Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

CROWN CSC-505 FW
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 17:42    Předmět: CROWN CSC-505 FW Citovat

Před časem jsem sháněl i na tomto foru zařízení CROWN CSC-505 FW.
Minulý týden jsem ho náhodou objevil na Aukru, bohužel bez reprobeden.
Abych něco při připojení náhradních reprodulktorů nepokazil, potřeboval bych zjistit, jaká je správná impedance na výstupu, mimochodem ty origo bedny se připojili k zařízení přes jack konektor.
Jelikož zařízení má OIRT normu, poprosil bych současně, zda by se to dalo nějak jednoduše přeladit na CCIR. Schema nemám, ale našel jsem ho na ebay (za úplatu), a tam je schema právě VKV dílu - viz odkaz.

https://www.ebay.com/itm/Crown-Original-Service-Manual-fur-Model-CSC-505-FW/401285049574?hash=item5d6e73ece6:g:1qQAAOSwfVpYuWqM



t_1b4beeb50e180d21f3c8e0255ba34c7c_188.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  t_1b4beeb50e180d21f3c8e0255ba34c7c_188.jpg
 Velikost:  22.73 kB
 Staženo:  157 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
monterjirka



Založen: Jun 14, 2003
Příspěvky: 2791
Bydliště: Blížejov

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 17:46    Předmět: Citovat

Když to nebudeš pouštět "nadoraz", nemělo by být nedodržení doporučené impedance reprobeden zásadním problémem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: so listopad 04 2017, 20:49    Předmět: Citovat

Přeladit by šel- zmenšením kapacity nebo úplným odpojením kondenzátorů C107 a C114, jestli dobře čtu. Možná bude potřeba i zásah do cívek L3 a L5, podle tabulky dole v manuálu jsou jiné než pro CCIR pásmo. Impedance reproskříněk není bohužel uvedena ani na radiomuseu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 14:21    Předmět: Citovat

Díky, na tom muzeum jsem to také hledal, bohužel nic k tomu tam není.
Pod pojmem zásah do cívek je myšleno jejich naladění nebo výměna ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 15:19    Předmět: Citovat

Ladit je bude potřeba při správném slaďování tak jako tak. L3 je podle schématu vzduchová, L5 má i jádro, ovšem jsou kreslené jako neladitelné (ve smyslu šroubování jadérka), změna indukčnosti je tak možná jen roztahováním nebo smršťováním šroubovice nebo změnou počtu závitů. Ber to jako poslední možnost, pokud nepůjde obsáhnout celé pásmo. Třeba bude stačit jen výměna nebo odpojení těch kondíků.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 15:37    Předmět: Citovat

Díky, začnu odletováním těch 2 kondiků a pak se uvidí. Podám zprávu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 17:00    Předmět: Citovat

Ano, odpoj je a zkus přijímač sladit pomocí příslušných kapacitních trimrů. Pokud nepůjde rozsah natáhnout přes celou délku stupnice, připoj kondíky se zhruba třetinovou až poloviční kapacitou- tu jen odhaduji, jelikož jsem tento přijímač neměl v rukou. Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 19:12    Předmět: Citovat

No to zcela určitě nepůjde. Ono 7MHz vs. 20MHz není zrovna sranda.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 19:17    Předmět: Citovat

To se uvidí. U rádií z NDR to jde bez problémů a tohle zapojení je dost podobné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 23:26    Předmět: Citovat

Tak se do toho zatím pouštět nebudu, z hrůzou jsem zjistil, že na tišťáku chybí označení jednotl. součástek. Začínám uvažovat, že koupím na e-bay ten servisní manuál. i když jeho cena přesáhne cenu, za kolik jsem tento přístroj pořídil. Jelikož se ale prodával u nás přes TUZEX, možná by někdo věděl, i když se jedná o počátek 70.let minulého stioletí...
Nebo to vyřeším konvertorem, jeden mám, ale je veliký a ve skříni není pro něho dost místa. Takže Flajzar za 160 Kč ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 0:09    Předmět: Citovat

Spoustu věcí z Tuzexu opravovala Kovoslužba, Tesla jenom něco.
Ale skoro vždycky k tomu bylo orig schéma a většinou mizerně přeložený text ze servisního manuálu s případnými vkopírovanými obrázky, pokud šlo třeba o průběhy a tak. Záleží, kdo to prodával - já si tohle tedy vůbec nepamatuju.
Nejvíc srandovní na tom bylo, že třeba brněnská Kovoslužba měla daleko lepší měřáky, než my - ale s většinou podle mě buď neuměli, nebo nechtěli dělat.
Když jsem tam kdysi vlezl cosi náhradního somrovat, měli tam celý velký měřicí stůl RohdeSchwarz. Ale žádné kabely od nich, ani na stole, ani pověšený. Dělalo to dojem, jako že je to tam jenom na parádu "když už nám to sem dali". Jinak měli chlapi na stolech brněnské měřáky a na vozíku jezevce ještě s čímsi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 0:23    Předmět: Citovat

Co je co by šlo vyčíst i z plošňáku podle schématu a hodnot součástek. Jestli se na to ale necítíš, nepouštěj se do toho. Konvertor od Flajzara mám a s funkcí jsem docela spokojen. Celé pásmo CCIR se obsáhne přepínáním krystalů. Stavebnice je to jednoduchá, osadíš pár součástek, navineš tři cívečky a běhá. Více třeba tady. Koupi manuálu bych na tvém místě zvážil, zvlášť, jestli je dražší než celý přístroj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 8:41    Předmět: Citovat

Takže u přístrojů, který mají pro dotyčného člověka nějakou historickou hodnotu, nebo se k nim váží nějaké osobní zážitky a vzpomínky, byť by byly koupené za pár stovek, se koupě servisního manuálu nevyplatí?
Protože to stálo pár stovek, tak se to dává dokupy jen halabala a po paměti?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
dvorak



Založen: Apr 25, 2013
Příspěvky: 2012
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 11:07    Předmět: Citovat

Skutečnost je taková, že mi otec koupil po mém návratu z vojny v r. 1972 a současně i jako dodatečný svatební dar v Tuzexu radiomagnetofon CROWN 455 FW, ostatně jsem se zde na foru již o tom zmiňoval ( k tomu je v muzeu schema, součástky jsou na tišťáku řádně značeny). A v krabici byl přibalen prospekt s produkty této firmy a ten model CSC 505 FW mi padl do oka. Po 45 letech se k tomu vracím a tento přístroj jsem sháněl (spolu s trojkombinací CROWN SCP-7000 F. Obě jsou k mání na tom ebay za relativně rozumnou cenu, ale ta doprava - kolem 2.500 Kč !!!
Tento řešený model jsem koupil na Aukru za 200 Kč. Po rozbalení byl na přístroj strochu trisktní pohled, ale po vyfoukání prachu a pavučiin, prostříknutí kontaktů , celkového očištění a výměny el.kondenzátoru 2200 mikro F ve zdroji radio hraje, u mgf musím ještě vyměnit řemínky.
Mimochodem obdivuji kvalitu tehdejších součástek, všechny jsou původní a funkční.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektrosvit



Založen: Jun 27, 2016
Příspěvky: 2514

PříspěvekZaslal: po listopad 06 2017, 21:48    Předmět: Citovat

Tehdy se věci neodrbávaly, proto běží dodnes. V přepočtu taky stály trochu jiné peníze než dnešní elektronika a nekupovaly se na tři roky. Těžko srovnávat.

Jinak jsem nepsal nic o tom, že by se měl přístroj opravovat stylem halabala po paměti. Jen, že bych na místě dvoraka s koupí manuálu váhal. Uživatel dvorak je zcela určitě svéprávný a rozhodne se sám. Tak nevím, co se ti, sinclaire, nezdá.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Opravy a restaurování starých elektropřístrojů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.13 sekund