Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám měřící přístroj PU120
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rudolf02



Založen: Sep 05, 2012
Příspěvky: 516
Bydliště: ústeckoorlicko

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 6:27    Předmět: Citovat

No, pamětníci, ten bazar vedle San Marka čijaksetojmenovalo, byl zdaleka nejlepší pro chudého študáka. Pod ním cca 300m byla solidní drogerie, kde měli snad vše od chemie. Ve Františkánské zrovna levní nebyli.
A zapomněli jste na takovou malou prodejnu pod Janáčkovým divadlem u výpadu na Svitavy. Malá, ale plná levných měděných drátů různých průměrů a délek. Tam jste byli jako v jiném světě.
Moraváci, co se týče polovodičů, nezapomněli jste na tu malou prodejničku u rožnovského nádraží?
Asi jsem měl vždy štěstí, ale nikdy mi neřekli nemáme.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 9:51    Předmět: Citovat

mtajovsky napsal(a):
.... v nějakém hutníku ...

Prodávali ho v hutníku v Růžové ulici. To byla moje oblíbená trasa: Růžová, Panská, Martinská
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 21:57    Předmět: Citovat

V letech 66/67 jsem krátce studoval v Brně. V té době tam byla prodejna Radioamatér v centru (pod "Svoboďákem") tuším že na Vachově ul. (odbočující z Kobližné). O něco později (po mé ZVS) - v r. 69 už byl ten Radioamatér na Tř. Vítězství (v tom patře nad podnikovou prodejnou METRY) Wink
Dále: ELEKTRODŮM byl na Jánské. Ze součástkového sortimentu tam toho moc neměli, zato tam byl ale docela dobrý výběr N.D. na "bílou techniku" (odruš. kondy, spínače, či přepínače do mixerů a rovněž i mech. N.D. - třeba ozubená kola do převodů, pastorky a i jednoúčelové N.D. - různé "plasty" - kryty, madla, metly, nádoby, atd.).
O kousek dál (na Františkánské) byla už ta klasická TESLA.

Taky jsem už některé tyto prodejny vzpomínal třeba už i v tomto vlákně:
kokun v onom vlákně v pá, 10.červenec 2015 15:40 napsal(a):
Tak já už o té své DU10 tady taky jednou psal - nicméně to teď nějak nemohu najít. Možná to vlákno taky třeba už "padlo za vlast" při nějaké čistce.

V dubnu 69 jsem se vrátil z vojny a chtěl jsem si tento měřák hned pořídit.
Vídal jsem ho ve výloze podnik. prodejny METRA Blansko v Brně, na tehdejší "Tř. vítězství" (dnešní Masarykova) - hned kousek nad Hl. nádražím.
Hned v květnu (ani ne měsíc po vojně) jsem jel služebně do Brna a vzal jsem si sebou těch 1.050,-Kčs (právě tolik stála) na tu novou DU10.
Rychlík do Brna mně přijížděl nějak před 9.hod. a v 9:00 se otevíral bazar (tehdy patřil pod Klenoty) na Panské ul. (jen o kousek dál, než byla ta prod. METRA - DU10 jako obvykle ve výloze), tak jsem si říkal: než koupíš tu novou, koukni nejdříve tam.
Došel jsem k bazaru a ještě nějaká minutka do otevření zbývala, tak jsem očumoval výlohy. Vzápětí otevřeli.
Vejdu a první mé zraky padly na prosklený pult, pod kterým ležela DU10 (právě ji tam prý dali, než otevřeli) - od nové k nerozeznání. Stála rovných 900,-Kčs, takže jsem ještě 150,- ušetřil - tehdy pro mně dost peněz, páč po té vojně jsem měl jen tech. tř. 4 a to dělalo právě jen něco nad 1.000,-peněz - taktak na ten nový měřák (až 3 měs. po nástupu jsem dostal 5-ku: něco přes 1.200,-) Shocked
Takže tehdy za měřák měs. plat - dnes u "rákosníka" DMM ani ne za stovku Shocked Laughing

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kokun



Založen: Jun 21, 2008
Příspěvky: 8819
Bydliště: Valachy

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 22:32    Předmět: Citovat

rudolf02 napsal(a):
Moraváci, co se týče polovodičů, nezapomněli jste na tu malou prodejničku u rožnovského nádraží?
Asi jsem měl vždy štěstí, ale nikdy mi neřekli nemáme.

Neboj - nezapomněli (alespoň tedy já) Laughing
Taky jsem tady už nejméně 2x vzpomínal nebožtíka Sedláčka staršího - ved. prodejny TESLA II.jak. (později, už po "převratu", tu prodejnu pak "vlastnil" jeho synovec: Sedláček mladší).
Za bývalého režimu jsem tam nejednou nakupoval (třeba jsem tam sehnal, až po letech shánění, elku AK1 - jinde nesehnatelnou).
A co obrazovek jsme od něj odvezli bych dnes už ani nespočítal - vzpomínal jsem to rovněž už v v tomto vlákně:
kokun tam ve st, 8.prosinec 2010 23:07 napsal(a):
BLANKYT byl poslední model s implozní obrazovkou (taky měl před ní ochranný kryt - tvarovaný, podle zakřivení stínítka, nikoliv rovný - jako kdysi např. u AMETYSTa, nebo LOTOSa).
DAJANA byl tedy 1. model s antiimlozní obrazovkou (naši ji koupili v lednu 68 - když já byl na vojně) - sloužila našim snad 20 let (pak jsem jim tam dal tuším LAURU - jen vím, že byla se senzory).
Za tu dobu jen několik oprav (mnou provedených) + ta vestavba pevného konvertoru 4956-A-3, o kterém se píše tady. Předtím jsem používal laditelný (typ už si nevzpomenu, jen vím, že to nebyl ten strašnický, ale ten 2. - víc se jich u nás nevyrábělo. Na trhu byly ovšem ještě nějaké z dovozu).
Typy obrazovek jsem taky už dávno z hlavy vypustil (tady se zmiňuju jen o Tesláckých - dovozové už si teprve nepamatuju), ale hádám, že 592 QQ44 bude ta antiimplozní (v Dajaně) a 590 QQ44 implozní (v Blankytu).
Později jsem mnohokrát (do těchto a podobných typů) měnil už novější A61-120W (s úhlopříčkou 61cm) a v bedně ji připasovával (plast. maska ale zůstávala - kupodivu celkem seděla).
Zrovna tak jsem měníval v menších ORAVÁCH (původní 47-ku) za novější A50-120W (úhlopř. 50cm) - tam už to připasování bývalo pracnější a musel jsem pilovat i plast. masku Rolling Eyes

P.S. Když si vzpomenu, že jsme kdysi vezli v Trabantu-Combi 16ks obrazovek najednou Exclamation - z Rožnova (od Sedláčka st.) - tak mně to ani nebudete věřit.
3 "kontejnery" (polystyrenové výlisky, pro uložení vždy 4ks obrazovek) s 61-kami: 1 kontejner na střeše - na zahrádce, další 2 vzadu v kufru (bez zadních sedaček), dále 2ks 50-tek ještě někde vzadu a po jedné jsem měl pod nohama (jako spolujezdec) a poslední jsem držel "na klíně". Řidič - kámoš (poměrně dlouhán) měl kolena "až pod bradou", protože sedačky musely být hodně vepředu, abychom to všechno dozadu narvali a zavřeli kufr --- no hororová záležitost Shocked Cry
Ale sehnat je v té době (za nižší cenu - jako II. jakost), to už chtělo třeba i slivovici (jako úplatek), nebo jsem mu tam vždy opravoval několik radií (typu SEXTET, apod.), které on v prodejně zase prodával za snížené ceny. Většinou se jednalo se o výrobky vrácené v zár. době, nebo stažené od neplatičů MULTISERVISu (ale to byly spíše telky) Shocked Rolling Eyes
Sám jsem měl od něj svoji 1. "koupenou" telku (ZOBOR) za výrazně nižší cenu (to když jsem se oženil) - předtím jsem míval (ještě jako svobodný) vždycky něco, co jsem si sám "oživil" z vraku (jako 1. jsem měl CARMEN) Wink

_________________
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 7:19    Předmět: Citovat

Já tu prodejnu na Třídě vítězství pamatuji jako "elektro" nebo "elektra", protože jsme říkali, "jdu do elektra na třídě". Vybavit si ten nápis na obchodu,... na černým podkladu bíle, snad neon?

//No jo Rožnov II jakost, tam jsem se dostal jen jednou. Ale zato teď tu v brně máme Bučka, kam chodím raději, než k těm podavačům v géemu. V gsm ty ženský docela znají sortiment, ale co jsou tam mlaďoši tak hrůza.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8977
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 9:11    Předmět: Citovat

Jak to myslíš, že teď tu v Brně máme Bučka? Je tu od roku asi 93, co si tak pamatuju, začínal v paneláku v Bystrcu. Co se týká obchodů v Brně, tak je to teď katastrofa všechno, já už jedině TME (obezřetně), nebo Farnell a Distrelec. No a občas Mouser.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4021
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 10:55    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ten "3xH" profil od mtajovského byl k mání jako jeden z modulů z Kovopodniku Karviná - měřil cca 15cm na dýlku a už měl ne vyvrtaný, ale razníkem proražený (je to poznat podle deformace okrajů díry, skutečně nebyly vrtaný, ale proražený) díry na TO-3, tuším na 3ks. Tuším se ty moduly jmenovaly EMO - jako Elektronický MOduly nebo tak nějak - v seznamu byl třeba i zdroj-stabilizátor s MA723, 4-místnej čítač s čtveřicí MH7490, 7475, D147D a LQ410 v každým řádu a podobný věci, všecko i s deskou plošnýho spoje. Pamětníci se určitě najdou.


Jo jo pamatuji. Sice žádný kovopodnik Karviná nikdy nebyl. Nevyráběla to ani Kovona Karviná, ale KAVOZ Karviná. Moduly se daly koupit u nás v prodejně "Mladý technik" Pamatuji že nešel sehnat modul zesilovače s MDA2010 s nesymetrickým napájením.



KAVOZ Karviná 1.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 1.jpg
 Velikost:  144.37 kB
 Staženo:  161 krát


KAVOZ Karviná 2.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 2.jpg
 Velikost:  135.59 kB
 Staženo:  125 krát


KAVOZ Karviná 3.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 3.jpg
 Velikost:  135.17 kB
 Staženo:  119 krát


KAVOZ Karviná 4.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 4.jpg
 Velikost:  131.93 kB
 Staženo:  150 krát


KAVOZ Karviná 5.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 5.jpg
 Velikost:  111.12 kB
 Staženo:  115 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4021
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 10:56    Předmět: Citovat

Další


KAVOZ Karviná 6.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  KAVOZ Karviná 6.jpg
 Velikost:  138.44 kB
 Staženo:  130 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
microlan



Založen: May 09, 2017
Příspěvky: 1647
Bydliště: Kósek vod Brna

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 11:45    Předmět: Citovat

No že je to prodejna kam rád zajdu, jako jsem kdysi rád zašel do různých prodejen. Jinak taky 90% beru zásilkama od různých prodejců ze světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá listopad 03 2017, 11:53    Předmět: Citovat

Kavoz či Kovona...to máte buřt, karviňáci sou všici stejný chachaři
no, vzácné vyjímky najdou se, kolega ZVUK2000 a já, příkladem

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 14:44    Předmět: Citovat

Pamatuju ze začátku 80. let ještě přímo teslácko-eltosácký stavebnice, jenom všecky součástky a desky pod označením Cxx. Bylo to většinou balený v nějaký blistrech, asi aby jim ty těžký tranzistory nelítaly ven ze sáčků, ale ty jednodušší a menší byly v zavařeným sáčku ze silného PE. Bylo v tom kdeco, ale mě v té době zajímaly jenom C17-koncák Texan a C18-koncák Sinclair Smile
Ale pamatuju si jako C11 i FM CCIR/OIRT konvertor se ziskem 10dB, ten jako jeden z mála mé vf techniky chodil prakticky hned Smile a byly tam asi i 4 druhy zdrojů.
V Brodě na Moravské 92 toho měli kvanta, ani nevím, kdo to tehdy kompletoval - podepsaný pod tím nikdy nikdo nebyl.

Totiž - v té C17 Texan byly přiložený opravdické páry KD607/617, KFY18/46 a MAA748, nemusely se tudíž pracně shánět samostatně Smile
Těch pár odporů a kondů se vždycky využilo jinak, nebylo to ani nějak drahý a taky ta dps se vždycky použila na něco slabšího Smile

Údajně vyšly schémata i desky všech těchto tesláckých stavebnic Cxx v nějaké brožurce všechny pohromadě, ale já to na vlastní oči nikdy pokupě neviděl - máte to někdo?

Ty "prorážené" chladicí profily ještě nějaké mám, ale je to bohužel tak dokkurvené, že je to skoro nanic. Přišroubovaná TO3 je totiž skoro v luftě, resp. zeje pod ní prohlubeň, vzduchová kapsa snad milimetr. Ale je mi líto to vyhodit, některé jsou dokonce i černěné.



sinclairC18_01.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  sinclairC18_01.jpg
 Velikost:  80.63 kB
 Staženo:  152 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 14:55    Předmět: Citovat

Ta Karviná mi přijde, jakože chtěli mezi děcka dostat logiku, aspoň podle sortimentu. Tady u nás na východě jsem tyto moduly bohužel nikdy neviděl - ani v Tesle, ani jinde. Necpali to třeba do odborných škol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
FHonza



Založen: Nov 20, 2012
Příspěvky: 1453
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 16:05    Předmět: Citovat

V Praze se ty moduly prodávaly určitě v prodejně Na Perštýně. A jestli se nepletu, tak nějaký čas i v Družbě.
Byla to taková směs analogu a logiky. Hodně modulů bylo z oblasti "paní Colombová". Hlavně transformátory.
Podrobnosti jsou na Nostalcompu.

Prostě s názvem Emo předběhli dobu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4021
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 18:52    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):
Ta Karviná mi přijde, jakože chtěli mezi děcka dostat logiku, aspoň podle sortimentu. Tady u nás na východě jsem tyto moduly bohužel nikdy neviděl - ani v Tesle, ani jinde. Necpali to třeba do odborných škol?

Právě že ne jen logika TTL. Ale ten modul 2x MDA2010 byl nejžádanější a u nás věčně vyprodaný. A proto ho nikdy nekoupil a proto jsem se po tolika letech mylně domníval že byl mono. To že byl ve stereu tak se ani nedivím že byl "pod pultový".
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: ne listopad 05 2017, 18:55    Předmět: Citovat

A to fakt někdo kupoval a podpultovka? S MDA2010? Děláš si prdel?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 4 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund