Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nesvití světlo v kufru.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 13:14    Předmět: Nesvití světlo v kufru. Citovat

Zdravím.
Jsem vyfotíl.
https://postimg.org/image/47k42z671/f3bce980/
Proč je + přes tu diodu?
Ta dosloužila .

Našel jsem podobné tady a tam není.
https://tuning.autodoplnky.cz/lampy-autostyle/led-lampicky-osvetleni-spz-a-interieru/led-osvetleni-interieru-vw-passat-b7-rok-vyroby-s553475385/?h=1&gclid=CjwKCAiA4ILSBRA0EiwAsuuBLY3CE9l9SY61qZ39sLRympJFHQNpZW9fW3WjhyYMjH1j9YmglCfddxoCS1gQAvD_BwE

Je tam žarovká k15772
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15535
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 13:35    Předmět: Citovat

Asi tam byla jako ochrana a srážecí odpor zároveň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 13:41    Předmět: Citovat

A když chcí misto ní dat Led.
Nechat ji tam?
https://www.ebay.com/itm/2X-42MM-8-SMD-5050-Canbus-LED-Car-Dome-Interior-White-Light-Festoon-Bulbs-Lamp/372101483455?hash=item56a2fa0bbf:g:fEQAAOSw6gBZ3cgI&vxp=mtr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3376
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 15:36    Předmět: Citovat

Jo didou tam nechej..
Pokud jde o exteriér, tak tlavní otázkou je, jaká je tam generace jednotek řídících osvětlení. Pokud je tam funkční diagnostika nastavená na nominál, tak ji LED žárovkama v podstatě není šance obelstít. Na některých OC II jsem schopný žárovky vyměnit a na pozdějších generacích (i když na to PCB nacpu celkově 3,5W) to stále hlásí chybu. Číňani tam nacpou umělou zátěž a na teplotní poměry nehledí - ty jejich CAN-BUS žárovky pak fungují 14 dnů. Není reálné ani s chladičem udělat 7/natož 10W. To jejich CAN-BUS jen značí, že by to mělo mít stejnou spotřebu a jednotky tak obelstít.
Já končil sem na 3,5 a to na PCB bylo 120C... pro řešení sufitky s 6 LED.
Žárovky do ineriéru (náhrada W5W, sufit 5W a 7W) mám svoje vlastní už pár let. Teď můžu v autě číst knížky. Mám na autě dělané i osvětlení SPZ, zpátečky a TAIL/STOP, TAIL/MLHOVKA.Ve dveřích mám dvojbarevnou sufitku červená bílá (OC I) i W5W (OC II a SUP).

V případě kufru - pokud myslíš uvnitř, ta spotřeba hlídaná nebývá.

Něco sem si s tím nahrál a můžu říct, že je mi to celkem blízké..
V případě zájmu můžu udělat i nějaké fotky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 16:52    Předmět: Citovat

Dik za info ale na foru vw mi napsali, že ty led nejsou dobre a svití huř jak orginal žarovka.
Tady prý je řešení.
https://www.aliexpress.com/item/1x-LED-Luggage-Compartment-Trunk-Boot-Lights-12V-for-VW-Caddy-Eos-Golf-Jetta-Passat-CC/32814942425.html?shortkey=2yA7bIFz&addresstype=600

A ohledně těch dveří mně spiš laka toto.
https://www.ebay.com/itm/2Pcs-Car-Vehicles-Doors-Ghost-Shadow-Laser-Logo-Courtesy-Welcome-Light-for-VW/291843026854?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

https://www.youtube.com/watch?v=Pb_OGR1qzyk
https://www.youtube.com/watch?v=gEzBTtdgjmM&t=69s
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3376
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 18:22    Předmět: Citovat

Ale houby... Mám LED i místo sufitek vzadu v kufru v OC I a OC II a je to výrazně lepší.
Ten znak do dveří, shodou náhod VW, už sem spravoval známému. Je to pěkný krám a jediné pozitivum je (ale stejně nevýrazný) znak promítaný na silnici. Ten kus, co sem měl v ruce byl tak špatně teplotně navržený/nebo chyba jednoho kusu, že natavil i ten znak...
Níže je ápár ukázek mých výtvorů Smile
W5W sem nikde fotku nenašel. Všechny LED sou automotive, takže to je trochu jiná liga, než tpo co prodávají číňani...



Kufr.jpg
 Komentář:
Dvouřadá do kufru místo W5W

Stáhnout
 Soubor:  Kufr.jpg
 Velikost:  11.07 kB
 Staženo:  140 krát


RED+White.jpg
 Komentář:
dveře R+W. Dělal sem i dvě řady R + dvě řady W

Stáhnout
 Soubor:  RED+White.jpg
 Velikost:  30.44 kB
 Staženo:  144 krát


P21W_RED.jpg
 Komentář:
P21 pro mlhovku

Stáhnout
 Soubor:  P21W_RED.jpg
 Velikost:  28.46 kB
 Staženo:  138 krát


P21 white.jpg
 Komentář:
P21W pro zpátečky. Origo má cca 440 lm, tahle usvítí cca 1000 lm :) Ještě, že sem koupil taťkovi soustruh :)

Stáhnout
 Soubor:  P21 white.jpg
 Velikost:  18.91 kB
 Staženo:  138 krát


Moto_čočky.jpg
 Komentář:
Tohle chtěli předělat kluci na Moto - takovy čočky, ktery měly v řízení PIC a dělaly stroboskop. Teď už svítí trvale. IMS deska a PT4115 :)

Stáhnout
 Soubor:  Moto_čočky.jpg
 Velikost:  51.24 kB
 Staženo:  144 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 21:39    Předmět: Citovat

Pěkné to máš ale na výrobu žárovek asi nebude čas.

Jsem se dočet, že nejvic sviti ty co maj čip Cree.
Takže potřebují něco takoveho.
odkaz

odkaz

Cambus u tohoto znamená, že tam je nějaké topidlo, aby to žralo těch 10W?
Takže toto je bez topidla.
odkaz

Ted ktere?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3376
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po prosinec 25 2017, 22:31    Předmět: Citovat

Jasně, takže pokud není diagnostika rozhodně nebrat CAN-BUS a vlastně ani kdyby byla Laughing
Cree čipy se možná těší celkem popularitě, ale nejdůležitější je účinnost a tu mimo DS stejně nikdo nezmiňuje. Dnes se u bílých LED pohybuje cca 120lm/W u těch lepších typů (např Lumileds - neberu spotřebku). Takže je vlastně jedno, co koupíš a za tu cenu silně pochyubuju, že jediný z nich fakt bude Cree.
Já většinou používám něco od Nichia a v případě barevných Osram, ale tohle se stejně v číně koupit taky nedá.
Ta první se spínákem je zajímavá. Tam bych mooožná i tomu cree věřil.Používá taky PT4115 nastavený na cca 170mA - pochybuju, že to dá 300lm a navrch to bez vstupního filtru ruší (odzkoušeno na předělávaném DRL).
Takže bych zkusil něco s těma dvěma řadama a typ podle délky origo žárovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: út prosinec 26 2017, 7:27    Předmět: Citovat

Bych i zkusil tu s toho druhého odkazu.
By mně ještě zajímalo zda půjde rozkuchat a odrstrnít to topné těleso - CANBUS
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lesana87



Založen: Sep 20, 2014
Příspěvky: 3330

PříspěvekZaslal: út prosinec 26 2017, 8:03    Předmět: Citovat

Topné těleso.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Le_Ze



Založen: Jul 24, 2014
Příspěvky: 657
Bydliště: Ano, mam

PříspěvekZaslal: út prosinec 26 2017, 8:08    Předmět: Citovat

Tak nejsem kokot a vím co je to CANBUS.
Mně zajíma zda půjde ta led rozkuchat a odstranít to topne těleso.
Jestli tam je třeba paralelně připojen nějaký odpor.
Když u každé led pišou cmbus, tak jsem to tu take napsal.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Auto - Moto technika Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.24 sekund