Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Aiwa NSX-S909 nejde zapnout
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 15:03    Předmět: Aiwa NSX-S909 nejde zapnout Citovat

Zdravím všechny.
Znám mi donesl tuto věž s tím, že nejde ovládat hlasitost. U mě se nám ji nepodařilo zapnout.
Podle manuálu jsem zkusil resetnout mikroprocesor, dále jsem měřil napětí na pinu HOLD kde po zapnutí do sítě vyskočí napětí na cca 5V a po chvíli padne což podle manuálu znamená, že cpu žije a něco je v poruše. Jenže kde začít hledat?
Jsou tam KO řemínky na mechanice, ale že by si to nějak ověřoval? Nějaké tipy?

Díky
Honza

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 16:54    Předmět: Citovat

Nejsem si úplně jistý, ale u podobných Aiwa midi se dvěma CC servomechanikami, byl správný a hlavně klidový stav hlavního servokola hlídaný buď optozávorou, nebo hallem.
Ale myslím, že většinou jako celek to zapnout šlo, jen při přepnutí na kazetu to zahlásilo error. A podobně při porouchaném changeru či CD mechanice, nebo jejich nestandardním stavu. Bývalo to takto právě kvůli těm servomechanikám, aby to např. nedojetím do klidové polohy protáčením na řemínku neničilo motory, třeba při namotané kazetě apod.
Při zapnutí to ani neškube s motorky, jako by se to snažilo dojet do klidu?
Možná, že to zůstalo kouslý v mezipoloze - co říká majitel, udělalo to náhle, nebo to v tomto stavu někdo již dříve odložil a "neví se"? Majitelé totiž hodně často kecají v tom smyslu, že to nedělá "jenom" maličkost, ale jinak to normálně fungovalo. Že nefunguje vůbec? Ale mně to doma fakt fungovalo...Smile
Zkus jít po tom povelu, že ho něco shazuje je signál, že je něco důležitého v nepořádku. Ty lepší kusy s větším výkonem a výbavou tak měly hlídaný i důležité napájecí hladiny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:04    Předmět: Citovat

Kazetak by to nemal sposobovat, menil som gumicky vo viacerych Aiwach a vzdy to zilo, len kazetak nefungoval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:04    Předmět: Citovat

Mechaniky jsou obě hlídány hallem. Nicméně přinesl to s tím, že mu nejde cd, ani kazety ani ovládat hlasitost - klasika enkodér. A, že to má v dílně jako rádio a potřebuje jen tu hlasitost. Zapli jsme to u mě v dílně a.... vlastně nezapli. U něj prý to jelo do poslední chvíle.
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33946
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:06    Předmět: Citovat

Mozno nejaky elyt?
Skutocne to nejde alebo len nesvieti displej?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:08    Předmět: Citovat

Na mechaniku to nebere ohled. Většinou "jen" nešly otevřít dvířka, protože mechanika nesjela do výchozí polohy a většinu pitmců dvířka vylomila (malý plastový čudl na boku plastového výlisku).
Žije krystal? Žije display? Napětí pro MCU je stabilní? Pravděpodobně by mělo mít 5V. Pokud je to ty, kde je přední panel zacvaknutý konektorem do main desky, až mě pozlobil studeňák i na tomto konektoru.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:19    Předmět: Citovat

Nejde zapnout - část tlačítek svítí. Měly by se dle kolegy rozsvítit další po zapnutí. A nic.
Elyty jsem moc neřešil není tam nic spínaného. Nicméně asi budu postupně měřit a hledat.... Ten student převozem vzniknout mohl....

_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:22    Předmět: Citovat

Tak bych asi jako první šel po tom standby-zdroji. Je trvale připojený k síti..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:26    Předmět: Citovat

No každopádně display by se rožnout měl. Mikrospínače taky celkm pozlobívají - kdyby se našly ve svodu dvě, asi by se z toho věž pomátla a nevěděla co dělat. Taky varianta a už sem ve svých dvou 999 musel spínače poměnit. V jedné po mém fatalním pokusu použít WD na jejich konzervaci Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 16:11    Předmět: Citovat

Už to doufám dávno hraje, ne?
Prozradíš nám nezkušeným oslům, čím to bylo? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
rezis



Založen: Nov 17, 2005
Příspěvky: 5229

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 20:20    Předmět: Citovat

Zatím nehraje, jaksi nebylo času - je to pro kolegu který nespěchá takže ve volných chvílích. Nicméně měřením odkud signál HOLD přijde jsem zjistil, že chybu dělá modul zesilovače pro výškovou sekci. Jen to musím vykuchat ven aby to bylo přístupné pro měření. Až to dodělám dám vědět Smile
_________________
Internet - metla lidstva
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 20:51    Předmět: Citovat

Jseš si 100% jistej že nemáš svod na nějakým mikrospínači?Vzhledem k tomu že to má v dílně bych se tomu moc nedivil (elektřina+vlhkost podpořená zbytky tavidel)sám jsem se s tim setkal hodně často i u relativně nových věcí v záruce kde to náhodou při reklamaci fungovalo,dokonce i v práci u uplně nových.
Pokud mi to nejde přeškrábnu cestičky od tlačítek zapojím pouze jedno s odporem pro power,pak je jasno,záleží jak to tam zrovna je a jestli to má na tlačítka jeden nebo víc kanálů na MCU.

WD nevím jestli je to nejlepší,už jen z toho důvodu že plastová membránka mezi hmatníkem a kovovou spínací membránkou bejvá přílepená lepidlem a tomu nedělá dobře nic syntetickýho (obvzláště flux renover nebo IPA)co ho rozpustí a víceméně to zalepí že nespiná.

Ještě mě napablo, jeden tenhle aiwa krám mi nešel zapnout kuli závadě ve zdroji pro VFD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 21:37    Předmět: Citovat

Mám tu zkušenost, že originál montovaný u-sw jsou nějak líp těsněný, než jejich dnešní náhrady. Vydrží fakt dlouho a to už by muselo být něco jó agresivního, aby to způsobilo svody.
Třeba mikráky u MC902 odolávají už přes 30 let kouření v dílně - a jak známo, cigaretový kouř je sviňa a vleze všude. MC902 není bůhvíjak těsný, jsou tam celkem standardní u-sw, ale zřejmě z dobrého vrhu, možná i přímo Philips, netuším. Ale dodnes držej, bez výměny. A to už jsem 1x pokusně měnil modul zobrazovače - nakonec se ukázalo, že mu nic není, že vlivem toho hulení jsou "stuďáky" na dutinkový liště, přes kterou je ten modul nasunutej vedle mikráků a nad nima..Very Happy
Na WD je dobrý u těchto případů a japonských poťáků radši zapomenout. Líp tomu WDčku bude na bicyklovým řetězu, nebo ve fabkách Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 21:53    Předmět: Citovat

Jak píšu nahoře. Poslední pokus dobrej. Dokonce chvilkové zlepšení a po třech dnech takové rodeo, že věž nevěděla co dělat dřív - vyházení a zapájení asi 50ks u 999. A to byla snad v rámci měsíce moje druhá vlastní, kde sem kupoval takové množství spínačů z GESu... Takže WD mám u rodičů v dílně mechanické a do elektro ho vůbec netahám
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dj_rizek



Založen: Apr 07, 2005
Příspěvky: 711
Bydliště: blízko Třeboně

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 22:03    Předmět: Citovat

To je právě ta věc že pokud jsou moc těsný dělá to bordel, vlhkost se tam dostane a pak se jí nechce ven kor pokud se to ohřeje.
Já si s tím hrál třeba že jsem problénový mikrospínače zalil červeným inkoustem a pak jsem ho otevřel jestli se dovnitř dostal a nic ani ťuk, vzdušná vlhkost se tam dostane mikro netěsností třeba kolem terminálů, je to přeci jenom zástřik a není to 100% těsný.
Tenkrát jsme posílali vadný spínače na chemickou analýzu protože nám je výrobce z Asie neuznal reklamovat (asi 250 000 ks) a ta ukázala že uvnitř jsou látky zakázaný používat ve výrobách v EU tudíž ne od nás a pak to už nezapřeli,byl to nějakej čistící roztok kterej porádně neopláchli.Já si na ně prostě dávám majzla. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Audiotechnika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund