Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Paradox Digiplex DGP 848 - pomoc s zapojením
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: čt listopad 09 2017, 23:13    Předmět: Paradox Digiplex DGP 848 - pomoc s zapojením Citovat

Zdravím vespolek,

za poslední dva měsíce se mi už potřetí vloupali fetky do stodoly, kde mám uskladněné své cennosti a jelikož už nevím jak více zabezpečit mechanicky, zapojuju tento bezpečnostní systém...

Takže centrální jednotka je DGP848, klávesnici mám K641, 2x PIR čidlo nesystémové + hodně historický modul sirény Tecnoalarm TP5..

Nejdříve poprosím o kontrolu zapojení... Ze schémat a návodů jsem pochopil, že klávesnici připojím na kontakty "+" "-" "green" "yellow"... Což je standardní připojení sběrnicových věcí...

Jednotlivá čidla jsem zapojil na stejné "+" "-" jako klávesnici a NC kontakty na "Z1"a "C" u druhého na "Z2" a "C".. Chápu tedy správně že jeden výstup na číslo zony a "C" je společný kontakt vždy pro dvě zony??? Ostatní zony byly propojené dohromady.. mám to tak nechat??? Ještě tedy předpokládám, že tamper na víko mám připojit jako třetí zonu???

Tak a teď k programování... Tady jsem asi uplněj obrazek_cenzura.. Smile

V mém případě jsem snad pochopil, že u všech zon mám dát adresu co je na tišťáku samotný zabezpečovačky a pak číslo zony.. jenže některý jsou 000-048, jiný jsou 100-148 a v jiným návodu jsou čísla 400+

Takže jsem v koncích a mám tedy velikou prosbu...

mám pouhopohé 3 zony zapojené přímo do desky jako Z1-Z3 bez nějakejch těch odporů a tak.. Smile První dvě zony budu zpožděné a třetí houkat okamžitě (tamper)... Co tam tedy zadat???

Moc díky...

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3282

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 7:14    Předmět: Citovat

Jeste napis, jakou mas verzi zakladni desky ustredny.

Kabelaz mas zrejme spravne.

Nize je nastaveni pro verzi 3.0

Sekce 001 - 048 nastavuje fyzicke umisteni vstupu - u tebe 001 - 003.
V sekci 101 az 103 se pak nastavi vlastni atribut.
U tebe 101 / 1 / 1
102 / 1 / 1
103 / 7 / 1

V sekci 504 parametr 7 nastavuje zpusob zakonceni jednotlivych zon. U tebe bude nepovolen = zhasnuty.
Budu dale editovat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 14:51    Předmět: Citovat

Aha, už to chápu... podle návodu jsem to chápal, že zadám buď adresu, nebo atributy.. Teď už to chápu... Nejdřív navolím adresu 001-003 a pak teprve atributy 101-103...

Za hodinu bych se měl dostat domů, tak to zkusím začít konfugurovat.. zatím díky...

Ještě teda jedna věc... Ta sirena co mám má vstupy označené SRA +, SRA -, CENT +, OFF-.. Jediný schema co jsem na netu našel je toto:

http://www.kanik-security.at/downloadkabel/PA_TP5.pdf

jedná se o SAEL PRO LAMP.. Ve schématu mají sice uvedené zapojení s původní ústřednou, ale co do toho leze nikde není... Jelikož jsou vstupy označeny + -, použil jsem zdroj DC 15V.. Původní majitel to měl zapojený tak, že v DIGIPLEXU bylo na výstup sirény zapojeno relé a sirena měla vlastní zdroj, který relé odepnulo.. Takže v případě alarmu a výpadku elektřiny houkala... Jenže u mě jsou výpadky elektřiny časté a nechci alarm při výpadku..

Měřením a pokusy jsem zjistil, že SRA+ a SRA- je napájení sirény, které když zmizí, je alarm.. CENT+ s SRA - je dobíjení vestavěného aku..

Nebude dělat problém, když tedy na SRA+ zapojím výstup na sirénu z digiplexu, na CENT+ zapojím druhý zdroj a společný mínus zapojím na SRA-??? Nebude problém ve dvou zdrojích se společnou zemí?? Obávám se že napájením sirény jen z digiplexu bych přetěžoval její zdroj..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3282

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 16:11    Předmět: Citovat

Zapoj to podle schematu. Zadne dalsi napeti neprivadej, vezmi to vsechno z ustredny.
Podle schematu, cos nasel, byla svorka SRA v klidu pod napetim a pri poplachu napeti zmizelo a presunulo se na svorku +SR. Proto zacala houkat vnitrni sirena privedenim napeti a take zacala houkat venkovni sirena, odebranim dobijeciho napeti, ze sveho vnitrniho AKU.

Relatko na vystupu pro sirenu v Digiplexu bylo prave jen pro "otoceni" funkce ze spinaciho povelu na rozpinaci.
Nebo můžeš použít relé na základní desce, ovládané výstupem 5.

Ale ještě napiš verzi desky !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 20:17    Předmět: Citovat

Takže už jsem se k tomu dostal... verze mé ústředny je 4.00

zkoušel jsem programovat..

podržím nulu.. zadám 0000000 jako kod instalatersky

vyberu sekci 001

zadam adresu ustředny a vedle chci vybrat port 001.. který se mi automaticky změní na 002

Jakoby nejde 001 nastavit


OK. chápu.. zapojím tedy výstup z ústředny přímo na sirénu dle schematu, takže SRA+ a CENT+ spojím...

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3282

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 20:29    Předmět: Citovat

A není to náhodou tak, že po volbě sekce 001 a naplnění parametrem 001 se ti automaticky posune číselník sekcí na další, tzn. 002?

ještě k nastavení parametru 103, bude tam tedy 103 / 8 / 1

Taky je možné, že už je zóna někam přiřazená, protože jsi ústřednu určitě neresetoval.
Tak můžeš z dané pozice zónu nejprve odmazat.
1.Vyber sekci mezi [001] a [048].
2.Stiskni [0] a potom [ENTER] pro uložení a opuštění sekce.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 21:23    Předmět: Citovat

Přesně to tak je... tuto vychytávku jsem nečekal... napadlo mě to a běžím k počítači a tys byl rychlejší..

takže zony mám nastavený, sirenu připojenou... stáhnul jsem si programovací návod na v4.00 a přijde mi to přehlednější...

krom toho, že v něm je všude chybný znak, takže hodinu přemýšlím co jako mám zmáčknout když v manuálu je znak jakoby psací "o".. otevřel jsem si manuál v angličtině a má to být šipka nahoru... Smile

takže mám naprogramovaný zony, mám nastavený uživatele... vypadá to, že pro základní funkčnost zatím OK

samozřejmě bych chtěl i nějaké věci navíc, jako třeba 505 - nastavení času aktivace, ale zatím jsem nepřišel pořádně jak na to...

To programování je vcelku logické, jen pisatel manuálu předpokládá, že tak nějak vím co a jak... Kdyby ta bylo pár příkladů, neškodilo by to..

Pokud to chápu správně, nastavení samotných kodu jednotlivých uživatelů se programuje až v "klávesnici"??? Stejně tak názvy zon??

protože i přes HW reset ústředny zůstalo pojmenování jako "Honzův palác není v klidu", a zony se hlásí jako veranda a chodba... Na hlavní master kod mi říká "Jendo"...

Taky nevím, jestli není nastavená nějaké vychytávka, protože když dám odchod, mám odchodový čas jednu minutu.. Pokud mě ovšem zahlédně čídlo "veranda", tak se okamžitě uzamkne...

PS.: nešlo by nastavení co je v klávesnici nějak resetnout na default...???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: pá listopad 10 2017, 23:26    Předmět: Citovat

Takže.. pokud programování chápu správně, tak jestliže v sekci 505 nastavím hodnotu 5 na ON a v klávesnici nastavím čas automatické aktivace.. v nastavený čas se systém sám zamkne...

Jestliže v 505 nastavím 8 na OFF, znamená to že se nebude čas odchodu zkracovat na 5s při aktivaci vchodovýho čidla jen při Auto-Arming, nebo ve všech případech odchodu??

Nicméně poněkud neslyším na jedno ucho, protože když jsem usoudil že jsem hotov, tak jsem chtěl do sirény hodit baterku a zavřít jí.. Jenže v okamžiku zapojení baterky odběr sirény překročil limit ústředny 3A a výstup BELL se ocitl bez šťávy což vyvolalo alarm.. Smile Jetště že jsem nesletěl ze žebříku.. Smile

Takže pravděpodobně siréna nemá omezení nabíjecího proudu do baterky a baterka 7Ah nebyla po pokusech zcela nabitá... Musel jsem odpojit baterku a napájení ústředny, aby zase naskočilo 13.6V

Opět tedy kladu otázku... Bude vadit, když bude extra nabíjecí zdroj se společnou zemí s výstupem na aktivaci sirény...??? Jo a tím pádem chápu to relé co tam bylo...

Jinak uživatelé nastaveni, pouze nevím jak přejmenovat zony, podsystem a název zabezpečovačky.. to je ovšem detail, který není důležitý..

Jinak moc děkuji za pomoc... uplně neschopný nejsem, ale potřebuju trochu navést..

macman
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 2:14    Předmět: Citovat

Takže jsem se s tím hrabal doteďka, ale už vím kde je problém...

V té zabezpečovačce je vadný výstup na sirénu.. Naprázdno má 13,6V, ale stačí jakákoliv zátěž a spadne... Pokud jsem zapojil pouze spínací kontakty na externí sirénu, spadne výstup na 6,5V.. Pokud do sirény vložím baterku a zapojím dobíjení, vyleze někam na 8V.. Ampérmetr nechtěl spolupracovat, ale odběr té sirény velký nebude.. Ne primárním tráfku se AC napětí zapojením sirény ani nehne..

Takže proto tam bylo to relé... Výstup je dost silnej, aby ho přitáhl, ale víc nedá..

jak jsem to studoval s baterkou, tak jsem si všiml že na jednom LMku v jednotce jsou zoxidovaný vývody.. Zítra vyčistím, propájím.. Pokud to nepomůže vrátím relé, dám extra zdroj pro dobíjení aku v siréně, vezmu 12V z akumulátoru jednotky a přes relé pošlu do spínání sirény... takže v případě výpadku napájení nebude houkat...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3282

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 8:23    Předmět: Citovat

Výstup z ústředny BELL zakonči 1k ohm odporem a víc si jej nevšímej.

Výstup + pro čidla propoj do svorky COM PGM5.
Drátek, co vede k siréně na její plusové svorky zapoj do svorky NC PGM5
Drátek, co vede k siréně na její mínus svorku, zapoj do svorky - pro čidla.

Tím máš zajištěno, že v klidu bude napětí +13,8V z ústředny dobíjet baterku v siréně a ta bude v klidu.

V parametrech 408 a 409 si nastav, za jakých podmínek bude spínat relé PGM5 na desce (tzn. kdy bude poplach, tzn. kdy se odepne napětí pro venkovní sirénu).


Ano, v parametru 505/5 se aktivuje automatické uzamčení podsystému 1.
K němu je nutné mít nastaveno v parametru 271 potřebný čas
a mít nastavené hodiny v systému.

V parametru 505/8 se nastavuje, zda se má čas na odchod zkrátit na 5s po navrácení detektoru na daném vstupu do klidu. U prostorových detektorů bych tento parametr vyřadil.

Popisky zón se nastavují v parametrech od 451 dále.

Popisky uživatelů se dělají v editaci kódů po stisku klávesy ENTER.

Popisky jsou také uložené v klávesnici:
V sekcích od [101] do [148], [200] až [204] a [301] až [396] a lze uložit až 16 znaků.
Sekce [101] až [148] = “Zona 01” až “Zona 48”
Sekce [200] = “Paradox Security” ("hlavička" objektu)
Sekce [201] až [204] = “1.podsystém”, “2.podsystém”, “3.podsystém”, a “4.podsystém”
Sekce [301] až [396] = “Kod 01” až “Kod 96” .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 12:23    Předmět: Citovat

Moc díky za kody na pojmenování.. prošel jsem několik manuálů ke klávesnici a ani v jednom z nich to není...

Bohužel tenhle víkend jsem v práci, takže nevím jak se mi podaří se utrhnout... Jinak ráno jsem ještě stihl sjet ke známému pro jinou externí sirénu.. Je to takový ten klasický model se sufitkou a primitivním zapojením.. Stejně výstup SIREN spadne na nulu...

Ačkoliv je ústředna v továrním nastavení, tak odpojenou sirénu nehlásí,,,

Stejně ale vyberu tišťák zabezpečovačky, je to fakt hnusně vyhnilý, alespoň to isopropylem vyčistím... viz foto

Pak teda zkusím to připojit přes to programovatelné relé...

Jak je zapojený výstup na sirénu jsem neměřil, přece jenom na žebříku s baterkou v ruce se neměří nejlépe.. Ale podle všech schémat toho digiplexu je výstup na sirénu do 2A s vratnou pojistkou při překročení 3A.. Když jsem tu sirénu testoval před montáží zda funguje, tak jsem měl zdroj 15V/1A a běžela a nabíjela... Jinak odkaz na TP5 byl jen kvůli tomu že mám sirenu od TP5 a na samotnou sirénu jsem nic nenašel.. Ohledně toho vstupu CENT+ na siréně.. mám pocit že tam musí být kladné napětí.. Je to blokované diodou v propustném směru...



dps.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dps.jpg
 Velikost:  205.26 kB
 Staženo:  266 krát



Naposledy upravil macmanCZ dne so listopad 11 2017, 12:55, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Cowley



Založen: Feb 04, 2005
Příspěvky: 3282

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 12:50    Předmět: Citovat

Taky mohou byt texty upraveny pres Software WINLOAD.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 13:28    Předmět: Citovat

Já vím, kamarád mi nabízel, že mi k tomu půjčí ten adapter, jenže můj notebook s RS232 je jedna z věcí co mi ukradli... Takže při představě boje s USB-RS232 adapterem dávám přednost klávesnici.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 14:44    Předmět: Citovat

Nene, je i adapter přímo na USB (307USB). Dnes už není pro nové desky winload (i když ten se mi zdál přehlednější), ale BabyWare. Winload najdeš třeba na Variantu. U EVO by měly být oba sw použitelné. Pokud bys potřeboval pomoct se stažením instalačky, napiš mi SZ
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
macmanCZ



Založen: Apr 18, 2013
Příspěvky: 79

PříspěvekZaslal: so listopad 11 2017, 17:50    Předmět: Citovat

Tak jsem asi v háji... PGM5 nemám... je to neosazené, chybí svorky, chybí relé... Asi mám nějakou Light verzi...

Výstup BELL po připojení externího relé spadne na nějakých 11V.. Pokud vyvolám alarm, relé cvakne, na displeji vyskočí chyba "přetížení BELL" a celý výstup BELL se odpojí... Přitom cívka relé má odběr jen 0,65W

Nějaký nápad???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Zabezpečovací technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.18 sekund