Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám měřící přístroj PU120
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
danhard



Založen: Mar 05, 2007
Příspěvky: 6085
Bydliště: Jesenice u Prahy

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 18:11    Předmět: Citovat

Já měl z NDR takovej pěknej se skleněnou ručkou a torzním zavěšením systému.
Měl jedinou chybu, že to tenký bakelitový pouzdro moc nevydrželo.
http://nd03.jxs.cz/643/414/5fa1811873_88517388_o2.jpg
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1350
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 18:55    Předmět: Citovat

midoor napsal(a):
je to uplně mrtvý


Uvnitř je v + polu pojistka 3A,skleněná.možná je v ráji.Pak nejde nic
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5681
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 20:16    Předmět: Citovat

fredis napsal(a):

Vídal jsem je běžně v Brně na tehdejší Třídě Vítězství. Wink

Ano, byly tam běžně za výkladem asi tři nebo čtyři typy PUxxx a taky soupravy QUxxx, VN sondy pro DU10 atd. Nepamatuji se, jak se ta prodejna jmenovala, ale chodil jsem tam do 1. patra nakupovat součástky. U toho výkladu jsem jen tiše slintal asi jako u výkladů TUZEXU. Bylo to ve druhé polovině sedmdesátých let a několik dalších let potom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31981
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 20:55    Předmět: Citovat

Jestli tehdejší "Třída Vítězství" je dnešní Masarykova = spojovací ulice mezi hlavním nádražím a "svoboďákem" (náměstí Svobody) a hovor je o prodejně nalevo při chůzi od nádraží k náměstí, tak tu prodejnu si taky pamatuju - ještě v roce 1987 jsem si tam kupoval nějaký součástky ... Jezdil jsem do Žďáru nad Sázavou do školy a přestupoval jsem v Brně - a mezi vlakama v pátek cestou domů jsem měl tak akorát čas doběhnout si tam a nakoupit si co zrovna bylo k mání než zavřeli... Myslím, že se to jmenovalo "Elektrodům".
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
forbidden



Založen: Feb 14, 2005
Příspěvky: 8990
Bydliště: Brno (JN89GF)

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:16    Předmět: Citovat

Elektrodům byl vedle na Orlí, nebo na Jánské, už nevím. Moc tam toho neměli, ale občas jsem tam zašel. Na Masarykové byly obchody dva, skoro naproti sobě. Pak byl ještě i na Františkánské. Bylo toho u sebe fakt hodně, ale je možný, že se něco stěhovalo, je to už dávno a moc si to nepamatuju. Každopádně na Masarykové vlevo v patře byl asi nejlepší. Ta ženská, co tam prodávala byla chvíli i v GMku po těch mnoha letech. No a těsně po revoluci toho bylo ještě víc, bazar na Panské a různý jiný výprodeje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
ufero



Založen: Jul 24, 2010
Příspěvky: 48
Bydliště: ST

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:16    Předmět: Citovat

Vlevo (Masarykova) ve směru jak píšete byla dole prodejna Metry Blansko a nahoře nějaká elektroprodejna. Elektrodům byl o jednu nebo dvě ulicce výš, ale na pravé straně. V prodejně Metry jsem si v roce 1964 kupoval můj první "multimetr" DU10. (byl jsem pomalejší ¨- forbidden mě předběhl)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 21:26    Předmět: Citovat

Midoor, máš SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5168
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 22:18    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Jestli tehdejší "Třída Vítězství" je dnešní Masarykova = spojovací ulice mezi hlavním nádražím a "svoboďákem" (náměstí Svobody) a hovor je o prodejně nalevo při chůzi od nádraží k náměstí, tak tu prodejnu si taky pamatuju - ještě v roce 1987 jsem si tam kupoval nějaký součástky ... Jezdil jsem do Žďáru nad Sázavou do školy a přestupoval jsem v Brně - a mezi vlakama v pátek cestou domů jsem měl tak akorát čas doběhnout si tam a nakoupit si co zrovna bylo k mání než zavřeli... Myslím, že se to jmenovalo "Elektrodům".

Jo, byla to prodejna dole v přízemí. Vchod byl napravo a krámek to byl skutečně malinký. Rovně dál se šlo do velkého obchodu, snad domácí potřeby? Už paměť neslouží. Nahoře nad tím bývala elektra se součástkami. Téměř naproti vedle kostela v úzké uličce zase Tesla na Františkánské.

_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 23:00    Předmět: Citovat

V té prodejně Metry v Brně jsem jednou kupoval mikroampérmetr s rozsahem 60µA. Paní, co mi jej prodávala, ho vybalila a jala se ho vyzkoušet. Vzala plochou baterii, připojila jeden pól. Když se přiblížila s druhým pólem k pájecímu očku na měřáku, už jsem to nevydržel a cosi vykřikl o zničení. Zničující pocit úplného obrazek_cenzura jsem měl ale vzápětí sám. Paní mi řekla, ať uklidním, nacvičeným hmatem propojila baterii s pájecím očkem na měřáku bříškem prstu, čímž suverénně dosáhla asi poloviční výchylky. Se slovy - "vidíte, měřidlo pracuje" - mě sjela pohrdavým pohledem, měřák zabalila a požádala asi o 240 Kčs - to už si přesně nepamatuji. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31981
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 23:16    Předmět: Citovat

Jo, tenkrát personál za pultem častokrát o prodávaným tovaru ledacos věděl - a často to bylo víc než zákazník, byť kovanej bastlíř. Dneska už víc než osoba za pultem ví i absolvent prázdninovýho kursu kroužku dovednejch rukou, kterej se dostal k nějakýmu elektrotechnickýmu tématu ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st listopad 01 2017, 23:35    Předmět: Citovat

Na tř. Vítězství /od nádraží na Svoboďák napravo/ byli spíš orientovaní na finální výrobky a součástky byly jen jako doplňkový prodej, zásobovaný občas a jen část sortimentu - třeba odpory tam skoro nebyly, protože při 4-5 wattážích a třeba pěti řádech by to bylo sakra náročný na prostor - a toho tam moc nebylo.
Na součástky byli orientovaní právě v uličce Františkánská a zřejmě tam byl hodně šikovnej vedoucí, protože tam byl ke koupi matroš, co nebyl ani v Brodě a to už je co říct. Byla to v Brně jediná prodejna, kde se při trošce trpělivosti /co týden chodit čmuchat a somrovat/ dal během 6-8 týdnů postupně koupit veškerej matroš třeba na kompletního Texana - včetně koncových párů KD606/616, který pan vedoucí údajně vyhandloval za něco jiného s Jandou z Elektroniky, aspoň tak nám to tehdá řekl. MAA741 a 748 netuším, kde bral, později měl i levnější céčka a 748 i v DIP8. Texan tehdy hrozně frčel, takže v zájmu obratu dokonce pan vedoucí /myslím Richter se jmenoval, nebo tak nějak/ někde splašil jakoby "strojní" trafa 50VA a 100VA, který ale dávaly 2x20V, prostě tak akorát. Možná jedno to 100VA ještě někde i mám. Vypadaly skoro jako ty strojní, vyrobený byly v Elektrokovu Znojmo, s primární pojistkou a vůbec nebyly drahý. K Texanu tam byly i otočný přepínače a isostaty, dokonce i tantaláky, sice drahý jako svoboda, ale byly. Desky na Texana nechal pan vedoucí nadělat z vlastní iniciativy a šla jedna za druhou. S káefky a kácéčky taky většinou nebyl problém - hlavní problém byl ten, že tam nikdy nešlo koupit všecko naráz, ale muselo se tam co týden, ve čtvrtek běhat, ve středu dostávali zboží. Dokonce měli i dva druhy, resp. dvě velikosti chladicích profilů na TO3! Takové ty klasické tažené s L-patkou. V té době tohle totiž vůbec nebylo běžné, chladiče se různě frézovaly z bloků ve fabrikách, anebo se kradly tam, kde s nimi dělali, kde se vyráběly nějaké přístroje s chladiči - odepisovali to jako "nepovedený elox" a "deformované" a tak podobně...
Teď si uvědomuju, že tyhle tažené chladicí profily vlastně nikdy v ofiko prodeji nebyly - ani v Tesle, ani v Řempu, ani ve Feroně - ve Feroně je sice mívali, ale jen za VOC, takže jen pro organizace a tak nám je vždycky museli za těch pár šušňů /fakt byly levné/ objednat a koupit kluci ze Svazarmu, co jinak provozovali autoservis...
Docela dobrý věci bývaly i v Bazaru Klenoty, byla to taková odbočka vlevo před cestou na Svoboďák a vedle byl bar SanMarco, jestli to někdo pamatuje. Tam jsem kupoval za dvacku kus fakt výborné 7NU74, nebyla to žádná "dvojka", ale spíš nějaký zbytek po ukončení výroby něčeho. Měli v tom bazaru za tři kačky kus i dost všelijakých potenciometrů, už s upravenými či provrtanými hřídelkami, vypadalo to taky jakoby někde z fabriky, kde s nimi dřív dělali - možná i přímo z Tesly Brno, co já vím. K tomu ještě spousty netelevizních, zato nízkofrekvenčních elektronek, třeba ECC81 RFT byla za pětikorunu, v origo fialovozlatých krabičkách, nějakých deset druhů a velikostí transformátorů /tehdy bylo těžké nějak rychle zjistit, k čemu jsou/, které většina brala na převinutí, na plechy..
Tam v tom bazaru se dalo nakoupit opravdu za pár šušňů a byl to prvotřídní, i když třeba zastaralejší materiál. Já jsem si tam, u toho SanMarca tenkrát koupil na první pohled ohavné bedny RK60, měli čtyři a měly "závadu", že byly zezadu šeredně potlučené a doškrábané, ale držely vcelku. Jedna bedna byla za dvě stovky!! Lidi to nekupovali asi proto, že napohled fakt nevypadaly nijak dobře s tím dřevěným mřížovím - kdyby ti blbci věděli, co je uvnitř! Smile Šance koupit relativně výkonný 340mm basák za dvě kila! Zabukoval jsem si u paní všecky čtyři, odnesly se dozadu, nechal poslední peníze jako zálohu-pojistku a o týden později, s bezúročným úvěrem od našich Smile jsme pro ně se strejdou jeli.
Zvukově naprosto skvělé bedny a doslova za babku - no nekupte 2xARO835,2xARE667 a 2xARV261 celkem za čtyři stovky!
Dyť jenom samotná ARO835 stála v Tesle ke čtyřem stovkám samotná a to ještě byla ke koupi výjimečně, podobně jako ART481.
To byl taky hlavní argument "vyjednávání" doma o úvěru Smile
Splatil jsem ho za dvě sobotní dopoledne, svozem kartónů a jiného papíru ze dvou obchodů. To mi ostatně vydělávalo i na spoustu dalších součástek - posměch neposměch od spolužáků, co se bavili, zatímco já tahal jeden dvoukolák za druhým.
Naši asi chtěli, abych si uvědomil hodnotu peněz a to, že jim se v peněženkách taky nekotí, ale musejí je vydělat prací. Ty pošklebky spolužáků a spolužaček sice nebyly příjemný a občas si někdo rýpl i ve škole...Ale já si to tak trochu kompenzoval tím, že celý druhý stupeň ZŠ /vlastně i v pětce, s TW3G/ pravidelně vyhrával školní a občas i okresní kola STTM. A tam nebyly jen přihlouplý diplomy a fotky před nastartovanou vétřieskou, hodinky, Merkur a tak Smile, ale později i prachy. Nejprv poukázky a v osmičce a devítce i hotovost - v devítce jsem i přes dvojku z chování vyhrál s takovým "stavebnicovým" zesilovačem a tam byla poukázka na nákup v Tesle za 500,-Kčs a celý litr v hotovosti, což všecko pro školu vydupával skvělý fyzikář, současně vedoucí kroužku. Tenkrát to byly naprosto nepředstavitelný peníze - moje máti tehdy jako dělnice v přidružené výrobě JZD vydělávala okolo 900,-Kčs..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mtajovsky



Založen: Sep 19, 2007
Příspěvky: 3698
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 0:00    Předmět: Citovat

V Brně na Františkánské jsem nakupoval v 70. letech, když jsem byl na VUT. Tam byla potíž, že třeba několik měsíců nebyly rezistory 1k2 nebo elyty 500M/35V. Dost se toho dalo koupit i v bazaru na Panské. V 80. letech už jsem byl v Praze a tam to bylo přece jen o poznání lepší. Dokonce jsem někde v nějakém hutníku koupil 2 m Al štangli chladičového profilu - takové to trojité háčko s packami na přišroubování.
kód:

 | | |   | | |
 |-|-|---|-|-|
 | | |   | | |
--           --
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 0:09    Předmět: Citovat

Jojo! To je on, měli to ve dvou velikostech a nařezaný po 20cm. Tehdy to snad byly jediný profily, možná ještě rovinný ZH610, ale ten až později.
Vojebávalo se to všelijak - plotna 300x100mm 3mm Al plechu na kanál a pro šest TO3, pod každou TO3 podloženej ještě "prstovej" chladič na TO3 /těch tehdá bylo dost a černých/ plus větrák a bylo vymalovaný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31981
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 2:08    Předmět: Citovat

Ten "3xH" profil od mtajovského byl k mání jako jeden z modulů z Kovopodniku Karviná - měřil cca 15cm na dýlku a už měl ne vyvrtaný, ale razníkem proražený (je to poznat podle deformace okrajů díry, skutečně nebyly vrtaný, ale proražený) díry na TO-3, tuším na 3ks. Tuším se ty moduly jmenovaly EMO - jako Elektronický MOduly nebo tak nějak - v seznamu byl třeba i zdroj-stabilizátor s MA723, 4-místnej čítač s čtveřicí MH7490, 7475, D147D a LQ410 v každým řádu a podobný věci, všecko i s deskou plošnýho spoje. Pamětníci se určitě najdou. Balený to bylo na tehdejší dobu extra moderně do vakuově vylisovaný průhledný vaničky sešívačkou spojený s kartónovou podložkou vzadu - potisk po obou stranách se jim nedařil, protože neměli oboustranně lakovanej kartón, tak ty "záda" byly z přeloženýho kartónu potištěnýho jen po jedný straně - a ta zadní, hrubá a nepotištěná se tím přeložením schovala dovnitř ... A i tyhle moduly v tý brněnský Elektře byly k mání, samozřejmě že nikdy ne všecky najednou ...
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
midoor



Založen: Sep 27, 2010
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt listopad 02 2017, 3:46    Předmět: Citovat

sinclair si ho vzal na díly za 200,-, takže prodáno Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.20 sekund