Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sny
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tatramacek



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1878
Bydliště: Kroměřížsko

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 3:09    Předmět: Sny Citovat

Dobré ránko bastliří Wink
Nedalo mi to... Dnes se mi zdáli takové nesmysly.. Tak by otázka byla taková,co se Vám tak nejvíce zdá a kde se vůbec sny berou Cool Jaký na to máte názor ? Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PeteBurns
Zablokován


Založen: Oct 08, 2007
Příspěvky: 2578

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 4:42    Předmět: Citovat

Mňa by zase zaujímalo, kedy presne nastáva ten okamih, kedy mozog prepne do kvázi-stand-by, sny sú dôkaz toho, že úplné stand-by to nie je Very Happy A prečo ten okamih nastane kedy on chce, a nie kedy ja chcem...pretože inak by som už spal a nevypisoval teraz somarinky Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 5:11    Předmět: Citovat

Tady toho je málo? http://cs.wikipedia.org/wiki/Sen
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 5:30    Předmět: Citovat

Mě se můžeš zeptat tak nanejvýše do čtvrt minuty po probuzení. Déle si sny nepamatuji. Takže nevím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 6:11    Předmět: Citovat

To samý, sny si často ale nepamatuju ani hned po probuzení, ale jeden si pamatuju moc živě a blbosti v něm nebyly, naopak, bylo to až děsivě realistický- zdálo se mi, když jsem byl ještě moc malej, byl jsem v nějaký velký místnosti, kde byl hluk, něco na podlaze skákalo, ale moc jsem si toho nevšímal, utíkal jsem, ale najednou rána, válím se na zemi, nemůžu se pohnout, pálí mě kůže, hlavně ksicht a oči, nemůžu je otevřít, ani se nadechnout, vzduch byl teplej a vlhkej a strašně smrděl, na jazyku hořká kovová pachuť, jako bych cucal olovo, ten rachot předtím nahradilo skřípění kovu a syčení. Pak to skončilo a já se probudil.

Po pár letech, když jsem začínal elektrikařit a ďoubat se v televizi, jsem ten samej smrad cejtil zase- byl to ozón. A nakonec, když jsem někdy na konci 90. let viděl dokument o Černobylu, málem jsem si poslal kabel do kalhot, protože to bylo skoro jako v tom snu.

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
bastliar



Založen: Dec 28, 2009
Příspěvky: 1776

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 6:47    Předmět: Citovat

del

Naposledy upravil bastliar dne čt duben 12 2012, 6:35, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Bernard



Založen: May 27, 2005
Příspěvky: 3647

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 8:51    Předmět: Citovat

Jednou ráno přišla do práce uklízečka a vykládala, že se jí zdálo, jak běží stádo koní, a poněvadž trochu zaspala, nestačila se mrknout do snáře, co to má znamenat. Ona na tyto věci věřila. Potom se pustila do umývání okna a vypadla ven! Ale bylo to na přízemí, nic se jí nestalo. Druhý den donesla snář, a v něm stálo něco jako:
Koně ve snu běžeti viděti - opatrnost! Surprised
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19520
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 9:01    Předmět: Citovat

To mi připomíná Luďka Nekudu (tuším, že to byl jeho text):
vodu se viděti dlouho cákati - vadný vodovodovod
s Drákulou v noci se viděti líbati - příjemný doprovod
vývrtku dlouho marně hledati - štěstí v rodině...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 9:41    Předmět: Citovat

To já jsem na tom ještě hůř než Hill - jakmile se probudím, tak v prvním okamžiku akorát vím, že se mi něco zdálo, ale co to bylo, to vůbec nevím. Very Happy
_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenda_KL



Založen: Sep 10, 2008
Příspěvky: 1173
Bydliště: Kadaň

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 11:41    Předmět: Citovat

Většinou si taky nic nepamatuju, jen mě třeba přes den překvapí nějaká situace která se mi už mimo realitu stala. Docela by mě zajímalo jak to funguje, protože to nějak funguje. Většinou sny s přímou návazností a přímým "přestupem" se pamatují dobře.
Třeba:
Živej, solidně rozvinutej sen, jentak si jezdím na mašině, zkoušim různý triky a najednou zvoní telefon, je jasný že je konec. V ten moment se předemnou ukáže windowsáckej login screen. Tak se bez problémů přihlásim jménem a místo hesla tečky )) Po stisku entru následuje velmi rychlé probuzení, tak zvednu ten zvonící telefon a v něm zoufalý kolega z noční se slovy "Honzo prosimtě nejdou tu počítače" "Jak to myslíš" "No nemůžem se nikdo přihlásit" ))
Nebo:
Po prázdný fabrice mě nahání řiditel s hasákem v ruce. Po několika minutách zabíhám na dílnu údržby a ve prostřed místnosti (kde nic není) zase zvoní telefon. Hrábnu do prázdna a cítím že ho beru do ruky, dokonce při mávání rukou se pohybuje zvuk, ale je prostě neviditelný. Potom co jsem zmáčknul neviditelný zelený tlačítko se "zhaslo" a koukám na rozsvícený telefon s přijmutým hovorem od "Mechanik1" a ležim v posteli. "Jo?" na druhé straně zoufalý hlas:" Ten kompresor furt hlásí nějakou chybu a ještě chvíli tak vemu hasák a ... "
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
KUBO



Založen: Oct 30, 2005
Příspěvky: 3763
Bydliště: VT SLOVAKIA

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 11:58    Předmět: Citovat

Jenda_KL napsal(a):
Většinou si taky nic nepamatuju, jen mě třeba přes den překvapí nějaká situace která se mi už mimo realitu stala. Docela by mě zajímalo jak to funguje, protože to nějak funguje. "


DEJA VU

_________________
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Crifodo



Založen: Oct 11, 2005
Příspěvky: 15005

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 12:12    Předmět: Citovat

tatramacek napsal(a):
a kde se vůbec sny berou Cool Jaký na to máte názor ? Cool

Asi bude dost záležet na tom, co kouříš.
Když prohledáš starší vlákna, tak nějaký psycho výzkumník se kdysi sháněl po pomoci s výrobou nějakých pomůcek, už nevím jestli si to přikládají na údy s napětím nebo nějak bzučí a blikají... zkrátka nějaká elektronická náhražka trávy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aqarel



Založen: Feb 04, 2007
Příspěvky: 241

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 13:56    Předmět: Citovat

Sny jsou skvělá věc. Nyní se snažím o Lucidní snění (Lucidní sen je takový sen, kdy si uvědomujete, že sníte a jste schopný aktivně ovlivňovat snové prostředí.)

Co se týče zapamatování snů, tak je nejlepší si sny hned po probuzení zapisovat. Pokud to budete provádět pravidelně, tak si jich budete postupně zapamatovávat více a více s většími podrobnostmi.

Mě osobně to pomáhalo, ale ta lenost Smile... Ne jednou si vzpomenu na některé sny až po několika dnech, když narazím na nějakou reálnou situaci v životě, která se podobala té snové situaci.

Mé sny jsou většinou dobrodružné, hororové, sci-fi. Takže si je náležitě užívám (myslím takto, ne ironicky). Zrovna dneska jsme měl super sen se zobie tématikou:

Klasika, kdy jsem se skupinou lidí prchal před útočnými kočkami, potkanama a samozřejmě zombie. Po cestě jsem hledal různé tyčky, kterými jsem spacifikovával kočky. Samozřejmě se tu objevila druhá početnější skupina lidí, kteří nebyli moc přátelští, takže jsme se museli skrývat a bojovat ještě s nimi. No skončilo to samozřejmě dobře našli a získali jsme velkou loď na kterou jsme se přesunuli i s velkými zásobami. Pravděpodobně to bude mít pokračování, protože na konci jsme ještě zachraňovali dva lidi, kteří zůstali v jednom přístavu, ale bohužel se na palubu nepozorovaně dostal velitel z tý druhý skupiny. Lze tedy očekávat nějaká sabotáž.

No a přes den je ideální si pustit vhodnou hudbu, jenž má na mě v současné době nějaké hypnotické účinky (Nyní třeba některé soundtracky z filmu Ravenous). Dále si lehnu na postel a vytvořím si dané prostředí, ve kterém si užívám nebo řeším nějaké problémy. Často využívám k simulaci reálné časoprostorové události za různých podmínek a zkoumám možný následující vývoj a můj postoj, chování.

Je zajímavé, že třeba když jsem unaven ve vlaku v polospánku tak mám tendenci relativně často číst různé smyšlené články. Většinou přečtu několik odstavců, ale narozdíl od snů jsi většinou nevzpomínám na detaily o čem to bylo.

Hypno hudba (nejlepší začíná v 32 s) např. http://www.youtube.com/watch?v=yy5xlq5lKKE&feature=related

PS: Je zajímavé, že jsem ještě nikdy neměl noční můru, jak jste na to vy?
Nejblíže, co by mělo k noční můře jsou noci, kdy jsem třeba vystresovaný před nějakou zkouškou, něco nestíhám do práce apod. Pro příklad třeba jsem se učil do matematiky (nebo třeba dělal schémata, návrh DPS atd.). V takové situaci mám problém vůbec usnout. Než usnu, tak intenzivně si opakuji naučená fakta, některé typy příkladů apod. Problém je, že jakmile usnu tak toto počítání pokračuje dál v mých snech (je pravda, že tak 40 % jsou úplné nesmysly), na čemž se do cca 40 minut probudím a mám problém usnout. Tato sekvence se opakuje do rána a jsem propocenej, jak prase. (Hloupé přirovnání, prasátka se nepotí, protože nemají potní žlázy, ale budiž.).

_________________
Šílený web šíleného člověka, jak mi kdosi řekl: The Imaginary World - imaginaryworld.xf.cz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 15:06    Předmět: Citovat

Pché, nějaká hypnohudba...

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
BIPOLAR



Založen: Dec 07, 2007
Příspěvky: 1540
Bydliště: Litvínov

PříspěvekZaslal: st duben 11 2012, 16:19    Předmět: Citovat

xp : " Co se týče zapamatování snů, tak je nejlepší si sny hned po probuzení zapisovat. Pokud to budete provádět pravidelně, tak si jich budete postupně zapamatovávat více a více s většími podrobnostmi."

Tak to hned dnes zkusím, nechám si brýle, tužku dám za ucho a notýsek pod polštář k mé pravé ruce, na kterou si dávám polštář a na něj hlavu - a to by bylo, abych to až se ráno probudím nestihl ! Laughing Laughing

_________________
Lepší je se zeptat a být hlupákem 5 minut, než se neptat a být hlupákem celý život.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
Strana 1 z 8

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.22 sekund