Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Naprogramování obvodu Pic 12f629 dip8

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 10:21    Předmět: Naprogramování obvodu Pic 12f629 dip8 Citovat

Sestavuji časový spínač podle tohoto návodu http://jirky.webz.cz/index.php?page=casovac-12f629-12f675 . Potřeboval bych aby cca 10vteřin po uvedení do provozu na 20vteřin sepnul a to samé po 24 hod periodicky. Na té stránce je program který hned vygeneruje potřebné údaje, které mi ovšem bohužel nic neříkají Rolling Eyes
Nenajde se zde šikovný člověk, který by byl ochotný tento program do 12f629 obvodu vložit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 11:14    Předmět: Citovat

Odkud jsi? Aspoň město.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 11:20    Předmět: Citovat

Vysočina - Pelhřimov. Já bych ten obvod zaslal v obálce poštou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
procesor



Založen: Oct 02, 2009
Příspěvky: 5286
Bydliště: PO

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 11:27    Předmět: Citovat

Prvých 10 sec. sa bude musieť urobiť inak, tým programom sa dá zapnúť na 20 s a potom na 23:59:40 vypnúť. Samozrejme iný program by to zvládol ľavou zadnou aj bez pridaného hw.
Môže byť na závadu, že to neudrží synchron presne s 24h cyklom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 12:46    Předmět: Citovat

Viděl bych to na program asi jako na přiloženém obrázku.
Edit - oprava kódu, občas tam byly pěkné nesmysly.
A ještě jeden edit - myslel jsem, že výstupní tranzostor je NPN, ale opak je pravdou. Takže aktivní stav pro LED i tranzistor je logická nula.
PF



Casovac.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Casovac.jpg
 Velikost:  187.41 kB
 Staženo:  219 krát



Naposledy upravil petrfilipi dne so listopad 18 2017, 22:03, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 12:49    Předmět: Citovat

Aha, no to by mi ani tolik nevadilo. Když to sepne na 20s hned po zapnutí pak vypne a pak po 23h59m40s zase znova zapne, tak je to ok. Když se to bude nepatrně předbíhat nebo zpoždovat též nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 12:56    Předmět: Citovat

petrfilipi napsal(a):
Viděl bych to na program asi jako na přiloženém obrázku.

PF


Děkuji to vypadá nadějně. Pokud bych Vám zaslal ten obvod máte možnost ho naprogramovat? Samozrejmě to nechci zadarmo Smile
Nejdřív bych ho musel tedy koupit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 21:55    Předmět: Citovat

Tak hotovo, na vývojové desce už to chodí. Jen jsem neměl krystal 3.2768MHz, tak jsem to odladil na mých 9.216MHz. Ale ten můj krystal Ti mohu poslat spolu s PICem.
Jak na to spěcháš? Já že bych to mohl ještě připojit na dataloger a nechat změřit těch 24h. Ale to bude nějaký ten den trvat, navíc v pondělí nejdu do práce, takže v úterý (možná) odpojím dataloger z místa, kde je zapojený, ve středu bych mohl mít výsledek a ve čtvrtek bych to mohl poslat.
Anebo - v pondělí jedeme s kolegy z Chrudimi do Českých Budějovic a zřejmě jedeme kolem Pelhřimova (možná přímo přes Pelhřimov). Kdybys někde na trase čekal (nebo mi řekl, kde bych mohl PIC nechat), tak bychom si PIC takto mohli předat. Nebo když si to domluvíš někde na benzince, tak bych v tom taky neviděl problém.
U Pelhřimova budeme okolo 7:30. Finančně bychom to srovnali později.
Petr

Edit - můj program funguje, LED na portu 2 bliká, port 1 a 0 změní svůj stav po 10s na 20s atd. Ale kdybys chtěl nahrát do PICu program ze stránek Jirky.webz.cz tak mi jen napiš, s jakými daty (časy) mám HEX vygenerovat. Ale když jsem program od Jirky zkusil pokusně do PICu nahrát, tak sice bliká LED na portu 2, ale jinak se neděje nic (nastavil jsem čas zapnutí 00:00:05 a vypnutí 00:00:10). Ale jak píšu, LED na portu 2 bliká.
Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne listopad 19 2017, 17:42    Předmět: Citovat

Tak to je super, že se zadařilo mám radost. Very Happy Zas tolik na to nespěchám, takže pokud je možnost ověřit funkčnost tak jsem pro. Myslím, že tento program bude asi lepší než ten co je u toho schematu, ale to jen píšu jaký to na mě dělá dojem, pro mne je programování Piců španělská vesnice. Dej mi pak vědět spíš přes SZ a já bych ti zaslal mou adresu pro doručení a domluvíme se jak se ti revanžuji....díky Zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: so listopad 25 2017, 21:19    Předmět: Citovat

Takže jsem se k testování přesnosti času 10/20/86370s dostal až dnes.
Nevypadá to špatně - viz obrázek. Důležitá je ta pravá polovina, tam je sledován výstup. V levé půlce je výstup á1s - to je takový kontrolní, že PIC žije.
Cvičně jsem do PICu nahrál namísto 24h jen 30 minut a uvidím, jak to sepne-výsledek přikládám jako obrázek.

Petr



Casovac.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Casovac.jpg
 Velikost:  43.3 kB
 Staženo:  188 krát


Casovac-30 minut.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Casovac-30 minut.jpg
 Velikost:  52.33 kB
 Staženo:  181 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zbynek_



Založen: Sep 19, 2008
Příspěvky: 137

PříspěvekZaslal: ne listopad 26 2017, 18:07    Předmět: Citovat

No podle těch hodnot se mi to jeví, že si to šlape tak jak bych právě potřeboval. Ono i když se to časem o nějakou vteřinu nebo minutu rozejde s reálným časem tak mi to ani moc nevadí. Jde mi o to, aby to každý den zhruba ve stejný čas na 20s seplo. Takhle je už tedy ten obvod hotový? Bylo by možno mi jej tento týden zaslat? Děkuji...zbyněk
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petrfilipi



Založen: Sep 13, 2005
Příspěvky: 2646

PříspěvekZaslal: út listopad 28 2017, 14:50    Předmět: Citovat

Tak jsem zkusil ještě impuls po 6 hodinách, měl jsem to puštěné asi 13 hodin, udělalo to 49019 vzorků po 1 sekundě celkem za 49000,025s, tj. jeden vzorek (bliknutí LED) je za 0,9996129s. To je asi dobré.
Do PICu jsem tedy ráno v 7:27 nahrál impuls po 86370s a zítra ráno uvidím, kdy to sepne. Pokud to bude OK, jsem schopný (doufám) to zítra (spolu s krystalem) poslat.
Napiš mi do SZ adresu (pokud jsi mi ji ještě naposlal).

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.19 sekund