Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sháním elektrolyty
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 20 2017, 0:55    Předmět: Sháním elektrolyty Citovat

Neměl by prosím někdo v nepotřebných zásobách něco podobného, či dokonce stejného?
15-18-22.000/63V, průměr 50mm, výška do 130mm, šroubák, značka nerozhoduje, dobrý stav.
Minimum je těch 15.000/63V a preferovaný průměr 50, max. 55 mm.
Moc díky předem za nějaké případné nabídky.



15G_63V_sroub_d50_02.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  15G_63V_sroub_d50_02.jpg
 Velikost:  183.43 kB
 Staženo:  134 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 01 2018, 3:01    Předmět: Citovat

No, vidím, že se šroubáky okolo 15G/63V jsem moc nepořídil Very Happy
Nevadí, bývalý východoněmecký Frolyti ještě podobné kýble jedou a ani to není nějak extra drahé - šroubový EBH-NV 18G/63V Ø51x83mm/85°C/13,5A vyjde na necelých 20€, což není až tak zlé. Nezjišťoval jsem ještě, kdo je prodává v kusovce, anžto celý kartón se mi jaksi kupovat nechce.

Co je ale horší, tak že mi začal mírně 100Hz vrčet můj Sinclair. Je tam už leta letoucí klasický TC937a 5G/50V, který jako nový měl skoro 8G a bylo to naprosto tichý. Po těch letech už má asi chudák dost a potřeboval by akutně vyměnit, protože 100Hz z diod se mi teda poslouchat nechce Very Happy

Sháním tedy jeden jediný kus zdravého, klasického, velkého elektrolytu Ø45-50mm x 70-80mm výšky, s velkými letovacími oky/šrouby a s kapacitou nejméně 10G /10.000uF/ na napětí 50/55V.
Je to kvůli mé lenosti - snadnému prohození za starý a bez mech. úprav. Vyžádalo by si to novou objímku i nové otvory v luxusně, černě eloxnutém hliníkovém dnu vany zesilovače, co slouží jako chlazení obou vyšperkovaných modulů Z50.
Takových elytů se v průmyslových zdrojích vyskytovaly spousty a tak si říkám, že jeden podobný by se někde mohl bez užitku válet, protože to bývá velká kráva proti dnešním snapinům. Značka u prdele, pokud to nebude vyloženě šrot.

K tomu /když už do toho Sinclaira po letech polezu/ bych také potřeboval 2-3 kusy axiálních elektrolytů s kapacitou 1000uF na 40V, velikosti asi tak naší TE986 500uF/35V, nebo o maličko delší.
Rozměr staré růžovky TE986 500uF/35V je Ø14mm x 30mm délky.
U náhrad průměr ale téměř není rozhodující, místa hafo. Ale kvůlivá RM zdrojové desky PZ-8 může být délka těchto axiálů 1000uF/40V max. 40mm.

Pokud byste něco podobného našli a mohli to postrádat, tak by mi to moc pomohlo.
Moc díky za případné nabídky do SZ.



P1010012.jpg
 Komentář:
Podobné radiály s oky, ale potřebuju min. 10.000uF/50-55V - anebo výměna ze tyhle, jestli se někomu hodí angličani 22.000u/25V či 4.700/63V.

Stáhnout
 Soubor:  P1010012.jpg
 Velikost:  258.26 kB
 Staženo:  72 krát


P1010017.jpg
 Komentář:
Axiálky 1000u/40V prostě něco mezi kozy, něco mezi těmito dvěma velikostmi. Ten menší má 10x30, větší 18x30.

Stáhnout
 Soubor:  P1010017.jpg
 Velikost:  271.73 kB
 Staženo:  76 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jenys



Založen: Feb 11, 2008
Příspěvky: 2120
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 01 2018, 10:41    Předmět: Citovat

Máš SZ. Very Happy
_________________
Když něco nevíte...klidně se zeptejte Smile Co vás nezabije, to vás posílí Smile Jenys Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jjilek



Založen: Mar 29, 2009
Příspěvky: 3999
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: po leden 01 2018, 12:20    Předmět: Citovat

sinclair napsal(a):

Co je ale horší, tak že mi začal mírně 100Hz vrčet můj Sinclair. Je tam už leta letoucí klasický TC937a 5G/50V, který jako nový měl skoro 8G a bylo to naprosto tichý. Po těch letech už má asi chudák dost a potřeboval by akutně vyměnit, protože 100Hz z diod se mi teda poslouchat nechce
Moc díky za případné nabídky do SZ.


Nějaké TC937a 5G/50V doma mám, proměřím na ESR a 1 ks pošlu. Nemám asi již adresu, pošli v SZ.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Behemot
Pod dozorem moderátorů


Založen: Nov 01, 2013
Příspěvky: 1666

PříspěvekZaslal: út leden 02 2018, 22:08    Předmět: Citovat

Měl bych mít jeden Sprague Powerlytic Type 36D, 18 mF/55 V, D63×125.

Pak Chemi-Cony 36DA 13 mF/50 V, D50×112; jeden Chemi-Con KME 22 mF/100 V, D79×109.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 16:58    Předmět: Citovat

Lidičky - opravdu by se u někoho nenašlo něco s průměrem 45-50mm, okolo těch 10G a na 55-63V?
Prosím prosím, smutně koukám..

Nechce se mi v mechanice už nic předělávat - převrtávat a TC937a 5G/50V už tam znovu dávat nechci.
Totiž - je to primárem dělaný ještě na 220V, já tu mám večer, či spíš pozdě v noci i 240V, C-trafo je asi 150VA, takže dost tvrdý a na elytu je v noci až 52V. Ne, že by to i dlouhodobě nepřežil, když to přežil 30 let tenhle.
Ale je mi zgruntu proti srsti takhle provozovat 50V elyt.

Nemusí to být zrovna šroubák - průmyslák, klidně něco běžnějšího s oky, jako ty TC937a, ale hlavně průměr 45-50mm, ať nemusím nic překopávat. Délka do 90-100mm v pohodě, kapacita aspoň těch 10G na 55-63V.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 17:28    Předmět: Citovat

Možná mám někde TE 925 asi 4700uF/63V, ale tou hodnotou si nejsem jistý, řekl bych ve středu večer když najdu..
na aukru ted prodává nekdo dva kusy Plessey 5000 uF/70 V , ale trochu delší..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 18:04    Předmět: Citovat

To mám ferdo taky...proboha! Very Happy
A 5G je málo, pokud nemá takovou plusovou rezervu, jako měl kdysi původní.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ferdislav



Založen: Aug 15, 2011
Příspěvky: 1023
Bydliště: Mostecko

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 18:19    Předmět: Citovat

Přiznávám že jsem moc nečetl Embarassed , šel jsem tak kolem, ale aspoň mne to donutí prohrabat tu krabici co tam všechno je, možná se něco najde ..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po leden 22 2018, 22:56    Předmět: Citovat

Vypadá to, že budeš muset odhodit hrdost, sáhnout hlouběji do kapsy a jít si to koupit do TME. Cool
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 16:08    Předmět: Citovat

Nakonec tam skončil tenhle modrý ďábel. Ten už by tam mohl vydržet až do hořkého konce Very Happy
I s odhozenou hrdostí a v TME nic rozumného neměli..



10G_100V_oka_d50_M10.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  10G_100V_oka_d50_M10.jpg
 Velikost:  199.01 kB
 Staženo:  73 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: po leden 29 2018, 22:49    Předmět: Citovat

Vzhledem k tomu, že v zadání je, že značka nerozhoduje, tak skutečně v TME opravdu "nic rozumného nemají"...

Namátkou třeba: https://www.tme.eu/cz/katalog/elektrol-kondenzatory-sroubove-a-ost_112349/#id_category=112349&s_field=artykul&s_order=ASC&visible_params=2%2C32%2C39%2C42%2C115%2C118%2C120%2C120&used_params=120%3A24897%3B

Já kamsi nacpal tohle, pořád lepší, než 10 let suchej elyt: https://www.tme.eu/cz/details/gt1j109m35060sb/elektrol-kondenzatory-sroubove-a-ost/samwha/

_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 12:42    Předmět: Citovat

Tahleta německá potvora nebyla používaná. Má přes 12G /při 3,2V a 50Hz jím švihá přes 12A/ a ESR změřit prakticky nejde.
Má to letovací oka jak na visací zámek od blázince, mohl by těch 15-20 let, nebo aspoň do doby, než zdechnu, vydržet.
Když tam přes 30 let vydržela ještě ta "dlouhá verze" TC937a 5G/50V..Very Happy
Přiznávám, že TME už nedůvěřuju a zvlášť v tomto segmentu. Pokusili se mě 3x po sobě Ignorant na mnohem dražších věcech, vyreklamoval jsem velký hovno a já se hesla 3x a dost v těchto záležitostech držím.
Šlo o tehdy velmi drahý OZ řady LME a OPA, potřetí o "obyčejný" LM1875.
Skoro deset tisíc nakonec skončilo v kýblu a to doslova, nebylo to k použití ani jako primitivní komparátory a těch 20ks LM1875 do týdne shořelo.
Nemám ve svým věku a svý práci zapotřebí nechat se sebou Ignorant nějakýma Ignorant Polákama. Byly s nimi mizerný zkušenosti už za bolšána a jak jsem měl možnost se na vlastní peněženku přesvědčit, nezměnili se ani o vlaštovčí hovno.

Zdenku, větu "na značce příliš nezáleží" jsem napsal ve smyslu šroubových elytů a to proto, že elyty se šrouby M5-M6 jsou většinou určený pro průmyslový aplikace. Snášejí velikánský proudy a určitou, nemalou minimální životnost a kvalitu budou mít vždycky. Cena tomu taky odpovídá. Dá se třeba koupit nádherný šroubový "Frolyt" EBH-NV z nové výroby /ta bývalá enderácká fabrika furt jede!/ třeba 15G/63V s rozměry 51x83, ale při jednom kusu vyjde na 29 eur bez dopravy.

Tohle se ale rozhodně nedá říct o všech značkách snap-inů a to i napříč nimi, včetně "značek".
Mezi těmi je potřeba vybírat už sakra obezřetně, je mezi nimi i spousta šmejdu s "věhlasnými" logy. Pohříchu jsou to rejžákem vyrobené plagiáty, moderním slovníkem fake. Není vůbec jedno, který prodejce Ti je prodává. Najít se toho dají stovky mega pod heslem "fake capacitors" a většinou jde právě o ty dražší snapiny.

Značka Kemet bude možná v provedení se šrouby lepší, než jejich prachmizerné, ale zato krásně zlatě potištěné snapiny. Třeba série K05. Radost pokoukat. Prodával je Semic, pár jsem jich tam koupil a skončily v dost nenáročných věcech, kde se nic moc nestane, když uvnitř uhoří.

Jednu fotku s takovými fake snapiny jsem tady už kdysi dával a dám ji znovu - protože to neustalo, naopak plagiátů přibývá, jak odběratelé tlačí na cenu. Na fotce je originál jen jeden.

Proto jsem se snažil sehnat něco se šrouby, nebo i s oky starší výroby - je tam mnohem menší riziko, že narazíš na fake snapin, co bude jako nový horší, než 20 let starý šroubák.



pajcyelyty_0.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  pajcyelyty_0.jpg
 Velikost:  65.76 kB
 Staženo:  96 krát


Frolyt EBH-rad_EAG-ax.pdf
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  Frolyt EBH-rad_EAG-ax.pdf
 Velikost:  178.97 kB
 Staženo:  85 krát

Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
starecd



Založen: Aug 17, 2010
Příspěvky: 2726
Bydliště: kousek od Zlína

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 14:14    Předmět: Citovat

Cenu určují žluťásci, lidi pak chtějí za takovou cenu i značkové, bohužel. Nicméně nová výroba taky stojí za ho*no, kapacita nižší a ESR vyšší než na 30.letém Niciconu(ty mají ještě dnes parametry dnešních Low esr).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZdenekHQ
Administrátor


Založen: Jul 21, 2006
Příspěvky: 25741
Bydliště: skoro Brno

PříspěvekZaslal: út leden 30 2018, 19:59    Předmět: Citovat

Člověk by řekl, že ten Leoš je tichá a skromná povaha, a on nám tady láteří jak liška, že k večeři sice byly volský oka, ale jen s jedním žloutkem, zatímco on čekal dva až tři na jedno vejce... Cool Laughing
_________________
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Sháňka po přístrojích, součástkách nebo náhradních dílech Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.25 sekund