Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Elektronkový baskytarový zesilovač
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:33    Předmět: Elektronkový baskytarový zesilovač Citovat

Ahojte! Jen se svěřím s tím jakej jsem blb. Postavil jsem už tři zesilovače pro svého syna který hraje v UK. Pokaždé řeším ten samý problém a to je filtrace Ua. Vždycky to v plných korekcích kmitá a pokaždý po tom pátrám jako blbec. A při tom je to pořád stejný, dát filtry na napájení každé ze vstupních elektronek. Samozřejmě před anodový odpor. Píšu to sem jen pro to že může existovat stejnej člověk se stejným problémem jako jsem řešil já dnes. A každej další zesilovač. Tak a teď víte jakou mám sklerózu a jakej jsem vůl. No snad se to zlepší. Tímto Vás všechny zdravím a doufám že jste na tom trochu líp! Kaca
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:55    Předmět: Citovat

No, víš, pro "nás některý" je to skorem samozřejmost Smile
Vyplatí se to zatlouct hned dvakrát - jednou elytem ve filtračním anodovým řetězci tak, jak postupuje ke předku a podruhé svitkem 100-220n, ale hned u plusovýho konce dotyčných anodových odporů.
I 10cm holýho drátu od Ra k napájecímu elytu může při větším rozkmitu /přebuzením, nebo zdůrazněním korekcí - bývá tam běžně až 50V rms/ nepěkně "svítit" do okolí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1372
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:58    Předmět: Citovat

Kaca napsal(a):
..... No snad se to zlepší. .....

No nezlepší. Taky jsem doufal, ale postupem času jsem doznal, že je to marné. Sad

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 18:17    Předmět: Citovat

To sinclair ty kondy dám paralelně ktěm elitům? a jinak Tobě i Jodr moc děkuji!!! Ten první byl 5F6 fender a te druhý byl Marshall 1992 jestli se nepletu. A syn říkale že na kontrabas je lepší ten Fender a na baskytaru zas lepší ten Marshall. No v 56 letech asi žádný zlepšení nebude ale na štěstí tady mám Vás!!!
Nedělám to komerčně. Každý vánoce dám klukovi pod stromeček zesík. Doufám že jednou si ho nadělím i já sám. Teď hraju na Hartke 3500 ale toužím po něčem svým ale bojím se že to nebude to co chci. I když to Hartke hraje krásně. Koupil jsem i dvě KT88 a nechám si na to namotat výstupák. Tak zatím chlapi! Jste úžasní!!! Děkuji!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 18:48    Předmět: Citovat

Já se právě varuji těch dlouhých drátů Ra. Ale už je to v pohodě. Jen jsem chtěl tímto dát najevo takovým jako jsem já aby neměli takový problém k řešení a jako já na tom zbytečně nenechali půl roku práce. Všechno mám odstíněné a v pohodě. Nic nevrčí, nic nebrumí a při konci 2xEL34 jsem to pustil přez 4x10" tedy při odpojeném Hartke tak to málem zbořilo barák. Prostě nádhera! Mám tam i ten trimr na žhavení co posílá signál do vstupu ale opravdu je to tak dělané že to v jakékoliv poloze toho trimru vůbec nevrčí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 23:06    Předmět: Citovat

Kaca, hoď sem nějaký fotky svejch výtvorů. Za mlada jsem taky pár muzikantských zesáků postavil nebo upravil z různých dráťákových a veřejných rozhlasů.
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 8:51    Předmět: Citovat

Jo a Vy se mě budete smát. Ne, to je legrace i když ten výtvor je hodný samouka což jsem. Ty dva zesilovače jsou v Anglii u Toma, pokud mě pošle fotky tak to sem dám. Zatím tedy to co řeším v současnosti. Bednu na to mám připravenou k nabarvení strukturální barvou: https://imusicdata.cz/warnex-strukturalni-lak-barva-cerna-1kg?gclid=EAIaIQobChMIlrj4q5PK1wIVSTwbCh2sPgw-EAQYASABEgKQkfD_BwE
Fotil jsem to mobilem tak je kvalita trochu pochybná a prosím nesmějte se moc tej patlanině. Příště to snad bude hezčí, tedy budu se snažit:-)



2017-11-19 08.38.43.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-11-19 08.38.43.jpg
 Velikost:  84.39 kB
 Staženo:  216 krát


2017-11-19 08.38.33.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-11-19 08.38.33.jpg
 Velikost:  78.49 kB
 Staženo:  188 krát


2017-11-19 08.37.48.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2017-11-19 08.37.48.jpg
 Velikost:  92.88 kB
 Staženo:  266 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 9:06    Předmět: Citovat

Ua pro koncovky je 400V a nastavil jsem zatím Ia 40mA. Elektronky jsem pároval z toho co mám a předpětí je na obou stejné -32V. Když běžel samotný konec tak jsem vůbec nepoznal že je to zaplé. Vůbec to nevrčí a nešumí.
Ten jeden zesilovač je na téhle fotce tam v pravo na té Fender bedně https://thesouthernblueskings.co.uk/blog/#%20green%20cadilac
Pokud to tam najdete. Chtěl jsem dát výstřižek ale nejde mě zmenšit obrázek tak to tam prosím zkuste najít. Jinak snad Tom pošle fotečky. Už jsem mu psal.
Ten druhý dodám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 12:02    Předmět: Citovat

Tak tady jsou fotky těch dvou


IMG_6701.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6701.JPG
 Velikost:  135.89 kB
 Staženo:  188 krát


IMG_6700.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6700.JPG
 Velikost:  164.35 kB
 Staženo:  172 krát


IMG_6699.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6699.JPG
 Velikost:  130.14 kB
 Staženo:  178 krát


IMG_6695.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6695.JPG
 Velikost:  157.46 kB
 Staženo:  152 krát


IMG_6693.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6693.JPG
 Velikost:  163.87 kB
 Staženo:  182 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 12:04    Předmět: Citovat

Ještě nějaké


IMG_6697.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6697.JPG
 Velikost:  177.64 kB
 Staženo:  186 krát


IMG_6695.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6695.JPG
 Velikost:  157.46 kB
 Staženo:  162 krát


IMG_6694.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_6694.JPG
 Velikost:  198.88 kB
 Staženo:  173 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 13:58    Předmět: Citovat

Parádní práce chlape!
Klobouk dolů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17678
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 15:46    Předmět: Citovat

Teda, čumím Exclamation Shocked Chlape, vždyť je to úplně profi práce. Kam se hrabe to, co jsem kdysi dělal já. Embarassed
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 18:59    Předmět: Citovat

Děkuji Vám! Ty dva hrajou v Anglii jak už jsem psal a ten co mám na stole tak tam pojede asi v lednu. Všechno dělám pro syna ale myslím že už jich bude mít dost. Možná že si potom ještě sklepnu jeden taky pro sebe, taky na kontrabas a baskytaru.
Ještě jednou tedy díky za uznání a zdravím!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kaca



Založen: Nov 29, 2006
Příspěvky: 2813
Bydliště: Hadačka

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 14:55    Předmět: Citovat

Zdravím!
Tak jsem si s tím dnes od rána zase hrál. Mám tam ještě jeden problém, už asi poslední. Stavím to podle tohohle na obrázku. Všechno jede, filtrace je na každém anodovém odporu jak 22uF, tak i 220n. Nicméně pokud je potenciometr MASTER v obou krajních polohách a všechny korekce naplno tak je anodový proud na koncovkách mnou nastavených 40mA při 400V. Když ale pohnu s MASTERem tak že běžec opustí krajní dorazy, tedy se ocitne v uhlíkové dráze tak se zesilovač rozkmitá v neslyšitelných výškách, poznám to podle toho že Ia na koncovkách okamžitě stoupá na 70 mA a posléze i výše. Bez signálu. Pokud uberu třeba jen malinko výšky tedy TREBLE tak kmitání zmizí. Tedy to nakmitává pouze při plných výškách. Je to logické ale prosím kdo máte zkušenosti, poraďte na co se ještě zaměřit. Zkoušel jsem ledacos, už si ani nepamatuji co všechno. Všechny přívody na anody a přívody k potenciometrům jsou stíněné. Nevrčí to. Ještě mě napadlo snížit zesílení u některé triody ale potřebuji poradit jak nejlépe. Jo a vynechal jsem funkci SLOPE takže z kondenzátoru 22n nkterý vede z anody triody E4 vedu signál rovnou na invertor ECC83.
Za chvíli se jdu balit, hrajeme dnes na "Montérkovém" v Plzni na Lochotíně. Tak dnes už tady nebudu, taky už toho dnes mám plné zuby ale zítra při "léčení" na to zas mrknu. Musím to do vánoc dodělat, jinak nemám pro syna dárek:-) Skříň už je v lakovně a všechno ostatní už je hotové.
Tak prosím, kdo bude mít nějaký nápad a ochotu - poraďte.
Zatím děkuji a zdravím! Kaca



2138422.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  2138422.jpg
 Velikost:  117.46 kB
 Staženo:  183 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 15:01    Předmět: Citovat

Zkoušel jsi běžec toho masteru oddělit kondíkem a dát E2 předpětí pevným odporem, třeba 1M?
Kromě toho - výšková a basová korekce okolo E4 je vlastně zpětnovazební a s teoreticky neomezeným zdvihem. Logicky tedy natáčí fázi až tak nepřípustně, že se to rozkmitává při plných výškách.
Zkus zapojit do běžce výškového poťáku, nebo k plusovému kraji malý odpor - třeba 4k7-10k. To by mohlo pomoct.
Určitě bych ale nenechával mřížky natvrdo na potenciometrech, stejnosměrně neoddělené. Po čase to vždyky dělá paseku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Řešení problémů s různými konstrukcemi Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 1 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund