Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tolerance
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:15    Předmět: Citovat

Jednak Dr na odvykačce, jednak internistka. Jako stopkuřák ovšem podporuju kuřáky a pro dobrou věc asi začnu po 8mi letech kouřit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:18    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Stejně tak, jako my máme právo kouřit, ne?

Ale jasně, to ti nikdo nezazlívá a nezakazuje, ale hul tak abych to nemusel dýchat já. Já ti taky s každou mou čtvrtkou další nechrstnu do xichtu... Nikdo vám nezakazjue si kurvit vlastní zdraví, ale nedělejte to těm, co nechtějí... Až Tě přejede někdo opilej, pak ho zlynčuj, ba i zastřel a budu souhlasit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:19    Předmět: Citovat

No ale já taky nejsem dobytek, který jako jediný bude v restauraci hulit, když všichni ostatní okolo obědvají - třebaže se to smí.
Kupodivu i mně, silnému kuřákovi přijde žinantní ostatním přímo do jídla hulit, protože ač obrazek_cenzura, sám to u jídla nemám rád. Po jídle a s kafem samozřejmě, ale dokud lidi okolo mne jedí, tak i mně jako kuřákovi nepřijde jako dobrý nápad jim do toho hulit.
Já vím, že je spousta kuřáků dobytků, co právě tohle dělají a jsou bezohlední jako hovada. A určitě jich není málo.
Ale proč si nemůžu zapálit v obyčejné hospodě - pivnici u piva, kde se schází tak či tak velká parta kuřáků, co by si ráda u piva zapálila.
A nemůžou, protože to nějakej obrazek_cenzura zakázal zákonem, tak chodí kouřit před hospodu, kde to stoupá pod nos, na balkóny a do oken úplně nezúčastněným lidem, jako je Kvicala?
Jak je možný, že někdo chce rozhodovat o tom, co se smí a nesmí dělat ve vlastním majetku - ať už je to hospoda, nebo kvartýr.
Ono totiž od zákazu v soukromých hospodách už je jenom malý krůček k tomu, dalším zákonem to zakázat lidem ve vlastních bytech.
A následovat bude co dalšího?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
vladodyno



Založen: Feb 25, 2010
Příspěvky: 728
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:21    Předmět: Citovat

Chlapi! Ja to vidím troška inak ako Vy. Štát (čr/sr rovnako) doslova hádže polená pod nohy podnikatelov a odobral im možnosť voľby či bude ich krčma/hospoda fajčiarska alebo nefajčiarska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:21    Předmět: Citovat

Jo tak přirovnání.
Tak proč píšeš holinky, když myslíš hodinky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:24    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
MetalGod napsal(a):
Stejně tak, jako my máme právo kouřit, ne?

Ale jasně, to ti nikdo nezazlívá a nezakazuje, ale hul tak abych to nemusel dýchat já. Já ti taky s každou mou čtvrtkou další nechrstnu do xichtu... Nikdo vám nezakazjue si kurvit vlastní zdraví, ale nedělejte to těm, co nechtějí... Až Tě přejede někdo opilej, pak ho zlynčuj, ba i zastřel a budu souhlasit...
Tesat. Až bude vliv požívání C₂H₅OH na bezprostřední okolí už při tý konzumaci stejnej, jako inhalace spalnejch produktů fermentovanejch listů Nicotina Tobacco, myslím že nastane dalšíé éra pronásledování ... Uvědomte si vy všichni kuřáci jednu skutečnost - už jedinej šluk vaší berličky znamená únik dalšího množství smradu a čmoudu do vašeho bezprostředního okolí. Požívání C₂H₅OH (samozřejmě až do určitý limitní hladiny v krvi, individuální podle tělesnejch dispozicí každýho konzumenta) žádnej takovej emisní efekt nemá ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:26    Předmět: Citovat

Samotného mě překvapilo, že ten zákaz byl takový "populistický". Zákaz pro veřejné prostranství (zahrnující zdravotnické areály, školy, zastávky) atd by stačil. Rozšíření na restaurace bych vítal. Hospody a pivnce měli nechat na majitelích. Pokud je hospoda začouzená, nebo označená jako kuřácká nešel bych tam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:43    Předmět: Citovat

A ještě jednu maličkost mám na srdci.
Nevadí desítky tisíc hulících, desetilitrových naftových motorů, co nám kolikrát čoudí přímo pod nosem a pod balkóny? Nejde o nic menšího než o to, že ve zplodinách naftových motorů je prokázáno mnohem víc karcinogenů, než v cigaretovém kouři.
Desetilitrový nafťák toho v ulici za jednu minutu - co já max. 10x potáhnu z cigára - vyplivne o pět řádů větší množství i škodlivějšího.
To neva?
Příklad:
Já třeba nesmím mít v pondělí dopoledne na dvorku prádlo na šňůrách. Protože v pondělí dopoledne, v nepravidelnou dobu jezdí popeláři. Mají sice relativně moderní vůz, ale má to asi motor jako prase.
Výfuk je otočený jak napotvoru do dvorku a těch několik desítek sekund, co stojí před barákem s motorem v otáčkách asi kvůli hydraulice, než vysypou moji a sousedovu popelnicu, tak za těch pouhých několik desítek sekund mi tak strašně zasmradí těžkým, hustým naftovým smradem dvorek, že prádlo i přes aviváž už párkrát muselo znova do pračky. Už ho tam prostě z neděle na pondělí nenechávám, zvlášť hodně vlhký.
Tak se ptám, co je proti takové náloži jedno či dvě cigára a kdy teda nějaký zákon zakáže velkoobjemové smradící a sazící nafťáky.
Ale to asi tak snadno nepude, protože veřejný zájem, žejo?

Jak jsem napsal - kuřáci byli a jsou hrozně snadný cíl.

Já bych se dokonce odvážil i tvrdit, že pokud by k plošnému zákazu prodeje cigaret a kouření přidali i celoplošnou prohibici, tak to budu respektovat a toho zákazu si nejspíš vážit. Víte proč?
Protože bych viděl, že se někdo opravdu a upřímně snaží nepokrytecky zakázat zdraví škodlivé věci.
Hon na kuřáky pokládám za sráčovinu proto, že je to jedna velká farizejština.
Jak už jsem uvedl, byl to velice snadný cíl a hlavním cílem bylo vyvolat davovou psychózu i z jednoho jediného cigára, jak tady mnozí předvádějí live.


Naposledy upravil sinclair dne ne listopad 05 2017, 21:52, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:44    Předmět: Citovat

Karle, to s tou nízkou škodlivostí chlastu jsi nemyslel vážně, že ne?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Michal22



Založen: Mar 28, 2012
Příspěvky: 7827
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 22:28    Předmět: Citovat

Ač jsem docela silný kuřák, tak nemám problém s tím, jít kouřit ven.
Doma jsem chodíval do kotelny, dokud tam byl kotel na TP, ten to uměl dobře odtáhnout.
Teď už tam není, tak si v baráku nezapálím.
Nikdy jsem nikomu zbytečně nefoukal bezprostředně pod nos třeba u jídla nebo na zastávce, zcela je mi jasné, že to každému nevoní.

Ale zaráží mě spíš to, jak se zase někteří politici zaklínali EU. A udělali zákon takový, jaký je.

Přitom třeba v NL (kde to trochu znám, ale hlavně mám čerstvé informace přímo od zdroje) není problém si zapálit na vyhrazeném stanovišti v ZOO, na nádraží přímo na perónu, na zahrádce, která má pevnou střechu apod.
A pozor, hrůza největší- když hospodský chce, může si v rámci hospody jednu místnost vyhradit jako kuřárnu!
Že by Holandsko bylo nějakou balkánskou zemí, kde se může kouřit všude možně?

_________________
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 22:29    Předmět: Citovat

Bezprostřední ovlivnění OKOLÍ poživačem etanolu je nulový, dokud ten etanol neovlivní jeho chování. Takže ten, kdo pije s Mirkem, negativní vliv na okolí prakticky nevytváří. Proti tomu kdo hulí, vytváří negativní ovlivnění svýho okolí už tím, že tu rauchen-štangli uvede do činnosti. Možná by místo zákazu kouření pomohlo vymyslet něco, co by kuřákovi nedovolilo vypouštět dým a smrad do okolí, ale nacpalo by to JENOM DO NĚJ všecko co z toho cigára vyleze hned na fleku a beze zbytku ... Když chce hulit, ať si to vychutná jen on sám.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 22:52    Předmět: Citovat

Kájo, ale nebudeš mi chtít mermomocně namlouvat, že ta viditelná špička ledovce, co je dennodenně v krimizprávách, je vlastně způsobená nemírným a bezohledným hulením někomu pod nos, že ne?

Ano, teď jsem se záměrně dopustil ohavné demagogie - ale jen proto, abych Ti ukázal, jak jsou ve skutečnosti argumenty hulibijců chatrné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 22:58    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Dokud neexistovala ta uměle vyvolaná, protikuřácká a doslovná hysterie a nepořádaly se monstrózní hony, tak do té doby to nikomu nevadilo....

Jednak to není pravda, alespoň za mě, smraďochy jsem přímo nenáviděl, ale obecně se nám tady trošku rozjíždíš víc, než je zdrávo, a asi budeš muset trošku ubrat.

Ona každá tolerance někde končí. A nejhůře končí ta, co začala podanou rukou... Sad

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 23:17    Předmět: Citovat

Dobrá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 23:23    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Kájo, ale nebudeš mi chtít mermomocně namlouvat, že ta viditelná špička ledovce, co je dennodenně v krimizprávách, je vlastně způsobená nemírným a bezohledným hulením někomu pod nos, že ne?

Ano, teď jsem se záměrně dopustil ohavné demagogie - ale jen proto, abych Ti ukázal, jak jsou ve skutečnosti argumenty hulibijců chatrné.
Leošu, jde o to, že 1-2 frťany nebo pár škopků cáknutejch do volete neudělá krom interních změn v organismu konzunemta nic s jeho okolím - teda pokud se ten konzument následně s etanolem v žíle a tím taky v mozku nerozhodne jít učunit ještě nějakou další činnost, při který by vůbec neměl bejt pod vlivem a při jejím čunění něco dokonale nepočuní. To je ta tvá špička ledovce.


Kuřák si zapálí - a vůbec ani nemusí šlukovat - a už jen tím hozením jiskry na rauchen-štanglu do svýho bezprostředního i vzdálenějšího okolí uvolňuje exhaláty, který tomu okolí vadí nebo i vysloveně škodí. Navíc Leošu ruku na pumpu - někdy víc jindy míň než polovička každýho cigára shoří bez viditelnýho účinku na konzumenta jen tak navolno, protože trvale táhnout nevydrží nikdo a prostě to zapálený cigáro drží jen tak v ruce nebo ho má položený na popelníku - ALE CELOU DOBU TEN VAJGL HOŘÍ A UVOLŇUJE DO OKOLÍ KOUŘ se vším ostatním, co ten kouř dělá v okolí.

Tak tenhle rozdíl tabák vs. alkohol popisuju, víš?

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 4 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.16 sekund