Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Naposledy k mé pojebané tv sony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33841
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 11:48    Předmět: Citovat

Porovnavat znacky je nezmysel. Porovnavas predsa konkretne typy. V kazdom type moze byt LCD panel ineho typu a vyrobcu. Sony LCD panely nevyraba. Samsung vyraba, ale do svojich TV dava aj panely inych vyrobcov.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: čt březen 22 2018, 13:29    Předmět: Citovat

To ano, ale panel není tv. Mám tu třeba Techniku a Sanyo. Panely vypadají velmi podobně, zdroje jsou totožné, Invertory s panelem jsou také vzájemně záměnné, ale MB, i když jsou v podstatě záměnné(stejné připojení, stejné konektory, stejné uchycení), je mezi nimi obrovský rozdíl v osazení a vybavení. A samozřejmě i v obraze. V tomto je ten rozdíl mezi značkami, musejí se porovnávat značky, protože je jasné, co od kterého výrobce můžeš čekat!

A od Sony já konkrétně očekávám, že za málo peněz ti nedá hodně muziky, i kdyby měl ten přístroj, třeba unifikovaný, úmyslně znehodnotit (očesat, ošidit). Musí přece zajistit, aby ty "levné" modely nebyly náhodou lepší, než kolik si zaplatíš. A druhý, mnohem závažnější důvod mojí averze k Sony, je ten, že musíš počítat s tím, že přístroj bude mít nepravidelné závady, které se velmi blbě opravují, jsou způsobeny lajdáctvím při výrobě, používáním součástek s nekvalitní povrchovou úpravou vývodů, "šetřením cínem" a následnými problémy se studenými a nespolehlivými spoji. A vím, o čem mluvím.

Měl jsem možnost, nebo spíš štěstí, poznat rozdíl mezi "dříve narozenými, nebo spíš vyrobenými" přístroji, a tím, co vyrábějí a prodávají dnes. Prostě ty nepravidelné závady a problémy se spolehlivostí jsou dnes typickou vlastností výrobků této firmy. Ať se na mne někdo zlobí nebo ne, je to bohužel tak, i když mě to vůbec netěší. Je to škoda, že dříve špičková firma si dělá takovou ostudu. Proto od Sony nechci nic.

PS: ještě jednu poznámku. I ve stejném typu TV stejné značky mohou být různé typy panelů, prostě co jim přijde "pod ruku" Někdy se to dá zjistit podle změny některého z písmen za označením typu. Značkové servisy to mohou zjistit vždy, pokud jde o seriózního výrobce. Ten na každý vyrobený kus vede něco jako rodný list.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so březen 24 2018, 11:52    Předmět: Citovat

Nevydržel jsem a vyměnil SONY KDL32WD755 za o tisíc dražší SONY KDL32WD759. A musím říci obraz výrazně lepší. Srovnatelný s oběma SONY co máme v rodině z Německa. Na předchozí TV byl obraz velmi ostrý, ale až moc, jako foto přeostřené ve fotoshopu. K tomu malá hloubka obrazu, obraz jako nakreslený. Na současné TV obraz také ostrý, ale přirozený, dobrá plastičnost obrazu. Tak pokud někdo budete chtít SONY, tak doporučuju si tu tisícovku přidat. Navíc musím pochválit Alzu, při vrácení vystavili cashvoucher na částku o 5% vyšší, tak jsem doplácel jen 500 Kč.

EDIT: Ale uspořádání automaticky naladěných programů katastrofa u všech Sony, to jsem si zase zanadával.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 16:34    Předmět: Citovat

Někdy se vyplatí současně s dopisem zastoupení výrobce v ČR nebo prodejnímu řetězci (nebo oběma) poslat kopii ČOI. Ta má nástroje a pokud se podobné problémy projeví, může zasáhnout. Mám dojem, že to platí i na prodejce, minimálně protože asi není moc příjemné se s inspekcí dohadovat. Ostatně zveřejněné pálky mluví za všechno.
Teď se bavím se Samsungem kvůli 40" SMART televizi za 20k, která v době prodeje byla nabízena jako špičková. Dnes se dá dohledat, že to byl výrobek, který již kvůli absenci DVB-T2 byl neprodejný v mnoha zemích Evropy. Tak jej jako nejdražší SMART dali do prodeje u nás za nejvyšší cenu ze všech značek této kategorie. A využili toho, že kromě zasvěcených jen málokdo na konci roku 2013 v ČR věděl o tom, že se bude v krátké době DVB-T2 zavádět. Pokud vůbec obyčejný spotřebitel věděl, že je to něco odlišného a na drahém televizoru špičkové firmy mu pozemní vysílání nepojede.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 16:38    Předmět: Citovat

Syron napsal(a):

. A druhý, mnohem závažnější důvod mojí averze k Sony, je ten, že musíš počítat s tím, že přístroj bude mít nepravidelné závady, které se velmi blbě opravují, jsou způsobeny lajdáctvím při výrobě, používáním součástek s nekvalitní povrchovou úpravou vývodů, "šetřením cínem" a následnými problémy se studenými a nespolehlivými spoji. A vím, o čem mluvím.
.

Musím jen potvrdit a přidat ještě až arogantní přístup zákazníkovi jak od zastoupení tak od jejich servisu (pokud ovšem nemluvíte soukromě s technikem. Bohužel to pokračuje až k manažerovi servisu pro Evropu v NL.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 17:46    Předmět: Citovat

ČOI mi v mém případě nepomohla, ani nemohla..
_________________
Spát je dobré. Být mrtev je lepší. Nikdy se nenarodit je nejlepší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3995
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: st březen 28 2018, 22:24    Předmět: Citovat

TAKJAN napsal(a):
ČOI mi v mém případě nepomohla, ani nemohla..

Někdy jeden přes opatrnost naletí nevratně. Bohužel. Žena s mojí pomocí naletěla s TV dokonce ve 2 kusech (jeden na chalupu). Takže dva settopboxy a dva ovladače. A s foťáky od Sony taky. Jeden po opravě s použitím ND vadného přístroje z Aukra vydržel půl roku a před týdnem se poroučel znovu a s jinou vadou. Taky 2 x 8000 v pr.... Samozřejmě vždy krátce po záruce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so březen 31 2018, 7:36    Předmět: Citovat

Vyměněnou SONY KDL32WD759 jsem asi přechválil. Včera po týdnu provozu kompletně zamrzla, nereagovala na nejen na dálkáč. ale nešla ani vypnout rúčo. Po tvrdém resetu vytažením ze zásuvky se rozběhla. Asi se to bude opakovat, co? Mám ještě týden do možnosti vrácení, tak ji budu testovat. Ale jedno vím již teď jistě, opět jsem o kousek blíž k potvrzení, že svět se v prdel obrací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
xsc



Založen: Sep 25, 2014
Příspěvky: 7400

PříspěvekZaslal: so březen 31 2018, 7:37    Předmět: Citovat

V čem je SW, to se zblázní...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Syron



Založen: Oct 20, 2016
Příspěvky: 662
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: so březen 31 2018, 13:15    Předmět: Citovat

Komu není rady, tomu není pomoci. Svět s tím nemá nic společného. Vše dělají lidé. A lidé dělají a řídí firmy. Nad tím vším ale vládnou peníze.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
novacek



Založen: Jan 13, 2014
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: st duben 11 2018, 21:28    Předmět: Citovat

Tak SONY KDL32WD759 zatím běží, ale vyskytl se jiný problém. Zkoušel jsem nahrávání z USB na flash disc Kingstone 64 GB, při přehrávání se obraz trhal a zpožďoval za zvukem. Flash disc jsem přeformátoval na pc, ale teď už ho TV vůbec nenačte.

Má problém načíst i externí HDD, kde mám uložené fotky. Předtím to šlo dobře, teď ho někdy načte, někdy ne. Když ho načte, tak někdy je problém rozbalit podsoubory fotek, jindy to jde. Je mi jasné, že to bude na reklamaci, bohužel jsem prošvihl 14 dnů do vrácení, protože mě ukolébalo, že TV funguje a měl jsem jiné starosti. Jen tak pro zajímavost, v čem myslíte, že bude problém? Díky za zamyšlení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Strana 5 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund