Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Samsung UE55ES6540 rozdvojený obraz
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 11:23    Předmět: Samsung UE55ES6540 rozdvojený obraz Citovat

prosím znalé o radu.TV začala mít rozdvojený obraz viz.foto

Základní deska je zde : BN41-0187
panel LTJ550HW10-B

T-CON: LSJ550HW04-S

Poradí prosím někdo, v jaké části hledat chybu? jestli to může dělat T-CON?



dwoinaja_kartinkasamsung7090_520.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  dwoinaja_kartinkasamsung7090_520.jpg
 Velikost:  51.18 kB
 Staženo:  234 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 11:40    Předmět: Citovat

Vadný panel.
Odkud jsi, možná bych měl zájem o zbytek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zaky



Založen: Oct 30, 2010
Příspěvky: 6587
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 11:49    Předmět: Citovat

Zkus vycvaknout a vrátit flex kabel/kabely mezi TCONem a panelem. Pokud to nepomůže, je to panelem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 12:10    Předmět: Citovat

Děkuji mnohokrát.vyzkouším.Toho panelu jsem se bál.

PS: zachybovaný obsah EEPROM Paměti na T-CONu to být nemůže že?
I když by jo,tak stejně bych nesehnal jinou náplň

Jsem ze Znojma
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jasmin



Založen: Dec 10, 2015
Příspěvky: 410

PříspěvekZaslal: út listopad 07 2017, 16:52    Předmět: Citovat

tak nepomohlo. I jsem zachodu TV hýbal s flexy a s LVDS kabel ale bez úspěchu Cry
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 4:29    Předmět: Citovat

něco podobného se řešilo tady
za pokus to myslím stojí, třeba tvůj problém bude taktéž řešitelný touhle bizardní metodou. Pokud by tě to zajímalo, mám někde poznačené, které piny jsem přerušil, aby zdvojení obrazu zmizelo..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 12:03    Předmět: Citovat

Veď si tam nič nenapísal, na čo konkrétne si došiel..., ktoré piny si odpojil a či obraz bol po odpojení tých pinov už ok, alebo nejaký nie úplne ok a či na celej obrazovke alebo len na jednej polovici.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konecma



Založen: Jul 15, 2014
Příspěvky: 24

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 14:36    Předmět: Citovat

Ahoj,
Tohle by mě taky zajímalo.
Přerušení skutečně funguje, ale problém je, že panel toho už moc nevydrží, obvykle se začnou objevovat linky a zhoršuje se podání barev.
Tu vadnou půlku jsem proměřil a všechny součástky byly ok, proto by mě zajímalo co přesně problém způsobuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5156
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 16:52    Předmět: Citovat

Přerušení koho, čeho, jak?
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 17:13    Předmět: Citovat

Fredis: Prečítaj si ten ruský odkaz vo vlákne, na ktoré sa tam odkazuje.

V podstate ide o to, že niektoré signály do skla v paneloch tothoto typu idú z oboch strán teda dulovane a ked odíde určitý čip na skle na jdenej strane panelu a vieš ktoré signály do neho idú, dá sa potom urobit to, že na poškodenej strane skla proste tie signály odpojíš a panel beží len na jeden čip z druhej strany.

Či signály prerušíš na medzidoske alebo zaizolovaním príslušným plošiek na páskači medzi tcon a príslušnou medzidosko je len na tebe.

Je to samozrejme bez záruky a najmä 40" na Samsung radu D5000/D5500 a podobne odchádzajú asi najčastejšie.
Ten čip bud odíde proste sám alebo mu dopomôže vniknutie vlhkosti alebo priamo zatečenie hlavne ked gazdinky umývajú tv s mokrou handrou zapnutý tv alebo bezprostredne potom ho zapínajú.
Ten panel je oproti starým lcd otočený naopak a preto netrpí odlepovaní spojov od skla ako tie čo mali medzidosky a prepojenia hore kde sa najviac hromadilo teplo od CCFL avšak trpí zatápaním a aj ked sa ccfl už dávno prestali používať panely neotáčali naspat nahor ale nechali ich dolu, aj vieme preco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Heno



Založen: Mar 21, 2015
Příspěvky: 1900

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 17:43    Předmět: Citovat

Robia to hlavne panely Samsung a myslím, že aj preto, že sú nachylnejšie na poškodenie pri vniknutí tekutiny/vlhkosti jednoducho preto, že tam zámerne zabudli po krajoch skla kde vedú pozlátené cesty do jednotlivých čipov zakryt to nejakým ochranný lakom na rozdiel od AUOptronic, kde zvyknú obnažené cesty na skle zalakovať a teda po vniknutí niečoho vodivého lak ochráni cesty pred zvodmy a skratmi a samozrejme kedže nedôjde k skratom, tak ani nemá čo zhorieť.

Porovnal by som to s praktikami automotive verzus consumer electronic.

V automotive sfére sa dosky plošných spojov po osadení a preskúšaní štandardne lakujú aby pri vyzrážaní vlhkosti nedošlo k poruche a v consumer sféra sa na to kašle äako kde samozrejme).

Jednoducho nemáš zapínat TV ked si predtým umýval displej s niečim čo je vodivé a keď to urobíš, zrušia ti záruku za vniknutie neznámej tekutiny a po záruke je to super (pre výrobcu).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PotPalo



Založen: May 13, 2009
Příspěvky: 4955
Bydliště: BA-Petržalka :(

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01 2017, 18:13    Předmět: Citovat

Riešil som rovnaký problém na inom TV. Najprv odpojením páskového vodiča zisti, ktorá strana je zlá. Na každú stranu vedú 4 páry signálov (už si nepamätám ich označenie), sú popísané na t-cone, očíslované. Cez 2k2 rezistor voči zemi môžeš zistiť, ktorý pár reaguje na to rozdvojenie. Tento pár potom treba prerušiť, napríklad odizolovaním na plochom vodiči. Síce potom rozdvojenie zmizne, ale nepôjde každý druhý riadok. Pri bežnom sledovaní TV to nieje vidieť, ale keď tam napojím PC vo full HD rozlíšení, už je to na texte vidieť, že tam skrátka dačo chýba. Nieje to plnohodnotná oprava, ale na dožitie panelu to stačí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 3:29    Předmět: Citovat

citace:
Veď si tam nič nenapísal,.. ktoré piny si odpojil

..však jsem písal, že pokud bude mít zájem, tak že to pohledám. Ale mám dojem, že jasmin tu televizu už nejspíš beztak zahodil, kór po reakci v jezevcově stylu.

Jinak moje oprava se podařila vcelku dobře. Ale jak píše konecma, časem se objevily v obraze drobné vodorovné linky. Byly ale asi jen tři nebo čtyři v pravé horní části obrazovky, asi pět cm dlouhé a opravdu velmi jemné. Prakticky to bylo patrné jen při světlé scéně a člověk se musel vyloženě na to místo upřeně dívat.
Jsem teď v zahraničí, ale až přijedu domů, tak poustnu jaké piny jsem přesně přerušil a nějaké fotky výsledku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mi-ro



Založen: Feb 08, 2005
Příspěvky: 7936
Bydliště: rovina u Kolína

PříspěvekZaslal: so prosinec 02 2017, 9:28    Předmět: Citovat

A co se ti na Jezevcově stylu nelíbí? Vadný panel, má pravdu. A opravit se to prakticky nedá. Nepovedlo se to jak vidět ani tobě.
_________________
..to bude jen ňákej odpůrek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirka1112



Založen: Jul 07, 2011
Příspěvky: 47

PříspěvekZaslal: ne prosinec 03 2017, 2:48    Předmět: Citovat

zdravím,
jak jsem slíbil, posílám výsledky mojí opravy

v mém případě byly přerušeny dráhy na levém konektoru a to od čísla 10 po 16ku (je to také zaznačené v souboru PDF). Ten páskáč je vyfocen zespodu, takže číslování začíná směrem zprava



LCD Samsung UE40D5800 foto28.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto28.jpg
 Velikost:  283.25 kB
 Staženo:  235 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto26.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto26.jpg
 Velikost:  291.3 kB
 Staženo:  228 krát


LCD Samsung UE40D5800 foto27.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 foto27.jpg
 Velikost:  268.77 kB
 Staženo:  211 krát


LCD Samsung UE40D5800 - přelepení pinů.JPG
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 - přelepení pinů.JPG
 Velikost:  271.82 kB
 Staženo:  281 krát


LCD Samsung UE40D5800 - přelepení pinů.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  LCD Samsung UE40D5800 - přelepení pinů.pdf
 Velikost:  110.24 kB
 Staženo:  312 krát



Naposledy upravil Jirka1112 dne so prosinec 16 2017, 7:02, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund