Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Výběr nového multimetru
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 20:31    Předmět: Výběr nového multimetru Citovat

Ahoj
Můj starý multimetr, ještě funguje jak má,ale občas se "zblázní" a pak zas jede normálně dál, uvažuji o koupi nového,ale nejsem si jist jak vysokou částku utratit a jakou značku vybrat, občas něco pohledám na netu když je chvilka času a vybraj jsem dva typy

UNI-T UT71D 5200Kč

UNI-T UT70B 1800Kč

Rozdíl cen je obrovský, ale základní rozsahy cca skoro stejné (jen to AC neni do 1000V.škoda)
Předpokládám že pro "normální měření" mi stačí i ta menší přesnost levnějšího přístroje..

Rád bych se zeptal na tuhle konkrétní značku UNI-T zda je na nějaké úrovni, nebo si nechal doporučit jinou za stejný peníz stejných funkcí..

a pak si nechal poradit na co si mám dávat pozor při koupi multimetru
třeba je něco na co vůbec nemyslím a pak by mě to štvalo nebo nějak omezovalo ,,

Díky za podněty
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 20:53    Předmět: Citovat

Asi před půlrokem jsem si koupil VC99 z Ali. Za tu cenu vynikající a taky blbuvzdorný. Už jsem párkrát měřil na síťovém elytu při přepnutém rozsahu na Ohmy, multimetru to nevadí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 21:17    Předmět: Citovat

UT71D za 5200 Kč spíše ne. Je to jeden z méně povedených DMM.
https://www.youtube.com/watch?v=i2Tkm21dI1g
Za 5200 Kč se dá koupit nějaký Brymen z TME.
U VC99 bych nějakou odolnost neočekával. Bude to možná horší jakost, než UNI-T.

Všecko už se tu dříve řešilo. Nejen tadyhle. http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=82124&highlight=

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 21:45    Předmět: Citovat

Jezevče, už sem se asi ptal i v původním vláknu, ale nějak ta moje otázka zapadla. Rožne to bílou LEDku a otevře to standardní tranzistory při diodovém testu? To napájení ze 3V je asi pro takovou funkčnost dost nešikovné.

Jinak za tu cenu pro měření SLABOPROUDU Ok, co je podle recenzí slabina toho VC99 jsou izolační mezery a skleněné pojistky na obou A rozsazích. Pípák taky není žádný rychlík.. Přesto o něm uvažuju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 22:49    Předmět: Citovat

https://www.youtube.com/watch?v=Q23eArAsXmo
VC99 Multimeter Review

Tak jakási malá vstupní ochrana asi pomocí PTC tam je.

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne po říjen 23 2017, 23:07, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 23:02    Předmět: Citovat

Většina lepších DM nerožne a neotevře. Kdyžtak to umí měřit jen betu na svorkách pro trandy, ale ohmmetrem ani dio-testem skoro nikdy neteče tolik, aby se daly věrohodně oklepat přechody tranzistorů, jako s analogem. Proto taky pořád analog používám.
DM bohužel nepozná "mírně nabořený" EB přechod, kdy to ještě nezasáhne do oblasti kolektoru a neukáže to tedy výrazný svod C-E.
Na DM takový trand při klasickém tranzitestu obyčejně ukáže nějakou uvěřitelnou betu, ale když pak tentýž přechod toho trandu zkusíš analogem, tak je na výchylce ohmmetru při nižším rozsahu krásně vidět, že ten přechod má i víc, než dvojnásobné Ube - tohle asi žádný běžný DM nepozná. Diodové testy se obvykle odehrávají při 1mA.


Naposledy upravil sinclair dne po říjen 23 2017, 23:05, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: po říjen 23 2017, 23:03    Předmět: Citovat

Více bych důvěřoval nějakému novějšímu multimetru od přece jenom známého čínského výrobce UNI-T. Třeba UT-139C. Koupil bych si ho, kdybych měl hluboko do kapsy.
http://www.dx.com/cs/p/uni-t-ut139c-2-6-lcd-true-rms-digital-multimeter-red-black-grey-2-x-aa-359837#.We5mUrVpFMw
Prodává se i jinde. Nestojí moc a přijde mi lepší, než VC99.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jezevec
Hlavní moderátor


Založen: Jun 13, 2004
Příspěvky: 5651
Bydliště: Břeclavsko

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 8:51    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
... Rožne to bílou LEDku a otevře to standardní tranzistory při diodovém testu? To napájení ze 3V je asi pro takovou funkčnost dost nešikovné...

Ano, rozsvítí bílou LED, ale neukáže napětí na bílé LED, to ukazuje jen do 2V.
Změřil jsem testovací napětí a proud pro bílou LED 1W. U = 2,85V (asi záleží na aktuálním stavu baterií), I = 0,14mA.
Přechody P N to změří jako kterýkoliv multimetr na diodovém testu, nevím co tím konkrétně myslíš "otevře standardní tranzistory.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 10:25    Předmět: Citovat

Jazevec: Díky za potvrzení. Myslel jsme si, že napětí na LED nebude schopný ukázat. Šlo o otevření přechodů trnazistorů a u některých FET otevírá až při G-S okolo 4V. Měříváš tím i FETY?

Hydrawerk: no díky za tip. dá se sehnat na Ali i pod 800. Musím sjet nějaky zhodnocení, ale vypadá o fous lépe než to VC. Navíc má mit true.. Jen při letmém shlédnutí překvapení, že přepínač funkcí nemá na PCB zlatý hard coat. Pohledám víc recenzí a pitev. Za tu cenu paráda. Já dostal od taťka k 15. M3900, tehdy bezmála 1500 - dnes úsměvné, ale měří pořád. Jen pár pojistek padlo vlivem nepozornosti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 15:18    Předmět: Citovat

Hydrawerk
díky za to video, celkem mě to dost překvapilo a vyděsilo za co chtějí takové peníze.
I odkaz na ostatní podobná témata pomohl.
Ten UT-139C co píšeš, byl asi první o kterém jsem uvažoval.
Podívám se ještě na tu značku Brymen, neznám ji,ale předpokládám že je to už něco na nějaké úrovni, co jsem jen tak nakoukl, tak kolem dvou tisíc už by se něco dalo najít...chtěl bych aby mi chvilku taky vydržel když už...takže i dražší model,ale s rozumem, nejsem laborant : )


Potřebuji hlavně měřit vyšší napětí a občas trochu proudy,
líbilo by se mi mít na měřáku možnost změřit kapacitu, odpor a i tu frekvenci, teplota je taková hračka navíc, i když už jsem několikrát měl potřebu měřit a nebylo čím..
nějaké měření tranzistoru nebo diod mě na tomhle měřáku nezajímá, nepotřebuji, to je to poslední...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 16:30    Předmět: Citovat

O mém BM829S jsem něco málo psal tady.
Za cca 4500 Kč včetně dopravy je to výhodná cena.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=846374&highlight=bm829s#846374
Má i nějaké nevýhody. Na přepínači není bílá čárka, tak jsem ji tam přimaloval. přepínač je i zbytečně malý v průměru. Pohání ho 9V baterie, nikoliv AA články. Nemá datalogger. Nemá v balení kabel pro komunikaci s PC, ale jde dokoupit.
Fotky jsou zde. https://goo.gl/photos/RPjwPxFBq8XdDpoy7
Podle výrobce by měl vydržet připojení na 1000V na každém rozsahu. http://www.brymen.com/images/ProductsList/BM820s_List/BM820s_Catalog.pdf

Výrobce nespecifikuje odolnost BM829S proti nárazu, ani vodotěsnost. Fluke 28 II odolnější bude. https://www.tme.eu/cz/details/flk-28-2/digitalni-multimetry-prenosne/fluke/fluke-28-ii/

_________________
01 02 03


Naposledy upravil Hydrawerk dne út říjen 24 2017, 20:44, celkově upraveno 3 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hydrawerk



Založen: Dec 13, 2011
Příspěvky: 7888
Bydliště: Earth

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 16:35    Předmět: Citovat

Kvicala_r napsal(a):
M3900, tehdy bezmála 1500 - dnes úsměvné, ale měří pořád. Jen pár pojistek padlo vlivem nepozornosti.

To byl nejspíš originální Metex. Do roku cca 2004 to byla lepší značka. Já jsem dostal v 10 letech roku 2000 Profitec DT-890G. Možná to byl převlečený Unitrend. Drahej nebyl. Taky docela funguje dodnes. Ale už ho moc nepoužívám. Jednou jsem lepil upadlé sklíčko a také čistil přepínač.

_________________
01 02 03
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 17:18    Předmět: Citovat

Zrovna Fluke 28 II sem si kdysi nechal koupit v práci a z pár věcí sem celkem zklamanej. Koupili se tehdy dva kusy a oba stejně blbli - u pípáku vypsal hlášku BATT a čekla na restart voličem funkcí, nebo výměnu baterek. Ani s velmi dobrýma energizer alkalikama (jsou 3x AA) to nepomohlo. Tak sem ho rozdělal, vzal si škopek a díval se co se děje... Při pískuntí se napětí na baterkách výrazně zhouplo. Nakonec pomohlo v serii s bzučákem nacpal nějaký odpor. Matně možná odhadnu 68R?? Chvilku ten návod visel ode mě i na Fluke foru, než ho ti všiváci smázli.
Výhoda je měření uA, ale naopak měření diod je utrpení, zdroj proudu není konstatní 1mA, jak bývá zvykem. Bílou LED rožnu max jednu - dvě v serii ani omylem (ani trošku), což třeba proti fluke 179 celkem štve. Za ty prachy prostě pro měření slaboproudu vidím spíš nevýhody - to už raději fakt tu 179 Laughing

Na doma nemám zase takové nároky, nakonec spokojeně žiju i s tím M3900, ale občas je třeba měřit víc věcí a taky mám dílnu u našich - teď potřebuju občas měřit i něco u sebe na bytě, proto vybírám něco za rozumnou cenu, přičemž neočekávám měření etalonů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 19:08    Předmět: Citovat

K tomu BM829S jsou kabely s hroty dobré, nedokupoval jsi k němu třeba jiné lepší? U levnějších multimetrů s tím mám smutnou zkušenost, tady už je to asi jiná káva co?

Na napájení 9V jsem zvyklý, neměl jsem v podstatě multimetry digiály na jiné ..
když už se to zmínílo-
možná bych se spíš zeptal na vhodnou baterii do takového multimetru, vlastně vždy někde nějakou koupím a za čas nevím kde a kdy, takže nevím ani jak dlouho vydržela až na tu poslední teď nedávno, kupoval jsem v TEM shodou náhod, a na ni jsem si napsal datum, ale vybral jsem náhodně a ne tu nejdražší, stalo se mi totiž že jsem koupil už i uplně vybité i když zabalené jako nové, v tomhle shopu ale doufám že si trochu stáří těhle věcí hlídají,snad.. a akumulátor 9V je asi nevhodný co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kvicala_r



Založen: Jan 19, 2005
Příspěvky: 3362
Bydliště: Haná / N.J.

PříspěvekZaslal: út říjen 24 2017, 19:32    Předmět: Citovat

Zkoušel sem kdysi 200mAh/9V do Metexe nějaké 36xx řady (dual display, spousta funkcí..). No nevydržel ani půlden jednak díky žravosti a taky díky sníženému napětí NiMh.. Zkus změřit, kdy Ti řve, že je baterka KO. To by mohlo trochu pomoct zjistit na kolik se dá vybít. Já tehdy tu baterku nacpal jinam,protože mě nebavilo furt to šroubovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Poradna Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.17 sekund