Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Prodám měřicí přístroje Tesla

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirmin



Založen: Jun 15, 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2017, 20:22    Předmět: Prodám měřicí přístroje Tesla Citovat

Prodám měřící přístroje.

RC generátor Tesla BM534 1700Kč (s původním záručním listem)

osciloskop Tesla BM574 1600Kč

osciloskop Tesla BM566A 3500Kč (anglické popisky)

sondy BP7721,BP7722,BP7723 700Kč

Při koupi všeho najednou sleva 1000Kč a přidám ještě nějaké kablíky viz foto.

http://leteckaposta.cz/971214350
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MetalGod



Založen: May 30, 2006
Příspěvky: 6558
Bydliště: Seč

PříspěvekZaslal: ne říjen 01 2017, 23:33    Předmět: Citovat

Nebejt tam "kč", člověk by si myslel, že je to v rublech Very Happy
_________________
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Jirmin



Založen: Jun 15, 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: po říjen 02 2017, 7:23    Předmět: Citovat

Cena je za vsechny sondy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jirmin



Založen: Jun 15, 2017
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2017, 19:47    Předmět: Citovat

Bohuzel nejsem "super_uzivatel" abych hned poznal realnou cenu pristroje. Opravdu jsem vychazel z cen, za ktere se dane pristroje prodaly na aukru v archivu. A ze se dane stroje daji sehnat za polovic, neznamena ze ty moje takovou cenu nemaji. Dost zalezi na stavu a jestli pristroj po prvnim majiteli, a nebo ze skolni dilny je dost rozdil. Kazdopadne aby se to nekam posunulo, kdo si prijede pro vse do konce tydne, je to jeho za 5000kc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2017, 20:37    Předmět: Citovat

V pohodě.
Jen bych s dovolením podotkl, že asi není moc dobré to "sumarizovat", neboť i když se to může zdát cenově SNAD výhodné, tak asi málokdo potřebuje dva osciloskopy naráz, nebo se pak toho nepotřebného pracně /a hlavně se ztrátou!/ zbavovat.

Ještě bych se optal na jednu věc:
To jsou současné měřáky tak špatné, nepřesné a drahé, že čtvrtstoletí a více staré měřáky z Tesly Brno tolik "stoupají na ceně"?
Ono to Aukro bohužel není měřítko jejich hodnoty, i zde se stejné aparáty s komplet příslušenstvím prodávaly zhruba za tu polovinu, jak už bylo řečeno.
Většina z nás tady jsou velmi slušní technici a i velmi slušní lidé.
Nic proti nikomu a ničemu, je to jen okrajová poznámka.


Naposledy upravil sinclair dne út říjen 03 2017, 20:39, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2017, 20:38    Předmět: Citovat

A to se vyplatí. Laughing
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2017, 20:44    Předmět: Citovat

Múj názor: BM566 je do 1500, jednokanálového do 700, generátor by na aukru mohl vylézt na těch 1700, jedna sonda za 300 - 500, každá dokumentace 100 - 250 Kč. Věci jsou zachovalé, tak snad i něco více.
_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: út říjen 03 2017, 22:29    Předmět: Citovat

Jirmin napsal(a):
neznamena ze ty moje takovou cenu nemaji.

Cenu si stanovíš podle svého úsudku,každá věc má svého kupce.Prodával jsem starší auto,slušný stav,ale 14let staré a přišel frajer a hlásil,že za 10 ho bere a snad neprodělá.Pak přišel další kupec a bez váhání vyplatil 25 a hlásil,že najel po inzerátech 500km a lepší auto za ty prachy nenašel.Dostal jako bonus slušné letní pneu za rychlé jednání
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
dzenik



Založen: Feb 14, 2011
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út říjen 17 2017, 11:46    Předmět: Citovat

Prodávat zde na fóru nedává ekonomický smysl. Člověk osloví daleko menší množství lidí a od toho se pak logicky odvíjí nižší cena. Místní "odborníci" si navíc pletou pojmy s dojmy, neboť tržní cena není ta, za kterou by to koupili oni, ale ta, za kterou se to skutečně prodá. Osobně si myslím, že tyhle krámy z Tesly patří v dnešní době leda tak do muzea, ale když je za to někdo na Aukru nebo jiném aukčním serveru ochoten dát více, tak ať!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 7:13    Předmět: Citovat

Na tom aukru často cena neúměrně stoupá, protože mají prodejci přihazovací kamarádíčky. Kdysi jsem prodával např. zkresloměr BM534, konečná cena byla myslím jen kolem 1600,- Kč. V archivu byly přitom běžně dvojnásobný ceny- a to přitom od prodejců, co měli třeba jen 98% pozitivních hodnocení a u každé druhé věci měli napsaný "nezkoušeno".

Běžně se to dělá tak, že si prodejce nechá navýšit cenu, no a pak případně kontaktuje toho "druhého" kupujícího s tím, že výherce aukce se neozval, nezaplatil, ztratil zájem a pod. A prodá to tomu druhýmu, nefiktivnímu nakupujícímu. Takže není reálná cena jako reálná cena.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Soemtron



Založen: Jun 23, 2013
Příspěvky: 1085
Bydliště: Olomoucko

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 8:56    Předmět: Citovat

Myslím si, že nemáš pravdu. Jak by jsi získal adresu na druhého nefiktivního kupujícího? Přijde ti adresa jen na vítěze. Na aukru je prostě více zájemců a vyšší bere. Platí to zvláště u výrobků zn. TESLA a METRA.
Jasně: Netestováno = nefunkční, ale s tím se počítá.
Já to nepotřebuji, já to chci. A o tom to je.

BM534 = generátor TESLA.

_________________
Exclamation Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 12:07    Předmět: Citovat

Já si naopak myslím, že je bezpečnější nakupovat tady.
Na Aukro se často dostanou věci, které roky předtím měly "děcka na hraní" a podle toho uvnitř i vypadají. Pak to někdo dvěma šrouby zbouchá dokupy, aby to jaksi drželo pokupě, napíše "nezkoušeno", nebo i uštípne síťovou šňůru, aby pro to nezkoušení byl pádný důvod a v takovém statusu se to pak prodává, samozřejmě bez jakékoli záruky na cokoli, pochopitelně. Však nezkoušeno, tak můžete čekat cokoliv, ne?
Často se takové věci cenově vyšplhají i hodně vysoko, zvlášť, pokud zvenku nejsou příliš otřískané a víc fotek z prodejce nevyrazíte.
Pravé peklo pak naivního kupujícího čeká uvnitř.
Kontaktovala mě spousta lidí, co takto "výhodně nakoupili retro"...tfuj..a po prohlédnutí se opravdu nedalo dělat nic jiného, než odvézt do SD a nezřídka několik tisícovek odepsat do ztrát. Ti vychcanější se pokusí to prodat znovu a podobnou cestou, takže nakonec to může skončit u toho největšího naivního blba, co na něco takového zase nalítne.
Vždy má tento druh přístrojů poměrně zachovalý zevnějšek a na to se hraje - pokud je zevnějšek neopotřebovaný, vnitřek určitě půjde opravit.
Měl jsem tak před očima opravdu hezký, velice zachovalý a zvenčí kompletní NZC420, koupený za 2.700.
Když se to pak u mě otevřelo, tož i o mě se pokusily mrákoty. Chybělo v něm úplně všechno - krom zevnitř poškozené desky PZ, korekcí a tlačítek sítě a sluchátek. Ty tam musely zůstat, aby přístroj zvenčí vypadal kompletně..
Nakonec se to sice dohromady dalo, z dílů několika jiných a jinak poničených přístrojů. Nebýt to můj spolužák ze základky, tak to množství práce s tím...Nevím, jestli by někdo byl ochotnej to platit.
Bylo mi líto poslat ho se vzhledově vážně zachovalým aparátem na sběrný dvůr, mělo to nepoškozené plexi, šasi i raménko s vložkou.
Na zbylé desce PZ a korekcí byly také odstřelené všecky polovodiče, přerušené odpory i dráhy některých poťáků. Přesně, jako po "bočním zásahu" bleskem, velkým přepětím po kabelu.
Vypadalo to, že dlouho byla kastle se šasi i plexi odložená bokem a někdo si "hrál" jen se základnou se zesilovačem, která je vlastně plně schopna funkce i bez deklu a šasi.
Pak to po tom "hraní na elektrochirurga", co nevrací orgány nazpět někdo jen zadekloval, ucvakl dvojlinku, vyfotil a prodal.
Holt takový je dnešní svět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nakadah



Založen: Oct 06, 2013
Příspěvky: 1320
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 13:28    Předmět: Citovat

jura80> jo stejný systému už na mě na Aukru zkoušeli, ale vždy jsem je hned poslal do WC. Mě zatím nejlépe vychází systém, říct si kolik maximálně jsem za to ochoten zaplatit a tuhle částku tam pak dám. Pokud to někdo chce víc než já, má to mít...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jura80



Založen: Nov 05, 2011
Příspěvky: 908
Bydliště: Boskovice

PříspěvekZaslal: st říjen 25 2017, 14:16    Předmět: Citovat

Soemtron napsal(a):
Myslím si, že nemáš pravdu. Jak by jsi získal adresu na druhého nefiktivního kupujícího? Přijde ti adresa jen na vítěze. Na aukru je prostě více zájemců a vyšší bere. Platí to zvláště u výrobků zn. TESLA a METRA.
Jasně: Netestováno = nefunkční, ale s tím se počítá.
Já to nepotřebuji, já to chci. A o tom to je.

BM534 = generátor TESLA.


Adresa není potřeba, stačí poslat zprávu uživateli, ten adresu případně napíše.

Sory, zkresloměr= BM543

https://archiv.aukro.cz/zkreslomer-tesla-bm543-100-stav--i3423798753

Doporučuju přečíst poslední větu popisu přístroje- kde je odkaz.

Nakadah napsal(a):
jura80> jo stejný systému už na mě na Aukru zkoušeli, ale vždy jsem je hned poslal do WC. Mě zatím nejlépe vychází systém, říct si kolik maximálně jsem za to ochoten zaplatit a tuhle částku tam pak dám. Pokud to někdo chce víc než já, má to mít...


Ano, to je nejlepší cesta, jak nakupovat na Aukru. Spousta věcí se tam objevuje opakovaně.

_________________
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nabídka přístrojů, součástek a náhradních dílů Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund