Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

tolerance
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3369
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:22    Předmět: Citovat

Zase to zklouzlo k debatě o jednom nešvaru/zlozvyku. Jenže ta sobeckost je vidět na mnoha poměrně jednoduchých příkaldech. Kolem baráku sem zametal listí, bylo hezky a než sedět na prdeli za oknem.. Ostatní lidi bydlící ve stejném baráku se na mě s podivem dívají, jako by tady nežili a v tom bordelu neparkovali se mnou - jenže čekají, až dojedou TS a uklidí jim pod prdelí.
Byl sem vyspypat koš do komunálu - v popelnici jeblý obrovský kus folie a přitom kontejner na plast je 10 metrů vedle. To by jim ta hnáta upadla, kdyby to nacpali do té vedlejší popelnice. Tímto si zasereme vlastní přírodu. Odpovědí takových lidí je, no šak co platím si odpady. No v mnoha příkladech se předpokládá, že platí za svoz už roztřízeneého. Opět nechci aby to došlo tak daleko, aby se za to dostávali pokut, ale kdo ty lidi donutí nebýt lhostejný?
Kolega vykládal jak v Bruselu vyhodil odpad, který sice vytřídil - ale chybně hodil konzervu do jiného. Podle zbývajícího odpadu ho dostopovali a dostal flastra 500e. Chceme aby to došlo tak daleko? Nee byl bych rád, kdyby si každý sáhl do svědomí, jestli nemůže udělat o malinko víc, co by ve výsledku to naše prostředí uchovalo co nejčistší pro nás i další generaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:24    Předmět: Citovat

Do hospod ani restaurací nechodím, ale neměli by si sami majitelé hospod určit, jestli se u nich kouřit bude, nebo ne? Co do toho strká rypák stát? Kdo nutí chodit nekuřáky do kuřáckejch podniků? Nikdo.

Spíš by mě zajímalo, kdy se budou pořádat hony podobnýho kalibru na ty, co chlastaj. Asi nikdy, co? Confused

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:34    Předmět: Citovat

A proč by měli dělat honbu na opilce? Mají přece své právo být opilý. Majitel hospody ale provozuje veřejnou službu a jako takovou má provozovat podle předpisů. Když se mu to nelíbí, tak ať zavře. Nikdo ho přece nenutí dělat něco, co se mu nevyplatí. Do hospody nechodím, protože všude byly jen zakouřené pajzly a abych tam chodil, tak by si měli napřed uklidit. A to asi ještě dlouho potrvá, že?
Srovnám to s tím, že někdo přibírá 40 kg nadváhu 5 let a když mu doktor zakáže víc přibírat a doporučí mu nutnou dietu, aby shodil do roka aspoň 20 kg jinak zemře na 100% do dvou let na infarkt, tak tenhle si jen všude stěžuje, že mu doktor závidí dobré jídlo. Ale nic pro sebe se shozením nadváhy stejně nedělá. Pak zemře a všichni kolem vykládají, že za to můžou doktoři.
Takže až někdo bude provozovat soukromý klub, kde budou mít přístup jen prokazatelní členi (ne jen na oko), tak ať si tam chlastají a kouří jak se jim chce. Do toho jim nikdo nekecá a na to mu stačí jen povolení, je to přece jen soukromý klub, ne veřejný a zákon o kouření se netýká soukromých klubů a pod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:41    Předmět: Citovat

Jodr napsal(a):
20. března 1998 jsem byl notorik, závislák, určitě přes 35let. Poslední spotřeba do 60 kousků denně... 21. března 1998 jsem se zařadil mezi nekuřáky a vydrželo mi to do dnešních dnů...
Copak? Infarkt Myokardu nebo Pepka Mrtvice? Neznám jinej důvod tak radikální změny životního stylu, než tyhle projevy poškození cév usazenýma metabolitama ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:47    Předmět: Citovat

Tak u někoho to může být i návrat nějakého IQ. Ti s menším prostě nemají vůli přestat drogovat nikotin nebo alkohol a okecávají to různým samolhaním. Přitom by jim stačilo slušně se někoho zeptat, jak on přestal a jestli by mu neporadil. A potom ty rady dodržovat a nechtít to po druhých.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
TAKJAN



Založen: Nov 17, 2011
Příspěvky: 6509
Bydliště: U Litomyšle.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:47    Předmět: Citovat

Jsou pouze stopkuřáci, jak mne poučila doktorka. Bývalý kuřák je nesmyslný termín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:49    Předmět: Citovat

Ano, nekuřák je taky nesmyslný termín. Správně je termín kuřák, který ještě nezačal. To byla doktorka čeho? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:52    Předmět: Citovat

MetalGod napsal(a):
Do hospod ani restaurací nechodím, ale neměli by si sami majitelé hospod určit, jestli se u nich kouřit bude, nebo ne? Co do toho strká rypák stát? Kdo nutí chodit nekuřáky do kuřáckejch podniků? Nikdo.

Spíš by mě zajímalo, kdy se budou pořádat hony podobnýho kalibru na ty, co chlastaj. Asi nikdy, co? Confused
Do hospody nechodím jen kvůli kouření nebo jen kvůli pití - ale jdu tam třeba na jídlo, který si doma neudělám tak dobře jako profesionální kuchař nebo třeba proto, že jsem línej si potom po sobě všecko poumejvat atd. A NECHCI ABY MI K TOMU NĚJAKEJ VIDLÁK NAD SVOJÍ PATNÁCTOU DESÍTKOU HULIL. V tom je ta zásadní chyba - název RESTAURACE - pokud by šlo jenom o zařízení, kde se nepodává nic k jídlu (voříšky, chipsy, tyčinky, preclíky a podobnej šmejd nacucanej volejem a solí nepočítám za jídlo), pak tam ať si návštěvníci hulej co a kolik je jim libo, pokud to nevadí nikomu dalšímu - PROTOŽE TEN, KDO CHCE NĚCO JINÝHO DO TAKOVÝHO PODNIKU NEPÁCHNE. Ale tam kde se podává jídlo i kdyby to mělo bejt jen hodinu denně je smrad z tabáku OBTĚŽUJÍCÍ a současný kouření někomu k jídlu třeba i od sousedního nebo klidně až přes-dalšího stolu (průvan si nevybírá směr kam kouř odnese) pokládám za hulvátství nejhrubšího kalibru. Tam jsem 100%ně pro striktní zákaz - bez diskuse. Ale tam, kde se nepodává jídlo - tam bych to nechal na volbě majitele, jestli udělá celou hospodu (ne)kuřáckou nebo jestli ji stavebně rozdělí na JO a NE...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:53    Předmět: Citovat

Takže podle současných měřítek je alkohol mnohem méně škodlivý, nežli kouření?
Už jste někdy slyšeli, aby někdo zkouřený Spartama či Camelkama někoho přejel, zabil, zmlátil ženu a děti, nebo aspoň hulákal hodinu před domem?
Děláte si prdel??
Hospodský může naprosto zákonně nalejvat hostovi, dokavaď ten je schopnej zaplatit, anebo vnímat - a co potom pod vlivem chlastu, jako regulérní drogy udělá, to už ho nemusí zajímat.
Nalejvá přitom státem uznanou, státem šířenou a stejným státem tolerovanou drogu a nikdo mu v tom nebrání.
Ale kuva chraň Bůh, aby si ve stejný hospodě a ve stejný čas někdo zapálil!

Znovu se ptám - znáte někdo případ, že by někdo předávkovaný tabákovým kouřem napáchal tolik škody, co obecně napáchá chlast?

Odpovím za Vás.
Kuřáci totiž byli jako skupina nejednotných, neorganizovaných fyzických osob velice, velice snadný cíl.

Jen bych prostě rád, aby se nad nejrůznějšími zákazy a nařízeními víc přemýšlelo, nic víc. A věřím tomu, že na tom protikuřáckém honu na čarodějnice si někteří vybudovali kariéry a není jich málo.
Je to totiž ta stejná parta lidí, co Vám už dneska s vážným ksichtem tvrdí, že něco úplně nenormálního je vlastně úplně normální - jen o tom ještě dneska nevíte, ale zítra to bude už pravda.

Ale jasně, jsem ve střetu zájmů a mohu vznášet zavádějící námitky, protože patřím k ohavným, smradlavým kuřákům, slabochům s nižším IQ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 20:59    Předmět: Citovat

Ještě jsem se chtěl zeptat - ono může IQ přechodně, třeba na 35 let rapidně poklesnout, aby se o 35 let později naprosto neporušené vrátilo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15519
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:04    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Takže podle současných měřítek je alkohol mnohem méně škodlivý, nežli kouření?

Ano, přece to potvrdil zákon, ne? Když se ti to nelíbí, tak přestaň kouřit. Mě taky buzíci stejně jako kouření nevadí, ale proč bych tím měl já každý den zabývat? Chtějí to nebo to musejí mít, tak ať. Ale kde vzali to své právo, že s tím mohou otravovat celé okolí?
Začni proto bojovat proti alkholikům, aby nepropíjeli své výplaty v hospodě, když mají doma děcka. Wink

sinclair napsal(a):
Ještě jsem se chtěl zeptat - ono může IQ přechodně, třeba na 35 let rapidně poklesnout, aby se o 35 let později naprosto neporušené vrátilo?

Neber to tak vážně, to bylo jen přirovnání. Jsou prostě lidi, kteří nejsou schopni se své drogy zříct a přestat. Jsou to prostě slaboši a není nutné se za to stydět. Já kouřil a moc. Přestal jsem a jsem na to hrdý, ale ne pro to že nekouŘím. Proto, že nesmrdím rodině a dalším lidem, co nekouří. Je to příšerný smrad i když kouříš někde vy výběhu a uvědomíš si to naplno až za půl roku, co přestaneš kouřit a začneš zace normálně čichat. Jako nic zlého, ale pokud si toto uvědomíš, tak máš už tak na 1/3 vyhráno. Potom už jen pevnou vůli a vydržet.
A potom se rozjasní a ejhle, IQ se vrací. Laughing Laughing Laughing


Naposledy upravil p32 dne ne listopad 05 2017, 21:10, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:08    Předmět: Citovat

Ale já kurrva proti nikomu nebojuju, ani nikomu nic nechci nakazovat či zakazovat, jenom srovnávám!
Co je s tím IQ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31873
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:10    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
...
Ale jasně, jsem ve střetu zájmů a mohu vznášet zavádějící námitky, protože patřím k ohavným, smradlavým kuřákům.
Leoši - já vím, že je to absurdní - ale ty si taky i u jídla zapálíš, abys měl tu polívku chutnější? Nezapálíš - tak proč jinej člověk-kuřák nutí dalšího čuchat u jídla kouř? V tomhle místě prostě končí svoboda kuřáka a začíná svoboda někoho jinýho - KTEREJ TEN KOUŘ NECHCE. Až si kuřák na svou cigaretu natáhne poloskafandr a svýho čvaňháka si vyhulí bez negativního úniku uvnitř v něm, nebudu mít žádnej problém, ani když bude přitom sedět hned vedle mne ...

Pochop, že to je o tom, že kouř má nejen skutečně prokázanej škodlivej účinek na osobu, která ho aktivně vyhledává a konzumuje, ale i na okolí, kterýmu je ten čmoud kuřákama doslova vnucovanej, i když ho tam nikdo nechce. Stejně budeš postupovat proti hlučnýmu sousedovi, kterej ti bude "vnucovat" svoji hlasitou reprodukci kdykoliv JEMU se zachce - víš sám, že pokud to bude dělat moc často, tak když mu nerozbiješ rovnou ciferník do krve, tak mu minimálně štípačkama ucvakneš přívod "k hodinám" abys od něj měl pokoj.

To samý je, když tě kdokoliv jinej bude otravovat podobným vnucováním něčeho, co ty sám nepoužíváš a používat nechceš nebo ti to dokonce vadí - taky ho buď budeš od sebe odhánět, nebo na něj nakonec zavoláš represívní složky (pokud sám nesáhneš k násilí nebo dokonce po zbrani).

Pochop že ten, kdo si naleje do žíly X promile a pak po dojetí na přední náhon k posteli do ní padne už nic a nikoho dalšího nevohrožuje - a když vohrozí, je za to postižitelnej, na to zákony jsou už dneska - ne že se chlast nepostihuje. Ale samotný chlastání nikomu v bezprostředním okolí nevadí - když pominu hluk a agresivitu vožraly.

A i to jde eliminovat - ale kouř z cigarety zasmradí celou místnost nebo i ulici doslova na metry daleko - a když to je třeba z vokna do vokna v paneláku, opakovaně až doslova denně - na vožralu už by šla stížnost na komis pro veřejnej (ne)pořádek a dostal by pokutu nebo by ho z baráku rovnou vypakovali. Kuřák i když škodí okolí skoro stejně jako ten vožralka se zatím těší minimálnímu postihu za ukájení svý závislosti ...

_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!


Naposledy upravil EKKAR dne ne listopad 05 2017, 21:12, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jodr



Založen: Jan 20, 2008
Příspěvky: 1374
Bydliště: na vejminku

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:11    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Jodr napsal(a):
20. března 1998 jsem byl notorik, závislák, určitě přes 35let. Poslední spotřeba do 60 kousků denně... 21. března 1998 jsem se zařadil mezi nekuřáky a vydrželo mi to do dnešních dnů...
Copak? Infarkt Myokardu nebo Pepka Mrtvice? Neznám jinej důvod tak radikální změny životního stylu, než tyhle projevy poškození cév usazenýma metabolitama ...

Ále, dej pokoj s Pepkou. Doteď ani předtím nic takového. Zkrátka to nějak nazrálo. Švára se nedožil o měsíc svého prvního důchodu. Když mu diagnostikovali rakovinu plic, měl za dva měsíce vymalováno. Confused

_________________
Jen blbec se učí svými chybami opakovaně....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 21:14    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
A proč by měli dělat honbu na opilce? Mají přece své právo být opilý.
Stejně tak, jako my máme právo kouřit, ne?
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Strana 3 z 7

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund