Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Zajímavé nabídky na Aukru, Bazoši apod. 1
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 107, 108, 109  Další
 
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: st leden 29 2020, 20:31    Předmět: Citovat

Ja jsem si kdysi z ARN6604 a ARN3604 tusim bedynky na vojne stavel.
Tripasma bych uz hur protahl pres branu Smile

Jestli si od nej koupil ty tripasma nejaky zacinajici posluchac za 2k, tak asi chybu neudelal.

Jak se doba zrychluje a je v mode zmensovani, proti repracku s modrym zubem, to musi znit jako rajska hudba.
A modni vlna domacich kin take odezniva. Ja ho jeste mam, ale uz dlouho jsem na nej nemel cas.

Stereo z tech beden se slusnym zesilovacem nebude snad az tak priserne.


Naposledy upravil Hejnicek dne st leden 29 2020, 21:34, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st leden 29 2020, 21:04    Předmět: Citovat

No právě proto, že zrovna tyhle ARS330 byly docela povedené.
Myslím, že za cca 2.2k i s dopravou udělal kupující terno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hubert_79



Založen: Dec 24, 2017
Příspěvky: 7614
Bydliště: Praha 6 - Petřiny

PříspěvekZaslal: st leden 29 2020, 21:15    Předmět: Citovat

Spíš než terno bych to nazval dobrou koupí. Ta cena je celkem běžná...
_________________
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 12:28    Předmět: Citovat

Hejnicek napsal(a):
J

Jak se doba zrychluje a je v mode zmensovani, proti repracku s modrym zubem, to musi znit jako rajska hudba.


Tak to kazdopadne bude. I kdyz bych se trosku modrozubych chrastitek zastal - daji se poridit i takovy, ktery hrajou celkem slusne, dokonce o dost prekonavaji ocekavani (ano, mj i spoustou sluchovych ojebu, hifi to neni), ale holt nestoji 800kc...

Ja mam ted v obyvaku RFT Corona + par jakychsi noname odhadem tak z prelomu 70/80, na stitku je jen charka a napis "made in belgium" a poslouchat to jde (i kdyz bych rekl, ze to spis tahnou ty belgicky, RFT ma nizsi citlivost)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 15:56    Předmět: Citovat

Bez podpory těch tzv. sluchových ojebů by to vůbec nebylo možné.
Asi nejdál to dotáhli u Bose. Sám jsem na některý věci od nich, zíral s padlou čelistí.
Fyzikální zákony sice ojebat nejdou, ale moderními technologiemi se jde snadněji dostat k jejich hranici blíž, než kdy jindy.
Ale bez započítání nedokonalostí lidského sluchu, nebo schopnosti lidského mozku "domyslet si" například základní kmitočet jen z jeho slyšitelných harmonických, by to určitě nešlo.
Této schopnosti mozku např. plně využívá zrovna Bose. "Bedýnka" 7x7x7cm asi těžko vyzáří 100Hz, ale třeba 200Hz už za dobrých technických podmínek ano.
Jen je potřeba těch 200Hz mírně zkreslit, zpozdit, pootočit fázi a tím vypíchnout "dopředu".
Mozek si těch 100Hz už domyslí a zbytek toho základu, v mírně jiné formě, doplní společná hloubková jednotka. Ta je širokopásmová a všesměrová. Kdybych to sám neslyšel, asi tomu neuvěřím, že to jde.
Elektricky je to teda pěknej Temelín, ale pokud je to postavený z dobrého materiálu, není to o nic moc poruchovější, než jiné aktivní sestavy.
S HiFi to samozřejmě nemá nic společného. Je to jenom jedno z uchopených řešení, jak dostat do uší a mozku to, co chtějí slyšet.

Funguje Ti u těch B9271 Corona ta elektronická ochrana, nebo to máš vyřazený z činnosti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 16:09    Předmět: Citovat

Presne tak. Ja mam Beolit 15, jak pises u toho Bose - cumel jsem, kde se to v te krabicce vzalo. Ma to udajne kolem 30W koncak, a treba u filmu obyvak pekne duni (dokonce to ani nebuci)... Coz by samozrejme vzhledem k objemu bedny "normalne" skoro zadny basy nezahralo...

Jasne, ze i ty moje stary hifi
bedny, co mam na stole to strci kvalitou do kapsy, ale na to, ze to jde dat do malyho batuzku a pak to cca 5-6h celkem hlasite hraje je to fajn...

Co se te ochrany tyce, tak jsem tam nic nemenil. Ale nezkousel jsem to (co kdyby nefungovala Smile )... Proc? Ma nejakej vliv na samotnej zvuk? Popravde jse tu vyhybku nijak nezkoumal
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 22:14    Předmět: Citovat

PixelOrgy napsal(a):
A jsou fakt tak strasny? Ja to slysel kdysi davno, kamos to mel doma, a tenkrat me to znelo pekne, ale to jsem mel taky doma bedny od nejakyho stolniho Tesla prijimace (tusim 814A nebo 816A)...


Mám je. Kupoval jsem je v někdy v polovině 90. let, stály 4800,- a mám je dodnes, takže je určitě nepovažuju ta špatný. Ale když jsem je kupoval, tak existoval novější model a ten hrál o něco líp (na první pohled se lišil vyšším soklem), ty stály 6200.- za pár. Pamatuju si to dodnes, protože mi je vykoupili těsně před nosem a mě to strašně dlouho štvalo Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4247
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: čt leden 30 2020, 22:28    Předmět: Citovat

existuje něco jako audio řetězec a na jeho konci jsou reproduktory. Na konci devadesátých let se začala objevovat mantra vyrovnané charakteristiky a fyziologie lidského ucha šla do kopru. Bohužel konstrukce starých beden podléhala ještě zesilovačům kde se korekcemi zvýrazňovaly basy a lehce výšky a tyto bedny na zesilovačích s rovnou charakteristikou hrají nepříjemně. Za mě zesilovače s vyrovnanou charakteristikou hrají jako ruský tranzistorák , ale nahlas. nemá to šťávu. Ale to je můj subjektivní názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hejnicek



Založen: Jun 16, 2004
Příspěvky: 2097

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 20:40    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17827
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne únor 02 2020, 23:58    Předmět: Citovat

Tak tenhle se psem Vrtichvostem jsem za mlada měl. Kde skončil netuším. Zůstaly tady akorát Rychlý šípy z tý doby asi 20 sešitů.
Kdysi jsem měl po tátovi pár svázaných ročníků Mladý hlasatel a Vpřed. Dnes by to asi stálo u sběratelů docela dost. Taky nevím, kde to skončilo...

_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
witt



Založen: Apr 01, 2018
Příspěvky: 531

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 15:08    Předmět: Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 15:48    Předmět: Citovat

Pěkný?
To je přímo ÚŽASNÝ. Ten člověk v podstatě nepotřebuje ani watt elektriky z veřejný sítě - všecko si je schopnej vyrobit pomocí páry a parního strojku přímo z nějakýho toho kila paliva, ať je to uhlí nebo nějaký kapalný palivo anebo dřevo/štěpky. Stačí mu zatopit - a naráz má v dílně teplo plus energii pro kutění. Kam se na něj serou nějaký post-apo prepeři se svýma zásobama konzerv, balený vody, léků a zbraní+nábojů na 5 let - on má TECHNOLOGII, která je idiotensichr und atom-bomben-fest a která se bude dát kdykoliv použít ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PixelOrgy



Založen: Sep 04, 2007
Příspěvky: 1964

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 16:05    Předmět: Citovat

Very Happy jo no Very Happy Akorat v pre-nuclear-apo dobe to bude trosku zbytecne hlucny Very Happy Very Happy
Zase co k nam chodi denne do schranky za sra*ky reklamni, tak bych fakt mohl takto kutit zadara ...

Kolik takovej strojecek muze mit vykonu realne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lukas-Peca



Založen: May 06, 2007
Příspěvky: 4050
Bydliště: Zlín

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 16:15    Předmět: Citovat

Vzhledem k účinnosti takového zařízení s primitivním kotlem a parním strojem na mokrou páru včetně ztrát energie ve chvílích, kdy to právě nebude v provozu, bych to moc použitelným v nějaké post-apo době neshledával. Výkon bude v desítkách wattů, účinnost jednotky procent, možná ještě míň, speciálně když se zahrnou ty pracovní přestávky. Nějaký malý soustruh nebo vrtačku by pak bylo daleko efektivnější provozovat na pohon lidským sádlem.

Ale hezké to je, to je bez diskuze.


Naposledy upravil Lukas-Peca dne po únor 03 2020, 16:17, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31964
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po únor 03 2020, 16:16    Předmět: Citovat

Stovky wattů, maximálně kolem tisíce, v reálu tak kolem 1-1,5HP neboli ± autobus něco kolem 1kW na hřídeli setrvačníku. S vyšším pracovním tlakem a s rostoucíma otáčkama poroste výkon aniž by příliš rostla spotřeba, ale zase leze nahoru váha konstrukcce. Tepelnej příkon pro tenhle výkon bude zhruba 8-10kW tepelnejch v podobě topiva. Největší průser je právě ta mizerná tepelná účinnost malýho parního kotle a malejch parních válců, která bude u takový velikosti s bídou na hranici 10% vstupní energie. Nejmodernější parní lokotky, který vyjížděly z ČKD a z plzeňský Škodofky koncem 50.let minulýho století měly s přehřívačema páry, s podporou tahu v topeništi výfukovou párou a při pracovním tlaku kolem 20 barů účinnost na hranici 20% ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32 ... 107, 108, 109  Další
Strana 31 z 109

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund