Vítejte na Elektro Bastlírn?
Nuke - Elektro Bastlirna
  Vytvořit účet Hlavní · Fórum · DDump · Profil · Zprávy · Hledat na fóru · Příspěvky na provoz EB

Vlákno na téma KORONAVIRUS - nutná registrace


Nuke - Elektro Bastlirna: Diskuzní fórum

 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cena Bastlířů 2017 (oddělené vzpomínky dědků na totáč)
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ZVUK2000



Založen: Apr 22, 2012
Příspěvky: 4016
Bydliště: Karvinsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 11:14    Předmět: Citovat

Já zase do Tesly II. jakost u Sýkorova mostu v Ostravě. Prodejna byla přes cestu naproti "normální" prodejny Tesla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 11:31    Předmět: Citovat

nebo Eltos v Ostravě-Porubě u VŠB (díly do Unitry rovněž měli, trafo, motor, unášeče, VU měřáky, řemeny a kladky) pak už i na náměstí v Karviné 1,
tam Vám prodávaly dvě baby jejichž přehled a znalosti elektroniky jsem nejednou ocenil

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
fredis



Založen: Nov 17, 2004
Příspěvky: 5162
Bydliště: Třebíčsko

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 11:56    Předmět: Citovat

Dobrá prodejna II. jakosti byla i v R.p.R. u mostu Wink . Já měl známýho který tam dělal v Tesle, takže MDA2020 do Zetawattu jsem měl zadara Laughing .
_________________
Rotor rotuje a stator stagnuje...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sinclair



Založen: Feb 02, 2005
Příspěvky: 9923
Bydliště: Luhačovice

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 14:30    Předmět: Citovat

No jasně, legendární rožnovský Sedláček.
Smutné bylo, že i když šlo o prodejnu II. a II. jakosti a výprodej, tak i tam probíhaly docela drsné zákulisní čachry. Ale to v té době asi všude. A když se do toho krámu vlezlo, dycky tam smrděla slivovica Smile
My jako šušni jsme v Brodě na Moravské 92 taky upláceli holky tuzexovým kafem a bonboškama. Bohužel součástky v Tuzexu jaksi koupit nešly, žejo a obyčejného kafe měly ty holky od ostatních zákazníků metráky.
Nás ale znaly už i jménama, tak jsme tam byli často. Nepatřili jsme mezi anonymní laiky, co si jednou za půl roku přijdou koupit dvě lampy do TV, byli jsme tam fakt furt.
Díky tomu a díky podmáznutým holkám nám neutíkaly vzácnosti, co na prodejnu přišly v pár kusech.
Dneska se to zdá hrozně směšný, ale třeba továrně párované KD602 /jako ND do AZS-ek, standardně se neprodávaly/ se všelijak sháněly i půl roku, s prachsprostými elektrolyty TC937a, natož tak maďary 4G7/63V to bylo to samý. Na prodejnu přišla těch elytů jedna krabice a další měsíc šlus.
S křemíkem to bylo tak, že máme akorát KF506 nebo KF506, KF517 nebyly už tři měsíce..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 20:54    Předmět: Citovat

No nevím.Kapesné učně v prvním ročníku 60Kč.V druháku asi 120-150?
Výplata po vyučení 1400.
V tom učení jsem si koupil stolní svěrák made in USSR za 150,-
Na vrtání plošných spojů je třeba vrtačka takže jediná volba hračková vrtačka z NDR cena podobná.
Nevím jak ostatní ale já jsem v prodejně nikdy neviděl cuprexit.Koupil jsem ho v NDR.Další problém byl vrták do plošných spojů.Ten mi musel přinést otec z práce, v obchodě prostě nebyl.
Ročníkovou práci nikdo nedokončil protože nedal dohromady všechny součástky.
Když jsem si chtěl postavit vysílačku na dálkové ovládání tak v obchodě Tesla Eltos nevěděli co je krystal.
V 80.letech nešlo koupit samostatně modelářské servo.Dokonce RC souprava Modela DIGI se prodávala bez serv.Potom nějaká dobrá duše vyhrabala na soudruhy jejich vlastní předpis-něco v tom smyslu ,že do prodeje nesmí výrobek,který není schopen funkce a tak se tříkanálovka prodávala alespoň se dvěma futabama.
Ta futaba stála 500Kčs.V inzerci se za ní nabízelo 700,-.V 80.letech to nějak začínalo soudruhům v ekonomice skřípat.Ve zprávách neustále hovořili o antiimportních opatřeních.Ve fabrice se vyhlašovaly požadavky na zlepšovací návrhy jak nahradit devizové náhradní díly tuzemskými.
U plánků vycházejících v časopise Modelář bylo uvedeno tuzemský materiál a nebo smíšený-stačilo k tomu prkénko balsy nebo něco co u nás nevyrostlo nebo se nevyrobilo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Celeron



Založen: Apr 02, 2011
Příspěvky: 17747
Bydliště: Nový Bydžov

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 21:54    Předmět: Citovat

Tos žil asi někde v jiný zemi. Smile V prodejně Tesla Eltos v Hradci Králové na Dukelský se daly koupit od toku 1978 párový krystaly 27 MHz za 350 kaček skoro celý povolený pásmo. A po roce 1985 taky na 40MHz pásmo jak AM tak FM. Sice jen drátový vývody ale měli je stále. A Futaby S7, S12 a S22 měli v modelářsko/rybářských potřebách na Šafaříkovce i bez fronty a protekce, jen se muselo vědět, kdy přijdou. Šedivý a žlutý Variopropy měli skladem několik měsíců a motory HB a HP měli skladem víc než rok. Jen na to mít prachy, dva roku po škole mě přidali z 1400,- na 1700,- a to jen protože jsem vyhrožoval výpovědí. Wink To HP stálo 2400,-
_________________
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
EKKAR



Založen: Mar 16, 2005
Příspěvky: 31852
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 22:31    Předmět: Citovat

Ty X-taly v Hradci stejně měli jenom proto, že se v tom Hradci taky dělaly a ta prodejna byla v podstatě "podniková" prodejna hradeckýho výrobního závodu. Všude jinde po republice to ale ve vztahu k uvedeným součástkám bylo jak píše nokijec - a to i včetně prodejny Tesly na lanškrounským náměstí, kde se zase daly sehnat místní výrobky anebo velký prodejny Tesly na dnešní pardubický Palackýho třídě, kde občas mívali skoro všecko - jenom ne ve stejnou dobu naráz.
_________________
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - TY MNĚ TAKY Mr. Green Mr. Green !!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
nokijec



Založen: Feb 01, 2011
Příspěvky: 295

PříspěvekZaslal: pá říjen 13 2017, 22:46    Předmět: Citovat

Nebyly ty krystaly v tom Hradci taky kvůli tomu ,že je tamní Tesla vyráběla?
Třeba Eltos v Děčíně měl n.d. na Dava protože je tamní ZPA vyráběla.
Já se přiznám.U Eltosu jsem kdysi dělal.Problém byl ,že prodejna měla plán obratu a ten se líp plní když prodáváš dražší zboží-finální výrobek.Tak bylo možné ,že prodejny stejného podniku a dokonce spadající pod stejný krajský závod měly trochu jiný sortiment.Jako kluk jsem chodil do dvou prodejen Eltosu obě byly úplně jiné.V jedné důraz na finální výrobky v druhé spousty mechanických náhradních dílů do magneťáků,kotoučáků,gramofonů,náhradní skříně k televizím prostě pastva pro oči.Pak když jsem tam dělal tak pro obchoďáky byla hodnocena výborně ta první.V té druhé bylo té drobotě co už nikdo nechtěl za několik milionů platily se z toho úroky bance ze zásob.To nějak souviselo s tehdejším hospodářstvím.V roce 90 jsme měli několik výprodejů právě kvůli snížení stavu zásob.
Třeba ERS 50 stála okolo 500,-
Didaktik gama 2500,-
Ruský trazistorák Signal 402 za 50 Kčs
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
FERYACT



Založen: Apr 20, 2005
Příspěvky: 2285
Bydliště: Krnov

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 5:23    Předmět: Citovat

Vymyslel jsem si krystal 10.17MHz a asi za stovku byl k mání./jen jeden kus/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 16:13    Předmět: Citovat

sehnat krystal 30 MHz pro VKV směšovací konvertor východ na tuner CCIR
to byla prácička pro profesionála zásobovače, no povedlo se,
dneska pár minut na goglu a zboží je na cestě k Vám, jenom ten půvab bastlení a shánění vytratil se jaksi...

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
p32



Založen: Jan 13, 2007
Příspěvky: 15516
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 16:45    Předmět: Citovat

Nebreč, zase nemusíš stát frontu na banány, ale jinde. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pikofarad



Založen: Dec 02, 2007
Příspěvky: 1344
Bydliště: 742 58

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 17:50    Předmět: Citovat

Prodejna radiomateriál Poštovní v OV.Člověk vystál půlhodinovou frontu aby vyslechl :nemáme,nemáme.......miniatury ne jen 1W,za týden příjde zboží.Za týden zas bylo houno.Ale plán se plnil ba i překročil Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
konosuke



Založen: Dec 18, 2006
Příspěvky: 9667
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 19:46    Předmět: Citovat

p32 napsal(a):
Nebreč, zase nemusíš stát frontu na banány, ale jinde. Laughing

žebračenka, úřad práce...to je naše motivace !

_________________
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ok1hga



Založen: Nov 28, 2006
Příspěvky: 12062
Bydliště: Česká Třebová

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 20:20    Předmět: Citovat

EKKAR napsal(a):
Ty X-taly v Hradci stejně měli jenom proto, že se v tom Hradci taky dělaly a ta prodejna byla v podstatě "podniková" prodejna hradeckýho výrobního závodu. Všude jinde po republice to ale ve vztahu k uvedeným součástkám bylo jak píše nokijec - a to i včetně prodejny Tesly na lanškrounským náměstí


Karle nemáš pravdu !
v roce 86 jsem kupoval sady krystalů v České Třebové na "novku" v modelářské prodejně . . .
. . . některé, které nebyly úplně přesné a zbyly mi, mám ještě schované v šuplíku . . .
jestli se nepletu, tehdy stály cca 80,- za pár . . .
. . . a chtěli po mě občanku
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hill
Administrátor


Založen: Sep 10, 2004
Příspěvky: 19522
Bydliště: Jičín, Český ráj

PříspěvekZaslal: so říjen 14 2017, 20:22    Předmět: Citovat

nokijec napsal(a):
Nebyly ty krystaly v tom Hradci taky kvůli tomu ,že je tamní Tesla vyráběla?
Třeba Eltos v Děčíně měl n.d. na Dava protože je tamní ZPA vyráběla.....

Tesla HK především vyráběla keramické kondenzátory, které se v požadovaných hodnotách v hradeckém Eltosu snad nikdy nepodařilo nakoupit najednou.
Přinejmenším do roku 1984, to jsem tam byl dvakrát do měsíce. Častěji to nemělo smysl kvůli rytmu zásobování. Ale cesta pro vytrvalý a tedy známý xicht se našla - nechat tam seznam a občas se stavit koupit něco jiného. "Tohlecto jste si tu minule zapomněl" se při troše štěstí ozvalo při třetí čtvrté návštěvě a objevil se sáček. Že u něj byla připravená účtenka, snad nikdo ve frontě nezaznamenal.

Ale docela jsem užasl, jaký sortiment součástek a náhradních dílů, které byly nesehnatelné, se po devadesátém roce objevil v bývalé vrátnici Tesly v Hradci, byla tam prodejna Testar. Najednou tam toho bylo víc, než dost - a za milé ceny. Vydržela tam pár let, ale pořád ne dost dlouho, ale to je zákon schválnosti - dokud bylo kam pro díly, přístroje Tesla, RFT i Unitra jich potřebovaly málo. Jenže pak je majitelé snesli s půdy a někdy i oprášili...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď       Obsah fóra Diskuzní fórum Elektro Bastlírny -> Nezařaditelné Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Strana 4 z 9

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Nemůžete připojovat soubory k příspěvkům
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Nuke - Elektro Bastlirna

Informace na portálu Elektro bastlírny jsou prezentovány za účelem vzdělání čtenářů a rozšíření zájmu o elektroniku. Autoři článků na serveru neberou žádnou zodpovědnost za škody vzniklé těmito zapojeními. Rovněž neberou žádnou odpovědnost za případnou újmu na zdraví vzniklou úrazem elektrickým proudem. Autoři a správci těchto stránek nepřejímají záruku za správnost zveřejněných materiálů. Předkládané informace a zapojení jsou zveřejněny bez ohledu na případné patenty třetích osob. Nároky na odškodnění na základě změn, chyb nebo vynechání jsou zásadně vyloučeny. Všechny registrované nebo jiné obchodní známky zde použité jsou majetkem jejich vlastníků. Uvedením nejsou zpochybněna z toho vyplývající vlastnická práva. Použití konstrukcí v rozporu se zákonem je přísně zakázáno. Vzhledem k tomu, že původ předkládaných materiálů nelze žádným způsobem dohledat, nelze je použít pro komerční účely! Tento nekomerční server nemá z uvedených zapojení či konstrukcí žádný zisk. Nezodpovídáme za pravost předkládaných materiálů třetími osobami a jejich původ. V případě, že zjistíte porušení autorského práva či jiné nesrovnalosti, kontaktujte administrátory na diskuzním fóru EB.


PHP-Nuke Copyright © 2005 by Francisco Burzi. This is free software, and you may redistribute it under the GPL. PHP-Nuke comes with absolutely no warranty, for details, see the license.
Čas potřebný ke zpracování stránky 0.15 sekund