Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pitva čínských Li-Ion 9900 mAh :-)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sr71



Založen: Apr 10, 2004
Příspěvky: 2482
Bydliště: severovýchodní čechy

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 9:50    Předmět: Citovat

termit256 napsal(a):
Obavam se strop pro kapacitu clanku takove velikosti je kolem 3Ah

Panasonic vyrábí 18650 s kapacitou 3,4Ah, víc jsem zatím neviděl
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 9:25    Předmět: Citovat

Až budu příště v Brně, můžu si zkusit vzpomenout, že bych si to u tebe vzal a strčil na analyzátor.

Nicméně přesně proto jsme začali, zatím pokusně, ale snad časem ve větším, recyklovat kvalitní použitý akumulátory. Proměřenej kvalitní článek po pár desítkách nebo i nějaké stovce cyklů bude pořád výrazně lepší, než tady ten novej čínskej hajzl. Takže kdyby kolega chtěl, aktuálně ještě budu mít asi 30 kousků Sony-Ericssson kolem 2100 mAh a 45 mΩ, cenově 30-40 káčé podle stavu a množství.

Mimochodem u různejch těch plamennejch značek je celkem obvyklý, že když tam dojede loď plná starejch akumulátorů z Evropy, tak to rozjebou na články, ty, který ještě udrží napětí, nabijí, přebalí novou bužírkou a tradá na flíbej za pár dolarů v akci, nový a samozřejmě kapacity x Ah. Když tenhle šunt někde uvidíte, tak jako první koukejte jestli tam nejsou stopy po bodování Very Happy

Dokonce už jsem viděl i případ, kdy číňan začal takhle přebalovat ojetý kondenzátory. A to se podržte, nepadělal bužírkou nějakou japonskou značku, ale už i tak známej sračkovej čínskej no-name Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 9:46    Předmět: Citovat

Ja jsem ty cinske z ebay ze zvedavosti zmeril a maji neco pres 2Ah, coz by zhruba odpovidalo tomu co je na nich napsane. Je treba nekupovat ty silene kapacity, to je podvod uz na prvni pohled.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 9:47    Předmět: Citovat

No jo, jenže je taky otázka, jak dlouho to tu kapacitu bude mít, že. Pošli vzorek, dáme tomu 99 cyklů Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 9:52    Předmět: Citovat

No to netusim, ale uz jsou asi 3 roky stare.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 10:16    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
... aktuálně ještě budu mít asi 30 kousků Sony-Ericssson kolem 2100 mAh a 45 mΩ, cenově 30-40 káčé podle stavu a množství.....


Jaký proud jsou schopný dávat (ne špičkově)?

Já co jsem dřív objednával 18650 z Číny (z Fasttech.com), tak nebyl ani jeden špatný (tak 120 - 150 ks Samsung, Sony a LG) a některý jsou už přes dva roky v provozu, ale tenkrát nebyly takový problémy s dopravou. Teď nakupuju na nkon.nl a nejdýl do týdne jsou články doma a taky zatím bez problémů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 10:35    Předmět: Citovat

Nemůžu určit, datasheet jsem k nim nenašel. Nabíječka zvládne propálit jen jednotky ampér, každopádně oproti Panasonicům, co byly před tím, mají o něco nižší kapacitu, ale tak o třetinu nižší vnitřní odpor. Spíš teda budou orientovaný na proudy. Myslim že 10 A asi nebude problém, jestli i víc bude třeba určit experimentálně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 11:15    Předmět: Citovat

Měřit už stejně není co, kolega to hodil do popelnice a mazal do Fulguru nakoupit Panasonic.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 11:43    Předmět: Citovat

Esli to má fakt jen do svítilny, na to sou tydle rozebraný ideální, stačí jen mít aspoň trochu schopnou nabíječku, když nemají ochranu. Přece jen nový stojej v konci tak od 150 nahoru…to je docela rozdíl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 12:23    Předmět: Citovat

Starých baterek z noťasů tu mám dost, pro svý potřeby si je rozdělávám sám. Ale já je nepoužívám nijak často a na kapacitě mi taky skoro nezáleží. On má ve světle dvě, tak chtěl aby byly nový a stejný. V těch starých baterkách je to tak 50/50 dobrých a vadných. Nabíječku má taky "kvalitní čínskou", tak o nějaké velké jistotě, že je nepřebíjí, mluvit nelze. Ostatně jsem mu nabízel, že mu nějaký vybrakuju a může je vyzkoušet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
dobrman



Založen: Aug 12, 2012
Příspěvky: 1511
Bydliště: J H

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 12:47    Předmět: Citovat

Behemot napsal(a):
.... Myslim že 10 A asi nebude problém...


Dík za info
pro mě je to málo.
Ptal jsem se, protože Sony články znám, ale Sony-Ericssson ne a nic jsem k nim nenašel....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1667

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 14:11    Předmět: Citovat

forbidden napsal(a):
Starých baterek z noťasů tu mám dost, pro svý potřeby si je rozdělávám sám. Ale já je nepoužívám nijak často a na kapacitě mi taky skoro nezáleží. On má ve světle dvě, tak chtěl aby byly nový a stejný. V těch starých baterkách je to tak 50/50 dobrých a vadných. Nabíječku má taky "kvalitní čínskou", tak o nějaké velké jistotě, že je nepřebíjí, mluvit nelze. Ostatně jsem mu nabízel, že mu nějaký vybrakuju a může je vyzkoušet.

S ohledem na to, že anál-lyzátor měří kapacitu s přesností na 0,1 mAh (zaokrouhluju dle pěti cyklů dolů na celé desítky mAh z nejnižšího výsledku) a ESR na 1 mΩ, tak fakt ne, nejsem typickej bastlič, co si něco rozprcá, změří +-autobusu kapacitu na Ah a raduje se jak má supr akumulátory. Ostatně sis už mohl ráčit všimnout, že když něco dělám, tak se to snažím dělat pořádně. Takže samozřejmě vo tom to celý je, moct i vybrat dva (deset, sto) dle čerstvýho měření stejný články.

I Číňan je schopen u novejch akumulátorů do packů zajistit dodávku, kde jsou tisíce článků o v podstatě totožných parametrech. Co to ale dělá po dvou letech na skladě ti neřekne ani Panasonic, a nemysli si, že tydle kvalitní články za několik stovek kus se prodávaj jak rohlíky. Naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 17:07    Předmět: Citovat

Jak je to se sérioparalelními sestavami 18650? Jsou nezbytně nutné balancery, i když jde o články ze stejné série a jednoho dobrého výrobce?
V dohledné době budu nucen nahradit gelové olovo 2x12V/4,5Ah něčím podobným, kromě přestavení interního dobíjení budou nutná nějaká další opatření?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Atlan



Založen: May 10, 2004
Příspěvky: 4507
Bydliště: Košice

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 17:35    Předmět: Citovat

Neveim k comu to chces ale minimalne balancer pre jednotlive clanky to chce a v cine obvod pre sledovanie napatie kazdeho clanku zvlast. Ked to klesne pod nastavene minimum, vystup off.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 20 2017, 18:05    Předmět: Citovat

Tak to jsou mi Li články nahovno. Potřebuju něčím ne tak náročným nahradit to olovo. Je to BTL déčkový, poměrně výkonný zesilovač. Ale protože zpracovává jenom přirozenou modulaci a má i poměrně velkou účinnost, tak je střední odběr poměrně nízký.
Minimum je těch 24V, ale můžu jít klidně i na 35-40V, čím víc, tím víc dostanu. Váha a rozměry tam nehrají až tak velkou roli, ale nějak se mi nechce komplikovat už tak dost komplikovaný krám další složitou elektronikou jen kvůli akumulátorům..
Jak tak koukám, tak lithium má furt ještě víc nevýhod jak výhod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
Strana 2 z 6

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund