráceně, dle barokních zvyklostí - malá je minutová. Nově třeba na Staromáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7570
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 20:59    Předmět: Citovat

Tak. Někde jsem viděl i to, že listy byly přemazané jak kdyby štětcem a nápis proveden ne příliš uměle... Lidová tvořivost.
Ale stejně, ten zvuk, když se hromadně tabule přepisovala mi bude chybět.

_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 21:01    Předmět: Citovat

Mám takový pocit, že je to jen kachna /The Telegraph journalistic duck/.
Protože analogové /rozuměj ručičkové/ hodinky jsou přehlednější, pro rychlé juknutí a přehled o čase, protože zpravidla nepotřebujete vědět přesný čas na secundy.
Je to rychlejší, než pohled na číslicové.
V naší škole máme také ve třídách a na parkovišti analogové hodiny a nikoho nenapadlo je měnit.
Jak se asi poperou žáčci té školy třeba s navigací /mám tě na 4-té hodině.../.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt duben 26 2018, 22:25    Předmět: Citovat

pida_m napsal(a):
...
Protože analogové /rozuměj ručičkové/ hodinky jsou přehlednější, pro rychlé juknutí a přehled o čase, protože zpravidla nepotřebujete vědět přesný čas na secundy.
Je to rychlejší, než pohled na číslicové.
V naší škole máme také ve třídách a na parkovišti analogové hodiny a nikoho nenapadlo je měnit.
Jak se asi poperou žáčci té školy třeba s navigací /mám tě na 4-té hodině.../.
Tak to, že mrknutí na analog je pro lidský oko rychlejc pochopitelný je daný tím, že žádnej lidskej smysl není digitální - ale právě analogovej.

A ten "clock code" původně zavedenej v RAF nemá se zeměpisnou navigací nec společnýho - ale je to ORIENTACE V PROSTORU VZHLEDEM K VLASTNÍMU LETADLU. Prostě má co nejjednodušším způsobem popsat pilotovi, kde se vůči němu samotnýmu nachází nepřítel = "máš ho na šestce" byla nejhorší hrozba, znamenající "sedí ti za prdelí a má palec na spoušti". Vůbec nemá nic společnýho se světovýma stranama, protože výchozím bodem u "hodinovýho kódu" je sám pilot ve svým letadle. Základem je pomyslnej hodinovej cifrplát rozloženej v horizontální rovině, na kterým je "dvanáctka" přímo před čumákem, "trojka" kolmo vpravo, "šestka" za zádelí neboli za vocasem, "devítka" kolmo vlevo - a ten zbytek je "tak nějak rovnoměrně mezi nima"...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 0:16    Předmět: Citovat

...doplnění EKKAR>
AFISák: "na vaší druhé hodině C150 ve 3500feetech".
P.: "potvrzuji a mám vizuální kontakt".

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 0:54    Předmět: Citovat

Neboli je tam Cessna někde zhruba víc napravo a trochu vpředu od komunikovanýho éra - a je ve vejšce necelejch 1200m nad zemí, což může znamenat různý věci právě podle aktuální vejšky toho, s kým se komunikuje. A ten ve vzduchu mrknul doprava a dispečerovi potvrdil "vidím to letadlo".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pida_m



Založen: Feb 04, 2010
Příspěvky: 775
Bydliště: Karlovy Vary

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 8:49    Předmět: Citovat

...tak samozřejmě v tomto případě záleží na tom jakou výšku a směr letu máme my a jaký směr letu má ona Cessna, aby nedošlo ke "přílišnému přiblížení". Ale to AFISák /AFIS = řidicí letového provozu/ na radaru vidí a my to slyšíme v rádiu.
Ale to jsme odbočili od themes'.
Dá se to použít i při pozemní komunikaci, třeba: "na tvé 3-tí hodině je pěkná holka, nebo: "máš to na monitoru na 7-mé hodině", atd.
Myslím, že analogové hodinky jsou stále v kursu.

_________________
píďa
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 13:27    Předmět: Citovat

Já to léta používám při cestování autem - prostě potomstvu zahlásím "hrad na třech hodinách" a basta. I polovice už si na to zvykla a chápe, co tím bylo chtěno sdělovat ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 14:18    Předmět: Citovat

Doufám, že to hlásíš na rovince... Smile

A u holky na třech hodinách se taky může stát, že následně TCAS hlásí "prchej,prchej..."

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 15:28    Předmět: Citovat

Nikdy jsem si na jakýkoli digitální zobrazení času nezvykl, třebaže to byla šílená móda. Všecko elektronický dneska ukazuje čas "digitálně", resp. číslicemi, jenom já jak obrazek_cenzura nosím na ruce mechanický Primky..
V pokoji mi visí klasický ručkový hodiny, třebaže už s plně elektronickým strojkem, krystalem a švábem Ruhla.
Nevím, ale na babiččiny pendlovky bych si ASI už nezvykl.
To pravidelný klapání strojku by mě v noci spíš sralo, než uklidňovalo a uspávalo - ale nezkoušel jsem to, možná zkusím. Dřív někteří říkali, že je to uklidňuje.
Tikot starých hodin a záběry na většinou analogový ciferník jsou asi nejčastěji používaný dramatizační prvek. Noční záběry na svítící červený sedmisegmentovky síťových hodin používá jen béčkový a céčkový Hollywood Very Happy
Většinou s nějakým výhružným významem Very Happy, nebo jako symbol něčeho nevratného-neodvratného, čímž čas je.
Babiččiny pendlovky jsou starým PANEM HODINÁŘEM Jahodou /budiž mu země lehká/ pečlivě zrepasované, origoš pokojové, ale vzhledově pořád pěkné, ořechové lakované pendlovky, s asi 30cm pendlem pod extra odklápěcím zasklením a tehdy nejčastějším římským ciferníkem. Vyrobené nejpozději roku 1925, tak to aspoň pan hodinář odhadl.
Asi bych musel dodělat i elektrický dotahování, z pohodlnosti a taky proto, že čtyřhran pro klíček i klíček už jsou za ta léta dost ojetý. Jenom jsem trnul, aby se to při poslední otáčce, kdy už to péro klade přeci jen větší odpor, neprotočilo.
Ale na tom rituálu denního, pravidelnýho natahování hodin taky něco je.
Na věži místního zámku jsou čtyřstranný, po předválečný úpravě i prosvětlený a ještě později i elektricky natahovaný hodiny.
Do roku přesně 2000 šly i čtvrthodinově odbíjely velice přesně.
Ptal jsem se spousty lidí, ale nikdo, dokonce ani starý, dávno už bývalý správce budovy, co je chodil štelovat neví, proč přesně už nejdou.
Dost možná, že nějakýmu mocnějšímu zjebovi ze sousedství /z těch paneláků těžko/ vadilo jejich odbíjení...
Mají, asi jak jinak, římský ciferníky.
Třeba se znova rozejdou. O celý zámecký komplex včetně kaple se nedávno přihlásili potomci rodu Serenyi, co tam chtějí i bydlet.
Nekolaborovali s nacisty, jen před nimi utekli a po válce, resp. po roce 48 se už nevrátili.
Bolševik z toho bez dovolení udělal hned začátkem 50.let zčásti mateřskou školku a zčásti kojenecký ústav.
Do školky jsem tam 2 roky chodil taky, pamatuju si dodnes tu zvláštní vůni a atmosféru zámku, jeho chodeb, tajemných sklepů i staletých, kamenných zámeckých schodů . Hodně stavebního vybavení tam tehdy bylo původního, dokonce nezazdili ani krby a tak.
Fantastická zahrada, plná cizokrajných stromů řádění bolševika přežila, ale už ne všechno to, co v zámeckém parku i zámku samotném i kapli původně bylo. Nevím ani, zda se tam oni potomci vůbec byli podívat.
Co nezvládl zničit a skurvit bolševik, to spolehlivě zvládla garnitura, co nastoupila po něm.
Takže jediné, co je tam ještě původní a co funguje, jsou oba zvony. Nejspíš jen proto, že během války byly schované, že jejich lanovody ústí na kúru kaple a i obě věže nechávala opravovat ŘK církev.
Jinak by tam už nebyly ani ty zvony, ani zvonice a z půdy by byly luxusní lofty. A sovy i pejři už by neměli kde hnízdit.


Naposledy upravil sinclair dne pá duben 27 2018, 15:31, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá duben 27 2018, 19:14    Předmět: Citovat




v_polsku.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  v_polsku.jpg
 Velikost:  95.34 kB
 Staženo:  66 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so duben 28 2018, 5:09    Předmět: Citovat

Shocked https://www.mojevideo.sk/video/2cefb/ked_sa_cesky_it_ckar_hra_na_elektrikara.html
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 55, 56, 57  Další
Strana 25 z 57

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund