Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronkový baskytarový zesilovač
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 19:27    Předmět: Citovat

Ano. To je ono. 2xKT88 ruské Harmonixy. To trafo, na to jsem zadal požadavek podle parametrů do TBP Blatná a oni navinuli bez bližšího popisu a hle - ono to fachčí. Označili vývody, já to zapojil a OK. Mám z toho radost.
Samozřejmě na požádání dodali i stínění trafa, i síťového. A to je Ua pod hranicí 400V. Nevěřil jsem že tohle ty elektronky dokážou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 19:40    Předmět: Citovat

Jeden ukrajinec mi před asi půl rokem nabízel KT88 Sovtec za 28 Usd kus. Věřil bys jim?
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 19:43    Předmět: Citovat

Ono záleží na tom co to je za KT88, sovtec jsou jedny z nejlepších a záleží na tom v jakém jsou stavu. Chtělo by to změřit a potom asi koupit. Já myslím že za tu cenu by jsi nic nepo ral. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 20:05    Předmět: Citovat

Nojo, jenže to je 50 roků starý vypínač a je přímo určený na případné vypínání vysokých napětí - už tou konstrukcí. Dneska se nic podobného, co by mělo třeba atest na 500V AC nedělá, pokavaď vyloženě nejde o silařskou věc. Běžnou kolíbku a to i značkovou, těžko seženeš s atestem na 400V AC. A pokud jo, tak bude drahá jaksviňa, protože úplně běžně se takový španungy nevypínají.
Proto jsem psal o tom, že je jednodušší jak technicky, tak finančně použít třeba ještě snesitelný Arcoelectric a buď vypínat oba póly AC napětí naráz, anebo teda dát dva kontakty do série.
U "značkového" výrobku bych si byl tak nějak jistější, že snese i vyšší napětí, než ta nafocená rejžácká bižuterka, co je často alibisticky označovaná jako 125V AC/3-5A a stejně alibisticky je prodávaná jako "náhradní díl". V naprosté většině tyhle krámy - větší i menší - totiž postrádají jakýkoliv atesty a kromě luxusně vysoké ceny za luxusně naleštěný páky na nich není dobrýho zhola nic.
Navíc můžou na jejich výrobu použít doslova šrot či recykláty a furt to na těch 110-120V izolačně vyhoví.
Tomuhle svinstvu už se dost roků vyhýbám jak čert kříži - i ty největší typy, s pákou jak kráva a dokonce napsanými 15A! ale doopravdy nesnesou ani při malým ac napětí proudy okolo a nad 5A.
Podle mě se tak nějak při jejich prodeji spoléhá - že to nikomu nezapálí barák a nedokope. Což je u použití na 400V ac vysoce pravděpodobný. Ale i kdyby to ty vysoký napětí a proudy snášelo - bez existujících papírů aspoň u prodejce neexistuje dát zařízení, co má instalováno něco podobného, do cizích rukou. To je vyloženě koledování si o průser. Ale i kdyby to někoho náhodou nedokopalo či nezabilo.
Takto to bylo:
Dva podobný popisovaným /maticu myslím 3/4", leskle niklovaná páka jak kráva, ovládací síla jak kráva, vývody na šroubky velikosti asi mezi M4-M5/ jsem naivně koupil hlavně pro vzhledově avizovanou mechanickou odolnost. Nedbaje těch 125V, mělo být na mn. Naivně instalováno do větší nabíječky jako přepínač sekundárního AC napětí pro nabíjení 6/12V. Síťový spínač tam kvůli jednoduchosti/bezpečnosti/přehlednosti není, jen síťová pojistka.
Už při proudech okolo 5A, jedno v jaké poloze, byl úbytek na domněle velkém přepínacím kontaktu tohoto kravského krámu něco okolo 300mV! Srát na úbytek, ale ono je to doprdele trvalých 1,5W tepla vevnitřku toho šmejda! Nějak jsem si nedoved představit, že tím poteče 10A...

Zkoušel jsem to prostříknout, propláchnout - dosáhl jsem akorát toho, že to mechanicky začalo chodit nějak divně a úbytek se zmenšil tak o třetinu všehovšady. Jako s tím jsem se rozhodně nechtěl smířit, páč v režimu 6V se mohlo nabíjet i proudem 10A - to by dopadlo!
Tak chcanechca ten krám letěl doprdele aj s jeho koupeným kolegou, co měl jít do případného opakování té nabíječky. Cosi jsem ještě poznamenal o starých blbcoch a namontoval místo něho sice o dost škaredší, ale zato elektricky mnohem lepší, ruský dvoupólový páčkový přepínač na papírových 5A. Propojil oba póly paralelně a bylo vymetené.
Při těch 10A úbytek na kontaktu pod 10mV aj bez čištění..

Rozhodně není dobré tady tuto rejžáckou bižuterku kupovat a už vůbec ne na cokoliv, na čem Vám kromě atraktivnějšího vzhledu záleží.
Stojí to všecko, jedno vedle druhého za vyliž, včetně tech opticky lepších.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 20:10    Předmět: Citovat

Jaké jsou teda spínače v tom Viperu ???
Já si teda za sebe myslím, že je okolo Tvých zkušeností obecně i okolo elektronek všecko o hodně jinak, ale budiž Very Happy
Mně se jeden vocas pokoušel tvrdit, že vypíná jenom anody a na střídavý straně. A když jsem se ho ptal, jak a odkud má napájený druhý plotky, tak prej samostatně a ty nechává zapnutý..
No, někde v tomto momentu komunikace, resp. vytahování rozumů skončilo.
Mohl bys sem prosímtě Kaco hodit fotky standby spínače toho Viperu a připsat, jaké doopravdy napětí se tím spíná?
Pokud to lze a neporušíš tím záruční podmínky, samozřejmě.
Ona ta schémata bývají dost odlišná od reality.


Naposledy upravil sinclair dne pá prosinec 22 2017, 20:24, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Sendyx



Založen: Jun 05, 2005
Příspěvky: 12331
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: pá prosinec 22 2017, 20:21    Předmět: Citovat

Sovtec bych nekupoval, raději SOVTEK.
_________________
Curvetraceristé všech zemí spojte se!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so prosinec 23 2017, 8:00    Předmět: Citovat

Ahoj! To bych samozřejmě mohl a rád to udělám. Zesilovač jsem koupil ale zatím leží v Českých Budějovicích v garáži u už skoro příbuzného a pojedu tam až 10. ledna. Tak potom se do toho mrknu a ofotím a napíšu. Žádné podmínky tím neporuším. Bude to v pořádku, tak zatím prosím o nějaký ten čásek strpení. Zatí tedy krásné svátky!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 15:36    Předmět: Citovat

Poslušně hlásím že jsem opět zde!
Tak jsem nafotil a dávám fotečky z toho Vipera. Z obrázků je zřejmé vše.
Mají to zapojené tak jako jsem to zapojoval já tedy sekundár, jeden vývod.
To je také zřejmé z toho obrázku stejně jako napětí které je ve scématu.



Viper nap. zdroj.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Viper nap. zdroj.PNG
 Velikost:  172.18 kB
 Staženo:  84 krát


IMG_4159.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4159.JPG
 Velikost:  105.17 kB
 Staženo:  54 krát


IMG_4156.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4156.JPG
 Velikost:  75.58 kB
 Staženo:  51 krát


IMG_4155.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4155.JPG
 Velikost:  88.04 kB
 Staženo:  86 krát


IMG_4154.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4154.JPG
 Velikost:  75.39 kB
 Staženo:  51 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17742
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: st leden 17 2018, 23:13    Předmět: Citovat

Hmm, asi si s tím nelámou hlavu, 250V/16A DC. Wink Proto jsem se ptal, jestli někdo neví o vypínačích na větší napětí. Koukám, že je jednodušší tam osadit nepřímý spínání relátkem na vyšší napětí ale ty něco stojej.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 16:41    Předmět: Citovat

Ani v tom Viperu neměli oba kontakty v sérii? Jen jeden?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: čt leden 18 2018, 17:03    Předmět: Citovat

Nene. Ani v tom Viperu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2018, 16:15    Předmět: Citovat

Tak Vás opět zdravím! Byl jsem nějakou dobu zdravotně indisponován a ještě příští týden si budu pochutnávat na antibiotikách.
Ještě bych chtěl znát váš názor na polohu traf. Tady na těch fotečkách je vidět že obě trafa mají shodné osové natočení, tedy polohu. Já jsem je vždy dával tak aby nebyly polohovány stejně, tedy jsem je dával každé natočené jinak a nebo jedno naležato a druhé nastojato atd.
Tak co si o tom prosím myslíte?
Jo a koupil jsem to na součástky a teď mě je to líto rozebrat, když to hraje. Možná kdybych to umyl a oprášil tak by to šlo prodat za víc než byla investice ale zatím nikam nechvátám tak mám čas na rozhodování.



2018-01-21 16.21.04.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2018-01-21 16.21.04.jpg
 Velikost:  102.76 kB
 Staženo:  78 krát


IMG_4173.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4173.JPG
 Velikost:  147.84 kB
 Staženo:  83 krát


IMG_4172.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4172.JPG
 Velikost:  130.89 kB
 Staženo:  67 krát


IMG_4171.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_4171.JPG
 Velikost:  148.41 kB
 Staženo:  86 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2018, 16:23    Předmět: Citovat

Na konkrétně tomto šasi jsou dostatečně daleko od sebe na to, aby nemuselo jedno být o 90° otočené. Kór u nástrojového zesilovače, kde je třeba -65dB při masteru na nule špičková hodnota..
HiFi šasi zpravidla nebývají takto fyzicky dlouhý a i požadavky na odstupy jsou tam přísnější, takže jedno z traf je otočeno o 90°i ve dvou osách.
Ale tady to prostě není už nutný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2018, 16:25    Předmět: Citovat

A co v tom bylo odejdený či vyhořelý?
Ten modulek kolmo u výstupáku je co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2817
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne leden 21 2018, 17:00    Předmět: Citovat

Tady je odkaz na schéma: https://elektrotanya.com/ashton_vp100_audio_amp_2003_sch.pdf/download.html
A ještě pár foteček. Asi nějaký reverz nebo pružinové echo nebo tak něco.
Bylo to připojené to té krabičky na "stropě" bedny. Jo a vyhořelýho v tom nebylo nic. Byl funkční.



Viper.PNG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Viper.PNG
 Velikost:  52.39 kB
 Staženo:  49 krát


2018-01-21 16.55.17.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2018-01-21 16.55.17.jpg
 Velikost:  97.08 kB
 Staženo:  38 krát


2018-01-21 16.55.07.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2018-01-21 16.55.07.jpg
 Velikost:  98.44 kB
 Staženo:  43 krát


2018-01-21 16.54.55.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2018-01-21 16.54.55.jpg
 Velikost:  91.86 kB
 Staženo:  45 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 5 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund