Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ebay - oevřený spor
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 8:34    Předmět: Ebay - oevřený spor Citovat

Nazdar.
Jak dlouho vydrží otevřený spor?

Kravina za 130 kč ale nepřišla.
Při otvíraní sporu jsem zaškrt, že chci vrátit peníze.
Za dva dny mí prodejce napsal, že nové zboží včera odestál rychlejší leteckou dopravou a mělo by to dorazit do 10 dnu.
Když jsem mu odepsal že nesouhlasím s řešením a že chci vratit peníze, klidně si pak zboží od něj znovu koupím ale chcí mít nový nakup v nakupním seznamu.
Odepisuje mi furt dokola to samé, že zboží už odeslal.
Známý už 2X odsouhlasil se zasláním nového zboží a nikdy mu nepřišlo.
Když to zmizne s purchase history jesm v ????.

Spor zůstane otevřený, dokud ho já neuzavřu, nebo po čase se to uzavře samo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rellik



Založen: Feb 17, 2017
Příspěvky: 638
Bydliště: Staré Město (UH)

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 8:40    Předmět: Citovat

Taky jsem to tak kdysi řešil. Po nějaké době to zmizelo... Ale jak to bylo dlouho už nevím... Už je to nějaký ten rok zpátky. Něco mi říká, že to bylo 60 dnů. Ale fakt už si to nepamatuju.
Jinak každý ten spor je otevřený dokud ho neuzavřeš, přičemž, pokud nesouhlasíš s řešením od prodejce, řeší to pak někdo z EBAY.

Záleží i jak dlouho jsi čekal, už jsem se setkal s tím, že od někoho to přijde až skoro za dva měsíce. Na předposlední objednávku jsem čekal cca 50 dnů a to už jsem taky začínal řešit. Ještě to nemám uzavřené. Musím dnes vyzkoušet funkčnost a pak to uzavřu..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 8:55    Předmět: Citovat

60 dní to je v seznamu nakapu a pak to zmizne.
Vždy čekám 59 dní a pak až otvírám spor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka



Založen: Jul 01, 2005
Příspěvky: 2031
Bydliště: zbídačený kraj

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 11:34    Předmět: Citovat

No to jsem zvědavej, jestli ti zboží přijde.

Koupil jsem v srpnu v dražbě hodně levně jednu věc a ta nedorazila. Po 55 dnech píšu prodejci, od něj omluva, nabídl peníze zpět, nebo odeslání nového zboží. Zvolil jsem nové zbožíí, a stejně to nepřišlo...

Teď zase čekám podezřele dlouho na tapetu za 25 USD z Ali. I podstatně novější zásilky už jsou doma.
Poslední dobou to občas drhne...

_________________
*****
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
BigSandy



Založen: Jul 28, 2015
Příspěvky: 793

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 11:52    Předmět: Citovat

Ono kdysi na ali bylo, že sis mohl prodloužit dobu dodaní a to bylo správné.
Když Tí nabídl zaslaní nového zboží, tak sis to mohl o 2 měsíce prodloužit.
Ja budu určítě trvat na vracení peněz a jsem také zvědav, zda přijde i to nové zboží, když psal že ho už odeslal.
Prostě, když jsem při vyvolaní sporu zvolil vracení peněz, neměl níc posilat.

Oní dobře ví že po ukončení sporu to zmizne, dostanou peníze a zákazník už níc nenaděla.
Proto mně zajimá, zda ten spor zůstane otevřený, dokud ho já neukončím.
Nebo po čase to začne automatický řešit ebay.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 13:23    Předmět: Citovat

Fakt si myslíš, že sporem o 4 babky se někdo bude vážně a zodpovědně zabývat?

Nakupuju tam už celkem dlouho, ale zase ne často, 5-6x do roka.
Víceméně jeden-dva segmenty specifického zboží a za nějakých 12-13 let se mi vážně nestalo, že bych měl sebemenší problém.
Je ale pravda, že zásadně nenakupuju nic od rejžáka, snad až na jednu výjimku. Jinak to byli Angláni, Francouzi, Belgičani a hodně Švýcarů. Několik málo věcí jsem kupoval i od Němců a ti jsou naprosto vzorní.
Byl jsem totiž při jednom z prvních nákupů, takovým dobrosrdečným soukromým mailem varován, jedním pravidelným anglickým prodejcem HiFi, u kterého jsem dobře nakoupil hodně věcí i dílů.
Ten mi napsal něco v tom smyslu, že rejžák si může dovolit prakticky všecko a ebay je na něj úplně krátká, neboť rejžácký bolševický režim se prozíravě nezavázal k žádným mezinárodním pravidlům v obchodě.
A proto téměř žádné mezinárodní spory /ani ty velké/ neuznává, pokud k tomu není tlačen financemi, nebo to není tradiční, dlouhodobý prodejce, kterému opravdu o dobrou pověst jde. Vždy ale jde v první řadě o platbu.
A běžný rejžák, prodávající babkový šunt ve velkém nijak finančně tlačen není, protože veškeré platby probíhají předem a ten bolšán už má svý jistý.
Až se nahromadí potíže, jednoduše změní IP a registruje se znova..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 13:46    Předmět: Citovat

Tak trochu by se to dalo přirovnat k bolševickýmu režimu tady v bývalý ČSSR.
Tady se naprosto bezostyšně kopírovaly zahraniční vzory výrobků i materiálů, aniž by se někdo vůbec namáhal si na to koupit licenci. Pokud už došlo na stížnosti ze zahraničí, tak boševik si byl vědom toho, že žádná mezinárodní pravidla kapitalistického obchodu pro něj nejsou závazná a sral na to. Totéž, ale v mnohem větším měřítku třeba panovalo v autorských právech. Hrála se tu kvanta zahraniční, západní muziky, ale až na licenční poplatky za oficiálně vylisované desky za jejich hraní vůbec nikdo neplatil.
OSA i Intergram tu byly leda tak do počtu a pro smích - pokud něco chránily, tak autorství pouze domácích autorů a interpretů. Intergram existoval jenom formálně a pokud už do něj rozhlas či televize něco symbolicky odvedly, končilo to úplně jinde, než u autorů či interpretů v zahraničí. Na takový zbytečnosti totiž ČSSR neměla dost valut, ty byly potřeba na něco úplně jiného..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 13:51    Předmět: Citovat

Fakt se zabývá. Schválně jsem se podíval do svého účtu, mám tam "7 requests have been closed" a vždy jsem dostal peníze zpět. Nejvyšší částka byla $3.84. Pouze v jednom případě jsem využil "eBay Money Back Guarantee", jinak pokaždé prodejce souhlasil s vrácením peněz. V tomhle jediném případě nevím jestli mi nakonec peníze poslal zpět prodejce nebo eBay, dál jsem to neřešil.

Jak postupovat, je popsáno zde
"request" otevírám, když věc nepřijde do týdne po posledním datu kdy mělo dorazit. Standardní odpověď je, že tě poprosí ať počkáš dalších 14 dnů. Poté stačilo vždy napsat že věc nepřišla a zároveň napsat že nechci posílat věc znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 22:28    Předmět: Citovat

Predajcovia sa snazia vselijako "vyriesit" problem, aby si spor uzavrel a oni nemuseli vracat peniaze. Ak nieco poslu znovu, tak to nikdy nepride.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 0:24    Předmět: Citovat

Z Číny nakupuji drobnosti frekventně, v případě problému se snažím dohodnout s prodejcem na vrácení peněz, někdy se to povede, někdy ne. Pokud ne, obracím se na Ebay, vždy mi během pár hodin po podání stížnosti vrátili peníze, nemám jediný případ, kdy by se tím v Ebay nezabývali, nebo mi stížnost zamítli. Pokud trvá prodejce na vrácení zboží na moje náklady, ale problém je z jeho viny (vadné či neodpovídající zboží), doporučuji mu, aby si on na svoje náklady objednal kurýra, že přípravím zásilku k vyzvednutí na mé adrese, ale jít s tím na poštu odmítám. Číňan po tomto obvykle vyměkne a zboží už pak poslat nechce Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 8:25    Předmět: Citovat

Jednou jsem udělal chybu a souhlasil se zasláním znovu. No výsledek jak už psal někdo nade mnou. Nebyla možnost zažádat ani o peníze a zboží samozřejmě opět nedošlo. Takové ponaučení stačí.
V tomto ohledu asi lépe funguje Ali - na žádost prodejce prodlouží dobu garance, nebo ALI samotné refunduje s naprostou spokojeností. Na Ali kupuju čínu, na Ebay prodejce UK/USA, nebo občas co na Ali nenajdu i z číny (dnešní případ zálohovacího NiCd knoflíku do spínacích hodin).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PC-maniak



Založen: Jun 11, 2006
Příspěvky: 948
Bydliště: Plzen-Jih

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 18:06    Předmět: Citovat

ja to nechapu Shocked me vzdy vse prijde a kdyz ne tak vzdy vratili penize nebo poslali (a prislo!) nove zbozi ..

jen lidi vemte na vedomi ze to ted treba zdrzuji celnici .. me blbost za 30kc ted lezi na celnici nez se k tomu nejaky vocasek dostane ...

proste listopad prosinec je lepsi nic nekupovat .. celnici to pak nedavaji a jen na to cekate..

jinak prodlouzeni na alik porad funguje Shocked dodatecne komentare .. dodatecne spory .. vsechno tam je ? alespon ja to vidim

_________________
Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 18:33    Předmět: Citovat

rnbw napsal(a):
Predajcovia sa snazia vselijako "vyriesit" problem, aby si spor uzavrel a oni nemuseli vracat peniaze. Ak nieco poslu znovu, tak to nikdy nepride.


Přesně tak, přišel jsem už o dost peněz kuli tomu že jsem souhlasil s novým odesláním a nic. Vždy trvám na vrácení peněz a koupím jinde.Zásadně otevírat spor když to nepříjde k poslednímu datu,nikdy nekomunikovat pouze mailem,oni moc dobře ví že to z nich potom nevymlátíš!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33849
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 18:41    Předmět: Citovat

Na AliExpress pozor - minule mi z dvoch procesorov jeden nefungoval a ti kokoti chceli ako dokaz video(!).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 20:55    Předmět: Citovat

Video po mně chtěl jeden z eBay, když místo 10ks konektorů přišel v obálce jeden. Fotografie mu nestačila Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund