Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

GDPR (důležité)
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 22:36    Předmět: GDPR (důležité) Citovat

Už se o tom nějaký čas mluví, a čím víc se o tom mluví, tím víc chaosu jako vždycky je, protože ani autoři vlastně neví, co vlastně chtějí.

Ve výsledku je napsáno, že se to bude řešit na udání. Jak to vlastně aplikovat na diskuzní fóra ví asi jen bůh (a je mi ho líto, dost se nadře).

Vydělají opět jen poradci a další příživníci, co v životě nepostavili ani psí boudu (AB).

https://www.novinky.cz/domaci/453392-dalsi-rana-podnikani-sifrovat-data-budou-muset-i-drobni-zivnostnici-mini-experti.html

http://www.podnikatel.cz/clanky/gdpr-novy-strasak-pro-firmy-narizeni-shrnuje-pravnik/

https://www.uoou.cz/desatero-omylu-o-nbsp-gdpr/d-23799/p1=0

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]


Naposledy upravil ZdenekHQ dne ne leden 05 2020, 17:57, celkově upraveno 2 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 22:54    Předmět: Citovat

Zašifrovat jde cokoliv, třeba to bude jednodušší, než to vypadá.
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6556
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 23:03    Předmět: Citovat

Jo. A samozřejmě časem, podobně jako v USA, zakážou v rámci boje proti terorismu používat silný šifrovací algoritmy, aby se do jejich obsahu mohly dostat úřady.

Jestli chceš sakra silný šifrování, použij moje písmo. To kolikrát nerozluštím ani já Very Happy

_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: po říjen 30 2017, 23:36    Předmět: Citovat

Když vím, že má moje banka mé prachy v trezoru, tak jsem klidnější Wink
Furt lepší, než kdyby je měli na poličce ve skříni z lamina Cry

Samozřejmě že to šifrování potřebuje výkon navíc, ale to v dnešní době není problém.

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 6:36    Předmět: Citovat

řekl bych že to bude další kulka do ruské rulety, která se okolo nás děje někdo bude mít smůlu a navíc co vznikne dobře placených míst na kontrolu a restrikce. Ještě že ti úředníci na nás drobné živnostníky platí daně abychom se mohli mít jak prasata v žitě.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 6:44    Předmět: Citovat

To by byl job snů na finančáku, třeba za stovečku měsíčně. Jak máte oddělenou tu free WiFi od své firemní sítě? Jak to že vám expirovaly certifikáty na firemním webu? Proč má uklízečka kdykoliv přístup do serverovny? Jak jste přišli na to, že SHA1 je dostatečné šifrování? Víte o tom, že máte otevřený port pro MariaDB (MySQL) do NETu?
_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JiriTom



Založen: Apr 26, 2017
Příspěvky: 1277

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 7:01    Předmět: Citovat

Dožít se jednou můžeme čehokoli, např. upozornění z finančáku:
U vašeho inernetového bankovnictví si změňte heslo, máte ho slabé a peněz tam máte hodně... Smile Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bu2520



Založen: Jul 16, 2007
Příspěvky: 4207
Bydliště: u HK

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 7:55    Předmět: Citovat

vznikne ministerstvo kybernetiky, pod ním úřad pro kontroku kybernetické bezpečnosti , ten bude mít kybernetické ředitelsví oumbusmana a kybernetickou kobru. A pobočky v každém městě. A to zas bude krize po zaměstnancích. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
termit256



Založen: Dec 06, 2007
Příspěvky: 10335

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 8:02    Předmět: Citovat

S forem bych to prilis neresil. Proste dej do pravidel zakaz poskytovani jakychkoliv osobnich udaju a je to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Yarda1



Založen: Feb 11, 2009
Příspěvky: 2555

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 8:09    Předmět: Citovat

Vzpomněl jsem si na nějaký román o Batmanovi, že Batman měl přístup i do databází tajných služeb s výjimkou tajné služby SSSR. Ne že by měl tak slabý program, ale že ani nejlepší program neumí otevřít v kartotéce šuple a najít příslušný lísteček.
Tak když jsem ty poplašné zprávy četl, napadlo mne, že od elektronické komunikace se vrátíme k papírům a zapečetěným obálkám co je budou doručovat prověření poslové.
Pane Bože, do čeho´s to duši dal.

Taky si připomínám nějakou zprávu jak nějaký důležitý ouředník z nějakého důležitého ouřadu zapomněl v krčmě svůj služební NB s důležitými ouředními daty. A tisková slepice toho ouřadu prohlásila, že nebezpečí zneužití těch dat nehrozí, protože data v tom NB jsou zašifrovaná do nul a jedniček.

_________________
Ve strojovně je voda a na palubě se tančí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Otkundes



Založen: Mar 14, 2010
Příspěvky: 1664

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 8:23    Předmět: Citovat

MetalGod:
S tím silným šifrováním máte, bohužel, pravdu. Někdy kolem roku 2004 nechala jedna, tuším brněnská firma, v PC Worldu otisknout reklamu, na svůj šifrovací program. Mělo jít o, na tu dobu, silné šifrování 256 bit. Tak jsem si to objednal pro notebook, ve kterém bylo účetnictví několika menších firem. K mému překvapení, mi firma nemohla vyhovět. Prý zatím tak silné šifrování nebylo uvolněno. Firma prý nedostala souhlas s uvedením tak silného šifrování na trh. Kdo o tom rozhodoval, mi však zástupce firmy nechtěl sdělit. Nicméně, pochopil jsem, že šlo o zpravodajskou službu, dokonce snad se sídlem mimo území ČR. Nakonec jsem koupil jejich program se šifrováním 128 b.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19433
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 8:24    Předmět: Citovat

Bez ohledu na hardwarové a softwarové předpoklady, které většinou není problém splnit, já bych to nechal na uživatelích: kdo se chová ke svým datům zodpovědně, ochrání si je sám. Kdo je vystaví na sítích k veřejnému použití a dovolí je tak zneužít, je mamlas a dobře mu tak.
Prostě jde o byznys a v zájmu byznysu o nařízení typu "co Evropan, to nesvéprávný blbec". To je na žalobu proti Evropské komisi...
Nebo už opravdu průměrná inteligence Evropanů tak zoufale naředěná semenem potentních blbců, jak kdysi prohlásil jeden moudrý? Podle toho nařízení to už vypadá, jako by šlo o koncentraci inteligence vpravdě homeopatickou.

To "právo být zapomenut" nevidím jako vymahatelné - kdejaká databáze má desítky kopií na diskových polích po celém světě. A vždycky se na nějakou nezapomene. Takže jednu, spíše dvě generace se vždycky někde něco najde.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 9:34    Předmět: Citovat

Hill napsal(a):
... kdejaká databáze má desítky kopií na diskových polích po celém světě ...


A což teprve blockchain, to je decentralizovaná databáze
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Standa99



Založen: Jun 29, 2004
Příspěvky: 3478

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 10:00    Předmět: Citovat

Jenomže ne každý shromažďuje data pouze o sobě, v souvislosti s firmami a státní zprávou je to ovšem jiné, viz. nedávno uniklá databáze od Mall, která je toho důkazem.
Doma taky nepoužíváme na WiFi routeru síť bez hesla, nebo se slabou WEP šifrou. Snažíme se o co nejvyšší zabezpečení se silnou šifrou a to většinou nemáme doma nic tajného. Domácí fotky nebo videa jsou všem cizím u prdele, akorát nechceme, aby někdo tušil, že máme staženou nějakou muziku nebo filmy.
Proč teda nevyžadovat dobré zabezpečení a šifrování i po těch, kteří naše data shromažďují? To že na to kašlou, je víc než jisté, tak se aspoň budou zajímat, jak to udělat lépe (snad).

_________________
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rnbw



Založen: Mar 21, 2006
Příspěvky: 33749
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: út říjen 31 2017, 10:16    Předmět: Citovat

No skus povedat, ako sa ma v praxi sifrovat databaza... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Provoz fóra Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
Strana 1 z 3

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.12 sekund