Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Telefonický teror
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 8:47    Předmět: Citovat

Byl jsem rozhodnut pevnou zrušit ale pak mě instalační technik internetu ukecal ji ponechat a dostal zadačo linkový telefon Sencor s displejem...
no a to byl argument k neodmítnutí, že jo. Fax je funkční Utax na termopapír,
nouzově vyhoví jako provizórní kopírka.

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
voitano



Založen: Dec 02, 2009
Příspěvky: 480

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 9:04    Předmět: Citovat

soucek napsal(a):
Ještě nikdy jsem tento hovor nezvedl. Předpokládal jsem, že po určité době tak "vypadnu" z jejich programu.

A taky neotvírat zásilky od soudu , kdo ví co chtějí, třeba je to taky přestane bavit Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 9:42    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
Byl jsem rozhodnut pevnou zrušit ale pak mě instalační technik internetu ukecal ji ponechat a dostal zadačo linkový telefon Sencor s displejem........


Jo, přesně můj případ Very Happy
akorát mám bezdrátový Panasonic ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 10:33    Předmět: Citovat

konosuke napsal(a):
linkový telefon Sencor s displejem...


klawo jak cholera,mi někdo darovat Sencor,tak mu ho otluču o hlavu.
nienawidzę Sencora Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 10:35    Předmět: Citovat

oj kolego łaskawy - napiš co návidíš
Sencor była klasa, niestety, Chińczyk sprowadził jakość na psy, prawda taka...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3697
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 12:57    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
2 mtajovsky: Z pevné volá proto, že to má zadarmo na druhou UPC pevnou. Moje matka to má úplně stejně...
Díky, že jste mi to vysvětlil, to by mě fakt nenapadlo ... Smile - nicméně je to důvod pro pevnou, kromě toho moje tchýně už vidí tak špatně, že pro ni mobil nepřichází v úvahu.

Co se týče PCOček, komunikují přes GSM modul prostřednictvím rozšířených AT příkazů a zprávy se předávaji jako SMS - čili na rozdíl od klasického DTMF pípání nebo pulsního přenosu přes pevnou linku je to s nezaručenou dobou dodání. Pokud se někdo vloupá do objektu, je potřeba předat zprávu v intervalu vteřin. Jinak zloděj uteče. Klasické analogové pípání jsme přes GSM a mobil jsme zkoušeli také, ale pohořeli jsme na nespolehlivosti. Dnes už se PCOčka napojují na hlídací ústředny spíš prostřednictvím TCP/IP komunikátorů, pokud je k dispozici infrastruktura pro Internet. GSM moduly mají PCO často připojeny jako "zpětný kanál". Jste na dovolené, někdo s vám vloupá do baráku. Na PCO přijde poplachová zpráva, která jednak způsobí výjezd a dále po svém překladu na text se zákazníkovi pošle na mobilní telefon. To jen aby si tu dovolenou tak neužíval. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 14:13    Předmět: Citovat

Myslím, že metalické vedení do bytu bude mít o nějakých pár let později velké výhody.
Slepě důvěřovat bezdrátu a tomu, že bezdrátové datové sítě vč. internetu budou za všech stavů i okolností fungovat, je podle mne velmi, velmi naivní - až skoro hloupý, bych řekl.
Žijeme už přes 70 let v hentom mieri a kdo si myslí, že je to už nafurt, je prostě naivní. S paranoiou a doomsayingem to nemá co dělat. Je dobrý se jenom trochu pozorněji dívat okolo sebe a ne jen na tu kuličku, co valíme před sebou.
Existuje postup pro některé mimořádné situace, který většinu těchto bezdrátových snobů hodí během 5 minut o čtvrtstoletí zpátky.
Proč myslíte, že důležité státní instituce i chytřejší firmy stále udržují v chodu metalické pevné linky a O2 stále udržuje v chodu všechny uzlové i tranzitní ústředny, vedení a dokonce ještě i rekonstruují kabeláž a rozšiřují?
Že by proto, že to půjde za pár let do stejně kopru, všude budou mobily a BTSky, co jsou bez spousty energie úplně v řiti?
To si tedy vůbec nemyslím...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 14:49    Předmět: Citovat

Pokud jsou kabelové rozvody v perfektním stavu,tak máš pravdu.U nás na vesnici je situace taková,že O2 internet ,za který se platí 700/měs,vlivem 50-60let starých sítí je parametry v pravěku a podle operátorů se s tím nedá nic dělat.Zaplacené Down 5 a up 1Mbit je jen teorie,skutečnost je na polovině.Jak kdy,asi záleží na teplotě,tlaku a rosném bodu.Bohužel jiná možnost připojení zatím nebyla.Až teď se nabízí pár týdnů pevné LTE a pevná O2 dostane padáka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BOBOBO



Založen: Feb 25, 2008
Příspěvky: 18667
Bydliště: Rychnovsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 15:44    Předmět: Citovat

Ježíši-Kriste ještě konspirační technik-vizionář .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 16:24    Předmět: Citovat

U nás v okolí nejsou kabelové rozvody staré ani 20 let, ale většina lidí stejně používá bezdrátový.

Některé části okresu byly při modernizaci jedny z posledních, původní síť by zřejmě pro internet ani nebyla použitelná. Dost vedení bylo ještě na sloupech - přežívající staré telegrafní linky. Na malých poštách dosluhovaly dřevěné přepojovací pulty.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 16:45    Předmět: Citovat

Hmm, to je divný. Nám někdy kolem roku 1994 zakopali do chodníků nový kabely na pevnou a když kouknu na konec, tak je to vevnitř kabelu s tlustým pláštěm prachsprostej mnohapárovej SYKFY. Od přípojný krabičky mám k routeru 25 metrů SYKFY 3 x 2 x 0,5 a když dám měření rychlosti tak mi to píše VDSL Down 38-41 Mbit/s Up 5,5 Mbit/s a Ping 29 mS. Jak to sakra po těch zkroucenejc drátkách tak rychle prolejzá? Sloupky na konci ulice, když byly nedávno vandalama rozflákaný, tak tam byla jen propojovací svorkovnice.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mluno



Založen: Apr 18, 2011
Příspěvky: 236
Bydliště: Benešov (u Prahy)

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 17:08    Předmět: Citovat

Pevná linka se zakopala sama. Dříve to bylo na několik let, tak jsme nežádali, protože bez známostí bychom se nedočkali. V době počínající mobilizace (zcela náhodou) na sídlišti komplet rekonstruovali rozvody telefonů až do bytů, tak jsme se ptali a prý když podáme žádost, tak nejdřív za tři roky (naivně jsme si mysleli, že to půjde hned, navíc už jsme se skoro loučili s číslem 199 v letopočtu). A co bylo pak už víme - všeobecná mobilizace a na pevnou linku už nikdo ani nevzpomněl. Mobil stačilo vybalit z krabice a dalo se volat. Žádný čekání na nějaké vyřízení žádosti, a to se tehdy ještě platilo dost peněz za aktivaci a podobné blbosti.

Mimochodem nedávno jsem v nějakých novinách viděl článek o tom, jak míáme nejmíň pevných linek v EU, čímpak to asi bude...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 17:47    Předmět: Citovat

Marketingová a obchodní politika O2 (a jeho předchůdců) zničila pevnou. Místo aby na nástup mobilů reagovali lepšími cenami, nechali si ujet vlak. Do každého baráku v každé díře vede linka O2, většinou nezapojená. DSL drahé, pevný telefon drahý. Proto se lidi raději připojí na místního wifináře za 200 měsíčně. Peníze investované do budování telefonní sítě a její údržby přicházejí vniveč, protože nafoukaná O2 razí taktiku buďto draze, nebo vůbec ne.

Jinak pevnou používám, ale VoIP, konkrétně operátora Odorik. Žádný paušál, ale kredit, platím jen to, co provolám. Ceny volání jsou mnohonásobně lepší než z mobilu. Zablokovat obtěžující čísla u nich není problém.
Jen jsem si všiml, že lidé se na pevné číslo zdráhají volat, protože si myslí, že to stojí víc. Jenže opak je pravdou - volání z mobilu na pevnou je vždy levnější, než z mobilu na mobil! I z těchto důvodů se vyplatí mít pevnou, ale u toho správného operátora.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 17:51    Předmět: Citovat

Jinak abych O2 nehaněl, 300 Kč neomezeného volání z pevné není vůbec špatných. Pro toho, kdo volá hodně, nepotřebuje u toho být mobilní a nechce si ozařovat hlavu mobilem, je to dobrá volba. Koneckonců bedráťák (DECT) lze dnes levně koupit z bazaru a tím si trochu tu mobilitu zvýšit.
Mohli s tím ale přijít dřív, jak říkám, už ujel vlak, protože lidi se už z pevné volat odnaučili.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Achab



Založen: Nov 05, 2010
Příspěvky: 5998
Bydliště: okr. Vyškov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 08 2017, 18:09    Předmět: Citovat

Osmdesat napsal(a):
Do každého baráku v každé díře vede linka O2, většinou nezapojená.
Je to tak - u nás nebylo možné dostat telefon 50 let, kapacita byla 5 linek. Když se začaly rozmáhat mobily, najednou si vzpoměli natáhnout kabely na každý zbor v obci. Většina lidí to už nechtěla, "stálí čekatelé" žádosti zrušili. Někteří na podanou žádost dávno zapomněli a připojení odmítli až po příchodu montérů. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund