Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Kazety se vrací!
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového?
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
foxrider



Založen: Sep 28, 2013
Příspěvky: 877
Bydliště: Praha- východ

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 19:39    Předmět: Kazety se vrací! Citovat

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7816
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 19:43    Předmět: Citovat

Letos jsem kolegovi z prace digitalizoval jednu MC, takze muzu rict, ze je muj Technics funkcni. Jsem tedy pripraven:-)
_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31799
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 20:15    Předmět: Citovat

Budou s tím problémy - jestli ten majitel fabriky, na kterou článek upozorňuje, bude produkovat pásky s magnetickým nosičem stejným, z jakýho se vyrábějí magnetický proužky na kreditních (obecně na platebních) kartách, budou obrovský problémy s úrovní při nahrávání i při přehrávání. Ten proužek je totiž na bázi kysličníku chromitýho a ten má poměrně vysokou koercitivitu. Budou to tudíž v podstatě kazety "type II" neboli "chrome", který sice většina levnejch kazeťáčků jaxitaxi uměla přehrát, ale nahrávat na ni neuměla, protože chromový magnetický materiály potřebujou o hezkejch pár dB vyšší vybuzení a taky jinou kmitočtovou korekci pro záznam i snímání ... Což si nikdo z dnešní "digitální" mládeže nedokáže představit, my jsme tím tenkrát před 30 a víc lety denně pracovali ... No, přejme mu štěstí ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 20:59    Předmět: Citovat

To jsou prostě Američani. Zavedli si osmistopou kazetu s nekonečnou smyčkou do autopřehrávačů, byly s ní nekonečné problémy, přesto se držela 30 let, než ji převálcovala kompaktní kazeta, a někteří na ni přísahají dodnes. Nevěřím ale tomu, že by se Američani zbláznili do té míry, že by začala sháňka po přehrávačích či magnetofonech na kompaktní kazety. Nové se už dlouho v nějaké akceptovatelné kvalitě nedělají a staré, pokud jsou ještě schopné provozu, jsou už beznadějně staré: guma zkamenělá a popraskaná, v ložiskách vůle, náhrada převodů, motorků a hlav přinejmenším problematická. Myslím si, že výrobce má velké oči z gramodesek vyžadujících k přehrání mechanicky podstatně jednodušší gramofon, i ve špičkové kvalitě prodávaný dodnes. A že tak daleko na výsluní ty kazety nevytáhne.
Četl jsem i diskusi k článku a zaujala mě reakce: jednou retro dojde tak daleko, že lidi nebudou kupovat média, ale začnou si zase zpívat sami...
A já dodávám: nejvyšší čas s tím zase začít.
Pokud jde o chromdioxidové pásky, pak už před lety se vydávaly nahrané kazety plněné páskem typu II se zkratovým magnetickým tokem záznamu korigovaným tak, aby šel přehrát na každém walkmanu jako typ I, kazety skutečně nemají otvor pro automatické rozlišení typu pásku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2794
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 21:30    Předmět: Citovat

"Chromky" potřebují jinou úroveň signálu, z toho plyne i jiná předmagnetizace...
Raději moc nepřemýšlím co by na takovou kazetu zaznamenal "skřípák z tržnice", kde je mazání pevným magnetem a ss předmagnetizace
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19496
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: po listopad 13 2017, 23:19    Předmět: Citovat

Taky na chromkách se předpokládá prodej nahraných alb, nikoli pořizování vlastních záznamů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8975
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 9:15    Předmět: Citovat

Skvěle, walkmana mám ještě schovanýho, ale na věži už jsou vytahaný řemínky, už to nechtělo moc točit. Very Happy Ty módní vlny jsou k smíchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 9:27    Předmět: Citovat

Přednahrané kazety plněné páskem CrO2, ale nahrané s korekcí 120µs jako pro normální Fe2O3 pásek jsem vídal často. Ono to kvalitativní přínos mělo taky, i když se samozřejmě nevyužil potenciál toho pásku naplno. Tato praxe začala někdy koncem 90. let.

Ale mám tu i kazetu Eine kleine Nachtmusik od Mozarta vydanou Amigou (Eternou) (DDR) někdy v 80. letech a ta je taky na chromce, ale s regulerní časovou konstantou 70µs, takže člověk musel mít na kazeťáku přepínač typu pásku, nebo ubrat výšky tónovou clonou. Laughing Jenže to byly trochu jiné časy, kdy to s hifi bylo míněno vážně.

Jenže na kreditky se používá materiál s koercivitou 3000 - 4000 Oe. Takovou nemají ani pásky typu IV Metal. A je to hodně drahý materiál. Taková koercivita nemá pro audio vůbec žádný smysl. Takže ten článek zřejmě kecá. Na kreditky se to používá z toho důvodu, aby se to tak snadno nesmazalo při běžném, rozuměj hrubém zacházení, kterému musí ten obnažený proužek odolávat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 12:14    Předmět: Citovat

A já jich chtěl asi 100 ks prodat, pitomec:-)))
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 12:31    Předmět: Citovat

To už je docela dost. Smile Mám tak 40 až 50, ani jsem je nepočítal. Nahraných jen pár, zbytek je prázdný, nebo jsou tam nahrávky předchozího majitele. Kromě SM260 a M710 nemám ani další pořádný kazeťák, jen různé radiomagnetofony. Asi zůstanu u kotoučů, nahrávat vše znovu na kazety by se mi nechtělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15512
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 13:50    Předmět: Citovat

Rozdal jsem jich asi 3 stovky. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 13:51    Předmět: Citovat

Takže Technicse RS-BX601 nemám dávat pryč? Ani RS-TR474? Very Happy
Ani asi 200ks jednou nahraných Sony UX-S, Maxellek UD-IIS, XLIIS a dalších?
Z normalek mám jen pár krabic zelených HF-S, koupených kdysi v Shopping City Sud za Vídní.
Horší kazetu, než tu HF-S jsem asi nikdy neměl, možná ještě nějaké TDK AD, ale lidem jsem kolikrát nahrával donesený strašný sračky..někdy to i tak zapráskalo mechaniku, že se musela po dvou kazetách přečistit.
Našel jsem onehdá v jednom strojku založenou Basfku C60 s oranžovými etiketami, možná úplně první CC kazetu, kterou Basf dělal. Starší jsem snad neviděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4013
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 14:19    Předmět: Citovat

Pamatujete 90té roky kdy byly trhy zaplněné pirátskýma kazetama z Polska?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Osmdesat



Založen: Jan 19, 2016
Příspěvky: 1515
Bydliště: Liberecko

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 14:29    Předmět: Citovat

Jo, pamatujeme. Mám tu Elemental od Tears for Fears. Vlastní kazeta nemá etiketu, je na ní napsáno jen "Super music" Very Happy Některé skladby jsou předčasně fadeoutnuté, aby se album vlezlo celé na poněkud kratší pásek.

Nikdy více, tahle doba výprav na polské tržnice za laciným šuntem. Ale Češi nezmoudřeli, dovoz polského šuntu jede vesele dál. Všichni sice nadávají na polský šmejd, ale zřejmě to stále kupují, když to ještě nezmizelo z regálů.
Nedávno koukám - dětské mléko Hami. Vyrobeno v Polsku. Svému dítěti bych to nedal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2725
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út listopad 14 2017, 15:25    Předmět: Citovat

Leoši, nemám nejlepší decky jak AIWU F220 a Sony TC W230, ale na Sony HF-S se nahrávalo nejlíp i Sony Esprite a Sony Walkman v pohodě. Z chromek Sony UX, UX-S. Nejhorší byly Sony HF a tzv. prášilky Basf právě ty oranžové a zelené, po 1straně se muselo čistit, pak jsem je už nehrál.
Když už se tu načaly ty pajcy, jednu dobu sem Poláci vozili HF neskutečně hnusné i z dálky bylo poznat, že to není original. Nechala se tak nachytat i prodavačka z prodejny Suprafon tehdy byl obchůdek v buňce na náměstí ve Zlíně(mnozí jistě pamatují). Byl jsem tam tehdy na obhlídce a když jsem kazety viděl tak jsem jí říkal, že pěkně naletěla, nevěřila až když kazetu rozbalila. A nemusela ji ani zkoušet v kazeťáku.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Co je nového? Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 1 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.14 sekund