Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

AV receiver - koupě
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 14:48    Předmět: AV receiver - koupě Citovat

Uvažuji o novém AV receiveru, protože mám starší JVC (asi 15 let) ještě se SCARTama a jedním optickým + koaxiálním vstupem. Používám tři zařízení s HDMI (někdy i čtvrtou konzoli nebo kameru), kde na plazmě mám jenom dva HDMI vstupy, tak je přepínám externím HDMI přepínačem. Zvuk řeším přes zmíněný optický + koaxiální vstup, takže přes HDMI to bude taky jednodušší.

Co se týče ceny a značek, tak se mi líbí tyhle: Yamaha RX-V483 nebo Pioneer VSX-832-B. Každopádně nemám přehled, co se dnes v tomhle segmentu vyrábí, hlavně co se kvality týče.
Ten starší receiver byl kdysi za cca 8tis. (jako vystavený levněji), ale když na něm zapnu surround, tak se objeví slyšitelný šum, který se u filmu nakonec ztratí. Při stereu nešumí, ale nevím jak jsou na tom dnešní DSP procesory? Tyhle spotřebky v HiFi studiích určitě nebudou a v elektrech je kravál. Výkon není až tak důležitý, na ozvučení obýváku nepotřebuji stovky wattů. S mými 5 repro bude dostačovat klidně jen DTS, Dolby Digital a Dolby Pro Logic. To že letošní modely mají HDMI 2.0 a jde přes ně protlačit i 4k, je také k dobru.

Ještě se budu muset podívat na jejich síťové funkce (nemám tušení, co vůbec umí). Taky je škoda, že do letošních modelů už nedali DAB tuner, mají je pouze některé stereo receivery. Firmware vylepšují oba výrobci, což se taky cení, teď ještě ke kterému se přiklonit?

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3364
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: čt listopad 16 2017, 22:01    Předmět: Citovat

Já se poohlížel po Harman K. nějaké starší verzi. Na drobné nasměrování Sinclaira sem se teď trochu začetl ve volných chvílích do Denon X1400. Jenže pokud nejsou vedle sebe, neposoudím podle parametrů nic. Tohle asi nikdo k poslechu chystat nebude.. Takže zase sem ve slepé uličce. Nehledě na repro, které bych asi časem měnil taky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 6:46    Předmět: Citovat

Taky nevypadá špatně (chybí koaxiální vstup), ale 7 repro nemám zabudovaných. Moje chyba, kdysi dal pod omítku i kabely k reprobednám a přitom mám ještě dvě efektové bedny vyrobené. Jak se před 20 lety ve ValMezkém TVM zbavovali repráků za dobrý peníz, tak jsme jich tam hromadu s kamarádem nakoupili a udělali si bedny (viz. obrázek, pardon nyní s bleskem při umělém světle). Ty jsou poctivé, sice 22 dřevotříska potažená kobercem z Dexonu, ale cívky do výhybek jsme si ručně vinuli a MKT kondíky jsme brali odsud (v té době nic špatného).
Navíc Blu-ray ripy s "master" stopami nestahuji, stačí mi 1080p+720p, kde je většinou originální 6 kanálová zvuková stopa v AC-3, výjimečně v DTS. O dabingu raději nemluvě, místo aby to šlo trochu kupředu proti minulosti, tak se čím dál více objevuje dvoukanálová Pro Logic stopa (to už před 5 lety byla častěji použita AC-3 stopa).
Možná nakonec slevím z těch síťových funkcí, stejně tam jsou akorát NETové rádia a různé streamovací služby jako Spotify apod., což nevyužívám, včetně Bluetooth. FM rádio sice pouštím taky jen výjimečně, ale DAB tam mohli dát, když už je nějaký pátek na světě a byla by to stokorunová položka. Nakonec by mi asi stačila i tahle Yamaha HTR-2071.



repro2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  repro2.jpg
 Velikost:  61.07 kB
 Staženo:  119 krát


_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: pá listopad 17 2017, 21:04    Předmět: Citovat

Tak zrovna v posledním Stereu&Videu je test 5.1+5.2 AV receiverů: Denon AVR-X540BT, Marantz NR-1508, Onkyo X-NR474, Pioneer VSX-531 a Yamaha RX-V483

Ještě si to pořádně přečtu, ale výběr je takový myš-maš (asi co kdo půjčil). Pořadí je tam 1-O(92%) 2-M+Y(90%) 3-D+P(82+83%) a zrovna Onkyo není u komunity nejoblíbenější značkou.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 11:47    Předmět: Citovat

Nějaký pátek již doma vlastním dva kousky od Yamahy.RX-V671 a RX-V1800.
Jedna v obyváku s repro NS-777 plus samo domo center a efektové repro.
Woofer Quadral.
Ložnice repro co se doma našlo.Nějaké Sony předek,central plus zadní,nevím.
Woofer myslím z nějakého domácího kina.
V obyváku jsem to nepustil ani nepamatuju.Spíše tu v ložnici.Mám nas od synology,v něm spousta muziky.
Jako přehrávač používám krabičku od číňana s amlogic S912.Tím se připojuji na nas a ven to valím přes tu Yamahu.
Yamaha sama umí najít v síťi UPNP přehrávače,takže není problém přímo bez přehrávače najít v síti nas s muzikou.
Umí i internetová rádia.Dříve byl trošku problém,ale jakmile se nainstaloval poslední fw,vše chodí,tak jak má.Dokonce i česká rádia.
Jde udělat i vlastní m3u.
Takže nechci nikomu nic vnucovat,napsal jsem jen to co jsem zvolil já...
Very Happy

_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3364
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:18    Předmět: Citovat

Díky za ten tip na S&V. Našel sen na uložto a jedním dechem přelouskal.
No nakonec zjišťuju, že každému testovanému něco chybí. Jednou je to na předním panelu USB (např muzika), podruhé HDMI (např NTB/kamera..)

Já jsem z Yamahy popravdě zklamaný z toho HTR6030. Vím, že je to nějaký nejlevnější model, ale napsáno 5x 100W a realita s bídou 2x 70 + 3x 15. Matně vzpomínám, že sem se díval co je tam za konce na ty zadky. Hodně toho půjde asi na vrub i těm starším teslám, co mám. Ale to AV je fakt celkem bída.

Proto sem bral že Denon/Pioneer a Onkyo by mělo být něco lepšího + HK byl můj tip na nějakou slušnou a snaživou konkurenci.

Nechci do toho sypat nějak extra peněz, ale zase si říkám, že když na to budu brát ohled při čmárání nábytku, ušetřím si tím starosti, limitaci a zklamání do budoucna.
Zatím vybírám AVR-popravdě po shlédnutí testu asi detilnější studium Yamaha, nebo nějaký Denon (x1200, x 1300, x1400) a začíám se rozkoukávat co tím vlastně krmit. Celkem se mi líbí hodnocení 5+0 (sub snad nebude třeba) od Magnat 1002 případně i vyšší model, kde jsou lepší předky 2002.
Kybl díky za potvrzené funkčnosti s NAS (ten mi kvoká v racku - nějaká 101 od Synology) a muziky je tam taky spousta.
Jak vypadá web rozhraní s těma Yamahama? Dá se s tím procházet web rádia /MP3 z USB atd, aby skrze to nemusel člověk hned pouštět telku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 17:28    Předmět: Citovat

Jj dá.Je to přes ten web takové krkolomné.Lepši a pohodlnější je apk na telefonu...
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 18:01    Předmět: Citovat

Mě zase ta Yamaha láká, oba máte zkušenost s výrobky kolem roku 2009-10, kde ta HTR-6030 byla opravdu hodně levná, ale zase ta RX-V1800 byla pěkně mastná. Už jsem tu zmínil Yamahu RX-V483, která dostala EISA ocenění (malé plus). Existuje i Yamaha RX-V383, která nemá síťové funkce (jen Bluetooth). Ten obchod mám kousek, mají tam dobrou cenu, berou to totiž z Polska. Zatím se rozhoduji mezi těmito dvěma receivery (HTR-2071 jsem zavrhl).
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 18:16    Předmět: Citovat

No pokud to hodláte využívat jen pro zpracování a zesílení komprimovaných formátů, tak Vás asi faktické sinusové a s nimi spojené špičkové výkony nemusí moc zajímat, pokud je to nad cca 50W na kanál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 19:09    Předmět: Citovat

Formát mp3 nepoužívám. Waw a flac.
_________________
Roman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 19:39    Předmět: Citovat

To je sinclairův standard, zhanobit komprimované formáty a vychválit své kilometrové pásy Smile Každý ať si poslouchá co chce, je to jeho věc.
Primárně tady vybírám strojek pro přehrávání filmů, kdy tohle bude dělat 90% času, když bude zapnutý. Pokud si vzpomenu, kolikrát za rok slyším český dabing v DTS, tak to je tak na prstech jedné ruky, Dolby Digital (AC-3) je častější a nejčastější je dvoukanálový Pro Logic. To jsou všechno ztrátové kodeky, ale pro filmy dostatečně efektivní. Ano jsou bezztrátové formáty Dolby nebo DTS, ale u filmů, kde časově převládá mluvené slovo, jsou až zbytečné, kromě pár dunících blockbusterů. Jako kdyby se u příjmu DVB-T "lidští netopýři" pohoršovali, hlavně ti starší, kteří už přirozeně přišli o polovinu slyšitelného spektra Very Happy

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 20:09    Předmět: Citovat

Ale já je vysloveně nehanobím /no, možná někdy, je to pro moje uši fakt hrůza/. Jenom píšu, že pro komprimované formáty, které poslouchá drtivá většina, je požadavek na zesilovače se sinusovým výkonem okolo 100W na kanál naprostým plýtváním finančními prostředky. Ten zahuštěný, jednolitý hluk s dynamikou sotva 3dB člověka ohluší už při dvaceti wattech na kanál..
Každý ať si poslouchá, co uzná za vhodné. Komu stačí chroptění telefonu, případně PC bedýnek, no tak ať to poslouchá.
Ale nemělo by se to stávat standardem, to je špatně.
Stando, proč máš v podpisu ten cívkový AKAI, běžící na 19?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 20:44    Předmět: Citovat

Vždyť jsem výše napsal, že nepotřebuji stovky wattů na ozvučení obýváku, nyní využívám třetinu hlasitosti. Vem si, že u DVB-T dostačuje kvalita zvuku téměř všem, kteří TV sledují:
DVB-T - MPEG, 48 kHz, CBR 192 kbps
DVB-T2 - AAC, 48 kHz, VBR 80-128 kbps
(mohlo by obsahovat i více zvukových stop).
To se příliš od Pro Logicu a AC-3 neliší, DTS je na tom trochu lépe.

P.S. Ten Akai byl můj sen, dvakrát jsem se stěhoval a cívky + LP se rozkutálely.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kybl



Založen: Nov 20, 2004
Příspěvky: 736
Bydliště: Freudenthal

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 21:09    Předmět: Citovat

Zrovna dnes jsem koukal na koncert Hanz Zimmer v Praze.
Formát DTS-Ma.

_________________
Roman


Naposledy upravil kybl dne so listopad 18 2017, 21:37, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: so listopad 18 2017, 21:21    Předmět: Citovat

Ten mám taky, ale u něj mám jenom AC-3 + FLAC, DTS stopu v tom mém ripu vynechali, ale standard u koncertů bývá podobný viz.
kód:

Audio: DTS 48000Hz 6ch 1536kbps [A: DTS 5.1 48kHz@1509kbps (24bit) [ger] (dts, 48000 Hz, 5.1, 1536 kb/s) [default]]
Audio: Dolby AC3 48000Hz 6ch 640kbps [A: AC3 5.1 48kHz@640kbps [ger] (ac3, 48000 Hz, 5.1, 640 kb/s)]
Audio: FLAC (framed) 48000Hz stereo 2304kbps [A: FLAC 2.0 48kHz@1797kbps (24bit) [ger] (flac, 48000 Hz, stereo, s24)]

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund