Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Repasovaný HP EliteBook 8470P
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2017, 15:39    Předmět: Repasovaný HP EliteBook 8470P Citovat

Tak se mi podařilo na servisu zlomit v pantu letitej notebook At comp. Není ho moc škoda, baterka byla jen "do váhy", žádnej rychlík, ještě XP.
Potřeboval bych něco zase na servis a občas na práci jinde.
Naskytla se mě možnost koupit repas s roční zárukou HP EliteBook 8470P za 6800,- včetně DPH. http://www.hpmarket.cz/productOpt.asp?konfId=C5A76EA
Měl by být bytelnej, má kovovej rám a panty. Můžu ho mít s W7/64 PRO nebo W10/64. Sice má jen 4GB paměti ale SODIM 8GB (nebo 2x 8GB) se dá přidat. Má to za ty prachy cenu? Novej stál minimálně 5 x tolik.
Upoutal mě výstupní kombinovanej port eSata/USB. To se dá opravdu přes eSata kšandu přímo připojit 2,5" Sata HDD napájenej z 5V adaptéru, nebo dokonce 3,5" z adaptéru 12/5V?
Trochu mám ale problém, že servisovaný mašiny mají ještě COM. HP COM nemá ale je tam zleva slot ExpressCard/54. Předpokládám správně, že to je něco jinýho než byly PCIMCI karty? PCIMCI / Com sice mám, ale v nejhorším se ExpressCard na Com taky dělá.
Díky za případný posouzení.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2017, 16:16    Předmět: Citovat

Koupil jsem Elitebook 8460 s i5 a 8GB ram za 4200,- což považuji za výbornou cenu, ale to byla prostě využitá příležitost, běžně takto koupit asi nelze. Na Tvém kandidátovi by mě odrazoval ten Radeon, pokud bych to vyloženě nepotřeboval (a já výkon grafiky nepotřebuji), šel bych do verze s integrovanou grafikou. Pokud je mrtvý notebook s dedikovanou grafikou, je to prakticky vždy právě vadná grafika, takže je lepší, když notebook toto topení - kurvítko nemá. Každopádně je potřeba do toho ještě investovat do SSD a v případě kapacitně diskových nároků dát mechanický disk do caddy místo DVD, pak je z toho výborně použitelný počítač na veškeré běžné nároky. Express card je něco jiného, než cardbus, je to odvozenina PCI express, na první pohled je patrné, že má výřez. Pozor, některé karty jsou připojené na v PCI express osazené USB, tedy jsou to vlastně USB konvertory se všemi důsledky z toho plynoucími, což je pro LPT port zpravidla zásadní problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2017, 17:33    Předmět: Citovat

Hmm, díky za info. Je zvláštní, že pod jedním označením dělají tolik různých osazení. I7, I5, USB2 nebo USB3, Intel grafika, Radeon, ten co jsem viděl já měl dokonce Nvidii. No uvidíme jestli jsou všechny stejný a nebo se dá vybrat. Já taky žádnou supergrafiku nepotřebuju, na to mám doma našlapanýho bednovníka.
Ten kombinovanej USB / eSata štekr na svým nemáš, nebo jsi to jen nezkoušel? SSD tam dávat nebudu, mohl by být problém jestli na něm není schovanýho něco z FW. To spíš těch 8GB paměti a pokud by šla eSata, tak 1TB disk Sata 3 se mi tu jeden válí, měl bych externí. DVD/CD je totiž každou chvíli u těch mašin co servisuju potřeba.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
keemo



Založen: Sep 10, 2007
Příspěvky: 5194
Bydliště: Ostrava, Bratislava

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2017, 19:04    Předmět: Citovat

Na odliseni jednotlivych konfiguraci pouziva HP part number.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6569
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 14 2017, 20:12    Předmět: Citovat

Esatu ani nevím, jestli mám, nezkoumal jsem to, mám externí USB3.0 disk a tudíž mi esata vlastně nic nepřinese, ani nemám příslušný kabel. Poznámku s FW jsem moc nepochopil, jako, že by bylo něco na původním disku? To se přece dá naklonovat a stejně nic takového není potřeba, nic tam není, maximálně recovery partition, pokud je tam původní konfigurace a nikdo neformátoval disk jako celek. Nic nebrání nainstalovat čistý OS z jakéhokoli DVD, funguje to bez problémů, drivery stáhneš od výrobce z webu. Pokud notebook hodně přemisťuješ, tak je výhodou SSD kromě zásadního nárůstu rychlosti počítače i jeho necitlivost na otřesy, i nevelký úder notebookem při běžícím mechanickém disku může být pro disk konečná.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: po prosinec 18 2017, 12:58    Předmět: Citovat

eSATA na tom fnuguje v pohode. Mel jsem jako firemni prvne 8530p, to se prehrivalo pri zatizeni GPU jak prase.
Pak jsem dostal 8570w a ten byl absolutne bez problemu, naprosta spokojenost. 8470w je predpokladam jen mensi verze 8570w

ExpressCard nema s PCMCIA nic spolecnyho, je to defacto PCIx sbernice.
Ja mel do nej (mozna je to jeste nekde doma) adapter od Axago na 1xRS232 a fungovalo to vicemene bez problemu, akorat ta karta ve slotu mechanicky moc nedrzela, a casto jsem si ji pri manipulaci s RS232 kabelem vytahnul...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: út prosinec 19 2017, 22:51    Předmět: Citovat

Tak si zítra pro něj jdu. Nechal jsem si do něj rovnou vrazit SSD 256 a k stávající 4GB Ram přidat ještě jednu a nainstalovat W10/64. Kabel pro externí disk mi taky dodaj, na jedný straně je společnej Sata + napájení pro zastrčení do externího disku, na druhý straně eSata a USB ze kterýho se bere 5V pro disk. Na tu Expres Card 54 /Com kašlu je to dost drahý, převodník USB na COM je skoro 5x levnější. Celá ta sranda s přidanejma SSD, Ram, kabelem pro externí disk a W10 mě nakonec vyjde na nějakejch 7850 bez DPH, takže celkem pohoda. Baterky do toho jsou stále k sehnání za cca 1000 bez daně.
Jedinný, co asi budu muset dokoupit je Bluethoot myšku, protože USB to má jen 3 ale to je pakatel.

to PixelOrgy: A měl jsi Expres Card 54 a nebo 34, která jde do 54 zastrčit ale moc v ní nedrží? Ona je taky otázka, jestli pro tu celkem už dost starou kartu bude k dispozici W10/64 ovladač, proto jdu radši do USB/COM, ten driver má.
Co jsi měl za systém?

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 0:31    Předmět: Citovat

Tak je doma. Vše maká jak má, nenašel jsem nic, co by mělo problém. Trochu mě vadí, že v něm není čtečka SD a SDHC ale redukci do USB mám. Kupodivu ani není nikde poškrábanej a vochmatanaj. Jako kdyby to snad nikdo nepoužíval. Baterka po 3 hodinách měla ještě 40%. Za ty prachy jsem naprosto spokojenej.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1962

PříspěvekZaslal: čt prosinec 21 2017, 9:45    Předmět: Citovat

Byla to expresscard 34 praveze, a drzela fakt spatne.

Za ty prachy celkem dobra koupe, to souhlasim
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Udělal jsi dobře. 8470P v podobné konfiguraci, ale s i5, jsem používal přes 3 roky denně a bez problému. Ani se neodřel.
Kdybych nedostal nový, mám ho stále.

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 0:53    Předmět: Citovat

Tak jsem konečně EliteBook dokompletoval do konečnýho stavu. Předělal jsem Axago 2,5" futrál pro externí USB HDD na připojení přes eSATA. Při testu rychlosti jsem se dostal u 500GB HDD na 142 MB/s, což je 7x rychlejší než ten samej disk přes USB2. EliteBook nemá USB3, takže jiný rychlejší řešení stejně nebylo.
Počet USB portů jsem navýšil o 2 na 4 použitím ExpresCard 54. Mělo by to umět USB3 ale zatím nebylo čím zjistit jakou rychlostí porty skutečně chodí. Ta ExpresCard se ale chová nějak podivně. Po nainstalování driveru jedou porty bez problému ale stačí ExpresCard vytáhnout z slotu a po zasunutí už nechodí a nepomůže ani restart. Driver se musí znova nainstalovat. Nějaký divný, co to může dělat?
Protože teď už je dost zásuvek USB, tak jsem se vykašlal na Bluetooth myš a použil USB bezdrátovku co jsem už měl. Bluetooth myš jsem měl půjčenou a vúbec se mi nelíbila její reakce, makala tak nějak nepřesně až trhaně. Možná ojedinělej šmejd za 540 kaček, s jinou by to třeba šlo líp.
Na SD a podobný karty jsem koupil za pár kaček čtečku asi 24 v 1 v podobě podélný krabičky s čtyřma štekrama a s 10 cm vocáskem na připojení do NTB.
Když jsem procházel správce zařízení, tak mě překvapilo, že píše že obsahuje LPT1 a SOL COM4 i když na NTB nikde žádný štekry nejsou. Nejsou náhodou vyvedený jen když je NTB vloženej do dokovací stanice?

Ještě bych prosil doporučit nějakej softík na změření, nebo aspoň porovnání rychlosti flešky zapojený v USB2 nebo USB3.

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne únor 04 2018, 11:00    Předmět: Citovat

Celeron napsal(a):
Když jsem procházel správce zařízení, tak mě překvapilo, že píše že obsahuje LPT1 a SOL COM4 i když na NTB nikde žádný štekry nejsou. Nejsou náhodou vyvedený jen když je NTB vloženej do dokovací stanice?

Ano, firemne notebooky mavaju na dock stanici LPT, COM aj PS/2.
(SOL COM nie je normalny port, ale virtualny pre komunikaciu s Intel Management Engine).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17510
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2018, 1:41    Předmět: Citovat

Jak jsem měl kvůli zjišťování počtu antén rozdělanej EliteBook, tak jsem si všiml, že nad HDD je slot na kartu velikosti běžný platebky. I kontaktní pera tomu odpovídají. Nad škvírou v deklu není žádná značka, nejdříve jsem si myslel, že to je chladící štěrbina. Že je v NTB slot pro SD kartu jsem věděl, ale na co je tohle? Nějaká "přístupová" karta? Ale proč, NTB má biometrickej snímač otisků.
Když koukám do Správce zařízení, tak je tam Biometrické zařízení na otisk prstu. Dál je tam v položce Senzory "HP Mobile Data Protection Sensor" a v položce Zabezpečovací zařízení "Čip Trusted Platform Module". Nějak mě není jasný co je co a k čemu co patří.
Manuál je na celou řadu EliteBook a je v tom docela bordel, co je ve kterým typu a navíc každej typ má ještě několik variant...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33751
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2018, 8:30    Předmět: Citovat

Je to citacka smart kariet. Ako sa to pouzije, to je vec SW. Ja som citacku (externu) pouzival na hromadne vypinanie PIN kodu na novych SIM kartach (este nevylomenych z velkej karty) pre pouzitie v routeroch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt březen 15 2018, 8:45    Předmět: Citovat

Něco k tomu TPM čipu a ten "Mobile Data Protection Sensor" by měl odpojit napájení disku třeba při pádu NB. S tímto ovladačem má kolega neustálý problém na Win10, kdy se mu nikdy nepodaří přejít na vyšší verzi za pomocí upgrade a musí dělat vždy čistou instalaci.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Výpočetní technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.21 sekund